تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: چندین سوال در رابطه با SSD

پروفشنال CORTANA's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2020
    محل سكونت
    IR

14 چندین سوال در رابطه با حافظه SSD

درود

سلام دارم خدمت تمامی کاربران محترم انجمن

یکی از دوستان بنده میخواهند یک حافظه SSD سامسونگ مدل EVO860 با ظرفیت 500GB بخرند

سوالاتی دلشتند ک بنده زحمتشو کشیدم (ک خب بعضی هارو جواب دادم و مورد هایی رو ک اطلاعی نداشتم رو گفتم از شما کاربران محترم بپرسم)

1-آیا حافظه SSD مانند HDD نیاز ب پارتیشن بندی دارد؟

2-آیا خرید آن در دیجی کالا مطمعن است؟ (یکی از آشنایان گفت ک بیشتر حافظه های SSD دیجی کالا تقلبی و ریفر شده هستند)

3-آیا لب تاپ LATITUDE E5450 برای این مدل از SSD ک در بالاتر معرفی کردم ساپورت میکند یا ن؟

4-آیا بعد از خرید و نصب SSD نرم افزار اختصاصی برای مدیریت و نظارت بر فعالیت آن وجود دارد؟ (ترجیها از طرف خود سامسونگ)

ممنونم از همه

پیروز و سربلند باشید

Last edited by CORTANA; 20-08-2020 at 13:31.

اگه نباشه جاش خالی می مونه irmacfa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    Kermanshah

پيش فرض

درود
    سلام دارم خدمت تمامی کاربران محترم انجمن
    یکی از دوستان بنده میخواهند یک حافظه SSD سامسونگ مدل EVO860 با ظرفیت 500GB بخرند
    سوالاتی دلشتند ک بنده زحمتشو کشیدم (ک خب بعضی هارو جواب دادم و مورد هایی رو ک اطلاعی نداشتم رو گفتم از شما کاربران محترم بپرسم)
    1-آیا حافظه SSD مانند HDD نیاز ب پارتیشن بندی دارد؟
    2-آیا خرید آن در دیجی کالا مطمعن است؟ (یکی از آشنایان گفت ک بیشتر حافظه های SSD دیجی کالا تقلبی و ریفر شده هستند)
    3-آیا لب تاپ LATITUDE E5450 برای این مدل از SSD ک در بالاتر معرفی کردم ساپورت میکند یا ن؟
    4-آیا بعد از خرید و نصب SSD نرم افزار اختصاصی برای مدیریت و نظارت بر فعالیت آن وجود دارد؟ (ترجیها از طرف خود سامسونگ)
    ممنونم از همه
    پیروز و سربلند باشید
    سلام دوست عزیز
    1 - هیچ تفاوتی بینشون نیست هر دو به یک روش پارتشین بندی میشن
    2- دیجیکالا چون مارکت پلیس شده ( فروشنده های بازار داخلش اجناس میفروشن) یکم برای خرید اینجور هارد ها سخته بهتره امتیاز و نظرات اون فروشنده که مورد اطمینان تره خرید کنید.
    3- قاعدتا هارد چیزی نیست که ساپورت نشه هر لپ تاپی که SATAIII ساپورت بکنه حله. لپ تاپ مذکور شما هم ساپورت میکنه
    4- یه سری برنامه مدیریت هست به اسم Samsung SSD Magician Tool هست که میشه مدیریت کرد.
    ==========
    من پیشنهاد میکنم دسته دوم بخرید با توجه به وضعیت بازار
    هارد SSD هم خرید دسته دومش خیلی راحته با دو تا برنامه Hard Disk Sentinel و SSDlife می تونید از سلامت به % و تاریخ استفادش و انقضاش مطلع بشید.
    یادتونم باشه که SSD سکتور نداره پس به همین راحتی قابل خرید هست.
    کلا SSD سرعتش بالاست ولی روی لپ تاپ هایی مثل مال شما معمولی خرید کنین بهتره تا این همه پول بدید برای 860 Evo
    موفق باشید

3. این کاربر از irmacfa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2018

پيش فرض

..........
    Last edited by Cinema2Cinema; 20-08-2020 at 19:11.

5. این کاربر از Cinema2Cinema بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2020
    محل سكونت
    IR

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    1 - هیچ تفاوتی بینشون نیست هر دو به یک روش پارتشین بندی میشن
    2- دیجیکالا چون مارکت پلیس شده ( فروشنده های بازار داخلش اجناس میفروشن) یکم برای خرید اینجور هارد ها سخته بهتره امتیاز و نظرات اون فروشنده که مورد اطمینان تره خرید کنید.
    3- قاعدتا هارد چیزی نیست که ساپورت نشه هر لپ تاپی که SATAIII ساپورت بکنه حله. لپ تاپ مذکور شما هم ساپورت میکنه
    4- یه سری برنامه مدیریت هست به اسم Samsung SSD Magician Tool هست که میشه مدیریت کرد.
    ==========
    من پیشنهاد میکنم دسته دوم بخرید با توجه به وضعیت بازار
    هارد SSD هم خرید دسته دومش خیلی راحته با دو تا برنامه Hard Disk Sentinel و SSDlife می تونید از سلامت به % و تاریخ استفادش و انقضاش مطلع بشید.
    یادتونم باشه که SSD سکتور نداره پس به همین راحتی قابل خرید هست.
    کلا SSD سرعتش بالاست ولی روی لپ تاپ هایی مثل مال شما معمولی خرید کنین بهتره تا این همه پول بدید برای 860 Evo
    موفق باشید
    درود

ممنون از پاسخ دهی

اطلاع دارم ک روش پارتیشن بندی SSD و HDD یکسانه، اما ی سری افراد هستن ک میگن اگر حافظه SSD رو پارتیشن بندی کنیم با افت سرعت و کاهش طول عمر مواجه میشیم، آیا این حقیقت داره؟

لب تاپ متعلق بنده نیست، متعلق ب یکی از دوستانه

ایشون تا الان 2 عدد هارد دیسک خریدن و متاسفانه خراب شدن (بدسکتور و آسیب فیزیکی)

گفتن یکبار برای همیشه یک SSD خوب بخرن تا دیگه مشکلی پیش نیاد

ایشون میخوان این مدل رو بخرن ک خب چند تا سوال داشتن ک بعضاشو خودم پاسخ دادم بهشون و مورد هایی ک اطلاعی نداشتم رو گفتم اینجا بپرسم.

ممنونم

Last edited by CORTANA; 20-08-2020 at 15:04.

تاريخ عضويت
    May 2020
    محل سكونت
    IR

پيش فرض

سلام جواب سوال ۱
    پارتیشن بندی میشه کرد اما با افت سرعت مواجع میشید و تک پارتیشن باشه خیلی بهتره
    جواب سوال ۲
    جنس اصل و تقلبی در همه جای بازار وجود داره و با قاطعیت نمیشه گفت خرید از کجا بهتره ، بودند کسایی ک این اس اس دی رو خریدن همون اول خراب در اومده و کسایی هم بودن که هیچ مشکلی باهاش نداشتن ، اکثر گارانتی ها هم نوسان برق رو شاملشون نمیشه یعنی بر اثر نوسان برق بسوز گارانتی. پاسخگو نخواهد بود
    جواب سوال ۳
    بله ساپورت میکنه چون ssd m2 نیست ، این مدل دل هم اونقدرا قدیمی نیست و به احتمال خیلی زیاد sata3 هست پس قطعا رو سرعتش تاثیر میزاره
    جواب سوال ۴
    یک نرم افزار اختصاصی داره که میشه نصب کرد
    درود

ممنون از پاسخ دهی

لطفا دلیل افت سرعت SSD بعد از پارتیشن بندی رو عرض کنید

با تشکر

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2017

پيش فرض

..........
    Last edited by motedayn; 20-08-2020 at 19:09.

9. این کاربر از motedayn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه irmacfa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    Kermanshah

پيش فرض

درود

ممنون از پاسخ دهی

اطلاع دارم ک روش پارتیشن بندی SSD و HDD یکسانه، اما ی سری افراد هستن ک میگن اگر حافظه SSD رو پارتیشن بندی کنیم با افت سرعت و کاهش طول عمر مواجه میشیم، آیا این حقیقت داره؟

لب تاپ متعلق بنده نیست، متعلق ب یکی از دوستانه

ایشون تا الان 2 عدد هارد دیسک خریدن و متاسفانه خراب شدن (بدسکتور و آسیب فیزیکی)

گفتن یکبار برای همیشه یک SSD خوب بخرن تا دیگه مشکلی پیش نیاد

ایشون میخوان این مدل رو بخرن ک خب چند تا سوال داشتن ک بعضاشو خودم پاسخ دادم بهشون و مورد هایی ک اطلاعی نداشتم رو گفتم اینجا بپرسم.

ممنونم

اصولا داشتن SSD برای سیستم هایی خیلی خوب جواب میده که که دو هارد دارن
    یکی SSD برای ویندوز ، یکی HDD معمولی
    ولی داشتن یک هارد SSD با دو تا داریو هم مشکل سرعت نداره به راحتی جوابگو هست.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

11. این کاربر از irmacfa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2020
    محل سكونت
    IR

پيش فرض

اصولا داشتن SSD برای سیستم هایی خیلی خوب جواب میده که که دو هارد دارن
    یکی SSD برای ویندوز ، یکی HDD معمولی
    ولی داشتن یک هارد SSD با دو تا داریو هم مشکل سرعت نداره به راحتی جوابگو هست.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
    درود

اگه بیایم و SSD رو نصب کنیم روی سیستم و ویندوز روش نصب کنیم (تک پارتیشن) میشه فایل هامون رو هم بریزیم روی اون؟ آیا مشکلی ایجاد میشه؟ (اصولا نباید مشکلی پیش بیاد اما برای اطمینان میپرسم)

پروفشنال ksra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2017
    محل سكونت
    Mar 2004

پيش فرض

درود

اگه بیایم و SSD رو نصب کنیم روی سیستم و ویندوز روش نصب کنیم (تک پارتیشن) میشه فایل هامون رو هم بریزیم روی اون؟ آیا مشکلی ایجاد میشه؟ (اصولا نباید مشکلی پیش بیاد اما برای اطمینان میپرسم)

سلام.
    مشکلی نداره . فقط موقع خراب شدن ویندوز و درصورت تعمیر نشدن آن مجبور هستید هارد رو به یک سیستم دیگه وصل کنید و اطلاعات رو از روی هارد بردارید . (البته اگر از اطلاعات در یک هارد دیگر بکاپ داشته باشید دیگه هیچ مشکلی نیست . )
    موفق باشید.

14. این کاربر از ksra بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2020
    محل سكونت
    IR

پيش فرض

سلام.
    مشکلی نداره . فقط موقع خراب شدن ویندوز و درصورت تعمیر نشدن آن مجبور هستید هارد رو به یک سیستم دیگه وصل کنید و اطلاعات رو از روی هارد بردارید . (البته اگر از اطلاعات در یک هارد دیگر بکاپ داشته باشید دیگه هیچ مشکلی نیست . )
    موفق باشید.
    درود

با تشکر از شما و دیگر کاربران محترم

SSD بطور کامل بر روی سیستم نصب شده و بدون مشکل فعالیت میکند و مشکلی ندارد

با تشکر از دوستان عزیز

16. این کاربر از CORTANA بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •