با سلام دوستان
من نیاز دارم که در زمان های رخداد خطا در دستگاه های شبکه خودم (Mikrotik router OS) SMS اطلاع رسانی ارسال کنم.
در حال حاضر اینکار را با استفاده از پنل ارسال SMS انجام میدهم، به این صورت که در این دستگاه ها یک صفحه وب باز میشه بطور خودکار که در آدرس url اون بعد از سایت پیامک، یوزر، رمز شماره تلفن و پیامی که نیاز به ارسال اون هست رو قرار میدم و پیام از طریق اینترنت SMS میشه.

اما مشکل بزرگی وجود داره که این درگاه های ارسال SMS قابل اطمینان نیستند و در بعضی موارد اکثر در نیمه شب، سرویس دهی اونها قطع میشه و در نتیجه sms به دست من نمیرسه و این باعث بروز فاجعه در شبکه من میشه، شبکه من میره رو هوا و کلی هزینه پیش بینی نشده تا زمان مطلع شدنم از این رخداد به من تحمیل میشه

برای اینکه این مسئله رو حل کنم باید یک مودم GSM خریداری کنم و مستقیم به پورت USB یکی از دستگاه های خودم وصل کنم تا با استفاده از سیم کارت داخل اون مودم، ارسال SMS رو انجام بدم. (متاسفانه من نمیدونم چه مدلی در ایران موجوده و میشه خرید که با دستگاه های میکروتیک کاملا همخوان و سازگار باشه که اینم باز برای خودش مشکلی هست...)

به ذهنم رسید، الان که یک مودم b525s-23a در شبکه خودم دارم که روی اون هم سیم کارت درحال کار هست و براحتی میشه پنل این مودم رو باز کرد و از طریق رابط وب سایت اون اقدام به ارسال SMS کرد، اگه این مودم قابلیت ارسال SMS بصورت مستقیم با ارتباط Telnet , SSH و یا WebURL رو داشته باشه، میتونم با تمامی دستگاه های داخل شبکه درخواست ارسال SMS را برای این مودم ارسال کنم و بشکل کاملا مطمئنی پیام های SMS من توسط این مودم ارسال بشه.

کسی از دوستان تا بحال تونسته توسط این مودم با استفاده از ارتباط Telnet پیام SMS ارسال کنه ؟
با توجه به شباهت بسیار زیاد این مودم به مودم B612 یا همون i60 ایرانسل، اگر چنین تستی رو روی مودم b612 هم انجام داده باشید، احتمالا روی b525 هم قابل اجرا هست.

ممنون میشم اگه دوستی اطلاعاتی در این زمینه داره به من کمک کنه، تا دوباره توی خرج برای خرید یک مودم دیگه نیفتم.
پیشاپش از هرگونه پاسخ شما بزرگواران سپاسگزارم