تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: مشاوره: خرید باطری برای ماشین با کاربری متفاوت؟

آخر فروم باز amirpcp30's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض مشاوره: خرید باطری برای ماشین با کاربری متفاوت؟

سلام دوستان
    من یک پراید دارم که عموما کسی باطری بالای 55 براش نمیذاره اما من 74 گذاشته بودم که متاسفانه خراب شده و تاپیک براش زدم و توضیح دادم دلیل خرابیشو:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    خب دلیل اینکه امپر بالاتر میخرم چون از باطری برای لپ تاپ هم استفاده می کنم
    همونطور که خودتون میدونید باطری ماشین رو اگه زیاد خالی کنیم زودتر خراب میشه به همین دلیل من باطری با امپر بالاتر میخرم که به طور مثال اگه 2 ساعت با لپ تاپ کارکردم 50 درصد باطری خالی شه ، نه 80 درصدش
    داشتم در مورد تکنولوژی باطری ها میخوندم که نوشته بود sli هستن و مخصوص استارت ، agm هست مخصوص اینکه به طور مداوم بشه ازش جریان گرفت ، و automotive که بین این دو هست
    agm رو که شنیدم گرونه ولی در حالت عادی بهتر نیست automotive بخریم تا sli ؟ اصلا همین باطری که من داشتم هیچ چیزی ننوشته که کدوم مدله
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    البته فک می کنم sli بود چون نوشته فقط برای استارت نه کاربرد های دیگه ، البته من برای لپ تاپ هم که استفاده کردم بازم خوب کار کرد(4 سال و پنج ماه) فک نمی کنم اگه استفاده هم نمی کردم باز بیش از این عمر می کرد
    در مورد sli مطلب فارسی پیدا نکردم کامل توضیح داده باشه اما من حدس میزنم منظور اینه به طور مثال 74 امپر از باطری مدام جریان نکشیم نه اینکه 5 امپر نگیریم (حکایت همون که 74 در 20 ساعت هستن و نه 74 امپر ساعت)
    ممنون میشم اگه اطلاعاتی در این زمینه دارید بنده رو راهنمایی کنید
    در مورد برند هم شنیدم پوما تقلبی داره و دلکور رو میخوام بگیرم بازم در این مورد هم نظری دارید بفرمایید
    با سپاس
    Last edited by amirpcp30; 12-06-2020 at 23:45.

پروفشنال sdfssdfs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    land of the god

پيش فرض

شما دینامت اصلا نمیتونه باتری 74 امپری رو شارژ کنه هیچ فرقی نداره با باتری 60 امپری

3. این کاربر از sdfssdfs بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

شما وقتی دوتا یا چندتا باطری رو بصورت موازی به هم دیگه متصل کنی (با سیم های قطور مخصوص جریان بالا) قطب های مثبت را به همدیگه وصل کنی و قطب های منفی رو هم بهم، و بعد از موازی بستن باطری ها، برق رو به ماشین هدایت کنی، اونوقت شدت جریانی که میتونی در یک لحظه از باطری ها بگیری باهم دیگه جمع میشه، این برای زمانی کاربرد داره که تجهیزات صوتی تصویری بشدت پر مصرف در یک ماشین کار گذاشته شده و در هر لحظه نیاز به برق زیادی وجود داشته باشه.
    اما بحث فقط مصرف و ظرفیت بیشتر باطری نیست، بحث پرکردن باطری ها هم هست، هرچی ظرفیت بالاتر بره، باید با شدت جریان بیشتری باطری ها شروع به شارژ شدن بکنن و داشتن دینام بسیار پرقدرت رو الزامی میکنه، از طرف دیگه حتما باید موتور ماشین مدت زمان بسیار بیشتری در زمانی که مصرف باطری ها در حداقل ممکن هست، روشن باشه و کار کنه، تا این مدت زمان بیشتر، به شارژ شدن مجدد باطری شما کمک کنه.

هر ظرفیت باطری که بگذارید، اگه مصرف زیادی ازش بکنید و فرصت و توانی برای شارژ کردن به اون ندین، قطعا همیشه خالی خواهد بود و بعد از مدت کوتاهی خراب میشه.

بنظر من یک لپتاپ برق آنچنانی نیاز نداره، من توی ماشینم چندین مانیتور و دستگاه پلی استیشن، همینطور سیستم های صوتی و نوری زیادی کار گذاشتم که مصرف برق بالایی دارند، یک باطری ظرفیت بالا به تنهایی جوابگو بود برای سالها، بنظرم باید توجه ویژه ای به دینام و تولید بهتر برق و شارژ سریعتر باطری خودتون بکنید تا اینکه به فکر افزایش بیشتر ظرفیت باطری باشید، از نظر من همون باطری 74 آمپری کافیه.

5. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز amirpcp30's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

شما دینامت اصلا نمیتونه باتری 74 امپری رو شارژ کنه هیچ فرقی نداره با باتری 60 امپری
    سلام
    دینام من 45 امپر هست و مشکلی نداره و همیشه این باطری 74 رو شارژ می کرده فقط نکته ای که داره دیرتر شارژ میشه، اینطور نیست که چون توانش کمتر از باطری هست به همون اندازه باطری رو شارژ کنه(یعنی اینجا باطری من شده باشه ی باطری 45 امپری) چون ولتاژ هست که باعث میشه برق از سمت دینام به باطری بره ،وقتی ولتاژ دینام 14.4 هست پس باطری در حال شارژه (اونم با شارژ سریع)
    فقط اینکار ی عیب داره اگه به شدت خالی شه و به طور مثال به 0 ولت برسه به دلیل اینکه توان باطری از توان دینام کمتره ، ولتاژ دینام رو به کمتر از ولتاژ نامی اون کاهش میده و باعث سوختن دینام میشه که البته من همیشه حواسم هست ولتاژ باطری به زیر 12 کاهش پیدا نکنه چون به شدت به خود باطری اسیب میزنه و هرگز باطری رو کاملا خالی نمی کنم
    البته من اینکه دینامم کمتر از باطری هست رو خودم میپسندم چون باطری اهسته تر شارژ میشه و عمر بیشتری داره
    دوستمون هم درست فرمودن اگه باطری همش خالی باشه خیلی زود عمرش تموم میشه (شنیدم اگه باطری چند ماه به فول شارژ نرسه خراب میشه) (باطری من 4 سال و پنج ماه کارکرد که نشون میده با این تفاسیر بد عمر نکرده و دینام مشکل ساز نبوده هرچند که فول شارژ بودن رو تست میگرفتم ازش و کار سختی نیست فقط کافیه ولتاژ باطری رو در حالت بدون بار بسنجیم (با در نظر گرفت دما))
    شما وقتی دوتا یا چندتا باطری رو بصورت موازی به هم دیگه متصل کنی (با سیم های قطور مخصوص جریان بالا) قطب های مثبت را به همدیگه وصل کنی و قطب های منفی رو هم بهم، و بعد از موازی بستن باطری ها، برق رو به ماشین هدایت کنی، اونوقت شدت جریانی که میتونی در یک لحظه از باطری ها بگیری باهم دیگه جمع میشه، این برای زمانی کاربرد داره که تجهیزات صوتی تصویری بشدت پر مصرف در یک ماشین کار گذاشته شده و در هر لحظه نیاز به برق زیادی وجود داشته باشه.
    اما بحث فقط مصرف و ظرفیت بیشتر باطری نیست، بحث پرکردن باطری ها هم هست، هرچی ظرفیت بالاتر بره، باید با شدت جریان بیشتری باطری ها شروع به شارژ شدن بکنن و داشتن دینام بسیار پرقدرت رو الزامی میکنه، از طرف دیگه حتما باید موتور ماشین مدت زمان بسیار بیشتری در زمانی که مصرف باطری ها در حداقل ممکن هست، روشن باشه و کار کنه، تا این مدت زمان بیشتر، به شارژ شدن مجدد باطری شما کمک کنه.

هر ظرفیت باطری که بگذارید، اگه مصرف زیادی ازش بکنید و فرصت و توانی برای شارژ کردن به اون ندین، قطعا همیشه خالی خواهد بود و بعد از مدت کوتاهی خراب میشه.

بنظر من یک لپتاپ برق آنچنانی نیاز نداره، من توی ماشینم چندین مانیتور و دستگاه پلی استیشن، همینطور سیستم های صوتی و نوری زیادی کار گذاشتم که مصرف برق بالایی دارند، یک باطری ظرفیت بالا به تنهایی جوابگو بود برای سالها، بنظرم باید توجه ویژه ای به دینام و تولید بهتر برق و شارژ سریعتر باطری خودتون بکنید تا اینکه به فکر افزایش بیشتر ظرفیت باطری باشید، از نظر من همون باطری 74 آمپری کافیه.
    صحبتتون درسته من همین 74 رو هم کاملا رضایت داشتم چون قیمتا هم به شدت بالا رفته احتمالا 66 امپر ایندفعه بگیرم (اون زمانی که من اینو خریدم 240 تومن بود)
    74 امپری که من گذاشتم رو توضیح دادم به دلیل اینکه به طور مثال بعد از دو ساعت از استفاده ی لپ تاپ شارژ باطری به طور مثال 80 درصد خالی شه من امپر بالاتری میگیرم که مثلا 50 درصد اون فقط خالی شه چون ساختار این باطری ها طوری هست که اگه ظرفیت زیادی رو ازشون خالی کنیم عمر کمتری رو دارن و بخشی از ظرفیتشون رو خیلی زود از دست میدن
    نکته:
    ی نکته ی دیگه هم داره که امپر بالا میگیرم (در پست اول نگفتم که زیاد نشه) ، باطری ماشین امپر در 20 ساعت هست، نه امپر ساعت ، مثلا باطری من که 74 بود یعنی اگه 3.7 امپر بگیریم در 20 ساعت می تونه 74 امپر برق بده اما اگه 74 امپر ازش بگیریم یک ساعت برق نمیده شاید فقط نیم ساعت کار کنه ، مثلا میتونید مشخصه ی reserve Capacity روی همین باطری ببینید زده 135 دقیقه ، یعنی اگه 25 امپر بگیریم میتونه 135 دقیقه کار کنه ، حالا ساعتی 25 امپر رو حساب کنیم میشه 56 امپر و نشون داده که اگه 25 امپر بگیریم این باطری فقط به ما در زمان 135 دقیقه 56 امپر ظرفیت میده
    خب حالا وقتی امپر بالاتره مثلا من که برای لپ تاپ حدود 6 امپر نیاز دارم (دقیقش رو یادم نیست و با کاربرد همونطور که میدونید تغییر میکنه مصرف لپ تاپ) بازم به باطری فشار کمتری بیاد و بتونه ظرفیت بیشتری هم از ظرفیت اسمیش که در 20 ساعته بهم بده
    در مورد شارژ هم بله درسته اما چون عموما من خارج از شهر استفاده می کنم مدت زمان مناسبی برای شارژ داره و چون دینام 45 امپره و شارژ کندتری داره بازم فشار کمتری به باطری میاد (هرچند که بازم سریعه)
    البته این موارد رو چون فرمودید بنده هم توضیحشون دادم اما سوالات من در این تاپیک چیزای دیگه ای بود
    میخواستم ببینم کسی استفاده از باطری های agm و یا automotive کرده یا اطلاعاتی ازشون داره که ایا بهتره automotive بخرم یا باز هم به همین مدل باطری ها رضایت بدم
    و در مورد برند باطری هم میخواستم نظر دوستان و تجربیاتشون رو بدونم
    -----
    ممنون از شما دوستان

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •