تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: گیر کردن مادربود توی مرحله چک سخت افزار

داره خودمونی میشه devilmaster's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض گیر کردن مادربود توی مرحله چک سخت افزار

با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم

همونطور که از موضوع هم مشخصه، ظاهرا یه اتفاق ناگوار برای سیستم بنده افتاده و سیستم بالا نمیاد.

مشخصات سیستم:

MB: Asus z170 pro gaming
    cpu: i7 6700k
    ram: 2x16gb 2400mhz

دیشب حین بازی، سیستم یه جورایی ریبوت شد و تصویر رفت و قبل از اینکه بخواد بوت بشه، مثلا 5 ثانیه حالا کمتر یا بیشتر برق شهری قطع شد.
    بعد که مجددا برق وصل شد ( البته با فاصله شاید یک ساعت بعد از وصل شدن برق ) سیستم رو روشن کردم،
    توی بوت شدن سیستم یهو صدای اتصالی برق اومد و یذره بوی سوختگی. همون لحظه سیستم رو خاموش کردم، برق رو ازش کشیدم.
    مشخصا بو از قسمت سمت راست و بالای مادربود، اون قسمتی که اسلات رم ها قرار دارن هست، ولی هرچی روی بورد دنبال سوختگی گشتم چیزی پیدا نشد ( سیستم رو باز نکردم البته )

مجددا سیستم رو گذاشتم بدون گرافیک و با تک ماژول رم بوت بشه، هربار یدونه از رم هارو گذاشتم و توی اسلات های مختلف چکش کردم،
    مادربورد اول چند ثانیه توی مرحله cpu check گیر میکنه، چراغ cpu check خاموش میشه و یه تایم حدود 20 ثانیه ای روی dram check میمونه و دوباره همین حالت تکرار میشه.

با توجه به اینکه تعطیلات هست و چند روزی فعلا نمیشه سیستم رو جایی نشون داد، اساتید نظری اگه دارید راجع به عیب یابی و علت این ماجرا ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    Last edited by devilmaster; 28-08-2020 at 08:13.

پروفشنال ksra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2017
    محل سكونت
    Mar 2004

پيش فرض

با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم

همونطور که از موضوع هم مشخصه، ظاهرا یه اتفاق ناگوار برای سیستم بنده افتاده و سیستم بالا نمیاد.

مشخصات سیستم:

MB: Asus z170 pro gaming
    cpu: i7 6700k
    ram: 2x16gb 2400mhz

دیشب حین بازی، سیستم یه جورایی ریبوت شد و تصویر رفت و قبل از اینکه بخواد بوت بشه، مثلا 5 ثانیه حالا کمتر یا بیشتر برق شهری قطع شد.
    بعد که مجددا برق وصل شد ( البته با فاصله شاید یک ساعت بعد از وصل شدن برق ) سیستم رو روشن کردم،
    توی بوت شدن سیستم یهو صدای اتصالی برق اومد و یذره بوی سوختگی. همون لحظه سیستم رو خاموش کردم، برق رو ازش کشیدم.
    مشخصا بو از قسمت سمت راست و بالای مادربود، اون قسمتی که اسلات رم ها قرار دارن هست، ولی هرچی روی بورد دنبال سوختگی گشتم چیزی پیدا نشد ( سیستم رو باز نکردم البته )

مجددا سیستم رو گذاشتم بدون گرافیک و با تک ماژول رم بوت بشه، هربار یدونه از رم هارو گذاشتم و توی اسلات های مختلف چکش کردم،
    مادربورد اول چند ثانیه توی مرحله cpu check گیر میکنه، چراغ cpu check خاموش میشه و یه تایم حدود 20 ثانیه ای روی dram check میمونه و دوباره همین حالت تکرار میشه.

با توجه به اینکه تعطیلات هست و چند روزی فعلا نمیشه سیستم رو جایی نشون داد، اساتید نظری اگه دارید راجع به عیب یابی و علت این ماجرا ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    سلام
    من شکم به آی سی بایوس میره.... شما کیس رو از برق بکش و همه چیز رو ازش جدا کن (اسپیکر مانیتور کابل lan و..... ) بعد باطری سکه ای روی مادربرد رو دربیار و 20 دقیقه بعد جا بزن کیس رو به برق بزن و همه چیز رو بهش وصل کن ..... باید درست شده باشه ... اگر درست نشد شما دنبال آی سی بایوست بگرد.
    موفق باشید.

3. 2 کاربر از ksra بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

سلام
    من شکم به آی سی بایوس میره.... شما کیس رو از برق بکش و همه چیز رو ازش جدا کن (اسپیکر مانیتور کابل lan و..... ) بعد باطری سکه ای روی مادربرد رو دربیار و 20 دقیقه بعد جا بزن کیس رو به برق بزن و همه چیز رو بهش وصل کن ..... باید درست شده باشه ... اگر درست نشد شما دنبال آی سی بایوست بگرد.
    موفق باشید.

حتما اینو پیگیرش میشم.
    طبق عادت و اون چیزی که قبلا شنیده بودم و اونایی که تجربه دارن میگن دنبال سوختگی یا اینکه مایعی چیزی پاشیده باشه روی بورد میگشتم ولی نبود.
    حدودی این ic که میفرمایید کدوم قسمت مادربود هست جاش؟

دیشب موقع تست مجدد، کابل برق رو از مادربورد کشیدم، دکمه پاور رو نگه داشتم که باتری کامل دشارژ بشه، بنظرتون کافی بوده یا حتما باتری رو در بیارم ؟
    ممنون از راهنمایتون

پروفشنال ksra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2017
    محل سكونت
    Mar 2004

پيش فرض

حتما اینو پیگیرش میشم.
    طبق عادت و اون چیزی که قبلا شنیده بودم و اونایی که تجربه دارن میگن دنبال سوختگی یا اینکه مایعی چیزی پاشیده باشه روی بورد میگشتم ولی نبود.
    حدودی این ic که میفرمایید کدوم قسمت مادربود هست جاش؟

دیشب موقع تست مجدد، کابل برق رو از مادربورد کشیدم، دکمه پاور رو نگه داشتم که باتری کامل دشارژ بشه، بنظرتون کافی بوده یا حتما باتری رو در بیارم ؟
    ممنون از راهنمایتون
    سلام.
    عکس کامل از مادربرتون بزارید نشونش میدم کجاست .
    نه دکمه پاور رو نگه دارید کافی نیست.... باید باطری رو دربیارید .
    در واقع اون باطری با قطع برق به وسیله ی یک ترانزیستور pnp سویچ میشه بایوس و اطلاعات رو نگه میداره . در واقع با در آوردن اون باطری بایوس به تنظیمات کار خانه بر میگرده.
    موفق باشید.

6. این کاربر از ksra بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

سلام.
    عکس کامل از مادربرتون بزارید نشونش میدم کجاست .
    نه دکمه پاور رو نگه دارید کافی نیست.... باید باطری رو دربیارید .
    در واقع اون باطری با قطع برق به وسیله ی یک ترانزیستور pnp سویچ میشه بایوس و اطلاعات رو نگه میداره . در واقع با در آوردن اون باطری بایوس به تنظیمات کار خانه بر میگرده.
    موفق باشید.

تشکر فراوان، الان که سر کارم. ان شالله رسیدم خونه یه عکس از این جنگل میزارم، زحمتتون میدم

8. این کاربر از devilmaster بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

سلام مجدد.
    اون مراحلی که برای ریست بایوس فرمودید رو طی کردم ولی مشکل حل نشد.
    از اونجایی از قبل میدونستم کلا یکی از ماژول های رم نرمال کار نمیکنه ( هیچوقت هم نیومدم یه علامت بزارم روش ) دوباره رم و اسلاتش رو عوض کردم، از مرحله dram رد شد و یه لحظه تصویر اومد.
    اومدم کارت گرافیک رو گذاشتم روی سیستم و دوباره سیستم رو روشن کردم، حالا گاهی چراغ vga check روشن میمونه گاهی هم خاموش میشه یعنی اوکیه و بیپ میده که مثلا سیستم بوت شده.
    یه مورد دیگه هم که هست اینه که فن گرافیک فول لود داره کار میکنه، مثل لحظه تول که سیستم رو روشن میکنیم ولی خب این دیگه دور فنش کم نمیشه.

ضمن اینکه کلا روی کارت گرافیک تصویر نمیده، با گرافیک آنبورد ویندوز اومد بالا، نرم افزار ها کارت گرافیک رو نمیشناسن⁦

اینم عکس مادربورد.
    راستی فرض بر اینکه چیپ بایوس مشکل پیدا کرده باشه، شرکت های گارانتی تعویضش میکنن دیگه؟ گارانتی مادربورد تموم شده.
    حدود قیمتش رو هم دارید؟
    Last edited by devilmaster; 28-08-2020 at 20:49.

پروفشنال ksra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2017
    محل سكونت
    Mar 2004

پيش فرض

سلام مجدد.
    اون مراحلی که برای ریست بایوس فرمودید رو طی کردم ولی مشکل حل نشد.
    از اونجایی از قبل میدونستم کلا یکی از ماژول های رم نرمال کار نمیکنه ( هیچوقت هم نیومدم یه علامت بزارم روش ) دوباره رم و اسلاتش رو عوض کردم، از مرحله dram رد شد و یه لحظه تصویر اومد.
    اومدم کارت گرافیک رو گذاشتم روی سیستم و دوباره سیستم رو روشن کردم، حالا گاهی چراغ vga check روشن میمونه گاهی هم خاموش میشه یعنی اوکیه و بیپ میده که مثلا سیستم بوت شده.
    یه مورد دیگه هم که هست اینه که فن گرافیک فول لود داره کار میکنه، مثل لحظه تول که سیستم رو روشن میکنیم ولی خب این دیگه دور فنش کم نمیشه.

ضمن اینکه کلا روی کارت گرافیک تصویر نمیده، با گرافیک آنبورد ویندوز اومد بالا، نرم افزار ها کارت گرافیک رو نمیشناسن⁦

اینم عکس مادربورد.
    راستی فرض بر اینکه چیپ بایوس مشکل پیدا کرده باشه، شرکت های گارانتی تعویضش میکنن دیگه؟ گارانتی مادربورد تموم شده.
    حدود قیمتش رو هم دارید؟
    سلام.
    باید قطعات روی یک مادربرد دیگه تست بشن بعد در موردشون تصمیم بگیریم.....
    اصولا رم ها گارانتی مادام العمر دارن. کارت گرافیک هم تعمیر گاه های خودشو داره.
    چیپ بایوستونم سالمه ...
    شما باید درایور کارت گرافیک آنبوردتون رو روی ویندوزتون نصب بکنید......
    موفق باشید.

11. این کاربر از ksra بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

سلام.
    باید قطعات روی یک مادربرد دیگه تست بشن بعد در موردشون تصمیم بگیریم.....
    اصولا رم ها گارانتی مادام العمر دارن. کارت گرافیک هم تعمیر گاه های خودشو داره.
    چیپ بایوستونم سالمه ...
    شما باید درایور کارت گرافیک آنبوردتون رو روی ویندوزتون نصب بکنید......
    موفق باشید.
    مرسی از حوصله ای که گذاشتید.
    واقعا استفاده کردم از توضیحات و اطلاعاتتون
    فعلا که سیستم با گرافیک آنبورد اومده بالا، ان ان شالله بعد از تعطبلات. پیگیرش میشم.

13. این کاربر از devilmaster بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •