تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 11

نام تاپيک: چطور مشکل بیمه نشدنم رو حل کنم؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض چطور مشکل بیمه نشدنم رو حل کنم؟

سلام دوستان
    من در یک شرکت کار میکنم . یک سال پیش قرارداد بستم و الان داره یک سال تمام میشه و هنوز من رو بیمه نکرده.
    الان میخوام دوباره قراردادم تمدید کنم ولی اینطور که بوش میاد هنوز خبری از بیمه نیست.
    از طرفی چون حقوقم خوبه و کارفرمام آدم بدی نیست نمیخوام ازش شکایت کنم و رابطم با کارفرما به هم بخوره. چون اوضاع کاری بیرون هم خرابه و نمیتونم قید حقوق رو بزنم. متاهل هم هستم.

سوالم اینه که آیا من خودم میتونم برم و بیرون خودم رو بیمه کنم؟ شرایطش چطوریه؟
    ممنون از پاسختون

Super Moderator Ezel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام دوستان
    من در یک شرکت کار میکنم . یک سال پیش قرارداد بستم و الان داره یک سال تمام میشه و هنوز من رو بیمه نکرده.
    الان میخوام دوباره قراردادم تمدید کنم ولی اینطور که بوش میاد هنوز خبری از بیمه نیست.
    از طرفی چون حقوقم خوبه و کارفرمام آدم بدی نیست نمیخوام ازش شکایت کنم و رابطم با کارفرما به هم بخوره. چون اوضاع کاری بیرون هم خرابه و نمیتونم قید حقوق رو بزنم. متاهل هم هستم.

ممنون از پاسختون
    سلام

کارفرما طبق قانون موظفه از لحظه ی شروع فعالیت شما رو بیمه کنه ، هیچ عذر و توجیهی هم مبنی بر کار آزمایشی و موقت و ... قابل قبول نیست /
    بیمه رد کردن وظیفه ی کارفرماست

حتی اگر در قرارداد ذکر شده باشد بدون بیمه باز هم اداره ی کار کارفرما رو تنبیه سختی میکنه چون قرارداد کار غیر قانونی هست ، و حتی در صورتی که رسید از شما گرفته باشن که تمام حق و حقوقات شما رو پرداخت و تسویه کردن باز هم در وزارت کار محکوم میشه کارفرما چون بیمه جزو حقوق اساسی کارگر و کارمند هست .

و خوشبختانه حداقل در این مورد در کشور ما ، قانون بشدت طرفدار و به نفع کارگر هست و اغلب کارفرماها محکوم و جریمه میشن بخاطر اینکه ذات و ماهیت و ناف کارفرما بودن با اجحاف در حق کارگر بریده شده .

شما دوتا موضوع رو باید دنبال کنید : اول اینکه از کارفرما باید بخواید که شما رو بیمه کنه از این به بعد ، عملا یکسال از کار شما بدون احتساب مزایای قانونی و برخورداری از بیمه ی درمان پایه تامین اجتماعی سپری شده که صرفا به ضرر شما بوده و خوش به حال کارفرماتون بوده ، چون حق بیمه ای که به تامین اجتماعی پرداخت میشه معادل 30 درصد حقوق و مزایای مشمول بیمه هست که 23 درصدش رو کارفرما باید پرداخت کنه و 7 درصدش سهم کارگر هست که از حقوق شما کسر و به بیمه ی تامین اجتماعی توسط کارفرما باید پرداخت بشه ، ضمنا ماهانه خودتون باید چک کنید از طریق سامانه ی تامین اجتماعی که حق بیمه ی ماه پیش کامل پرداخت و سابقه براتون لحاظ شده باشه .

در مورد یک سالی که کار کردین و بیمه نکرده شما رو ، از لحاظ قانونی با طرح شکایت از کارفرما میتونید به حقتون برسید و سابقه ی یکسال کار شما در تامین اجتماعی ایجاد بشه ، منتها چون ملاحظاتی نظیر وضعیت معیشتی و شغل و بیکاری رو دارید بنظرم با کارفرماتون صحبت کنید هماهنگ باشید تا از مسیر یک شکایت صوری ، تلاش کنید تا سابقه ی بیمه ی یکساله ی شما لحاظ بشه که البته هزینه ی بیمه رو هم کارفرما باید پرداخت کنه و هم شما ولی خب به نفعتون هست .

در نهایت بنظر من نباید از حقتون کوتاه بیاید.

3. 3 کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2018

پيش فرض

سلام

کارفرما طبق قانون موظفه از لحظه ی شروع فعالیت شما رو بیمه کنه ، هیچ عذر و توجیهی هم مبنی بر کار آزمایشی و موقت و ... قابل قبول نیست /
    بیمه رد کردن وظیفه ی کارفرماست

حتی اگر در قرارداد ذکر شده باشد بدون بیمه باز هم اداره ی کار کارفرما رو تنبیه سختی میکنه چون قرارداد کار غیر قانونی هست ، و حتی در صورتی که رسید از شما گرفته باشن که تمام حق و حقوقات شما رو پرداخت و تسویه کردن باز هم در وزارت کار محکوم میشه کارفرما چون بیمه جزو حقوق اساسی کارگر و کارمند هست .

و خوشبختانه حداقل در این مورد در کشور ما ، قانون بشدت طرفدار و به نفع کارگر هست و اغلب کارفرماها محکوم و جریمه میشن بخاطر اینکه ذات و ماهیت و ناف کارفرما بودن با اجحاف در حق کارگر بریده شده .

شما دوتا موضوع رو باید دنبال کنید : اول اینکه از کارفرما باید بخواید که شما رو بیمه کنه از این به بعد ، عملا یکسال از کار شما بدون احتساب مزایای قانونی و برخورداری از بیمه ی درمان پایه تامین اجتماعی سپری شده که صرفا به ضرر شما بوده و خوش به حال کارفرماتون بوده ، چون حق بیمه ای که به تامین اجتماعی پرداخت میشه معادل 30 درصد حقوق و مزایای مشمول بیمه هست که 23 درصدش رو کارفرما باید پرداخت کنه و 7 درصدش سهم کارگر هست که از حقوق شما کسر و به بیمه ی تامین اجتماعی توسط کارفرما باید پرداخت بشه ، ضمنا ماهانه خودتون باید چک کنید از طریق سامانه ی تامین اجتماعی که حق بیمه ی ماه پیش کامل پرداخت و سابقه براتون لحاظ شده باشه .

در مورد یک سالی که کار کردین و بیمه نکرده شما رو ، از لحاظ قانونی با طرح شکایت از کارفرما میتونید به حقتون برسید و سابقه ی یکسال کار شما در تامین اجتماعی ایجاد بشه ، منتها چون ملاحظاتی نظیر وضعیت معیشتی و شغل و بیکاری رو دارید بنظرم با کارفرماتون صحبت کنید هماهنگ باشید تا از مسیر یک شکایت صوری ، تلاش کنید تا سابقه ی بیمه ی یکساله ی شما لحاظ بشه که البته هزینه ی بیمه رو هم کارفرما باید پرداخت کنه و هم شما ولی خب به نفعتون هست .

در نهایت بنظر من نباید از حقتون کوتاه بیاید.
    خب بعد از شکایت کارفرما اخراجش میکنه که؟ میگه میخوام تعدیل نیرو کنم نمیتونم حقوق بدم دیگه

5. این کاربر از ژیان بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

admin Sina's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2004
    محل سكونت
    P30world

پيش فرض

شما میتونید بصورت خویش فرما خودتون رو بیمه کنید
    باید ادعا کنید آزاد کار هستید و برای خودتون کار میکنید و کارفرمایی ندارید

7. 2 کاربر از Sina بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Xx Hossein xX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

خودتون رو به صورت خویش فرما بیمه کنید و هزینه بیمه رو از کارفرما بگیرید.
    البته ممکنه قبول نکنه از قبل باهاش هماهنگ کنید، اگر بیمه خیلی براتون مهمه خودتون باید هزینه رو بدید وقتی کارفرما قبول نمیکنه.

خویش فرما بستگی به سطح تعهدات بیمه هزینه های مختلفی داره. فکر میکنم 12 - 14 و 18 درصد داره. همشون دارای دفترچه بیمه هستن ولی تفاوت های کوچیک مثل از کار افتادگی، فوت و ... دارن.
    هزینه ش هم دقیق خاطرم نیست. من قبلا خویش فرما بودم 14 درصد اگه اشتباه نکنم ماهی 250-350 بود. الان مطمئنا بیشتر شده.

9. 2 کاربر از Xx Hossein xX بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز light's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    گیلان

پيش فرض

قراردادتون توافقی هست و متاسفانه به جایی نمیرسه ، باید خودتون حل کنید مشکل را
    آزاد هم بیمه حدود 600 تومن هستش

11. این کاربر از light بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

ممنون از همه دوستانی که پاسخ دادن

حقیقت بحث نون و نمک هست. کارفرما ما رو نمک گیر کرده و نمیشه کاری مثل شکایت کرد. چون اینجا 700 کیلومتر از محل زندگیم به دور هست و امکاناتی مثل سکونت و سوئیت شخصی در اختیارم گذاشته با مرخصی هام هم تا حدودی راه میاد
    ولی بیمه نمیکنه
    باید دید اگر سال آینده خواستم از اینجا بیام بیرون میشه شکایت کرد یا نه

کاربر فعال فوتبال خارجی vahidreza2007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

دوستان امكانش هست مثلا حق بيمه 3-4 سال رو يكجا واريز كنيم ( منظور سال هاي گذشته ) و جز سابقه محسوب بشه ؟

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

سلام دوستان

ممنون از پاسختون

بیمه خویش فرما برای شما خوبه ولی ممکنه محدودیت هایی داشته باشه (محدودیت زمانی برای خویش فرما رو سوال کنید) و در آینده ممکن هست این سالهایی که کار کردین با بیمه خویش فرما از طرف کارفرمای دیگه جزو سابقه کاری تون در نظر گرفته نشه(بعضی شرکت ها برای در نظر گرفتن سابقه کاری روی خویش فرما حساس هستن)

به نظرم اگر نمی خوان مبلغ بیمه رو براتون رد کنن هزینه رو خودتون تقبل کنید ولی ازشون بخواین از حقوقتون سهم مربوط به خودشونم بردارن ولی بیمه رو از طرف شرکت رد کنن.

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

دوستان امكانش هست مثلا حق بيمه 3-4 سال رو يكجا واريز كنيم ( منظور سال هاي گذشته ) و جز سابقه محسوب بشه ؟
    قانونا که امکانش وجود نداره ولی غیر قانونا باید پرس و جو کنید ممکنه امکان پذیر باشه

16. این کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •