تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: پارتیشن بندی هارد اکسترنال

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2020

10 پارتیشن بندی هارد اکسترنال

سلام میدونم این مطلب خیلی کلی هست خیلی سرچ کردم تو نت و همین فروم اما مطالب به صورت گسترده پخش شده و یک جا نیست من به تازگی
    هارد اکسترنال HD 830 ADATA 5TB
    رو خریداری کردم قبلا هارد های اکسترنال 3 ترابایتی وسترن دیجیتال و دو تا یک ترابایتی و .. ... داشتم و دارم اما پارتیشن بندی نکرده بودم
    میخواستم ببینم مثلا اگر قرار باشه هارد دیسک آسیب ببینه ممکنه مثلا فقط یکی از پارتیشن ها آسیب ببیند و اگر پارتیشن بندی نکرده باشیم و فقط یک پارتیشن داشته باشیم در صورت مشکل کل پارتیشن آسیب ببینه ؟؟
    من میخواستم با این برنامه پارتیشن بندی کنم اما نمیدونم چه نوع تایپی باید باشه تایپ های متنوعی وجود داره مثل primary و logical که نمیدونم کدومش برای من مناسبه و اصلا چه فرقی دارن ؟
    یا مثلا فایل سیستمش NTFS باشه یا FAT32 ؟
    یا مثلا CLUSTER SIZE چی باشه ؟ که فکر میکنم هر چقدر کمتر باشه مثلا 4kb در صورت از دست دادن اطلاعات ریکاوری کردنش بهتر باشه ؟

آخر فروم باز radarz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    تهران بزرگ

پيش فرض

خرابی پارتیشن منظورتون چیه؟ بدسکتور بشه یا مثلا حذف بشه ناگهان ؟ NTFS خیلی بهتر و سریعتر و امن تر از FAT32 !!! شما با FAT32 بیشتر از 4 گیگ نمیتونید در یک بازه فایل کپی کنید Primary برای نصب سیستم عامل استفاده میشه و Logical برای داشتن پارتیشن درایو های بیشتر و متنوع تر

3. این کاربر از radarz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2020

پيش فرض

خرابی پارتیشن منظورتون چیه؟ بدسکتور بشه یا مثلا حذف بشه ناگهان ؟ NTFS خیلی بهتر و سریعتر و امن تر از FAT32 !!! شما با FAT32 بیشتر از 4 گیگ نمیتونید در یک بازه فایل کپی کنید Primary برای نصب سیستم عامل استفاده میشه و Logical برای داشتن پارتیشن درایو های بیشتر و متنوع تر
    مثلا منظورم اینه که هر بلایی سرش بیاد مثلا بدسکتور بشه
    مرسی از توضیحاتتون یه جا خوندم که logical پارتیشن اما هست اما Primary در اصل یه پارتیشنه که به پارتیشن های جدا تقسیم شده !
    کلستور سایز رو توضیح ندادید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2020

پيش فرض

مثلا منظورم اینه که هر بلایی سرش بیاد مثلا بدسکتور بشه
    مرسی از توضیحاتتون یه جا خوندم که logical پارتیشن اما هست اما Primary در اصل یه پارتیشنه که به پارتیشن های جدا تقسیم شده !
    کلستور سایز رو توضیح ندادید

نبوووووود؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2020

پيش فرض

لطفا یه نفر راهنمایی بکنه

پروفشنال CORTANA's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2020
    محل سكونت
    IR

پيش فرض

سلام میدونم این مطلب خیلی کلی هست خیلی سرچ کردم تو نت و همین فروم اما مطالب به صورت گسترده پخش شده و یک جا نیست من به تازگی
    هارد اکسترنال HD 830 ADATA 5TB
    رو خریداری کردم قبلا هارد های اکسترنال 3 ترابایتی وسترن دیجیتال و دو تا یک ترابایتی و .. ... داشتم و دارم اما پارتیشن بندی نکرده بودم
    میخواستم ببینم مثلا اگر قرار باشه هارد دیسک آسیب ببینه ممکنه مثلا فقط یکی از پارتیشن ها آسیب ببیند و اگر پارتیشن بندی نکرده باشیم و فقط یک پارتیشن داشته باشیم در صورت مشکل کل پارتیشن آسیب ببینه؟
    درود

خیر...در صورتی ک پارتیشن بندی نکنید مشکلی نداره و میتونید استفاده کنید

اما بنده پیشنهاد میکنم ک حداقل 2 درایو داشته باشید یکی برای فایل های شخصیتون و یکی برای ویندوز و نرم افزار های مورد نیاز

مثلا اگه ی هارد 1TB داشته باشیم میتونید 500GB رو ب درایو اولی (ویندوز و نرم افزار ها) و 500GB باقیمانده رو بدید ب درایو دوم (فایل های شخصیتون)

درضمن:پست های شماره [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] شما اسپم هستش

وقتی تاپیک یا سوالی ارسال میکنید در صورتی ک بعد از 48 ساعت (2 روز) پاسخی نگرفتید سوالتون رو توی تاپیک"سوالات بی پاسخ" بپرسید)

عنوان هایی مانند: لطفا کمکم کنید...فوری...اگه کسی بلده جواب بده...تروخودا جوابمو بدین...نداریم و اگه جایی مشاهده بشه پست یا تاپیک حذف میشه (چون این اولین باره ک شما این قانون رو میشکنید و در درجه "آغاز فعالیت" هستید این بار تاپیک/پستتون حذف نمیشه

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لطفا رعایت کنید

با تشکر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •