تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 34

نام تاپيک: انتخاب بین سی پی یو های لپ تاپ

پروفشنال Masoud-2014's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

سلام مجدد

شماره 1 خب قطعاً از قدرت بالاتری برخورداره.

شماره 2 مصرف انرژی کمتری داره.

شماره 3 هم قبلا راجع بهش خدمت تون توضیح دادم، اگر بودجه تون به اولی نمی رسه در اولویت دوم تهیه ش کنید.

یه نکته : لپ تاپی با سوکت M.2 تهیه کنید که بعدا بتونید روش SSD ببندید اگر هم براتون مقدور نبود مشکلی نیست همون هارد اصلی رو یا درایو نوری می تونید با SSD تعویض کنید.
    سلام

اشاره کردید به ssd ...

اینایی که هیبریدین چجورین؟ ظاهرا هم hdd هستن و هم ssd مثل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که مجموعا یک تراست.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

سلام

اشاره کردید به ssd ...

اینایی که هیبریدین چجورین؟ ظاهرا هم hdd هستن و هم ssd مثل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که مجموعا یک تراست.
    روی SSD ویندوز و گیم و برنامه نصب می کنید سرعت بالایی داره و از هارد 1 ترا برای آرشیو. البته گرافیک این مدل ضعیفه.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2018

پيش فرض

در بنچمارک هم i5 9300h قوی تره

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این لپ تاپ هم از نظر سی پی یو و هم کارت گرافیک چندین برابر از چیزی که خودتون انتخاب کردید قوی تره
    گرافیک AMD یا MX که رو اون لپ تاپه حتی ۲۰ درصد گرافیک GTX 1650 4GB قدرت نداره .

تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

در بنچمارک هم i5 9300h قوی تره

این لپ تاپ هم از نظر سی پی یو و هم کارت گرافیک چندین برابر از چیزی که خودتون انتخاب کردید قوی تره
    گرافیک AMD یا MX که رو اون لپ تاپه حتی ۲۰ درصد گرافیک GTX 1650 4GB قدرت نداره .
    آخه مشکلی که داره اینه ظرفیت هاردش کمه
    در ضمن تو اون لینکی که من گذاشتم امتیاز کمتری آورده بود چرا؟

تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

روی SSD ویندوز و گیم و برنامه نصب می کنید سرعت بالایی داره و از هارد 1 ترا برای آرشیو. البته گرافیک این مدل ضعیفه.
    راستش با توجه به بودجه خودم به این مدل رسیدم

البته مدل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هم هست که جناب Cinema2Cinema فرمودن ولی ظرفیت هاردش کمه هرچند ssd یه و اینکه آیا اسلات رم جداگانه داره یا نه برا ارتقا؟؟؟؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2018

پيش فرض

هم هست که جناب Cinema2Cinema فرمودن ولی ظرفیت هاردش کمه هرچند ssd یه و اینکه آیا اسلات رم جداگانه داره یا نه برا ارتقا؟؟؟؟
    درسته ظرفیت هاردش کمه اما احتمالا این اس اس دی داخلش یک اس اس دی M2 هستش که اتفاقا یک گزینه مثبت برای لپ تاپ هستش چون سرعت لپ تاپ رو چند برابر میکنه نصبت به هارد معمولی
    و شما بعد خرید به دلخواهتون میتونید یک هارد ۱ ترا یا ۲ ترا ۲.۵ اینچی بهش اضافه کنید
    لپ تاپ خود من 512GB SSD + 1TB HDD داره و کاملا اوکی هستش

حالا ایسری هم که خودتون انتخاب کردید در واقع در این موارد از لنوو پایین تره

- سی پی یو ضعیف تر
    - گرافیک بسیار ضعیف تر
    - صفحه نمایش FULL HD TFT لنوو IPS هست که رنگ ها به شدت طبیعی تره و مشکل زاویه دید نداره

7. این کاربر از Cinema2Cinema بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

پیشنهاد من بین این دو تا قطعا لنوو هست.

یه نکته رو توجه داشته باشید. لنوو قطعا قوی تره از لحاظ CPU و گرافیک هیچ شکی هم نیست.

منتها اگر اهل تعویض سیستم و به روز نگه داشتن باشید، Acer خب نسل 10 هست و راحت تر می تونید رد کنید. ولی گرافیکش خیلی نسبت به 1650 ضعیف تره. قیمتشم صرفا به خاطر نسل 10 بودنه و متاسفانه موقع فروش تنها چیزی که خریداران معمولی می بینند نسل CPU هست که آقا این نسل 10 و اون نسل 9.

من برای خودم لنوو رو می خریدم بدون شک.

تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

اکی درست ... ولی اگر بخوام هارد 1 ترابایت معمولی اضاف کنم میتونم اینترنال اضاف کنم رو لنوو یا حتما باید اکسترنال باشه؟ منظورم داخل لپتاپ واسش جایی هست؟
    در مورد کارت گرافیک که قطعا لنوو قویتره و همچنین صفحه نمایش ... ولی cpu رو شما به این سایت که یکی از معتبرترین سایت های بنچمارک هست نگاه بندازید و رتبه و امتیاز این دوتا رو ببینید :

1065g7 رتبه 468

9300h رتبه 535

و همچنین امتیاز cpu mark دو تارو ---------> 1065g7 بیشتره -------> 8925

این جای سواله؟؟؟؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2018

پيش فرض

اکی درست ... ولی اگر بخوام هارد 1 ترابایت معمولی اضاف کنم میتونم اینترنال اضاف کنم رو لنوو یا حتما باید اکسترنال باشه؟ منظورم داخل لپتاپ واسش جایی هست؟
    در مورد کارت گرافیک که قطعا لنوو قویتره و همچنین صفحه نمایش ... ولی cpu رو شما به این سایت که یکی از معتبرترین سایت های بنچمارک هست نگاه بندازید و رتبه و امتیاز این دوتا رو ببینید :

1065g7 رتبه 468

9300h رتبه 535

و همچنین امتیاز cpu mark دو تارو ---------> 1065g7 بیشتره -------> 8925

این جای سواله؟؟؟؟

هارد رو منظورم اینترنال ۲.۵ اینچی بود جاش رو داره و حتی همین لپ تاپ ۲ تومن بالا ترش دو تا هارد رو با هم داره اما این بدلیل ارزون تر بودنش هارد معمولی رو نداره فقط SSD رو داره

این سایتی که شما دادید رو من تا الان باهاش برخورد نداشتم اما اگه دقت کنید اونی که من فرستادم تک تک موارد رو مورد بررسی قرار داده مثلا در Gaming زده چند درصد قوی تره در Desktop چقدر قوی تره و غیره ... و یکی از معتبر ترین سایت ها هستش و من همیشه مقایسه بین سی پی یو هارو از همین سایت انجام میدم

اکثر لپ تاپ هارو روش بازی های مختلف تست کردم و مورد ازمایش قرار دادم مثلا شما با لنوو میتونید بازی World War Z رو روی فول اچ دی با اخرین تنظیمات گرافیکی ULTRA بازی کنید اما با ایسر باید همه چیز رو روی Low بزارید و تنظیمات گرافیکی رو بسیار بیارید پایین تا لگ نزنه

قدرت لپ تاپ CPU و گرافیک هر دو کنار هم تشکیل میده چه بسا که سی پی یو لنوو چندین درجه از ایسر قوی تر و سر تره

قطعا لنوو برتری هاش از نظر من نصبت به ایسر اونقدر زیاده که اصلا جای فکر کردن نمیزاره
    Last edited by Cinema2Cinema; 28-01-2021 at 21:49.

تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

هارد رو منظورم اینترنال ۲.۵ اینچی بود جاش رو داره و حتی همین لپ تاپ ۲ تومن بالا ترش دو تا هارد رو با هم داره اما این بدلیل ارزون تر بودنش هارد معمولی رو نداره فقط SSD رو داره

این سایتی که شما دادید رو من تا الان باهاش برخورد نداشتم اما اگه دقت کنید اونی که من فرستادم تک تک موارد رو مورد بررسی قرار داده مثلا در Gaming زده چند درصد قوی تره در Desktop چقدر قوی تره و غیره ... و یکی از معتبر ترین سایت ها هستش و من همیشه مقایسه بین سی پی یو هارو از همین سایت انجام میدم

اکثر لپ تاپ هارو روش بازی های مختلف تست کردم و مورد ازمایش قرار دادم مثلا شما با لنوو میتونید بازی World War Z رو روی فول اچ دی با اخرین تنظیمات گرافیکی ULTRA بازی کنید اما با ایسر باید همه چیز رو روی Low بزارید و تنظیمات گرافیکی رو بسیار بیارید پایین تا لگ نزنه

قدرت لپ تاپ CPU و گرافیک هر دو کنار هم تشکیل میده چه بسا که سی پی یو لنوو چندین درجه از ایسر قوی تر و سر تره

قطعا لنوو برتری هاش از نظر من نصبت به ایسر اونقدر زیاده که اصلا جای فکر کردن نمیزاره
    ممنون ولی من زیاد اهل بازی نیستم و برا ی من سرعت اجرا مهمه بشدت

در ضمن شما از کجا متوجه شدید صفحه نمایش ایسر از زوایا تاره؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •