تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 2 از 2

نام تاپيک: مشکل جدید هارد دیسک اینترنال

پروفشنال ksra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2017
    محل سكونت
    Mar 2004

14 مشکل جدید هارد دیسک اینترنال

سلام
    بنده 1 ماهه در گیر مشکلی هستم که هاردم جدیدا پیدا کرده.
    مشکل یکدفعه بعداز تغیر ویندوز از 8.1 به 7 ایجاد شد . اینکه شبش کامپیوتر رو خاموش کردم صبح روشن کردم دیدم تعمیر اتوماتیک توش باز میشه . تعمیرش کردم ویندوز بالا اومد . اما مدام هنگ میکرد و گاهی هم بلواسکرین میداد . رم تست شد و مشکلی نداشت . کارت گرافیک هم همینطور.
    با دستور chkdsk /r و chkdsk برای 5 روز خوب میشد و دوباره مشکل پیدا میکرد . دوباره همون آش و همون کاسه ....
    هاردم رو با نرم افزار های مختلف تست کردم مشکلی نداشت . :

دیشب ویندوز 10 64 بیتی نسخه اینترپایر ریختم بازم همونطور بود و هنگ و بلو اسکرین و فریز...
    با دستور chkdsk فعلا خوب شده ولی موقتیه.
    اینم از سیستم پارتیشن بندیم :

به نظرتون چیکار کنم ؟ هارد هم بد سکتور نداره اصلا .

پروفشنال CORTANA's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2020
    محل سكونت
    IR

پيش فرض

سلام
    بنده 1 ماهه در گیر مشکلی هستم که هاردم جدیدا پیدا کرده.
    مشکل یکدفعه بعداز تغیر ویندوز از 8.1 به 7 ایجاد شد . اینکه شبش کامپیوتر رو خاموش کردم صبح روشن کردم دیدم تعمیر اتوماتیک توش باز میشه . تعمیرش کردم ویندوز بالا اومد . اما مدام هنگ میکرد و گاهی هم بلواسکرین میداد . رم تست شد و مشکلی نداشت . کارت گرافیک هم همینطور.
    با دستور chkdsk /r و chkdsk برای 5 روز خوب میشد و دوباره مشکل پیدا میکرد . دوباره همون آش و همون کاسه ....
    هاردم رو با نرم افزار های مختلف تست کردم مشکلی نداشت
    به نظرتون چیکار کنم ؟ هارد هم بد سکتور نداره اصلا .
    درود

از اطلاعات خودتون بکاپ (نسخه پشتیبان) تهیه کنید و سپس با استفاده از نرم افزار HDD Low Level Format اونو ب صورت سطح پایین فرمت کنید (پیشنهاد میشود یک ویندوز لایو را خریداری کنید و بعد از بوت آن این نرم افزار را نصب کنید و فرمت موردنظر را بر روی هارد اعمال کنید)

این نوع از فرمت هارد را ب گونه ای فرمت میکند ک دیگر قابلیت ریکاوری وجود ندارد (یعنی اطلاعتی ک از آن ها بکاپ تهیه شده/بر روی هادر ذخیره بوده دیگر نمیتوان آن ها را ریکاوری کرد اما اطلاعات جدید ک بر روی هارد ذخیره میشوند مشکلی ندارند)

دلیل اینکه وقتی دیسک را چک میکنید اما بعد از مدتی از کار میوفتد این است ک: این دستور فایل ها را ب صورت دقیق و عمیق دسته بندی میکند و ب دلیل اینکه هنوز مشکل هارد پا برجا است مجددا فریز میشود

این نوع از فرمت بیشتر مشکلات هارد را رفع میکند

بعد از انجام دادن این نوع از فرمت بهتره است ک ویندوز و نرم افزار هایتان را مجددا نصب کنید و سپس اطلاعتی ک بکاپ گرفتید را بر روی هارد بازیابی کنید

حتما یکبار هارد خود را Defragment کنید

بر روی یکی پارتیشن های موجود در File Exploler کلیک راست کنید و گزینه Properties را انتخاب کنید (ترجیها درایو C)

سپس ب تب Tools مراجعه کنید و در قسمت Optimize and Defragment Drive بر روی Optimize کلیک کنید

در این قسمت میتوانید دیسک های متصل ب سیستم را مشاهده کنید بر روی تک تک آن کلیک کنید و گزینه Analyze را انتخاب کنید.پس از آنالیز شدن آن بر روی Optimize کلیک کنید

در سربرگ Current Status میتوانید وضعیت فعلی دیسک را چک کنید

هدف از این کار؟:این عمل باعث میشود فایل های سیستمی و شخصی بر روی هارد دسته بندی شوند و ب صورت فایل های جدا پراکنده نشوند.این عمل باعث میشود هارد سریعتر بوت شود.در نتیجه سرعت اجرا نرم افزار ها.بازی ها و ویندوز افزایش میابد

پی نوشت:لطفا از اطلاعات خود بکاپ تهیه کنید.کاربران و مدیران انجمن P30World هیچ مسئولیتی در قبال از دست رفتن اطلاعات شخصی بر اثر اشتباهات کاربری ندارند

Last edited by CORTANA; 29-06-2020 at 11:58. دليل: کوتاه سازی نقل قول

3. این کاربر از CORTANA بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •