تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: مهم: تجربیات کامپیوتری اعضای محترم انجمن P30World (کاربردی)

پروفشنال CORTANA's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2020
    محل سكونت
    IR

پيش فرض مهم: تجربیات کامپیوتری اعضای محترم انجمن P30World (کاربردی)

تجربیات کامپیوتری اعضای محترم انجمن P30World

تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید...

قوانین ارسال پست در این تاپیک

از ارسال اسپم خودداری کنید

به تجربیات دیگر کاربران احترام بگذارید

مطالب خیلی بدیهی را به اشتراک نگذارید

تا جایی که می توانید برای پست خود عکس تهیه کنید

این تاپیک برای ارسال مشکلات و گفت و گو و حل آن ها نیست.برای حل مشکلات خود باید به تاپیک مناسب و مربوطه مراجعه کنید

از هرگونه بحثی که باعث خارج شدن تاپیک از موضوع اصلی میگردد خودداری کنید

Last edited by CORTANA; 06-06-2020 at 10:25.

2. این کاربر از CORTANA بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال CORTANA's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2020
    محل سكونت
    IR

پيش فرض

درود

یکی از تجربیات بنده این است که:بعد از استفاده مداوم و چند ساله از یک عدد لب تاپ...به مرور زمان سرعت آن افت کرد و خیلی کند شد...با توجه ب تحقیق و پرس و جو... حافظه ذخیره سازی (هارد دیسک/Hard Disk Drive) آن را با یک SSD عوض کردم و مجددا توانستم با سرعت بیشتری و تا مدت زمان بیشتری از آن استفاده کنم

Last edited by CORTANA; 06-06-2020 at 22:48.

4. 4 کاربر از CORTANA بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال ksra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2017
    محل سكونت
    Mar 2004

پيش فرض

هرگز به حرف کسانی که میگن مک او اس و لینوکس ویروس نمیگیرن اعتماد نکنید!
    اونهاهم مثل ویندوز ویروس های خاصی میگیرن.
    (تجربه شخصی )

6. 6 کاربر از ksra بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز mojt90's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2016
    محل سكونت
    در سایت های :::::مای موویز - والا مووی - کینگ مووی و imovies-dl ::

پيش فرض

تجربه ای برای دوران مبتدی بودن خودم . زمانی بود هر کاری میکردم سیستم روی صفحه مشکی دارای نوشته مشخصات سیستم می موند و اصلا بالا نیومد !

بعد چند بار ری استارت کردن بالا میمومد

بعد فهمیدم یک فلش مموری وصله به سیستم ! لعنتی کار خودش بود . فلش های بوتیبل وقتی وصل باشن به سیستم اجازه بالا اومدن سیستم رو نمیدن .

8. 5 کاربر از mojt90 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال ksra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2017
    محل سكونت
    Mar 2004

پيش فرض

وقتی روی کیبرد چای یا آب و.... میریزه . خونسردی خودتون رو حفظ کنید و نگران چیزی نباشید . با آرامش سریع کیبرد رو جدا و نزارید بهش برق برسه (اگر کابل یو اس بی یا پی اس 2 کیبرد در دسترس نبود کیس رو خاموش کنید و از برق بکشید) بعد با سشوار روش رو بگیرید و 2 ساعت بزارید جلوی آفتاب تا کاملا خشک بشه و بعد عین روز اول میتونید ازش استفاده کنید..
    برا من چای ریخت روش و با این راه احیاش کردم...
    (تجربه شخصی )

10. این کاربر از ksra بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز DJ POLESTAR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Tabriz

پيش فرض

تجربه من برای لپتاپ و PC یا همون کامپیوتر رومیزی چند مورد هست که الان فعلا حضور ذهن دارم تا بنویسم (البته صرفا جهت اطلاع یه مدت پیش کلا کسب و کارم سر و کله زدن با انواع سیستم ها و لپتاپ ها بود) البته شاید عرایضی که میگم خیلی ها بدونن و بدیهیات به نظر برسن ولی اکثریت جامعه به شخصه تجربه کردم خبری ازش ندارن.

1. یکی از دوستان به نقطه خوبی اشاره کردن: تعویض هارد لپتاپ با حافظه SSD برای افزایش راندمان و بهره وری لپتاپ مخصوصا لپتاپ های چند نسل گذشته و جایگزینی هارد قبلی با استفاده از HDD Caddy بعنوان حافظه ای برای ذخیره آرشیو (اونایی که اطلاعاتی در مورد جایگیزینی و واژه HDD Caddy ندارن یه گوگل کوچولو کنن میفهمن کل ماجرا از چه قرار هست). یه نقطه مهم دیگه هم اینکه خیلی ها تو این دوره اشتباه میکنن نام بردن عنوان ( هارد SSD ) هست؛ وقتی میخواهید از SSD اسم ببرین بگید حافظه SSD یا SSD خالی، نه هارد SSD چون کاملا اشتباه و مضحک هست؛ حتی بدبختانه عنوان هارد SSD رو برخی وب سایت ها و فروشنده های کم سواد رواج میدن. هارد به چیزی میگن که داخلش قطعات مکانیکی باشه. دلیل وجود واژه Hard در هارد دیسک اینه که در داخل هارد از قطعات سخت و مکانیکی استفاده شده و دلیل دوم وجود واژه Disk اینه که داخل هارد دیسک یک یا چند دیسک گردون وجود داره اما هیچ کدوم از این قطعات تو حافظه SSD وجود نداره.
    شما وب سایت های خارجی رو نگاه کنید، یه دونه وب سایت هم پیدا نمیکنید که زده باشه SSD Hard Drive! یا میگن SSD Storage یا تهش نهایتا مینویسن SSD Drive.
    پس اسم دقیق و منطقی تکنولوژی‌های نو و جدید رو بهتر و صحیح تر یاد بگیریم...

2. اگر سیستم قرون وسطی‌ای تو شرکت یا محل کار یا منزلتون دارید و تا حالا درب کیس رو باز نکردید توصیه میکنم حتما به دادش برسید! اولین کار استفاده از بلوئر یا همون به گفته عام دمنده هوا از فاصله تقریبا 30 40 سانتی به داخله کیس هست تا تمامی گرد و غبارهای چندین ساله رو بریزه بیرون بعدش نوبت تعویض خمیر سیلیکون خشک شده یا خاصیت از دست داده CPU با نوع جدید و مرغوب هست.

3. اگر فن کیس خر خر یا صدای ناهنجاری تولید میکنه که قبل تر همچین صدایی ازش نمیشنیدید اول مطمئن بشید که صدا از کدوم فن هست (فن CPU، فن Power، فن کیس، فن کارت گرافیک) بعد برچسب روی فن رو باز و مقدار بسیار کمی روغن چرخ بهش اضافه کنید و برچسب رو بچسبونید سر جاش متوجه حذف صدای مزاحم خواهید شد.

4. بقول معروف هنوز انقدر ثروتمند نشدم که جنس ارزون بگیرم (که خیلی جمله یا ضرب المثل عمیق و ژرفی هست بنظرم) سعی کنید از هیچ لوازم بنجلی مخصوصا برای لوازم الکترونیکی و صد البته کامپیوتری تا حد وسعتون استفاده نکنید مخصوصا ملزومات داخل کیس. مثلا برای هاردهای جدید امروزی از کابل SATA 2 بنجل چینی ارزون قیمت استفاده نکنید. برای بهره وری بیشتر باید از SATA 3 استفاده کنید. از پاور مطمئن و مرغوبی استفاده کنید و کمیت رو به کیفیت ترجیه ندید چرا که شاید در کوتاه مدت فکر کنید از لحاظ مالی پس انداز کردید ولی شاید در بلند مدت خرج های بسیار بیشتری رو دستتون بذاره که نمیخوام زیاد وارد حاشیه اش بشم. همینطور هیچ وقت از کابل های تبدیل Molex به SATA برای هارد یا SSD استفاده نکنید که فاتحه‌شون خونده هست!!!

4. هر گردی گردو نیست! این مثال رو برای مانیتور میزنم چون اکثرا جامعه فکر میکنن مانیتور همشون یه نوعن و اونی که گرون تر هست فقط سایزش بزرگه اما در اشتباهن. علت گرونی بسیار زیاد برخی مانیتورها بر میگرده به پنل اون‌ها و نه سایزشون. تا جایی که میدونم 4 نوع پنل داریم که ارزونترینش پنل TN و گرونترینش OLED هست. پنل های TN تو اکثرا خونه ها و مغازه یا شرکت و شوربختانه طراحان گرافیست اکثر ایرانی ها قابل مشاهده هست بنا به دلیل ارزونیشون؛ پنل های TN تکنولوژی قدیمی و ارزان قیمت هستند ولی بنا به زمان پاسخگویی پایینتر و قیمت پایین هنوز هم در عرصه پنل های نمایش مورد استفاده کمپانی ها هستند که زاویه دید بسیار پایین و عمق رنگ بندی ضعیف و مصنوعی اما زمان پاسخگویی پاینتی که دارن به مراتب در گیمینگ مورد توجه هست و یک امتیاز محسوب میشه. پنل IPS جزء یکی از گرانترین که رنگ بندی بسیار عالی و "واقعی" و عدم حساسیست به فشار انگشت یا اجسام ولی با زمان پاسخگویی بالا که نتیجتاً مد نظر گیمینگ نیست اما بهترین انتخاب برای مصارف طراحی و عکاسی و حتی خانگی مناسب هست. پنل VA مابین دو پنل مذکور یعنی TN و IPS هست که هم کیفیت و وضوح و زاویه دید IPS رو به ارث برده (البته نه در حد IPS) و هم سرعت زمان پاسخگویی پایین پنل های TN (نه در حد TN). (شخصا خودم از مانیتور VA استفاده میکنم)
    پی نوشت: منظورم از *زاویه دید به زبان ساده: از روبروی مانیتور بلند بشید و از کنار به نمایشگر نگاه کنید اگه پنل TN باشه که صفحه تیره و سیاه میشه ولی در IPS این ایراد در مقدار حداقل هست.
    *زمان پاسخگویی: سرعت واکنش به نمایش صحنات سریع که بیشتر در گیمینگ قابل درک خواهد بود و همه مانیتور های گیمینگ که شرکت ها ادعا به سری گیمینگ مانیتور دارند معمولا از پنل TN یا VA استفاده میکنند.
    این دو مشخصات از بین چندین مشخصات از مهمترین تفاوت پنل ها میباشد که باید مد نظر قرار بدید.
    پنل های اولد OLED هم که دیگه قیمتشون اندازه یه ماشین هست تو ایران و همونطور که میدونید و شایدم ندونید جز بهترین پنل های موجود کره خاکی هستن. همون پنلی که از قبل ها روی گوشی های میان رده به بالای سامسونگ بود به اسم AMOLED و بعدها با قرارداد میان دو شرکت سامسونگ و آیفون؛ الان آیفون هم از پنل های AMOLED سامسونگ در سری های جدیدش بهره میبره و اخیرا اکثرا شرکت های تولید کننده گوشی مثل هواوی، شیائومی، موتورولا و... در سری پرچمداراشون رو آوردن به این پنل بنا به دلایلی که عرض میکنم. از عمده مزیت های این پنل ها دقت رنگ بسیار شفاف و بالا و وضوح دقیق و بسیار چشم نواز و رنگ بندی اغراق آمیز (که بیشتر برای طراحی و عکاسی مناسب نیست) ولی در نمایش تصویر و جلوه بصری توجه همه رو به خودش جلب میکنه و عمده تفاوتش هم رنگ سیاه هست یعنی وقتی صفحه سیاهی روی مانیتور هست اون پیکسل خاموش هست بنابراین مثل پنل های VA - TN - IPS رنگ سیاه به خاکستری متمایل نیست چرا که شما رنگ سیاه رو در این پنل ها استفاده کنید باز LED های پشت مانیتور درگیر هستن برخلاف OLED!

5. یا موس و کیبورد وایرلس نخرید یا اگه خریدید اول جیب مبارک رو سبک سنگین کنید بعد اقدام به خرید همچین گجت های وایرلسی بکنید. الان تو بازار پر محصولات بنجل چینی درجه پنج وایرلس (حالا مورد بحث ما کیبورد و ماوس هست) ریخته. برندهایی نظیر Logitec - Razer - Rapoo - Microsoft - Asus - MSI - Corsair و... (هرچند بین این برندها هستند تولیداتی از چین اما هر محصول چینی بد و بنجل نیست) خلاصه اینکه به تصور اینکه دارید ماوس و کیبورد وایرلس به قیمت 100 الی 200 تومن فکر میکنید از مخلیتون بندازید بیرون تو این گرونی واسه کیبورد و ماوس 100 تومنی تره هم خورد نمیکنن و مدام با شل کن صفت کن های دانگل با کیبورد یا ماوس اعصاب کش مواجه خواهید شد و مشکلات دیگر که زیاد به حاشیه نریم بهتره! یا سیمی بگیرید یا وسعشو دارید برید سراغ این برندهایی که گفتم...

6. برای افزایش رم توصیه اکید میکنم از هر برند یکی و در حجم های مختلف نگیرید! سعی کنید اولا از برندهای مطرح و امتحان پس داده بازار خرید کنید دوما اگه قصد Dual Channel کردن رم دارید از یک برند و یک کلاس باشه نه اینکه یکی از Geil و اون یکی از Kingmax با کلاس و حجم و فرکانسهای متفاوت!!! و اینکه بجای خرید چندین رم با حجم پایین سعی کنید حداقل دوتا 4 که میشه 8 یا دو تا 8 که میشه 16 یا اگه مایه دارید 2 تا 16 یا چهارتا تا 16 استفاده کنید ولاغیر...

7. در خرید کارت گرافیک تنها به حجم کارت گرافیک استناد نکنید که مثلا بگید فلان کارت 4 گیگ هست پس از 2 گیگ قوی تره! انواع و اقسام کارت های گرافیکی داریم که با ریز قطعات متفاوت و توسط سازنده های مختلف. شما کافیه دو چیپ سازنده یکی از میانزده های NVIDIA و یکی از میان رده های AMD رو کنار هم بذارید. بعنوان مثال من دو مدل از بازه قیمتی مشابه هم نظیر ایسوس مدل ROG-STRIX-GTX1650-O4G-GAMING و کارت گرافیک ایکس اف ایکس مدل RX 580-8GB مبتنی بر چیپ AMD رو یه مقایسه اجمالی میکنم تا هم متوجه بهتر بودن از لحاظ کارایی و بازدهی چیبپهای NVIDIA بشید و هم خودتون رو سرگرم حجم های گرافیکی و تعصب های بدون دانش فنی نکنید.
    وقتی لیتوگرافی مدل 1650 انویدیا 12 نانومتری هست و لیتوگرافی RX از AMD 14 نانومتری
    وقتی فرکانس انویدیا 1860 و AMD 1388
    وقتی نوع حافظه انویدیا GDDR6 و نوع حافظه ای ام دی GDDR5
    وقتی فرکانس موثر انویدیا 8002 و مال ای ام دی تنها 1366 مگاهرتز
    و رزولوشن خروجی تصویر انویدیا تا 7680x4320 و ای ام دی تا 2160 × 4096
    پس این وسط هیچ ارزونی بی حکمت نیست!!! و سوای حجم کارت های گرافیکی به این ریزقطعاتی که گفتم هم دقت نظر داشته باشید...
    (البته منظور این نیست AMD کلا ضعیف هست تنها یه نمونه مثال زدم که بهتر متوجه قضایا بشید)

امیدوارم در آینده در صورت فرصت و فراغت لیست رو کاملتر کنم

12. 3 کاربر از DJ POLESTAR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال ksra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2017
    محل سكونت
    Mar 2004

پيش فرض

وقتی سیستم رو صبح روشن کردید و دیدید هارد تق تق میکنه و کلا هنگه و رو مارک مادربرد گیر میکنه بیخیال هارد نشید!! فکر نکنید ترکیده . روی یه سیستم دیگه که ویندوز روش نصبه و هارد رو وصل کنید و دوباره مجدد پارتیشن بندی کنید و درست میشه! فکر نکنید هارد چیزیش شده . (البته قبلش برای مطمئن شدن با نرم افزار CrystalDiskInfo یکبار تست کنید ) ولی در 95 درصد مشکل از پارتیشن بندی هست و با دستور chkdsk درست میشه....
    (تجربه دیروز شخصی )

14. این کاربر از ksra بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •