نوید محمدزاده با انتشار پستی در اینستاگرامش خبر فروش عطرش را رسانه‌ای کرد و از عرضه آن در ۱۵ تیر ماه خبر داد.هدیه تهرانی اولین بازیگر ایرانی که وارد دنیای عطر شد

بین هنرمندان ایرانی اولین عطر به نام هدیه تهرانی زده شده است. سال ۱۳۸۸ بود که خبر دادند یک عطر جدید فرانسوی به نام هدیه تهرانی تولید می‌شود. کمپانی Robertet عطر Love foe ever، (عشق برای همیشه) را در شیشه‌های صورتی به نام هنرپیشه ایرانی زد. این کمپانی پیش‌تر عطر‌هایی را به نام هنرپیشه‌های هالیوودی زده بود.برند عطر لیلا حاتمی و لیلا اوتادی

بعد از هدیه تهرانی نوبت به لیلا اوتادی رسید تا از برند عطر خود رونمایی کند. لیلا اوتادی در زمان رونمایی از عطرش گفت: «یکسال پیش از طرف کمپانى تولیدکننده عطر در فرانسه و امارات (temptation) بامن تماس گرفتند و پس از جلسه‌ای که با نماینده خاورمیانه کمپانى داشتیم، پیشنهادشان براى تولید عطر به نام من براى طرفداران عزیزم را پذیرفتم، اینکه پروسه پیش تولید و تولید عطر‌ها با دو رایحه کاملا متفاوت و دیزاین جذاب یکسال به طول انجامید، حساسیت من براى هرچه بهتر شدن عطر‌ها و دقت نظر و جلسات متمادى با شرکت بود، کمپانى محترم درصدد هست که پس از اطلاع رسانى به شما عزیزان به زودى این دو عطر رو در بازار امارات و سپس ایران و کشورهاى همسایه در دسترس شما خوبان قرار بدهند. امیدوارم حاصل زحمات این دوستان عزیز را دوست داشته باشید.»

لیلا حاتمی هنرپیشه سرشناس ایرانی هم سال ۹۶ از عطر خود با نام ‘Téhéran’ در فرانسه رونمایی کرد. در معرفی عطر "تهران" آمده بود این عطر در شما احساس تازگی ایجاد می‌کند و بوی آن در طول روز و حتی شب هم ماندگاری بسیاری دارد. این عطر زنانه بوی گل‌های آسیایی را می‌دهد و اودکلن مردانه گرم و تلخ است. قیمت این عطر و اودکلن در بازار‌های جهانی۶۸ یورو ثبت شده بود.
هنرمندان جهانی و صنعت عطر

تولید محصولات آرایشی و بهداشتی همیشه در میان هنرمندان به خصوص هنرپیشگان در جهان وجود داشته است، چهره‌های معروف با استفاده از نام و چهره خود با کارخانه‌هایی قرارداد می‌بندد و عطر یا محصولات دیگری را به نام خود روانه بازار می‌کنند. در سال‌های اخیر عطر‌های معروف جنیفر لوپز یکی از سرشناس‌ترین این موارد بود. عطر و اودکلن سلنا گومز، آنتونیو باندارس، جاستین بیبر، جسیکا سیمپسون و گوان استفانی هم نمونه دیگر این تجارت است.

شاید در میان هنرپیشگان خارجی عطر‌های جنیفر لوپز با نام تجاری J.LO معروف‌ترین عطر‌ها باشد. اولین عطر لوپز Glow نام داشت، عطر زنانه‌ای که در سال ۲۰۰۲ تولید شد. این عطر بهترین فروش را داشت و همچنین جزء سری موفق با بهترین رایحه‌ها برای زنان بود. در سال ۲۰۰۸ Jennifer Lopez اولین اودکلن مردانه خود را به نام Deseo تولید و در رقابت با آن، عطر زنانه‌ای را با نام Deseo در همان سال به بازار فرستاد.

برند Jennifer Lopez در بازه زمانی ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۳ دارای ۲۲ عطر و اودکلن در کارنامه خود است.

منبع : فرارو