تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 64

نام تاپيک: مطالبه مردم برای استفاده از "طب سنتی در درمان بیماران کرونا" را تا انتها پیگیری می‌کنم

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jun 2020
    محل سكونت
    نوار غزه

پيش فرض

بهترین درمان کورونا همانا خوب خوردن و خوابیدن است . و البته ورزش

الان کشور های اسکاندیناوی که از همه مستعد تر هستن .. سوئد نروژ ایسلند و غیره کمترین تلفات را داشتن . از رژیم صهیونیستی هم کمتر

چون خوب میخورن میخوابن و ورزش میکنن. دولت هم حمایت شون میکنه که فقط بخورن و بخوابن.

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

وقیح بی تربیت دروغ گو!
    ریپورت کن این کامنت رو تا مسوول فروم از من بپرسه جوابش رو بدم.
    تو هم برو به درک
    یک نکته تازه!

یا مدیری وجود نداره! یا مدیریت به همین منوال هست که افسار امثالت باز باشه! (غیر از توهین و تهمت و ... چیزی بلد هستین اصلا؟؟) فعلا گزینه دیگه ایی به ذهنم نمیرسه. پس ارجا به چیزی که بیهوده است از عقل خارجه!

3. این کاربر از mjx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

ابطالگرایی جزو ذات علم و فلسفه علمه
    اینجوری نیست که من قائل بر ابطال گرایی باشم و علم ورزان و دانش پژوهانی باشند که قائل بر ابطال گرایی نباشند.

اگر علم ابطال گرا نباشد، اگر علم روش های آزمون پذیری و رد ادعای داده شده را بیان نکند، دیگر علم نیست، از دایره علم خارج است.
    همانطور که نقل قول آوردم، هرچیزی که روشمندی علمی و رویکرد ابطال گرایانه نداشته باشد، نحوه آزمون پذیری و ابطال آن مشخص و دقیق به روشنی بیان نشده باشد، علم محسوب نمی شود.
    نظریه ابطال گرایی دیگر چیست، از کجایتان در آوردید ، ابطال گرایی بخشی از فلسفه علم است و روشی است که علم از آن پیروی می کند.
    نظریه و فرضیه علمی، چیز دیگریست. بر طبق متد علمی اگر دانشمندی با در نظر گرفتن تمامی مشاهدات و با محاسبات دقیق، به نتیجه ای برسد، ابتدا آنرا به عنوان فرضیه به علم ارائه می دهد، سپس همه در تلاش برای رد آن بر میایند و همینطور در مرور زمان مشاهدات بیشتر و بیشتری انجام شده، اگر این مشاهدات و نتایج آزمون ها، فرضیه ایتدایی را تماما تائید کند، فرضیه رفته رفته به نظریه علمی تبدیل می شود که مورد قبول کامل علم است و اگر بلعکس آزمون ها و مشاهدات جدید، فرضیه را تائید نکند، فرضیه با فرضیه دیگری جایگزین می شود یا تغییر پیدا میکند.
    وقتی چیزی در علم تبدیل به نظریه علمی شد، دیگر هرگز رد نمی شود، بلکه ممکن است کامل شود ویا نظریه جدیدی بوجود بیاید که تمامی نتایج و صحت نظریه قبلی را در خود داشته باشد.

شما خوب سفسطه میکنید! آفرین واقعا !!
    من کجا گفتم یافته های گذشتگان را تنها و تنها به این دلیل گه قدیمی هستن قبول ندارم !
    به این میگن سفسطه مترسک پوشالی، حرف من رو تغییر دادین و بعد به حرف تغییر یافته حمله کردین و به خیال خودتون خیلی هم عقل و منطقتون زیاده و پیروز بحث شدین.

سخن من این هست که یافته های گذشتگان به این دلیل که آزمایشات و مراحل ابطالگرایی را پشت سرنگذاشته اند و مورد آزمون قرار نگرفته اند، همینطور روش ابطال ایده و نظر خود را بیان نکرده اند، قابل اطمینان نبوده و احتمال غلط بودن آنها بسیار بسیار بیش از درستی آن ها است.

آن دسته از یافته گذشتگان که مراحل مذکور را گذرانده اند و از روشمندی علمی پیروی کرده اند، همچنین از آزمون های متعدد سربلند بیرون آمده اند، هم اکنون جزو علم نوین پزشکی است و هر شخص با مراجعه به منابع و کتاب های پزشکی میتواند آنها را مطالعه و مورد استفاده یا آزمون قرار دهد.
    خوب این از فلسفه علم و اون مکاتبی که مهم هستند از دید غرب:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ابطال گرایی خود علم نیست!! این مورد اول.

دوم میرسیم به جایی که بحث شروع شد و علم پزشکی امروز. خوب روال کار دانشمندی اگر ابطال گرایی باشد. یعنی یک مورد ثابت شده توسط فردی . گزینش بشه و فرد دیگری صرفا به دنبال رد کردن این موضوع ثابت شده باشه! اصلا علم پیشرفت نمیکنه!! چون بینهایت مورد وجود داره که اون مورد ثابت شده رو ممکنه نقض بکنه پس ما روی بینهایت موضوع آزمایش و تحقیق و... انجام بدیم؟؟! به همین دلیل میگم علم امروز حداقل چیزی که میبینیم این نیست. و تمرکزش صرفا روی رد کردن یافته ها نیست.

بله علم مطلق نیست نه به دلیل ابطال گرایی که به دلیل ذات خود علم هست. علم وقتی تجربه گرا شد خوب خیلی عادی است که بگیم تجربیات و دانسته های 10 سال اینده با امروز متفاوت یا ضد هم خواهند بود. اینها رو من قبول دارم ولی اینکه نتایج یک مکتب مبتنی بر تجربه رو مطلق بدونیم مشکل شروع میشه!

خوب در مورد علم قدیم ایرانی به نوشته های خودتون برگردید! سفسطه ایی در کار نبوده و نیست!

علم پزشکی امروز غرب نه تنها تجربیات گذشتگان رو نفی نکرده بلکه خیلی از اونها رو از مسیر به قول شما آزمون و خطا های خودش عبور داده و قبول هم کرده. اینجا یک نکته وجود داره. منظور شما از طب سنتی همین فضولاتی هست که اقایان در تاپیک بسیار دوست میدارند؟!!! یا نه باید بنشینیم و یافته های مثلا بوعلی سینا رو با علم امروز بسنجیم؟

این مباحث ما هم صد البته ربطی به نمای علم پزشکی ایران امروز نداره چون بیشتر خرافات و تعصبات هست که جای علم رو گرفته حالا یک عده با ظاهر کراواتی! یک عده هم با عمامه. تفاوت چندانی نمیکنه. هردو متعلق به یک قیچی هستندو صرفا مضر به حال انسان.

5. این کاربر از mjx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

دوست عزیز ترو خدا این افسانه ها و چرندیات طب اسلامی رو بازگو نکنید. یه مشت دلال و شیاد بر پایه چند تا حدیثی که حتی سلسله راوی هاش هم مشخص نیست نسخه میپیچونه و یه بنده خدا رو بدبخت میکنه تا آخر عمرش

میانگین طول عمر در کشور رو ببین در طی دهه ها، الان 75 سال هست به همت پزشکی مدرن! نه طب اسلامی و امثالهم! یکم از خواب غفلت و خرافات بیدار شید!
    دلال و شیاد در داکتر های امروز ایران مگر کم هست؟؟ خوب در هر وادی این موجودات پیدا میشن. بحثی هم فعلا در این مورد ندارم. اون فرد ژست اسلامی گرفت و مثلا مدعی بود. پاسخ به همان فرد بود.

بله 75 سال است!! چون مدرنیزه شدن منهای در نظر گرفتن انسان میشود مدرنیته!! که انسانی را که باید حداقل 100 سال زندگی بکند با افتخار به 75 سالگی میرساند!! آنهم با انواع و اقسام داروها و دردها و .......

7. این کاربر از mjx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال manuch's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

یک نکته تازه!

یا مدیری وجود نداره! یا مدیریت به همین منوال هست که افسار امثالت باز باشه! (غیر از توهین و تهمت و ... چیزی بلد هستین اصلا؟؟) فعلا گزینه دیگه ایی به ذهنم نمیرسه. پس ارجا به چیزی که بیهوده است از عقل خارجه!
    هار شدی
    کاریت نمیشه کرد
    افسار و اینها مال توست

پروفشنال manuch's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

دلال و شیاد در داکتر های امروز ایران مگر کم هست؟؟ خوب در هر وادی این موجودات پیدا میشن. بحثی هم فعلا در این مورد ندارم. اون فرد ژست اسلامی گرفت و مثلا مدعی بود. پاسخ به همان فرد بود.

بله 75 سال است!! چون مدرنیزه شدن منهای در نظر گرفتن انسان میشود مدرنیته!! که انسانی را که باید حداقل 100 سال زندگی بکند با افتخار به 75 سالگی میرساند!! آنهم با انواع و اقسام داروها و دردها و .......
    داکتر؟!!!!!
    بچه افغان برو پی کارت
    اومدی ایران دکتر بشی نشدی؟!!! برو همون کابل پیش ملا عمر لعنتی

10. 2 کاربر از manuch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال ksra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2017
    محل سكونت
    Mar 2004

پيش فرض

من واقعا شک کردم که شاید این [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] همون ژیان باشه با یه اکانت دیگه!!!! فقط یکم دستکاری میکنن. سیریشیش مثل همون ژیانه !!!!! یه چیزی هم خطاب به امثال ژیان :
    یاسین به گوش خر خواندن

• پند بی فایده به کسی دادن - کار بی حاصل انجام دادن

ببینید فقط با توضیح به این کاربر عمر کیبرد یا گوشیتون رو میارید پایین . هییییچ ارزشی نداره. بیخیال بشید....
    حییف کیبرد و وقت تایپ واسه امثال اینجور آدمای نادان!!!

12. 3 کاربر از ksra بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز italodance's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Copyright

پيش فرض

داکتر؟!!!!!
    بچه افغان برو پی کارت
    آفرین خوب دیدی،

دوستان دیگه وقتتون را با این افغان تلف نکنید.

لعنت به کثیفیشون، هر جا اینو دیدید جوابش رو ندید چون از طالبان اسلام شیطانیست.

مردم ایران باید خودشون همت بالا بزنند و ایران رو احیا کنند.
    چون ما هم تحت طالبان شیطانی و شیاطین فعلا هستیم.

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

هار شدی
    کاریت نمیشه کرد
    افسار و اینها مال توست
    داکتر؟!!!!!
    بچه افغان برو پی کارت
    افغانی یا حتی اسکیمو ها که فقط با حیوانات سروکار دارن از امثالت بهتر هستند! چون اغلب دچار مشکلات رفتاری و اخلاقی نیستند! مثلا یک اسکیمو از اجدادش یاد گرفته به طبیعت و انسانها احترام بزاره! و .....

تشریف ببر گوگل ترنسفر و عبارت doctor رو بنویس و آیکون حجی کردنش رو فشار بده!!! معلوم شد تمام انگلیسی ها، افغان هستند!!! جکی هستید شما موجودات!

خیلی خوبه که ژست رو خودت رو دوستانت میزارین کنار! داعشی ها از شما بهتر عمل میکنن!! خوب چیزی رو بلد نیستید در موردش مگر مجبورید اظهار نظر بکنید که آخرش وقتی قافبه براتون تنگ میشه جفنگیات سر هم کنید؟!!

متاسفانه مشکل فعلی ایران هم دقیقا وجود امثالت و دوستان هم فکرت در بدنه دولتها و حاکمیت هست که به این روز می افتیم که نمیتونیم یک اپیدمی رو درست مهار بکنیم.

اینجا هم خرعبل گویی اپیدمیک شده!! و کسی کنترلش نمیکنه ظاهرا!!

اما یک نکته در مورد روال اینگونه که در این انجمن جا افتاده!!!متاسفانه. امثالت فقط یک کار میکنن! دیکتاتوری! هر پاسخی که خوشتون نیاد شروع میکنید به خزعبل بافی و در نهایت یا تاپیک منحرف میشه یا تاپیک حذف میشه یا اگر کسی هم مشتاق بحث عقلانی هست کلا منصرف میشه!

حالا با وجود موجوداتی مثل خودت و این ولنگاری فعلی چطور میشه بحث عقلانی کرد من نمیدونم! و تقریبا غیر ممکنه.

وقت پاسخ به خزعبلات رو ندارم این چند سطر رو هم نوشتم چون ظاهرا روالتون تو همه تاپیکها همینه.

shaahani گرامی هم اگر پاسخی فرستادین لطف کنین تو پی وی بفرستین. بحث جالبی هست و جای تفکر داره.

15. این کاربر از mjx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه آواسامavasam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2019
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

آواسامavasam
    در آغاز فعالیت

تاريخ عضويت
    Nov 2019
    محل سكونت
    ایران

رفتی با یه حساب دیگرت اومدی؟ منو ریپورت کردی دیدی جواب نمی ده؟ جمع کن عامو! جایگاه طب قدیم همون بقالیه که هست و جایگاه طب کلاسیک داشتن یک وزارتخونه است که از شرم آخوندها بقالی رو هم گاهی ساپورت می کنن. طب سنتی وزارتخونه داره؟ دانشگاه داره؟ منبع روزآمد داره؟ چیزی از سلول و مولکول می فهمه؟ آنزیم می دونه چیه؟ فکر می کنی با درشت و فونت بزرگ نوشتن ترفیع جایگاه میگیری و حقانیتت اثبات می شه؟ از رو برو دیگه! بابا هیچی نیست این طب سنتی! از واکنشهای ملکولی و سلولی هیچی نداره. دستش خالیه. بفهم دیگه! تا حالا کسی از نزدیکانت مریض نشده؟ سکته قلبی یا مغزی نکرده؟ بردیش اورژانس یا طب سنتی؟ تف به شرف کسی که از طب سنتی دفاع می کنه و بعد دفترچه بیمه داره. لعنت بر پدر و مادرش.
    دوست عزیز پارانوئید داری‌؟ با چه حسابی اومدم من فقط همین حساب رو دارم !‌ با کی کار داری ؟ ضمنا لعنت بر پدر مادر خودت !‌چه ربطی دارن اینا به هم من به طب سنتی معتقدم و به این هم معتقدم که علم پزشکی خوبه ولی من صحبتم کلا چیز دیگست بیخیال تو با این قدر حرص مراقب باش فقط رگ های گردنت پاره نشه
    اول روی رفتارات کار کن بعد درمورد پزشکی تحقیق کن

17. این کاربر از آواسامavasam بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •