تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 11 از 11

نام تاپيک: چطور مشکل بیمه نشدنم رو حل کنم؟

Super Moderator Ezel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

خب بعد از شکایت کارفرما اخراجش میکنه که؟ میگه میخوام تعدیل نیرو کنم نمیتونم حقوق بدم دیگه
    عرض کردم که شکایت صوری ! یک بار دیگه متن رو بخونید متوجه عرایض بنده نشدین ظاهرا

خودتون رو به صورت خویش فرما بیمه کنید و هزینه بیمه رو از کارفرما بگیرید.
    البته ممکنه قبول نکنه از قبل باهاش هماهنگ کنید، اگر بیمه خیلی براتون مهمه خودتون باید هزینه رو بدید وقتی کارفرما قبول نمیکنه.

خویش فرما بستگی به سطح تعهدات بیمه هزینه های مختلفی داره. فکر میکنم 12 - 14 و 18 درصد داره. همشون دارای دفترچه بیمه هستن ولی تفاوت های کوچیک مثل از کار افتادگی، فوت و ... دارن.
    هزینه ش هم دقیق خاطرم نیست. من قبلا خویش فرما بودم 14 درصد اگه اشتباه نکنم ماهی 250-350 بود. الان مطمئنا بیشتر شده.
    این کار اشتباه محض هست زیرا اگه طی کار حادثه یا سانحه ای برای ایشون رخ بده هیچ پوشش بیمه ای شاملشون نمیشه ولی اگر از طرف کارفرما بیمه بشن در صورت بروز سوانح شغلی بیمه ازشون حمایت خواهد کرد.

دوستان امكانش هست مثلا حق بيمه 3-4 سال رو يكجا واريز كنيم ( منظور سال هاي گذشته ) و جز سابقه محسوب بشه ؟
    خیر هیچ راه قانونی و غیر قانونی و فرا قانونی ای وجود نداره که سابقه ی بیمه ی گذشته رو پرداخت کنید ، البته تا امروز 15 شهریور 99 ، ممکنه در آینده قانون تغییر کنه ولی خیلی بعیده چون بار مضاعفی به تامین اجتماعی تحمیل میشه

صرفا یک مسیر وجود داره که اگر کارفرمایی داشته باشید در اون زمانی که سابقه ی بیمتون خالی هست و ازش شکایت کنید و بتونید به وزارت کار مدارکی دال بر اشتغالتون در اون زمان ارائه بدین و مدارکی که به هر نحوی رابطه ی کاری شما و کارفرما رو اثبات کنه بعد از طی مسیری طولانی و وقت گیر و کلی پیچ و خم اداری ، "ممکنه" که وزارت کار در موارد خاص رای به ایجاد سابقه ی بیمه بده در اون زمان برای شما /

+++

در مورد بیمه ی خویش فرما ، هیچ محدودیت زمانی ای وجود نداره و شما تا زمان بازنشستگی میتونید بیمه ی خویش فرما باشید منتها چون این بیمه بر مبنای حقوق پایه ی وزارت کار هست بنابراین در زمان بازنشستگی با حقوق حداقلی بازنشسته میشید و همینطور پاداش بازنشستگیتون شامل سنوات خدمت نخواهد شد .

2. این کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •