تبلیغات :
کد تخفیف دیجی کالا
افزایش ممبر کانال
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
خرید باطری اصلی ایفون سامسونگ هواوی شیائومی
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
دستگاه جوجه کشی

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 39

نام تاپيک: نقد و بررسی مودم ایرانی (FD i40 E1 (3g/4G ایرانسل

اگه نباشه جاش خالی می مونه Nima-ZF's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2018

پيش فرض نقد و بررسی مودم ایرانی (FD i40 E1 (3g/4G ایرانسل

نقد و بررسی مودم ایرانی (FD i40 E1 (3g/4G ایرانسل

درود بر دوستان گرامی و اساتید انجمن
    همونطور که در جریان هستید شرایط تحریم ها و کمبود تجهیزاتی مخابراتی و تورم و...خیلی چیزهای دیگه باعث شده قیمت تجهیزات IT افزایش چشم گیری پیدا کنن! من خودم یادم هست دقیقا مودم I60 یا B612 هوایی به قیمت 370هزارتومان خریداری کردم و به لطف رفقای گل همین انجمن انلاک کردم و این مودم الان بالای 1 میلیون هست!

به توجه به شرایط موجود ایرانسل تصمیم گرفت با حمایت از تولیدات و مهندسان داخلی چند نمونه مودم رو با قیمت متعادل تری روانه بازار کنه تا قشر متوسط جامعه که عمدتاً شامل محصلان و دانشجویان و دبیران هستن بتوانند با هزینه کمتری به اینترنت همراه دسترسی داشته باشند!!
    در زمان نوشتن این تاپیک به تاریخ اردیبهشت 99 قیمت مودم به شرح زیر می باشد :

مشخصات سخت افزاری مودم :

تا اونجایی که اساتید به من گفتن ،ظاهرا برد این مودم تولید چین هست و فقط توسط مهندسان داخلی پروگرم نویسی و مود فریمور براش انجام شده !
    ظاهرا یک نوع توزیع اوپن سورس روی مودم نصب هست و از دلایل و شواهدش هم وجود luci در ادرس ui مودم هست!
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    نسخه آنلاک این مودم نیز تحت عنوان لینوتک با قیمت بیشتری در بازار قابل تهیه است که هم لوگو و هم اسمش حس میکنم کپی میکروتیکه !

تعدادی تصویر از محیط فریمورش بدون سیم کارت !

عکس از برد داخلی مودم !فکر کنم از برد روی درب بالایی مودم هم به عنوان گیرنده سینگال استفاده میشه هم به عنوان فرستنده وایفای!

دوستان عزیز مودم بنده توسط یکی از اساتید حرفه ای آنلاک شده و قابلیت انتخاب باند به فریمورش اضافه شده اما در فریمور اصلی قابلیت انتخاب باند وجود ندارد.

دوستان عزیز تست سرعت مودم به صورت ویدئو درج شد
    <strong> [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته که در حد i60 نیست دقیقا در همون نقطه و با همون شرایط محیطی i60 تست شده
    سایر تست های i60 رو اینجا گذاشتم ببینید

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

محتوای مخفی: گیف تست مودم i60 

دوستان پوزش بابت حجم گیف ها

تست سیم کارت های وب روی مودم Fd-i40 e1
    جالبه روی میز دقیقا جایی که i60راحت های وب پیدا میکنه این مودم وصل نشد!شاید ضعف سیگنالی چیزی موقتی بود در هر حال رفتم توی حیاط منزل تا وصل شد!

دوستان به چراغ های این مودم اعتماد نکنید مثلا اینجا چراغ سیگنال خاموشه ولی کانکشن روشنه

دوستان در مبحث وایفای این مودم نمیخوام خیلی بحث رو تخصصی کنم اظهار نظر رو به عهده اساتید میزارم
    مقایسه میزان برد وایفای این مودم با چند مدل دیگر که در پایین ذکر شده :

Home: D-link2750u
    Freenet:Mikrotik-hap lite
    i40 e1
    NimaZF: huwaei b612 or irancell i60

این تست در کنار مودم ها هست روی میز

اینم تست درب منزل به طور مستقیم 30 متر فاصله و وجود یک دیوار با ابعاد معمولی بر سر راه مودم

هرچند همون اگر اشتباه نکنم این مقادیر شدت سیگنال هست و تا جایی که من میدونم بحث کیفیت سیگنال متفاوته !
    توضیحات با متخصصین انجمن
    Last edited by Nima-ZF; 23-05-2020 at 17:07.

2. 5 کاربر از Nima-ZF بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه sky_dvb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

این مودم چرا اینقدر عقب موندس که حتی 4.5 جی و خیلی چیزای ساده هم نداره

4. 4 کاربر از sky_dvb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2018

پيش فرض

این مودم چرا اینقدر عقب موندس که حتی 4.5 جی و خیلی چیزای ساده هم نداره
    هیچ ارزانی بی دلیل نیست دیگه!

6. 3 کاربر از Nima-ZF بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

هیچ ارزانی بی دلیل نیست دیگه!
    اخه مودم بدرد بخور مثل b618 و b818 که نیست و اینکه هر جا میری پر شده i60 و m60 که واقعا حال بهم زن شدن دیگه از بس همه جا ریختن

8. 3 کاربر از sky_dvb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2018

پيش فرض

اخه مودم بدرد بخور مثل b618 و b818 که نیست و اینکه هر جا میری پر شده i60 و m60 که واقعا حال بهم زن شدن دیگه از بس همه جا ریختن
    دوتای اولی رو نداشتم نظر نمیدم
    ولی دوتای اخری واقعا عالین و کمبودی ندارن !
    فقط قیمتشون بده شده الان!!!!
    Last edited by Nima-ZF; 05-05-2020 at 23:22.

10. 3 کاربر از Nima-ZF بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2009

12

دوتای اولی رو نداشتم نظر نمیدم
    ولی دوتای اخری واقعا عالین و کمبودی ندارن !
    فقط قیمتشون بده همین
    کمبود که وای فای i60 خوب ac نداره دو باند نیست یو اس بی نداره بردش کمه سرعت اپلودش جالب نیست m60 هم بدک نیست فقط خرجی لن نداره جالب نیست

دوتا مودم عالی رومیزی و همراه واقعا اینا هستن

Huawei 5G CPE Pro H112-372

و مدل همراه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یعنی مودم تمام و کمال به اینا میگن واقعا مخصوصا مدل همراه که سوکت شارژش type c هست و پورت لن گیگا بایتی داره و پورت یو اس بی هم داره
    Last edited by sky_dvb; 05-05-2020 at 23:37.

12. 3 کاربر از sky_dvb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2018

پيش فرض

کمبود که وای فای i60 خوب ac نداره دو باند نیست یو اس بی نداره بردش کمه سرعت اپلودش جالب نیست m60 هم بدک نیست فقط خرجی لن نداره جالب نیست

دوتا مودم عالی رومیزی و همراه واقعا اینا هستن

Huawei 5G CPE Pro H112-372

و مدل همراه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یعنی مودم تمام و کمال به اینا میگن واقعا مخصوصا مدل همراه که سوکت شارژش type c هست و پورت لن گیگا بایتی داره و پورت یو اس بی هم داره
    قسمت اول حرفاتون قبول دارم و دقیقا ایراداتی هست که توی یک پست خودم خیلی وقت پیش توی تاپیک i60 مطرح کردم اما گفتم با 370 تومنی که جاش دادم برام قابل چشم پوشی هست !
    اما اپلودش برای من 4-5 مگابایت هم گرفتم
    دانلودشم که تستام توی تاپیک همراه اول هست تا 17-18 مگابایت روی باند 3

اما قسمت دوم حرفاتون دوست عزیز این مودمایی که گفتی الان پول یه لپ تاپ رو دارن خودشون !
    شما باید در نظر بگیری این مودم 600-700 تومنی برای جامعه آموزشی اگر پایداری داشته باشه در ارائه سرویس خیلی خوبه که!
    با یه خط های وب تو روستا هم میشه نت برد برا بچه ها به درسشون برسن دیگه !هرچند خود ایرانسل هم قرار داد بست با های وب و رومینگ میکنه دیگه

14. 5 کاربر از Nima-ZF بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2018

پيش فرض

من هنوز نفهمیدم چرا ایران هر چی میسازه شبیه لوزی و ذوزنقه و قورباغس .اون از خودروهاش که ادم روش نمیشه سوارشون بشه مثل تیبا از بس که ضاین اینم از مودم هاش که شبیه کندوی زنبور عسله.کلا نمیتونن یه چیز تولید کنن که لااقل ظاهرش مشتری رو جذب کنه .حالا کارکرد نامناسبشون هم یه طرف دیگه .حالا این مودم های ایرانی بدون مشکل کار میکنن ؟ نقاط ضعف ندارن ؟

16. 4 کاربر از morteza_mombeini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال اینترنت همراه اول
    تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

من هنوز نفهمیدم چرا ایران هر چی میسازه شبیه لوزی و ذوزنقه و قورباغس .اون از خودروهاش که ادم روش نمیشه سوارشون بشه مثل تیبا از بس که ضاین اینم از مودم هاش که شبیه کندوی زنبور عسله.کلا نمیتونن یه چیز تولید کنن که لااقل ظاهرش مشتری رو جذب کنه .حالا کارکرد نامناسبشون هم یه طرف دیگه .حالا این مودم های ایرانی بدون مشکل کار میکنن ؟ نقاط ضعف ندارن ؟
    این مدل چیپست خوبه کوال کام هست و مورد تایید هست حالا در مورد برنامه نویسی باید تست بشه و ببینیم ایا خوب جواب میده یا نه و چه چیزهایی رو در رابطش کم داره . و ایا ایرانسل برای جبران کم و کاستی ها براش اپدیت منتشر میکنه یا نه ؟

18. 2 کاربر از saber73 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2018

پيش فرض

طراحش چیزای تیز و گوشه دار دوست داشته
    البته اگر دقت کنی خیلی سعی کرده کپی میکروتیک بزنه

20. 4 کاربر از Nima-ZF بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •