تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: دمای غیر عادی cpu

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2020

13 دمای غیر عادی cpu

سلام .من یه مدت هست دارم کارهای لپ تاپم رو میرسم و متوجه شدم دمای cou وقتی که هیچ برنامه ای باز نیست (از انتیویروس های معتبر استفاده میکنم و هیچ تروجان یا ویروس هم نداره و 1 ماه پیش کل هاردو ریست کردم)80تا 90 هست و فرکانس cpu هم در حدود 3 گیگاهرتز قرار داره .اینم بگم cpu قدیمی هست و کلا لپ تاپم قدیمی هست. لپ تاپdell m4600و cpu core i7 2820qm .
    لپ تاپ دست برادم بود و یه مدت هست که من استفاده میکنم حدود 5 سال پیش یه سرویس اساسی شد و از اون موقع به بعد اثلا باز نشده و زیاد بهش نرسیده خلاصه لپ تاپ قدیمی هست ولی چون لپ تاپ خوبی هست میخواستم بدونم چرا دما انقد بالا هست و اینکه ممکنه در طولانی مدت اسیب بزنه یا اورکلاک کنه و باید چیکار کنم خیلی ممنونم.
    Last edited by محمد مهدی عادل; 04-10-2020 at 19:01.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

توی task manager ببین چقدر از cpu در حال استفاده است و این که چه برنامه ای داره استفاده میکنه.

3. این کاربر از ne71 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز mehdi_vsgh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    توی لباسام

پيش فرض

سلام .من یه مدت هست دارم کارهای لپ تاپم رو میرسم و متوجه شدم دمای cou وقتی که هیچ برنامه ای باز نیست (از انتیویروس های معتبر استفاده میکنم و هیچ تروجان یا ویروس هم نداره و 1 ماه پیش کل هاردو ریست کردم)80تا 90 هست و فرکانس cpu هم در حدود 3 گیگاهرتز قرار داره .اینم بگم cpu قدیمی هست و کلا لپ تاپم قدیمی هست. لپ تاپdell m4600و cpu core i7 2820qm .
    لپ تاپ دست برادم بود و یه مدت هست که من استفاده میکنم حدود 5 سال پیش یه سرویس اساسی شد و از اون موقع به بعد اثلا باز نشده و زیاد بهش نرسیده خلاصه لپ تاپ قدیمی هست ولی چون لپ تاپ خوبی هست میخواستم بدونم چرا دما انقد بالا هست و اینکه ممکنه در طولانی مدت اسیب بزنه یا اورکلاک کنه و باید چیکار کنم خیلی ممنونم.
    خمیر سلیکون رو عوض کنید.
    یه نگاه بندازید ببیند سرعت چرخش فن سی پیو چقدره؟؟؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2020

پيش فرض

سرعت فن rpm 3716 هست و مشکلی نداره خمیر هم سفارش دآدم تا شنبه دستم میرسه

آخر فروم باز امید رض's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2013
    محل سكونت
    شهر موبیوس

پيش فرض

سلام تو manager task
    ببینید کدوم برنامه یا ویروس داره پردازنده شمارو تغذیه میکنه...
    یا احتمالا بخاطر نصب ویندوز و برنامه های جدید باشه چون برا من هم لپ تاپم فدیمیه ویندوز ۱۰نصب کردم بایه باز کردن فایرفاکسم هم پردازنده سریع داغ میشه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2020

پيش فرض

سلام تو manager task
    یا احتمالا بخاطر نصب ویندوز و برنامه های جدید باشه چون برا من هم لپ تاپم فدیمیه ویندوز ۱۰نصب کردم بایه باز کردن فایرفاکسم هم پردازنده سریع داغ میشه
    جناب تو تیک منیجر هم دیدم دیگه اقد نا بلدم نیستم این چیزارو ندونم هیچ چیزی از سی پی یو مصرف نمیکنه

- - - Updated - - -

سلام تو manager task
    جناب تو تسک منیجر هم دیدم دیگه اقد نا بلدم نیستم این چیزارو ندونم هیچ چیزی از سی پی یو مصرف نمیکنه

در آغاز فعالیت DimCorpse's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

دمای 80-90 واسه laptop چیزه غیر ادی نیست . کار هایی که میتونی کنی :
    cooler laptop بگیر و دستگاه رو بزار روی اون
    cpu رو اندرولت کن و یکم core clock را پایین بیار . این کار مقداری رو سرعت تاثیر میزاره اما دما خیلی میاد پایین
    اگه هیچکدوم جواب نداد باید heatsink و قن رو کامل عوض کنی که تو اینترنت سرچ کنی پیدا میشه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •