تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: راهنمایی برای راه اندازی MikroTik Router os در Vmware

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2019

پيش فرض راهنمایی برای راه اندازی MikroTik Router os در Vmware

درود دوستان

بنده میخوام 2 کانکشن اینترنت رو در Vmware ، با میکروتیک Router Os تجمیع کنم ؛ ویدیو های یوتیوب رو دنبال کردم ولی نتونستم در راه اندازی موفق بشم! (در نصب خود Os مشکلی ندارم فقط Config هاش)
    خود Os تا Level 6 باز هست.

کاری که میخوام بکنم : میخوام 2 کاکشن adsl رو باهم تجمیع کنم برای استریم کردن ویدیو , هر adsl میتونه تا 2 مگ آپ کنه , آپلود مورد نیازمم حدودا 3 الی 3.5 مگابیت در ثانیه هست , همزمان من بازی آنلاین هم انجام میدم که نمیخوام اصلا روی پینگم تاثیری داشته باشه

سوال ها :

1- در خود vm در virtual netwok دو کاکشن فیزیکی رو من Bridge کردم , در مورد سومی که بصورت مجازی برای Pc خودم باشه دقیق نمیدونم باید رو چه حالتی بزارم -روی host only یا nat?

2- ip های مودمم 192.168.1.3 و 192.168.1.4 هست ؛ در خود Router Os نمیدونم چه آیپی و آدرس های وارد کنم (مثلا به ether 1 یه آیپی دادم و در بخش Routes بود فکر کنم gateway هم اد کرده بودم ولی نمیتونستم از 4.2.2.4 پینگ بگیرم , خلاصه بگم باید مرحله به مرحله باید توضیح داده بشه در مورد سناریویی که گفتم!

متاسفانه در این فروم من تازه واردم و در آپلود کردن عکس مشکل دارم :(

خیلی خیلی ممنون میشم اگه در این زمینه راهنماییم کنید!

با تشکر

آخر فروم باز radarz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    تهران بزرگ

پيش فرض

شما کارت های شبکه رو بد تنظیم کردین بهتره اموزش های داخل سایت های ایرانی رو دنبال کنید مقاله زیاد داره

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

درود دوستان

بنده میخوام 2 کانکشن اینترنت رو در Vmware ، با میکروتیک Router Os تجمیع کنم ؛ ویدیو های یوتیوب رو دنبال کردم ولی نتونستم در راه اندازی موفق بشم! (در نصب خود Os مشکلی ندارم فقط Config هاش)
    خود Os تا Level 6 باز هست.

کاری که میخوام بکنم : میخوام 2 کاکشن adsl رو باهم تجمیع کنم برای استریم کردن ویدیو , هر adsl میتونه تا 2 مگ آپ کنه , آپلود مورد نیازمم حدودا 3 الی 3.5 مگابیت در ثانیه هست , همزمان من بازی آنلاین هم انجام میدم که نمیخوام اصلا روی پینگم تاثیری داشته باشه

سوال ها :

1- در خود vm در virtual netwok دو کاکشن فیزیکی رو من Bridge کردم , در مورد سومی که بصورت مجازی برای Pc خودم باشه دقیق نمیدونم باید رو چه حالتی بزارم -روی host only یا nat?

2- ip های مودمم 192.168.1.3 و 192.168.1.4 هست ؛ در خود Router Os نمیدونم چه آیپی و آدرس های وارد کنم (مثلا به ether 1 یه آیپی دادم و در بخش Routes بود فکر کنم gateway هم اد کرده بودم ولی نمیتونستم از 4.2.2.4 پینگ بگیرم , خلاصه بگم باید مرحله به مرحله باید توضیح داده بشه در مورد سناریویی که گفتم!

متاسفانه در این فروم من تازه واردم و در آپلود کردن عکس مشکل دارم :(

خیلی خیلی ممنون میشم اگه در این زمینه راهنماییم کنید!

با تشکر
    کارت شبکه سوم رو هم باید اول توی ویندوز بسازید بصورت مجازی و بعد در VM بریج کنید، البته فکر کنم اگر شما مثلا یک کارت شبکه به VM خودتون اضافه کنید مثلا VM-Net 20 متناظر اون یک کارت شبکه مجازی در ویندوز ایجاد میشه که میتونید از اون استفاده کنید و مشکلی نباید باشه.
    شما در نهایت گیت وی ویندوز رو باید آی پی میکروتیک در این کارت شبکه سوم قرار بدین.

2-آی پی های مودم رو اشتباه دادین، هرکدوم از مودم های شما باید در یک ساب نت جداگانه باشه، مثلا مودم اول 192.168.1.1 و مودم دوم 192.168.2.2
    اون وقت باید آی پی کارت شبکه اول در میکروتیک رو 192.168.1.2/24 بدین و اتر 2 که با مودم دوم بریج شده 192.168.2.2/24

همینطور آی پی سوم که میشه خروجی شما، باید مثلا بدین 192.168.3.1/24 و بعد روی این اتر سوم یک DHCP Server راه اندازی کنید که ویندوز شما بصورت خودکار از اون آی پی بگیره و اینترنت دار بشه.

توجه کنید در این مورد خاص باید کارت شبکه های فیزیکی متصل به مودم اول و دوم رو در حالت دستی قرار بدین و آی پی ندهید تا تداخلی ایجاد نشه و یا اینکه آی پی بدهید، مثلا 192.168.1.100 255.255.255.0 و 192.168.2.100 255.255.255.0 ، اما به هیچ عنوان برای هیچ کدام Gateway مشخص نکنید و تنها گیت وی شما باید آی پی 192.168.3.1 باشه که میشه همون آی پی میکروتیک تا اینترنت ویندوز از طریق میکروتیک و وی ام دریافت بشه

4. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2019

پيش فرض

دوستان در مورد تجمیع از یک متخصص شبکه سوال کردم ، بهم گفتن که امکان تجمیع برای آپلود در میکروتیک وجود نداره ‍! آیا تایید میکنید؟؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه kenshikan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    اينترنت

پيش فرض

دوستان در مورد تجمیع از یک متخصص شبکه سوال کردم ، بهم گفتن که امکان تجمیع برای آپلود در میکروتیک وجود نداره ‍! آیا تایید میکنید؟؟
    کلا اين صورت مساله از نمونه هاي پيچيده هست و بسته به اين که براي چه ترافيکي مي خواهيد راهکارها کمي فرق مي کنن. امکانش وجود داره ولي ساده نيست و گاهي شما بايد اونور توي اينترنت هم يه دستي داشته باشيد و از روش هاي برزدن استفاده کنيد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •