تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 7 اولاول ... 234567 آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 65

نام تاپيک: راهنمای نصب مکینتاش روی PC های خانگی : بخش اول : ساخت بوتلودر

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2021

پيش فرض

سلام خدمت شما و دستتون درد نکنه بابت وقتی که گذاشتین و آموزشی که آماده کردین . من چند روز هست درگیر یه مک بوک هستم که متاسفانه سیستم عاملش مشکل داشت و وسط بوت کردن خاموش میکرد . چک کردم متوجه شدم هاردش مشکل داره و بدسکتور داشت . هارد کلا فرمت شده و نیاز به یک clean install دارم روی این مک بوک . از شانس بد من این مک بوک پرو نسخه 2008 هست که بهترین نسخه سازگار باهاش نسخه 10.11 El capitan هست . من فایلش رو از یک سایت ایرانی گرفتم و همچنین از سایت خود اپل هم که ایمیجش رو به صورت dmg گذاشته بود دانلود کردم . نرم افزار برای بوت کردن فلش روی مک از Transmac , Etcher استفاده کردم پکیج رو میریختم روی فلش اما جواب نمیداد . قبل از اینکه تاپیک شما رو بخونم با برنامه Boot disk utility هم آشنا شدم و با استفاده از اون فایل 5.hfs که اکسترکت میکرد رو بیرون آوردم . فایل رو روی پارتیشن حجیم تر فلش ریستور کردم ، توی این حالت خود clover بوت لودرش اجرا میشه اما متاسفانه اون نصب سیستم عامل نمیاورد . کار بعدی که انجام دادم این بود که اومدم از توی BDU بخش Recovery hd مربوط به نسخه مک 10.11 رو دانلود کردم که به نام 4.hfs بود . اون رو ریستور کردم دیدم مثل اینکه اوکیه و میاره ، خوشحال رفتم برای نصب گفتم گور بابای اینترنت من نزدیک 12-13 گیگ دانلود کردم اون 5 گیگ هم روش ولی خب در مرحله اول خوردم به مشکل نیاز به اپل آی دی که اون هم ساختم اما بعد از اون خطا گرفتم که متن خطاش میشد فعلا در دسترس نمیباشد (احتمال میدم بخاطر قدیمی بودن نسخه از توی اپ استور حذف کردن چون با آیتیونز هم نتونستم برم توی صفحه اش !)
    حالا این همه توضیح دادم خدمتتون که بهتون بگم من نمیتونم نسخه بالاتر از 10.11 رو نصب کنم چون نمیخوره به اون مدل مک ، تصمیم گرفتم یه مک روی یه سیستم معمولی خودم نصب کنم با سی پی یو دو هسته ای 8400 اینتل ، رم 4 و هارد 250 و گرافیک اینتل که با توضیحات شما احتمالا 10.12 روش جواب میده .
    میخوام بدونم آیا شما به این مورد برخورد کردین که بوت لودر اجرا بشه اما اون حالت نصب مک رو نیاره توی لیست دیوایس ها برای اجرا ؟ اگه اوکی بشه و مشکل حل بشه من حتی اون ایمیج رو میتونم توی هارد خود مک هم بیارم بالا (یکی از پارتیشن هاش رو ایمیج مک میزارم )
    ببخشید خیلی نوشتم اما نیاز دیدم کامل توضیح بدم . ممنون میشم نظرتون رو بدین با این وضعیت چکار کنم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2021

پيش فرض

شما باید ابتدا نرم افزار mac os unlocker vmware نصب کنید تا بهتون اجازه بده بدون هیچ مشکلی و تنظیماتی فایل مکینتاش اصلی روی vmware نصب کنید
    حالا باید فایل win-install.cmd در حالت Administrator اجرا کنید
    قبلش نرم افزار vmware رو ببندید
    حالا میتونید بدون هیچ مشکلی مکینتاش اصلی رو , روی vmware نصب کنید

نکته : هم روی Vmware ویندوز هم روی Vmware تحت لینوکس جواب میده
    یه سئوال فنی
    من وقتی اون نسخه vmware رو دانلود و نصب کردم رو سیستمم وقتی بالا میاد متاسفانه finder اجرا نمیشه . خودتون هم میدونین اگه فایندر اجرا نشه کاری نمیشه کرد و نمیتونم برنامه نصب کرد یا فایلی دید از توی پوشه ها . چند تا دستور بود میگفت توی ترمینال بزنین مثلا killallfinder یا ریستارت کردن ماشین مجازی یا خود مک که جواب نداد . خودتون اون vmware رو تست کردین ببینین فایندر کار میکرد یا نه ؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2021

پيش فرض

برای دوستان عزیزی که مثل من تجربه کردن و خواستن روی ماشین مجازی vmware مک رو بیارن بالا و نتونستن (یعنی خیلی کند بود یا اذیت میکرد) پیشنهادم virtual box هست . شما برای اینکه بتونین روی ویرچوال باکس مک رو بیارین بالا یا به فایل vmdk نیاز دارین یا iso یه سیستم عامل مک . که پیشنهاد من فایل iso هست . البته چند تا دستور هم باید توی cmd زده بشه .

پیش نیاز برای نصب مک روی ویرچوال باکس (تنظیمات اختصاصی ویرچوال باکس) :
    - حداقل 2 گیگ رم (پیشنهاد من 4 گیگ حداقل هست)
    - حداقل 2 کور سی پی یو
    - حدود 40 گیگ فضای خالی توی هارد
    - پیشتیبانی از خصوصیت Intel یا AMD VT

اول از همه ویرچوال باکس رو دانلود میکنید به همراه extension هاش .

فایل ویرچوال باکس آخرین نسخه توی سایت های مختلف دانلود ایرانی با نت نیم بها موجوده پس لینک نمیزارم .

بعد از اون فایل iso آخرین نسخه mojave رو از لینک زیر دانلود کنید :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    بعد از اینکار توی ویرچوال باکس برید به ماشین جدید ایجاد کنید . مسیر ماشین رو هر جا خواستید میتونین بزارین
    نوع ماشین : Mac OS X
    نسخه ماشین : Mac OS X 64-bit
    مموری : 4 گیگ (بالاتر هم میتونین بزارین ، خود ویرچوال باکس بهتون میگه اگه رم بالا انتخاب کردین و سیستم شما رم کم میاورد پایینش خطا میده)
    هارد هم یه دونه هارد دیسک vhd ایجاد کنید .
    فضا رو سعی کنید فضای ثابت قرار بدید یک هارد 40 گیگابایتی ، حتما سعی کنید ثابت باشه چون موقع نصب ممکنه فرمت نشه هارد .

بعد از ساخت هارد و ماشین به تنظیمات ماشین ایجاد شده برید . از قسمت سیستم -> مادربرد گزینه Base memory رو افزایش بدید و رم رو بالاتر ببرید ترجیحا 4 گیگ ، البته اگر سیستمتون میکشه
    بعدش تیک بوت فلاپی رو بردارید . در زبانه پردازنده تعداد هسته رو تا جایی که میشه افزایش بدید . من خودم گذاشتم روی دو چون سیستمم بیشتر از این کشش نداشت .

خب این قسمت تمام شد ، پایین گزینه سیستم ، نمایش هست اون رو بزنید و video memory رو روی 128 مگ بزارید . بعد از این قسمت بخش حافظه برید و یک دیسک نوری اضافه کنید و فایل iso لینوکس را انتخاب کنید .
    توجه کنید که در همون بخش دستگاه ذخیره ساز بر روی کنترلر sata کلیک کنید بعدش تیک گزینه استفاده از کش ورودی/خروجی میزبان انتخاب کنید وگرنه به مشکل میخورین توی حین نصب .
    بعد از اون ویرچوال باکس رو ببندید . cmd رو اجرا کنید . به صورت Run as administrator
    بعدش دستورات زیر رو بزنین :
    [FONT=tahoma]
    کد:

کد:
    کد:
    کد:
    کد:
    کد:
    کد:

توجه کنید به جای VM Name اسم ماشینتون که در هنگام اضافه کردن ماشین وارد کردید ، بنویسید .
    حالا فقط کافیه اجرا کنین ویرچوال باکس رو و شروع ماشین مجازی رو بزنین و دیسک راه انداز رو هم همون فایل iso انتخابی را انتخاب کنید و از نصب مک روی سیستم خودتون لذت ببرید .

4. این کاربر از chatlovely بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تهران - سه راه افسريه - شهرك كاروان (رضويه)

پيش فرض

سلام خدمت شما و دستتون درد نکنه بابت ...
    یه سئوال فنی
    من وقتی اون نسخه vmware رو دانلود و نصب کردم رو سیستمم وقتی بالا میاد متاسفانه finder اجرا نمیشه ....
    معذرت میخوام من تا الان این دو تا کامنتتون را ندیدم که پاسخ بدم
    باز خدا رو شکر مشکلتون حل شد

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2021

پيش فرض

سلام من وقتی میخوام از اپ استور دانلود کنم
    میره تو لانچپد و میره رو حالت waiting
    مشکل چیه؟
    راه حلی هم داره؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2021

پيش فرض

سلام خیلی ممنون بابت آموزش خوبتون
    من از روش پنجم استفاده کردم، ولی وقتی فلش بوت میشه وارد صفحه کلاور میشه و فقط دوتا گزینه برای بوت ویندوز هست
    یعنی هیچ گزینه ای نیست که بخوام برم داخلش و مک نصب شه
    مشکل از کجاست و راه حل چیه؟
    Last edited by AmiraliAhangar; 27-08-2021 at 02:30.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2022

پيش فرض

واقعا عالی بود خیلی خیلی ممنونم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2022

پيش فرض

من از روش پنجم استفاده کردم، ولی وقتی فلش بوت میشه وارد صفحه کلاور میشه و فقط دوتا گزینه برای بوت ویندوز هست
    برای منم همین طوریه(روش پنجم)

داره خودمونی میشه matador5550's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

منم همین مشکلو دارم فقط گزینه هام بیشتره :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

داداش میشه بفرمایید مشکل رو و اینکه رو این سیستم من جواب میده مک رو در کنار ویندوز 11 که الان دارم نصب کنم ؟ :

هاردم هم SSD هست.

داره خودمونی میشه matador5550's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

منم همین مشکلو دارم فقط گزینه هام بیشتره :

داداش میشه بفرمایید مشکل رو و اینکه رو این سیستم من جواب میده مک رو در کنار ویندوز 11 که الان دارم نصب کنم ؟ :

هاردم هم SSD هست.
    داداش با این روش انجام دادم خط اپل هم تا وسطا برا نصب میره ولی یهو مانیتور سیاه و قطع میشه :
    gibMacOS

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •