تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: سوال در مورد عدم دیتکت شدن هارد دیسک 500 گیگابایتی سامسونگ

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2015

14 سوال در مورد عدم دیتکت شدن هارد دیسک 500 گیگابایتی سامسونگ

سلام به تمامی دوستان عزیز در انجمن سخت افزار پی سی ورلد

مشکلی برای هارد من پیش آمده که ازتون عاجزانه میخوام کمکم کنید تا به امید خدا حل بشه !!!
    من یک هارد 500 گیگ سامسونگ دارم که 9 سال است کار نمیکند و دیتکت نمیشود و مدل آن MODEL:HD503HI است .
    داستان خرابی هارد از این قرار است :
    من یک روز داشتم با هاردم کار میکردم دیدم یه صداهایی مانند اینکه برق باشه مانند چطوری بگم جیز جیز یواش برق میامد از قسمت برقی که به هارد بود من کابل آن را عوض کردم !!! بعد وقتی نورتون پارتیشن مجیک را باز میکردم یک ERROR میداد که میگفت آیا میخوای نورتون سکتور 111 از 2 میلیون و خرده ای سکتور را برات درست کنه میزدم آره اما پارتیشن مجیک از کار میفتاد !!!
    من یه روز روشن کردم دیدم هارد دیسک را از بایوس میشناسه ولی موقعی که میخواد توی ویندوز اکس پی بره
    ( من 2 تا ویندوز دارم اکس پی و ویستا ) هنگ میکرد و نمیرفت و باید ری استارت میکردی !!!
    البته با کامپیوتر دیگر تست کردم هارد را میشناخت از طریق Device Manager ولی خیلی زور میزد !!!
    بعد از چند روز دیدم حالا اصلا نه هارد را از بایوس میشناسه و نه هیچی !!!! میگه :
    Boot Disk Failure Please insert System disk And Press Enter
    با وجود اینکه نه هارد ضربه خورده نه تعمیر رفته نه در مجاورت امواج موبایل بوده !!!
    ببخشید دوستان اگر خسته تان کردم اما به من بگید تو رو خدا چی کار کنم !!! تمام زندگی ام توش بود !!!
    در ضمن من هارد را دادم کسی تست کردم گفت آی سی کام اون سوخته است ولی موتور هارد کار میکرد !!!
    نمیدونم چون تخصص در زمینه سخت افزار ندارم این دوستمون راست گفته یا .... ولی الان موقعی که به سیستم وصلش میکنم برد آن سرد سرد است !!! ولی پیش یک دوستم که متخصص سخت افزار است هارد را بردم گفت باید با PC3000 بدی تا شاید درست بشه و البته تمام برد را چک کرد و گفت چون آی سی ها در معرض نوسان برق بوده الان خاموش یا OFF شده است باید با PC3000 فریمورش را را ری رایت کنی تا شاید آی سی ها روشن بشه و هارد دیتکت بشه !!! البته بهم گفت بین 7 تا 10 روز کار داره !!! دوستان من توی آتلیه کار میکردم و الان البته عکسهای مردم در درایوهای با رمزنگاری 256 AES هست و پسوردش در ذهنم است و نمیخواهم به دست تعمیرکار بسپارم ولی آیا میشود با PC3000 تمام جد و آباد هارد را ریخت بیرون یا نه ؟ آیا تعمیرکار مورد نظر دسترسی ویندوزی دارد و یا دسترسی تحت سیستم داسی چیزی دارد که فقط اعداد و ارقام باشد ؟ آیا میتواند اطلاعات من را برای خودش کپی نماید ؟ و در آخر من خودم شخصا میتونم چکار کنم ؟
    ممنونم از لطف همه عزیزان . لطفا کسانی که وارد هستند جواب بدهند.
    Last edited by alinas2014; 07-11-2020 at 18:14.

آخر فروم باز radarz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    تهران بزرگ

پيش فرض

خراب شده === ممکنه بدی ب این شرکت های ریکاوری بتونن اطلاعاتتو بیرون بکشن

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2015

پيش فرض

با عرض سلام خدمت شما دوست گرامی والا فکر کنم با دستگاه PC3000 که قیمتش بیش از 300 میلیون تومان است بشه کاریش کرد !!! ولی اصل سوالم را جواب ندادید آیا با این دستگاه میشه طرف تعمیرکار اطلاعات را برای خودش کپی کند یا نه ؟ آیا دسترسی ویندوزی دارد یا دسترسی داسی ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2015

پيش فرض

سلام.اگه پسوردی که گذاشتید از نظر امنیتی قوی باشه تقریبا غیر ممکن هست بتونن عکسهاتونو ببینن.البته اگه اون شخص یا هکر از پسوردتون هیچ اطلاعی نداشته باشه و بسورد هم قابل حدس زدن نباشه. یعنی فقط شامل کلمات معمولی نباشه و کلمات بیمعنی و حروف غیرالفبایی هم توش استفاده شده باشه.
    البته در صورتیکه هکر اطلاع یا دسترسی به پسورد نداشته باشه.مثلا ممکنه پسورد رو توی یک فایل متن توی هارد داشته باشید و هکر به اون دسترسی پیدا کنه یا قبلا توی یک فایل متن نوشتید و بعد اون فایل متن بصورت معمولی دیلیت شده و هکر با ریکاوری هارد بش دسترسی پیدا کنه.

این لینک ترجمه یک سایت در مورد مقدار زمانی هست که یک نرم افزار بتونه پسورد یک فایل رمزگذاری شده با aes256 رو هک کنه

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم لینک زبان اصلی همون سایت هست

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by paveej; 09-11-2020 at 11:17.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2015

پيش فرض

الان متوجه شدم شما نوشتید درایو رو رمزگذاری کردید.من فکر میکردم عکسها رمزگذاری شدن.من از رمزگذاری درایو اطلاعی ندارم و باید کسی که در اینمورد اطلاع داره نظر بده.ولی اگه به شکلی باشه که تمام فایلهای اون درایو رمزگذاری شده باشند با لحاظ نکات گفته در پست بالا در اونصورت قابل هک نیستند.
    Last edited by paveej; 09-11-2020 at 11:21.

پروفشنال CORTANA's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2020
    محل سكونت
    IR

پيش فرض

سلام به تمامی دوستان عزیز در انجمن سخت افزار پی سی ورلد

مشکلی برای هارد من پیش آمده که ازتون عاجزانه میخوام کمکم کنید تا به امید خدا حل بشه !!!
    من یک هارد 500 گیگ سامسونگ دارم که 9 سال است کار نمیکند و دیتکت نمیشود و مدل آن MODEL:HD503HI است .
    داستان خرابی هارد از این قرار است :
    من یک روز داشتم با هاردم کار میکردم دیدم یه صداهایی مانند اینکه برق باشه مانند چطوری بگم جیز جیز یواش برق میامد از قسمت برقی که به هارد بود من کابل آن را عوض کردم !!! بعد وقتی نورتون پارتیشن مجیک را باز میکردم یک ERROR میداد که میگفت آیا میخوای نورتون سکتور 111 از 2 میلیون و خرده ای سکتور را برات درست کنه میزدم آره اما پارتیشن مجیک از کار میفتاد !!!
    من یه روز روشن کردم دیدم هارد دیسک را از بایوس میشناسه ولی موقعی که میخواد توی ویندوز اکس پی بره
    ( من 2 تا ویندوز دارم اکس پی و ویستا ) هنگ میکرد و نمیرفت و باید ری استارت میکردی !!!
    البته با کامپیوتر دیگر تست کردم هارد را میشناخت از طریق Device Manager ولی خیلی زور میزد !!!
    بعد از چند روز دیدم حالا اصلا نه هارد را از بایوس میشناسه و نه هیچی !!!! میگه :
    Boot Disk Failure Please insert System disk And Press Enter
    با وجود اینکه نه هارد ضربه خورده نه تعمیر رفته نه در مجاورت امواج موبایل بوده !!!
    ببخشید دوستان اگر خسته تان کردم اما به من بگید تو رو خدا چی کار کنم !!! تمام زندگی ام توش بود !!!
    در ضمن من هارد را دادم کسی تست کردم گفت آی سی کام اون سوخته است ولی موتور هارد کار میکرد !!!
    نمیدونم چون تخصص در زمینه سخت افزار ندارم این دوستمون راست گفته یا .... ولی الان موقعی که به سیستم وصلش میکنم برد آن سرد سرد است !!! ولی پیش یک دوستم که متخصص سخت افزار است هارد را بردم گفت باید با PC3000 بدی تا شاید درست بشه و البته تمام برد را چک کرد و گفت چون آی سی ها در معرض نوسان برق بوده الان خاموش یا OFF شده است باید با PC3000 فریمورش را را ری رایت کنی تا شاید آی سی ها روشن بشه و هارد دیتکت بشه !!! البته بهم گفت بین 7 تا 10 روز کار داره !!! دوستان من توی آتلیه کار میکردم و الان البته عکسهای مردم در درایوهای با رمزنگاری 256 AES هست و پسوردش در ذهنم است و نمیخواهم به دست تعمیرکار بسپارم ولی آیا میشود با PC3000 تمام جد و آباد هارد را ریخت بیرون یا نه ؟ آیا تعمیرکار مورد نظر دسترسی ویندوزی دارد و یا دسترسی تحت سیستم داسی چیزی دارد که فقط اعداد و ارقام باشد ؟ آیا میتواند اطلاعات من را برای خودش کپی نماید ؟ و در آخر من خودم شخصا میتونم چکار کنم ؟
    ممنونم از لطف همه عزیزان . لطفا کسانی که وارد هستند جواب بدهند.
    درود

هارد شما بخاطر نوسان برق
    ضربه
    کار کردن و فعالیت زیاد و پشت سر هم
    و یا ایرادات نرم افزاری این مشکل را پیدا کرده
    با PC3000 احتمالا بتوان آن را تعمیر کرد
    اما خب بعد از تعمیر اولین کاری ک باید انجام دهید بکاپ (نسخه پشتیبان) گرفتن از اطلاعات داخل آن است

سپس یک حافظه جدید (پیشنهاد بنده خرید SSD هست) خریداری کرده و اطلاعاتی ک بکاپ گرفتید را بر روی آن کپی کنید

سپس با استفاده از نرم افزار HDD.Low.Level.Fomart اقدام ب فرمت سطح پایین هارد کنید

هارد را میتوانید ب مرکز تعمیرات [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سپرد تا توسط متخصصین بررسی و در صورت امکان تعمیر شود

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2015

پيش فرض

سلام دوست گرامی با تشکر از جواب شما لازم به ذکر است که وقتی هارد به سیستم وصل میشود برد آن سرد سرد است و مشخص است که برد ایرادی دارد من 2 سوال از حضور شما دارم :
    1- آیا گفته دوست من درست است یا نه ؟ به نظر شما چرا میگوید بین 7 تا 10 روز ؟ به نظر شما زیاد نیست ؟ ((( ولی پیش یک دوستم که متخصص سخت افزار است هارد را بردم گفت باید با PC3000 بدی تا شاید درست بشه و البته تمام برد را چک کرد و گفت چون آی سی ها در معرض نوسان برق بوده الان خاموش یا OFF شده است باید با PC3000 فریمورش را را ری رایت کنی تا شاید آی سی ها روشن بشه و هارد دیتکت بشه !!! البته بهم گفت بین 7 تا 10 روز کار داره !!! )))
    2-
    آیا میشود با PC3000 تمام جد و آباد هارد را ریخت بیرون یا نه ؟ آیا تعمیرکار مورد نظر دسترسی ویندوزی دارد و یا دسترسی تحت سیستم داسی چیزی دارد که فقط اعداد و ارقام باشد ؟ آیا میتواند اطلاعات من را برای خودش کپی نماید ؟
    ممنونم از لطف شما.

پروفشنال CORTANA's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2020
    محل سكونت
    IR

پيش فرض

سلام دوست گرامی با تشکر از جواب شما لازم به ذکر است که وقتی هارد به سیستم وصل میشود برد آن سرد سرد است و مشخص است که برد ایرادی دارد من 2 سوال از حضور شما دارم :
    1- آیا گفته دوست من درست است یا نه ؟ به نظر شما چرا میگوید بین 7 تا 10 روز ؟ به نظر شما زیاد نیست ؟ ((( ولی پیش یک دوستم که متخصص سخت افزار است هارد را بردم گفت باید با PC3000 بدی تا شاید درست بشه و البته تمام برد را چک کرد و گفت چون آی سی ها در معرض نوسان برق بوده الان خاموش یا OFF شده است باید با PC3000 فریمورش را را ری رایت کنی تا شاید آی سی ها روشن بشه و هارد دیتکت بشه !!! البته بهم گفت بین 7 تا 10 روز کار داره !!! )))
    2-
    آیا میشود با PC3000 تمام جد و آباد هارد را ریخت بیرون یا نه ؟ آیا تعمیرکار مورد نظر دسترسی ویندوزی دارد و یا دسترسی تحت سیستم داسی چیزی دارد که فقط اعداد و ارقام باشد ؟ آیا میتواند اطلاعات من را برای خودش کپی نماید ؟
    ممنونم از لطف شما.

درود

بازه زمانی 7-10 زیاد نیست؛ زیرا تعمیر یک هارد با استفاده از PC3000 کاری زمان بر است

تعمیر خود هارد یک مرحله جدا است و ریکاوری اطلاعات یک مرحله جدا

در این مورد اطلاعی ندارم ک دسترسی سیستم عاملی دارد یا دسترسی بصورت محیط DOS یا چیزی شبیه ب محیط CMD

در صورتیکه شرکت تعمیر کننده معتبر است؛ خیر نگرانی بابت سرقت اطلاعات وجود ندارد

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •