تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: مشکل هارد

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2017

پيش فرض مشکل هارد

سلام دوستان وقتتون بخیر
    من خیلی عجیب پریشب لپ تاپمو خاموش کردم از برق کشیدم و صبح وقتی روشن کردم ویندوز بوت نشد و ارور هارد داد . هاردو یه بار بیرون زدم و دوباره جا انداختم ولی درست نشد چند باری ریست کردم که این ارور رو داد از این ارور کسی میفهمه مشکل هارد چیه با تشکر
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

پروفشنال CORTANA's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2020
    محل سكونت
    IR

پيش فرض

سلام دوستان وقتتون بخیر
    من خیلی عجیب پریشب لپ تاپمو خاموش کردم از برق کشیدم و صبح وقتی روشن کردم ویندوز بوت نشد و ارور هارد داد . هاردو یه بار بیرون زدم و دوباره جا انداختم ولی درست نشد چند باری ریست کردم که این ارور رو داد از این ارور کسی میفهمه مشکل هارد چیه با تشکر
    درود

بعد از مشاهده کامل پیغام خطا دکمه F1 را از روی کیبورد زده تا ویندوز بوت شود

اگر سیستم بوت نشد ب بایوس برید و تمام تنظیمات را Restore Default (بازگشت ب تنظیمات پیشفرض) کنید

سپس ب بایوس مراجعه کنید و در قسمت بوت گزینه First Boot Device را روی HDD/Internal Storage قرار دهید

سپس با توجه ب نوع بایوس و مادربرد خود تنظیمات را ذخیره (معمولا دکمه F10 این کار را انجام میدهد) کنید و پس از ریبوت شدن سیستم ویندوز بوت میشود

در صورتی ک مجددا نتیجه ای حاصل نشد یک دیسک ویندوز لایو (Windows Live) را خریده (پیشنهاد میشود ب صورت دیسک فیزیکی سفارش دهید) و سپس در همان قسمت از بایوس ک عرض کردم بوت دستگاه را بر روی CD/DVD قرار دهید تا ویندوز ب صورت لایو اجرا شود

سپس با استفاده از یک حافظه ذخیره سازی جانبی (شدیدا پیشنهاد میشود از هارد اکسترنال استفاده کنید) از اطلاعات خود بکاپ تهیه کنید و سپس ویندوز را مجددا ب صورت Clean install نصب کنید

برای نصب مجدد ویندوز ب تاپیک زیر برید و پست شماره [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بنده رو مطالعه کنید

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در تاپیک هم ذکر شده ک:درایور های سیستم را فقط از طریق Device manager خود وینندوز آپدیت کنید

3. این کاربر از CORTANA بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2017

پيش فرض

ممنون از پاسختون اما همیشه سیستمم هاردو نمیشناسه و گه گاهی این ارور رو میده و وقتی f1 ر‌و میزنم هیچ اتفاقی نمیافته و بعد از ریست میرم توی بوت ولی هارد ر‌و نمیشناسه که بخوام روی first boot بزارمش .
    حالا میخواستم بدونم با توجه به این ارور مشکل هارد جدیه ایا و میشه تعمیرش کرد

تاريخ عضويت
    May 2020
    محل سكونت
    IR

پيش فرض

هارد ر‌و نمیشناسه که بخوام روی first boot بزارمش .
    حالا میخواستم بدونم با توجه به این ارور مشکل هارد جدیه ایا و میشه تعمیرش کرد
    درود

دوست عزیز بنده عرض کردم توی بایوس قسمت Boot گزینه First Boot Device (اولین دستگاهی ک بوت شود) را بگذارید روی HDD/Internal Storage با این کار بایوس اولین دستگاه انتخاب شده (هارد) را بوت میکند

تمامی راه حل های پست شماره [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو برید

Last edited by CORTANA; 10-06-2020 at 08:24. دليل: کوتاه سازی نقل قول

6. این کاربر از CORTANA بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2017

پيش فرض

منم عرض کردم که توی بوت بخش first boot فقط یه گزینه disable برای انتخاب هست .و در واقع هاردو نمیشناسه که بخوام انتخابش کنم و ۱۰۰ ٪ میدونم هاردم خراب شده ولی میخوام بدونم مشکلش بد سکتوریه یا چیز دیگه

تاريخ عضويت
    May 2020
    محل سكونت
    IR

پيش فرض

منم عرض کردم که توی بوت بخش first boot فقط یه گزینه disable برای انتخاب هست .و در واقع هاردو نمیشناسه که بخوام انتخابش کنم و ۱۰۰ ٪ میدونم هاردم خراب شده ولی میخوام بدونم مشکلش بد سکتوریه یا چیز دیگه
    درود

خیر خراب نشده فقط انگار بوت دستگاه/ویندوز از بین رفته

پیشنهاد میشه ویندوز رو از اول ب صورت Clean install نصب کنید تا بوت دستگاه برگرده.(بوت دستگاه رو روی USB قرار بدید و با استفاده از ی فلش بوتیبل (Bootable USB) ویندوز رو نصب کنید)

تنظیمات بایوس رو هم Restore Default (بازگشت ب تنظیمات پیشفرض) کنید

Last edited by CORTANA; 10-06-2020 at 10:27.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2017

پيش فرض

این کار رو هم کردم ولی وقتی میخوام هاردو پارتیشن بندی کنم اصلا چیزی نمیاره هرچی هم رفرش میکنم هاردو نمیشناسه

تاريخ عضويت
    May 2020
    محل سكونت
    IR

پيش فرض

این کار رو هم کردم ولی وقتی میخوام هاردو پارتیشن بندی کنم اصلا چیزی نمیاره هرچی هم رفرش میکنم هاردو نمیشناسه
    درود

ایا پارتیشن اولیه هارد رو نشون نمیده؟

در این صورت هارد کاملا از بین رفه (از نظر نرم افزاری)...میتونید با استفاده از یک دیسک ویندوز لایو (Windows Live) ویندوز رو ب صورت لایو بوت کنید و با استفاده از نرم افزار HDD Low Level Format اونو فرمت کنید تا مجددا قابل استفاده بشه

هشدار:با استفاده از این نرم افزار سکتور های هارد پاک میشن و ب هیچ وج قابلیت ریکاوری اطلاعات در اون وجود نداره/کاربران و مدیران محترم انجمن پی سی ورلد هیچ مسئولیتی در قبال اشتباهات کاربری ندارند و مسئولیت تمامی اتفاق ها بر عهده کاربر است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2017

پيش فرض

بله نشون نمیده
    من برنامه نویس هستم و اطلاعتم برام مهمه کسی یا جایی هست هاردو ببرم برا تعمیر بدون فرمت تعمیر شه

- - - Updated - - -

بله نشون نمیده
    من برنامه نویس هستم و اطلاعتم برام مهمه کسی یا جایی هست هاردو ببرم برا تعمیر بدون فرمت تعمیر شه؟

تاريخ عضويت
    May 2020
    محل سكونت
    IR

پيش فرض

بله نشون نمیده
    من برنامه نویس هستم و اطلاعتم برام مهمه کسی یا جایی هست هاردو ببرم برا تعمیر بدون فرمت تعمیر شه؟
    درود

بنده لینک عکسی ک در اولین پست شما بود رو مجددا دیدم و متوجه شدم ک هارد آسیب دیده (شک برقی و نوسان)

اون خطا نشون میده ک هارد آسیب دیده و اگه به هر حال میخواید ویندوز بوت بشه دکمه F1 رو از روی کیبورد بزنید

ببرید مراکز تعمیراتی هارد و حافظه های ذخیره سازی

Last edited by CORTANA; 19-06-2020 at 00:43.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •