تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: راهنمایی در مورد حرکت در سربالایی با ترمز دستی

داره خودمونی میشه saeedtuborg's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2016
    محل سكونت
    طهرون

پيش فرض راهنمایی در مورد حرکت در سربالایی با ترمز دستی

سلام دوستان من زیاد تجربه رانندگی در سربالایی ندارم سوالم اینه حرکت کردن در حد 1 متر با ترمز دستی بالا در سربالایی ها آیا ضرر داره برای ماشین ؟ مثلا توی ترافیک گیر کردیم و سربالایی داریم وقتی به ماشین جلویی میرسم وایمیسم و خلاص میکنم و ترمز دستی میکشم حالا ماشین جلویی حرکت میکنه من پامو میزارم روی کلاج میزنم دنده یک و گاز میدم و به محض اینکه ماشین یکم جلو میره ترمز دستی میخابونم این روش برای حرکت کردن در سربالایی درسته یا نه ؟
    یه روش دیگه هم هست که با ترمز ماشین نگه میدارن و به محض اینکه دنده درگیر میشه و ماشین میخاد حرکت کنه پا از روی ترمز برمیدارن ولی من با ترمز دستی راحت تر هستم
    اگه قلق خاصی داره بفرمایید و اینکه ماشین برنگرده عقب چیکار کنم
    ممنون میشم تجربیاتتون بفرمایید

2. این کاربر از saeedtuborg بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

سلام دوستان من زیاد تجربه رانندگی در سربالایی ندارم سوالم اینه حرکت کردن در حد 1 متر با ترمز دستی بالا در سربالایی ها آیا ضرر داره برای ماشین ؟ مثلا توی ترافیک گیر کردیم و سربالایی داریم وقتی به ماشین جلویی میرسم وایمیسم و خلاص میکنم و ترمز دستی میکشم حالا ماشین جلویی حرکت میکنه من پامو میزارم روی کلاج میزنم دنده یک و گاز میدم و به محض اینکه ماشین یکم جلو میره ترمز دستی میخابونم این روش برای حرکت کردن در سربالایی درسته یا نه ؟
    یه روش دیگه هم هست که با ترمز ماشین نگه میدارن و به محض اینکه دنده درگیر میشه و ماشین میخاد حرکت کنه پا از روی ترمز برمیدارن ولی من با ترمز دستی راحت تر هستم
    اگه قلق خاصی داره بفرمایید و اینکه ماشین برنگرده عقب چیکار کنم
    ممنون میشم تجربیاتتون بفرمایید
    قبل از حرکت باید حتما ترمز دستی خوابیده باشه و نباید مسافتی با ترمز دستی بالا ظی بشه
    بهتره از ترمز استفاده کنید تا فشاری به ماشین وارد نشه

4. 3 کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

همون روش دیگه که خودتون گفتید درسته، یک مقدار تمرین کنید به خوبی مسلط می شید.
    موقعی که در سربالایی ایستادین، پاتون رو روی ترمز بگذارید و ماشین رو خلاص کنید، در زمان حرکت پس از زدن توی دنده یک، خیلی آروم نیم کلاچ کنید، کلاچ را به حدی آزاد کنید که صدای موتور تغییر کنه و کمی ماشین به لرزش در بیاد، در این حالت می بینید که وقتی پاتون رو از روی ترمز بر میدارید، ماشین به سمت عقب نمیره و سر جای خودش ثابت می مونه، حالا فقط کافیه مقداری گاز بدید و مابقی کلاچ را هم رها کنید تا ماشین به حرکت در بیاد.

با ترمز دستی درگیر ماشین نباید حرکت کنه، حتی اگه فقط یه خونه ترمز دستی بالا باشه، لنت، سیم ترمز، دیسک و متعلقات دچار آسیب دیدگی میشن.

6. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

بنده هم همین مشکل رو دارم و استرس زیادی رو در مناطق سربالایی دارم که ماشین یه موقع عقب نیاد!
    و یک سوال داشتم.
    در مناطق کوهستانی که جاده چاله های پشت سرهم داره و زمین خاکی هست و سربالایی سنگین هم داره هر چقدر گاز میدم فایده نداره و بعد اینکه ماشین توی چاله می افته حرکت نمی کنه و به دفعات متعدد خاموش میشه.حتی گاز رو رها میکنم و مجدد فشار میدم هم بی فایده هست.
    یکی از همراهان گفتن که پشت سرهم باید با کلاچ و گاز بازی کنم تا دوهوا شدن ماشین خوب بشه امانتونستم قلقشو بگیرم روشی که شما پیشنهاد میکنید چیه؟
    و منظورشون از دوهوا شدن رو هم نفهمیدم چیه.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

سلام.منظور همون نیم کلاج کردن هست هنگام حرکت در سربالایی زمانیکه فاصله با ماشین جلوییی کم هست و سرعت خیلی کم هست برای اینکه خاموش نکنید. تو اون چاله ها هم باید با نیم کلاج و دنده ۱ حرکت کنید.
    اگه مجبور نیستید از اون مسیر داغون رفت و امد نکنید.
    کلا نیم کلاج تو سر بالایی و ترافیک پدر ماشین و زانو آدم رو در میاره .

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •