تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 27

نام تاپيک: روش نصب ویندوز 10 در کنار لینوکس؟

داره خودمونی میشه darya1365's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض روش نصب ویندوز 10 در کنار لینوکس؟

سلام وقت بخیر
    می بخشید نمی دونم این سوال مربوط به این قسمت میشه یا جای دیگه.
    می خواستم ویندوز ۱۰ رو روی این کیس(کامپیوتر دسکتاپ دل مدل Vostro 3671 8T27W23) نصب کنم.
    در ضمن از لینوکس هیچی نمی دونم لطفا جزء به جزء راهنمایی کنید که
    اولا قبل نصب ویندور ۱۰ در لینوکس،چطوری رستور بسازم؟
    و دوما چطوری ویندوز ۱۰ نصب کنم؟
    و سوما پارتیشن بندی کنم؟
    باتشکر از زحمات شما

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2020

پيش فرض

سلام الان لینوکس دارید؟

تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

سلام الان لینوکس دارید؟
    سلام.آره لینوکس روش نصبه(پیش فرض روش نصب بود). میخام اگر امکانش باشه ویندوز ۱۰ هم نصب کنم.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2020

پيش فرض

اولین چیزی که باید بهش توجه کنید این هست که سیستم شما با ویندوز 10 سازگاری داره یا درواقع سیستم شما توان اجرای ویندوز 10 رو داره یا نه.
    یک مسعله دیگه هارد هست که باید gpt باشه اگر هاردتون gpt نباشه بسته به تعداد پارتیشن مجبور میشید gpt کنید اگر اطلاعات مهمی دارید همیشه باید یک یک بکاپ داشته باشید خراب شدن هارد خبر نمیده من خودم الان دیگه یه بکاپ دارم تو این 3 ماه اخیر دوبار کالی لینوکس و 3 بار ویندوز نصب کردم خب پس قبل هر چیز بکاپ بگیرید که مشکلی پیش نیاد و بعد برای اینکه بتونید ویندوز رو نصب کنید باید gpt کنید اگر نیست دقت کنید در اینترنت روش های متفاوتی وجود داره که به دوع دسته تقسیم میشه دسته اول اطلاعات پاک میشه و هارد کلا خام میشه و دسته دوم اطلالات پاک نمیشه و مشکلی نداره پس دقت کنید.
    راستش خودم هم این کار رو انجام دادم و موقعیتی بوده که نیاز داشتم ویندوز نصب کنم ولی کالی داشتم خب خیلی سادست مثل هر ویندوز دیگه ای مراحل رو طی کنید و تمام فقط باید موقع بوت حوتستون باشه که میخواید رو چی بوت کنید
    اگر با روش نصب ویندوز اشنایی ندارید بگید توزیح بدم

5. این کاربر از محمد مهدی عادل بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

اولین چیزی که باید بهش توجه کنید این هست که سیستم شما با ویندوز 10 سازگاری داره یا درواقع سیستم شما توان اجرای ویندوز 10 رو داره یا نه.
    یک مسعله دیگه هارد هست که باید gpt باشه اگر هاردتون gpt نباشه بسته به تعداد پارتیشن مجبور میشید gpt کنید اگر اطلاعات مهمی دارید همیشه باید یک یک بکاپ داشته باشید خراب شدن هارد خبر نمیده من خودم الان دیگه یه بکاپ دارم تو این 3 ماه اخیر دوبار کالی لینوکس و 3 بار ویندوز نصب کردم خب پس قبل هر چیز بکاپ بگیرید که مشکلی پیش نیاد و بعد برای اینکه بتونید ویندوز رو نصب کنید باید gpt کنید اگر نیست دقت کنید در اینترنت روش های متفاوتی وجود داره که به دوع دسته تقسیم میشه دسته اول اطلاعات پاک میشه و هارد کلا خام میشه و دسته دوم اطلالات پاک نمیشه و مشکلی نداره پس دقت کنید.
    راستش خودم هم این کار رو انجام دادم و موقعیتی بوده که نیاز داشتم ویندوز نصب کنم ولی کالی داشتم خب خیلی سادست مثل هر ویندوز دیگه ای مراحل رو طی کنید و تمام فقط باید موقع بوت حوتستون باشه که میخواید رو چی بوت کنید
    اگر با روش نصب ویندوز اشنایی ندارید بگید توزیح بدم
    ممنون
    کیس تازه گرفتم به غیر از اوبونتو لینوکس داخلش چیزی نیست.
    تو نت گشتم بعضیا گفتن نصب ویندوز ۱۰ بعد از لینوکس دردسر داره چون ممکنه بعداز نصب ویندوز ۱۰ لینوکس بالا نیاد.
    حالا اگه راهی میبود بازیهای ویندوز داخل لینوکس اجرا میشدن از خیر نصب ویندوز ۱۰ میگذشتم؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2020

پيش فرض

ممنون
    تو نت گشتم بعضیا گفتن نصب ویندوز ۱۰ بعد از لینوکس دردسر داره چون ممکنه بعداز نصب ویندوز ۱۰ لینوکس بالا نیاد.
    حالا اگه راهی میبود بازیهای ویندوز داخل لینوکس اجرا میشدن از خیر نصب ویندوز ۱۰ میگذشتم؟
    سلام به این مطالب توجه نکنید من خودم این کار رو کردم و بدون مشکل کار میکنه مثلا همین چند روز پیش ویندوز نصب کردم درحالی که کالی لینوکس داشتم شما فقط باید دقت کنید که اوبونتو رو از لیست بوت حذف نکنید ممکمه دردسر ساز باشه همین بک ابزار بنام wine به طور پیش فرض در کالی وجود داره فکر کنم در ابونتو هم باشه حالا سما سرچ کنید بد نیست
    یک سری نرم افزار ها رو میشه با wine نصب یا اجرا کرد من خودم زیاد استفاده نمیکنم
    راستش شما برای گیمینگ این کیس رو خریدید؟
    جسارتا مشخصات کیس رو میگید؟

8. این کاربر از محمد مهدی عادل بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2020

پيش فرض

ممنون
    راستش اگه تازه کارید و زیاد با محیط لینوکسی اشنایی ندارید توصیه میکنم حتما یه ویندوز نصب کنید تا بتومید کنترل خوبی روی سیستم باشید من خودم مدت 3 ماه هست کالی دارم که بهترین توزیع برای هک و تست نفوذ هست

حالا یه سوال دیگه ایجاد میشه که شما برای چی میخوتید بعد حذف و نصب ویندوز مجددا اوبونتو رو نصب کنید چون خیلی سخته و اگه مهارت کافی رو نداشته باید پارتیشن ویندوز رو خراب میکنید باز هم هرکاری خواستید بکنید بگید تا راهنمایی کنم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2020

پيش فرض

اگر هرگونه مشکلی داشتید بگید کمکتون کنم خوشحال میشم

11. این کاربر از محمد مهدی عادل بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2020

پيش فرض

راستی یه نکته باید. با برنامه glarted یا برنامه مختص اوبونتو برای پارتیشن بندی حدقل 60 گیگ حذف کنید برای ویندوز بسته به نیازتون سایزش رو تغییر بدید.

13. این کاربر از محمد مهدی عادل بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

سلام به این مطالب توجه نکنید من خودم این کار رو کردم و بدون مشکل کار میکنه مثلا همین چند روز پیش ویندوز نصب کردم درحالی که کالی لینوکس داشتم شما فقط باید دقت کنید که اوبونتو رو از لیست بوت حذف نکنید ممکمه دردسر ساز باشه همین بک ابزار بنام wine به طور پیش فرض در کالی وجود داره فکر کنم در ابونتو هم باشه حالا سما سرچ کنید بد نیست
    یک سری نرم افزار ها رو میشه با wine نصب یا اجرا کرد من خودم زیاد استفاده نمیکنم
    راستش شما برای گیمینگ این کیس رو خریدید؟
    جسارتا مشخصات کیس رو میگید؟
    سلام ممنون از راهنمایتون واقعا ببخشید اذیت میشید.
    کیس رو هم برای تماشای فیلم و هم برای بازیگرفتم (حالا بازیهای سبک تا متوسط)
    مشخصاتش تو سایت فروشنده اینا بودن
    پردازنده Intel core i5-9400
    رم ۴گیگ(در توضیحش نوشته از نوع ddr4 با فرکانس ۲۶۶۶ مگاهرتز)
    پردازشگر گرافیکی UHD graphic 630
    هارد ۱ ترابایت
    پاور total power 290 max مدل dell
    (تو تاپیک دیگه ای واسه ارتقاء کارت گرافیک و رم پرسیدم)
    حالا اگه میشد بدون حذف اوبونتو بشه ویندوز ۱۰ نصب کرد باز چه بهتر ولی می خام هردوتا باشه و تمام کارهارو با ویندوز ۱۰ انجام بدم
    لطفا میشه بگید تو اوبونتو از کجا بفهمم فرمت هارد gpt هست یا mbr?
    و اینکه قبل از نصب ویندوز بهتره پارتیشن بندی کنم یا همون بعد از نصب ویندوز؟
    ببخشید طولانی شد.ممنون

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •