سلام دوستان
بعد از شیوع کرونا کلا مشکلات زیادی برای من پیش اومده که یکیش فشار خونه
هروقت یک چیزی رو زیاد میخورم معده م خراب میشه، فشارم میره بالا و بعد مدفوع و اسهال
34 ساله هستم و همیشه فشارم قبل از شیوع کرونا 12 روی 8 بود بعد از شیوع هم لاغری داشتم هم اینکه فشارم به طور ثابت شد 10 روی 7 و وقتی هم میره بالا حدود 13 روی 9 و کاملا حسش میکنم هم سردرد هم دلهره وحشتناک
ازمایش هم گرفتم alt 55 بود سونوگرافی دادم و کبد چرب گرید یک تشخیص داده شده پیش دکتر هم فشار بالا نیست و داروی فشار نمیده و من خودسر پرانول و لوزارتان میخورم وقتی فشارم میره بالا و همین که میخورم خوب میشم

امشب البالو با نمک خوردم ظهر هم دوغ شور خوردم و فشارم رفت بالا
داروی لیورکر و ویتامین e و ویتامین c و اسید فولیک و ویتامین D و کلسیم هم دکتر تجویز کرده

تالاسمی مینور هم دارم
از دیگر مشکلاتی هم که پیش اومده برام درد در پشت و ناحیه کلیه سمت راسته که بصورت خفیفه و همیشگی نیست و در ازمایش و سونو هم کلیه سالم تشخیص داده شده دکتر سونو گفت کبدت زیاد چرب نیست و میتونی لیورگل نخوری ولی دکتر متخصص داخلی تجویز کرد
سرگیجه هم داشتم یک ماه که خوب شدم
الان سردرد دائمی دارم با بیحالی

میتونم بطور میانگین بگم ماهی یک بار فشارم میره بالا

به نظرتون میتونم لوزارتان بخورم بعد از بالا رفتن فشار و بعد دیگه نخورم؟ یا اساسا قرصی برای این نوع بالا رفتن فشار وجود داره؟ که یکبار بخوری و مثلا یک ماه نخوریم! چون فشار دائمی من بالا نیست، و از یک طرف وقتی فشارم میره بالا حالم خیلی بد میشه و کاملا احساسش میکنم