تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: ارتقا رم لپ تاب ایسوس

اگه نباشه جاش خالی می مونه spartaqus's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض ارتقا رم لپ تاب ایسوس

با سلام و احترام
    من میخوام رم لپ تابم رو از ۸ گیگ ddr4 به ۱۶ گیگ ارتقا بدم و یک رم ۸ بگیرمُ میخواستم بدونم به غیر از ddr4 بودن رم باید به موارد دیگه هم توجه کنم که دچار مشکل نشه سیستم یا نه
    مدل لپ تاب asus 570dd هست و تو سایت زده که تا ۱۶ ارتقا میشه داد
    سپاس از شما
    Last edited by spartaqus; 02-04-2020 at 18:11.

پروفشنال ksra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2017
    محل سكونت
    Mar 2004

پيش فرض

با سلام و احترام
    من میخوام رم لپ تابم رو از ۸ گیگ ddr4 به ۱۶ گیگ ارتقا بدم و یک رم ۸ بگیرمُ میخواستم بدونم به غیر از ddr4 بودن رم باید به موارد دیگه هم توجه کنم که دچار مشکل نشه سیستم یا نه
    مدل لپ تاب asus 570dd هست و تو سایت زده که تا ۱۶ ارتقا میشه داد
    سپاس از شما
    سلام
    باید به تایمینگ و باس هم دقت کنید ...
    بعد تاجای ممکن رم ها از یک برند و از یک مدل باشند تا کمترین ناسازگاری رو داشته باشند
    موفق باشید

3. این کاربر از ksra بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

این طور که فهمیدم باید فرکانس رم ها یکی باشه در غیر اون صورت فرکانس رم رو به اون رم پایین تر تغییر میده؟؟
    من رمی که الان دارم اینه فکر کنم micron technology هست که فکر کنم کمیاب هم باشه
    الان فرکانس رم ۱۳۳۳ هست؟؟ این مقدار یک مقدار پایین نیست به نظر شما؟؟ چون اکثراکه دارم میبینم ۲۴۰۰ هست برای فروش.
    تایمینگ هم فکر کنم ۱۷ هست یعنی باید رم تایمینگ ۱۷ بگیرم؟؟
    فکر کنم باید تک کانال هم بگیرم چون تو دیجیکالا نوع کانال هم زده برای خرید و برای من اینجا زده single
    چیز دیگه هم برای خرید ملاک هست یا خیر؟
    سپاس
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by spartaqus; 02-04-2020 at 19:08.

پروفشنال ksra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2017
    محل سكونت
    Mar 2004

پيش فرض

این طور که فهمیدم باید فرکانس رم ها یکی باشه در غیر اون صورت فرکانس رم رو به اون رم پایین تر تغییر میده؟؟
    من رمی که الان دارم اینه فکر کنم micron technology هست که فکر کنم کمیاب هم باشه
    الان فرکانس رم ۱۳۳۳ هست؟؟ این مقدار یک مقدار پایین نیست به نظر شما؟؟ چون اکثراکه دارم میبینم ۲۴۰۰ هست برای فروش.
    تایمینگ هم فکر کنم ۱۷ هست یعنی باید رم تایمینگ ۱۷ بگیرم؟؟
    فکر کنم باید تک کانال هم بگیرم چون تو دیجیکالا نوع کانال هم زده برای خرید و برای من اینجا زده single
    چیز دیگه هم برای خرید ملاک هست یا خیر؟
    سپاس
    سلام
    اینو بفروشش
    یه مدل رم 2 کانال در دوعدد ماژول 8 گیگ باباس 2666 بگیر. تایمینگ هم سعی کن که هرکدوم تایمینگش پایین تر هست بخر .
    درضمن اون 1333 ضربدر 2 میشه و میشه باس اصلی رم شما.
    موفق باشید

6. این کاربر از ksra بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز amirpcp30's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    دستمون درست میفرمایند و فرکانس ضربدر دو میشه باس که ازش صحبت می کنیم پس رمتون 2666 باس 20.19.19 تایمینگش هست اما لپ تاپتون داره ازش به عنوان 1866 با تایمینگ 17 استفاده می کنه، نه اینکه رم شما تایمینگ 17 داشته باشه
    دلیل اینکه فرکانس رم رو کاهش داده نمیدونم اگه تنظیمات خوبی در بایوس این لپ تاپ موجود باشه حتما میتونید خودتون این مورد رو تنظیم کنید و دلیلش حداقل متوجه بشید که چی بوده
    اگه نمیخواهید حتما بفروشید و میبینید به دردسرش نمی ارزه میتونید ی رم 2666 دیگه با همین تایمینگ بگیرید ، اگه micron گیرتون اومد بیگیرید نشد از مارکهای معتبر دیگه بگیرید با این شرط که اگه ناپایدار بود پس میدید
    ی نکته هم اضافه کنم شما میتونید بالای 16 گیگابایت هم روی این لپ تاپ استفاده کنید و مشکلی نداره مثلا 2 تا 16 بزارید اینم میتونید تست بفرمایید ، بنده خودم 6080 دارم برای سال 2011 هست زده 8 گیگ ساپورت می کنه اما مادربوردش رو چک کردم دیدم به این صورت نیست دو تا 8 گذاشتم شد 16 که اتفاقا مارک که هیچی حتی باسشون هم یکی نیست(جدا جدا خریدم و دومی که میخواستم بخرم قیمتشون فرقی نمیکرد باس بالاتر خریدم البته باس میاد روی حداقل رم ولی برای من فرقی نمیکرد وقتی قیمت ی حدود بود و پایدار)

8. این کاربر از amirpcp30 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

ممنون از هز هر دو بزرگوار خیلی اطلاعات رو که نمیدونستم متوجه شدم
    به دلیل اینکه یک مقدار قیمتم بالا رفته زیاد برام ارزش نداره این رم رو بفروشم و دو تا یکسان بخرم
    فکر نکنم بشه همون مدل Micron رو گیر بیارم.
    فقط می تونم یک رم ۱۶ بگیرم به جای ۸ یا باید مقدار یکسان باشه که تداخل نشه؟؟
    این مدل به نظر شما خوبه بگیرم؟؟

فکر کنم این ۱۸۶۶ که میگید استفاده میکنه به خاطر این باشه که شیر کرده برای گرافیک چون تو system ویندوزم الان زد 5.95 گیگ قابل استفاده هست.
    چنتا سوال مربوط به رم دارم برای اطلاعات عمومی اگه میشه جواب بدید: این کانال رم چی هست؟؟ برای من الان one channel هست دو کاناله سرعتش بیشتره یعنی؟؟
    این باس که میگید هرچی بیشتر باشه بهتره؟؟
    و تایمینگ هم هرچی کمتر باشه بهتر هست؟؟
    کلاْ رم توی فریم ریت بازی تاثیر داره زیاد بشه؟؟
    Last edited by spartaqus; 02-04-2020 at 23:37.

10. این کاربر از spartaqus بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز amirpcp30's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

ممنون از هز هر دو بزرگوار خیلی اطلاعات رو که نمیدونستم متوجه شدم
    به دلیل اینکه یک مقدار قیمتم بالا رفته زیاد برام ارزش نداره این رم رو بفروشم و دو تا یکسان بخرم
    فکر نکنم بشه همون مدل Micron رو گیر بیارم.
    1-فقط می تونم یک رم ۱۶ بگیرم به جای ۸ یا باید مقدار یکسان باشه که تداخل نشه؟؟
    این مدل به نظر شما خوبه بگیرم؟؟

فکر کنم این ۱۸۶۶ که میگید استفاده میکنه به خاطر این باشه که شیر کرده برای گرافیک چون تو system ویندوزم الان زد 5.95 گیگ قابل استفاده هست.
    2-چنتا سوال مربوط به رم دارم برای اطلاعات عمومی اگه میشه جواب بدید: این کانال رم چی هست؟؟ برای من الان one channel هست دو کاناله سرعتش بیشتره یعنی؟؟
    3-این باس که میگید هرچی بیشتر باشه بهتره؟؟
    4-و تایمینگ هم هرچی کمتر باشه بهتر هست؟؟
    5-کلاْ رم توی فریم ریت بازی تاثیر داره زیاد بشه؟؟
    خواهش میکنم
    1-بله میتونید جای 8 یک 16 بگیرید و با 8 قبلی 24 میشه که باز هم دوکاناله میشه البته سرعت دوکاناله با حجم برابر از حالت دو کاناله در رم های متفاوت بیشتر هست
    2-خلاصه بخوام بگم اینطور فرض بگیرید که رم ها دارن با هم موازی به پردازنده سرویس میدن ، و کلا دو تا رم از کانال های متفاوتی به پردازنده میرسن و سرعت بالاتری دارید، خواستید سرچ کنید مطالب کاملی در سطج نت هست
    3-بله مثل پردازنده که در یک معماری مشابه میگیم هرچقد فرکانس بالاتر باشه سریعتر میشه ، رم هم همین فرکانس رو داره که ضرب دو کنیم میشه باس ، دلیل ضرب دو کردنش هم اینه در هر کلاک دو تا کار انجام میده
    4-بله فرض بفرمایید یک هارد قراره روشن شه و بعد بهتون اطلاعات مورد نظر رو بده ، حالا هرچقد زودتر هارد روشن شه پس سریعتره این میشه تایمینگ رم البته خیلی مختصر دارم میگم که فقط حدودی متوجه شید داستان چیه اینارو اگه علمی میخواهید حتما سرچ بفرمایید گفته های من فقط در حدی هست که متوجه بشید برای خرید که باید کمتر باشه یا بیشتر باشه...
    ی نکته هم بگم عدد تایمینگی که میبینید بر اساس فرکانس رم هست اینطوری نیست که بگیم رم تایمینگ 10 باس 800 سریعتر از 20 باس 2666 اماده کار میشه
    5-بله تاثیر داره اما کم خصوصا اینکه بخواهید اینو تو این لپ تاپ با گرافیک 1050 محاسبه کنید ، میتونید این مورد هم جستجو کنید توی بازی های محتلف بنچمارک هست تو نت

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •