تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 3 از 3

نام تاپيک: راه حل برای دو تمرین پایتون

کاربر فعال ویندوز smss.exe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض راه حل برای دو تمرین پایتون

سلام. دو تمرین هست. من تا یه جایی پیش بردم ولی نمیدونم چجوری کاملشون کنم.
    اولی:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    کدی که نوشتم اینه:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    من از ورودی های اول یه دیکشنری درست کردم. و از جمله ای که باید ترجمه بشه هم یه لیست درست کردم. حالا نمیدونم چجوری اینا رو با هم مقایسه کنم و جواب مسئله رو بدم.

دومی:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مسئله ی دومی هنوز راه حلی رو پیدا نکردم.

2. این کاربر از smss.exe بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه mobile-1199's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2017
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

درود

برای مساله اول، خیلی راحت میتونستید دو تا لیست خالی تعریف کنید (یکی برای کلمات انگلیسی و دیگری برای ترجمه ـشون)، بعد داخل حلقه for با استفاده از دستور append یا insert ، کلمات رو ادد میکردید داخل هر کدوم از لیست ها.

حالا بعد از گرفتن جمله به عنوان ورودی و جدا کردن کلماتش و ریختن کلمات داخل یک لیست سوم، میتونید یه حلقه for تعریف کنید به اندازه تعداد اعضای لیست سوم، و بیاین داخل همین حلقه دوباره یه حلقه جدید تعریف کنید به اندازه تعداد اعضای لیست اول (حاوی کلمات انگلیسی)، که بیاد چک کنه هر کلمه ی لیست سوم رو و ببینه ایا داحل لیست اول وجود داره یا خیر.

مساله دوم هم به همین صورته. یعنی کلا شما اگر از "لیست" استفاده کنید، به دلیل این که تک تک خونه هاش پلاک دارن، به راحتی توانایی چک کردن خونه ها رو به شما میده.

شما کاری که باید انجام بدید، اینه که دو تا لیست تعریف کنید. یکیش قیمت هست و دیگری کیفیت. حالا کاری که باید انجام بدید، بسیار ساده هست فقط یک مقدار حوصله میطلبه
    شما بیاین لیستی که حاوی قیمت ها هست رو sort کنید از کوچک به بزرگ (یا بالعکس حتی) صورت "دستی" !

حالا الگوریتم های متفاوتی برای مرتب کردن لیست وجود داره، ولی راهکار کلی اینه که زمان مرتب سازی لیست قیمت ها، شما باید هر خونه ای که جا به جا میشه رو در لیستی که برای "کیفیت" تعریف کردید هم جا به جا کنید! مثال میزنم:

قیمت= [3,9,5,4]
    کیفیت= [2,1,8,6]

حالا بعد از مرتب کردن لیست قیمت بر حسب ترتیب، باید پلاک های لیست کیفیت هم به همون شکل تغییر پیدا کنه (دقت کنید لزومی نداره تو لیست کیفیت هم به ترتیب مقدار جا به جا شه!) :

قیمت= [3,4,5,9]
    کیفیت= [2,6,8,1]

الان میبینید که قیمت ها مرتب شدن! و با توجه به "نحوه مرتب شدنشون"، در لیست کیفیت هم تغییر به وجود اومده! حالا چی کار باید کنیم؟ "کافیه" که بعد از مرتب سازی، لیست کیفیت اعدادش به ترتیب نباشن! یعنی چی؟

یعنی این که تو همین مثالی که زدم، میبینید که سه تا کالایی که قیمتشون 3 و 4 و 5 هست، کیفیتشون هم از کم به زیاده! ولی یه دفعه اونی که قیمت ـش 9 هست، کیفیتش از قبلی هاش کمتره! و حرف ایرسا اثبات میشه و باید چاپ شه happy irsa. اگر هم لیست مربوط به کیفیت، کاملا ترتیب توش رعایت شده بود، باید چاپ کنه poor irsa.

به همین سادگی.

4. این کاربر از mobile-1199 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال vivabarca's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

اولی :

دومی:

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •