تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 64

نام تاپيک: اینترنت وای فای با پهنای باند اختصاصی ( پوینت تو پوینت )

پروفشنال omidtb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض اینترنت وای فای با پهنای باند اختصاصی ( پوینت تو پوینت )

پهنای باند اختصاصی

در اختیار داشتن سرعت بالای اینترنت همان چیزی است که تمامی کسب و کارها در پی آن هستند . حتی شرکت‌هایی که کسب و کار آن‌ها هیچ رابطه مستقیمی با اینترنت و کامپیوتر ندارند. سرعت اینترنت در پهنای باند اختصاصی ارائه شده از طرف شرکتهای ارائه دهنده سرویس(در اکثر موارد) مشابه یکدیگر است. اما بستر مطمئن و تکنولوژی انتقال و پشتیبانی قوی، از پارامترهایی است که کیفیت و ثبات سرویس را جهت استفاده اداری و تجاری تضمین می کنند.
    پهنای‌باند (Bandwidth)، واژه‌‌ای‌ست که برای تعریف اتصال پرسرعت داده‌ها به کار می‌رود و منظور از پهنای باند اختصاصی، راهکاری‌ست که شرکت‌ها و سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا بتوانند به صورت آنلاین و پرسرعت، به شبکه‌ی جهانی اینترنت و شبکه‌های محلی وصل شوند
    پهنای باند اختصاصی به صورت Point to Point (نقطه به نقطه) بر روی بستر بیسیم با کیفیت بالا می تواند پاسخگوی تمامی نیازهای صاحبان کسب و کار باشد.

ویژگی ها :

• کیفیت بالا و بدون نوسان (عدم اشتراک بین کاربران)
    • بدون محدودیت حجمی
    • تضمین برقراری ارتباط به میزان 99.9%
    • ارائه خدمات مطابق با توافق نامه SLA (تضمین کیفیت خدمات)
    • ارائه پهنای باند اختصاصی بر روی 3 بستر متفاوت به صورت همزمان
    • پشتیبانی 24 ساعته
    • امکان استفاده از تمامی پروتکل ها
    • ارائه نرم افزار مانیتورینگ و کنترل پهنای باند مصرفی
    • نصب و راه اندازی رایگان در کمتر از ۷۲ ساعت
    • ارائه خدمات پشتیبانی حضوری به صورت رایگان
    • پوشش وسیع تهران،کرج، پرند و حومه بابیش از50 پاپ سایت
    • استفاده از مجهزترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات سخت‌افزاری به منظور برقراری ارتباط
    • داشتن ارتباط میان شرکت‌ها و واحدهای زیرمجموعه و مراکز و نمایندگی‌ها

پهنای باند چیست ؟

تولید کنندگان تجهیزات سخت افزاری شبکه در زمان ارائه محصولات خود تبلیغات زیادی را در ارتباط با پهنای باند ، انجام می دهند . اکثر کاربران اینترنت نسبت به میزان پهنای باند مودم خود و یا سرویس اینترنت Broadband دارای آگاهی لازم می باشند.پهنای باند، ظرفیت اتصال ایجاد شده را مشخص نموده و بدیهی است که هر اندازه ظرفیت فوق بیشتر باشد ، امکان دستیابی به منابع شبکه با سرعت بیشتری فراهم می گردد . پهنای باند ، ظرفیت تئوری و یا عملی یک اتصال شبکه و یا یک اینترفیس را مشخص نموده که در عمل ممکن است با یکدیگر متفاوت باشند . مثلا" یک مودم V.90 پهنای باندی معادل 56Kbps را در حالت سقف پهنای باند حمایت می نماید ولی با توجه به محدودیت های خطوط تلفن و سایر عوامل موجود، عملا" امکان رسیدن به محدوده فوق وجود نخواهد داشت . یک شبکه اترنت سریع نیز از لحاظ تئوری قادر به حمایت پهنای باندی معادل 100Mbps است ، ولی عملا" این وضعیت در عمل محقق نخواهد شد ( تفاوت ظرفیت تئوری پهنای باند با ظرفیت واقعی.)

پهنای باند بالا و Broadband :

در برخی موارد واژه های "پهنای باند بالا" و " Broadband " به جای یکدیگر استفاده می گردند . کارشناسان شبکه در برخی موارد از واژه "پهنای باند بالا " به منظور مشخص نمودن سرعت بالای اتصال به اینترنت استفاده می نمایند . در این رابطه تعاریف متفاوتی وجود دارد . این نوع اتصالات، پهنای باندی بین 64Kbps تا 3000Kbps و یا بیشتر را ارائه می نمایند . پهنای باند بالا با Broadband متفاوت است . Broadband ، نشان دهنده روش استفاده شده به منظور ایجاد یک ارتباط است در صورتی که پهنای باند ، نرخ انتقال داده از طریق محیط انتقال را نشان می دهد.

اندازه گیری پهنای باند شبکه:

به منظور اندازه گیری پهنای باند اتصال شبکه می توان از ابزارهای متعددی استفاده نمود . برای اندازه گیری پهنای باند در شبکه های محلی ( LAN ) ، از برنامه هائی نظیر netpref و ttcp ، استفاده می گردد. در زمان اتصال به اینترنت و به منظور تست پهنای باند می توان از برنامه های متعددی استفاده نمود . تعداد زیادی از برنامه های فوق را می توان با مراجعه به صفحات وب عمومی استفاده نمود . صرفنظر از نوع نرم افزاری که از آن به منظور اندازه گیری پهنای باند استفاده می گردد ، پهنای باند دارای محدوده بسیار متغیری است که اندازه گیری دقیق آن امری مشکل است.

تاخیر :

پهنای باند صرفا" یکی از عناصر تاثیر گذار در سرعت یک شبکه است . تاخیر( Latency ) که نشاندهنده میزان تاخیر در پردازش داده در شبکه است ، یکی دیگر از عناصر مهم در ارزیابی کارآئی و سرعت یک شبکه است که دارای ارتباطی نزدیک با پهنای باند می باشد . از لحاظ تئوری سقف پهنای باند ثابت است . پهنای باند واقعی متغیر بوده و می تواند عامل بروز تاخیر در یک شبکه گردد . وجود تاخیر زیاد در پردازش داده در شبکه و در یک محدوده زمانی کوتاه می تواند باعث بروز یک بحران در شبکه شده و پیامد آن پیشگیری از حرکت داده بر روی محیط انتقال و کاهش استفاده موثر از پهنای باند باشد .

تاخیر و سرویس اینترنت ماهواره ای :

دستیابی به اینترنت با استفاده از ماهواره به خوبی تفاوت بین پهنای باند و تاخیر را نشان می دهد . ارتباطات مبتنی بر ماهواره دارای پهنای باند و تاخیر بالائی می باشند . مثلا" زمانی که کاربری درخواست یک صفحه وب را می نمائید ، مدت زمانی که بطول می انجامد تا صفحه در حافظه مستقر گردد با این که کوتاه بنظر می آید ولی کاملا" ملموس است. تاخیر فوق به دلیل تاخیر انتشار است .علاوه بر تاخیر انتشار ، یک شبکه ممکن است با نوع های دیگری از تاخیر مواجه گردد . تاخیر انتقال ( مرتبط با خصایص فیزیکی محیط انتقال ) و تاخیر پردازش ( ارسال درخواست از طریق سرویس دهندگان ------ و یا ایجاد hops بر روی اینترنت ) دو نمونه متداول در این زمینه می باشند .

اندازه گیری تاخیر در یک شبکه :

از ابزارهای شبکه ای متعددی نظیر ping و traceroute می توان به منظور اندازه گیری میزان تاخیر در یک شبکه استفاده نمود . برنامه های فوق فاصله زمانی بین ارسال یک بسته اطلاعاتی از مبداء به مقصد و برگشت آن را محاسبه می نمایند . به زمان فوق round trip ، گفته می شود . round trip تنها روش موجود به منظور تشخیص و یا بدست آوردن میزان تاخیر در یک شبکه نبوده و در این رابطه می توان از برنامه های متعددی استفاده نمود.
    پهنای باند و تاخیر دو عنصر تاثیر گذار در کارائی یک شبکه می باشند .معمولا" از واژه Quality of Service ) QoS ) به منظور نشان دادن وضعیت کارائی یک شبکه استفاده می گردد که در آن دو شاخص مهم پهنای باند و تاخیر مورد تو جه قرار می گیرد.
    Last edited by omidtb; 25-03-2020 at 09:35.

2. این کاربر از omidtb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال omidtb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام با توجه به اینکه بنده قصد خرید اینترنت با پهنای باند اختصاصی دارم لطفا دوستانی که از شرکت های [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اینترنت با پیهنای باند اختصاصی گرفته تست سرعت و همچنین سرعت دانلود اپلود قرار داد و هزینه ماهانه سرویس را اعلام کند با تشکر

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

سلام
    برای شهر قزوین با رسپینا 5 ماه پیش صحبت کردم هر مگ 120 هزار تومن گفتن بهم
    شاتل هم بررسی کنید الان استفاده میکنم و خیلی راضی هستم

5. این کاربر از komail7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال omidtb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام
    برای شهر قزوین با رسپینا 5 ماه پیش صحبت کردم هر مگ 120 هزار تومن گفتن بهم
    شاتل هم بررسی کنید الان استفاده میکنم و خیلی راضی هستم
    سلام با توجه به اینکه شما مشترک پهنای باند اختصاصی رسپینا هستین میخواستم بدونم فقط همون هزینه ماهیانه هر مگ 120 تومن رو دادین ؟
    یا هزینه انتن رادیو و کابل کشی هم دایدن؟
    و اینکه الان با چه سرعتی قرارداد بستین لطفا یک تست سرعت دانلود و اپلود بذارین؟

7. این کاربر از omidtb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

سلام با توجه به اینکه بنده قصد خرید اینترنت با پهنای باند اختصاصی دارم لطفا دوستانی که از شرکت های [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اینترنت با پیهنای باند اختصاصی گرفته تست سرعت و همچنین سرعت دانلود اپلود قرار داد و هزینه ماهانه سرویس را اعلام کند با تشکر
    شرکتهای بهتری به جز رسپینا هم هستن مانند افرانت یا چاپار نت سعی کنید اینها رو هم بررسی کنید..

9. این کاربر از pipo4713 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

سلام با توجه به اینکه شما مشترک پهنای باند اختصاصی رسپینا هستین میخواستم بدونم فقط همون هزینه ماهیانه هر مگ 120 تومن رو دادین ؟
    یا هزینه انتن رادیو و کابل کشی هم دایدن؟
    و اینکه الان با چه سرعتی قرارداد بستین لطفا یک تست سرعت دانلود و اپلود بذارین؟
    سلام
    رسپینا دکل داخل شهر قزوین نداره و گقتن از دکل های زیرساخت قزوین بهتون سرویس میدیم که فاصلشون از من زیاد بود
    الان از شاتل سرویس 30 مگ پهنای باند دارم و خیلی راضی هستم و شاتل هر مگ 130 هزار تومن با مالیات حساب میشه 4 مگابایت حدودا سرعت دانلود هست و پینگ به سرورهای داخلی حدود 6-7 - پینگ 8.8.8.8 هم 42-43 که قطعا تهران وضعیتش بهتر از قزوین هست
    رادیو و کابل و دکل هم از قبل داشتم و هزینه ای نکردم براش

مبین نت یک زمانی تجهیزات رو امانی میداد میتونید سوال کنید ازشون

11. این کاربر از komail7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال omidtb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام
    رسپینا دکل داخل شهر قزوین نداره و گقتن از دکل های زیرساخت قزوین بهتون سرویس میدیم که فاصلشون از من زیاد بود
    الان از شاتل سرویس 30 مگ پهنای باند دارم و خیلی راضی هستم و شاتل هر مگ 130 هزار تومن با مالیات حساب میشه 4 مگابایت حدودا سرعت دانلود هست و پینگ به سرورهای داخلی حدود 6-7 - پینگ 8.8.8.8 هم 42-43 که قطعا تهران وضعیتش بهتر از قزوین هست

ممنون از شما دو مورد هست که زحمتش با شماست
    1- گرفتن تست سرعت از سایت speedtest.net هم سرور خارجی و هم سرور داخلی
    2- من چون هیچ تجهیزاتی ندارم و حدود 50 متر هم کابل کشی لازم داره ایا شرکت به صورت امانی در اختیار من می گذارد ؟
    2-

13. این کاربر از omidtb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال سرویس های 3G/4G اپراتورها m_amin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2004

پيش فرض

سلام

یعنی الان ۴ تا ۱۳۰ هزار تومان میدید برای سرویس؟
    چون متوجه نشدم ۳۰ مگ پهنای باندتون هست ولی زدین ۱۳۰ هزار تومان
    الان پتیاک یه سرویس ۵ تا ۵۰ مگ میده ماهی ۱۶۵ هزار تومان

پروفشنال omidtb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

یعنی الان ۴ تا ۱۳۰ هزار تومان میدید برای سرویس؟
    چون متوجه نشدم ۳۰ مگ پهنای باندتون هست ولی زدین ۱۳۰ هزار تومان
    الان پتیاک یه سرویس ۵ تا ۵۰ مگ میده ماهی ۱۶۵ هزار تومان
    سلام بله هر مگ پهنای باند اختصاصی با سرعت دانلود 124 مگابایت بر ثانیه و سرعت اپلود باز میشه ماهی 130 هزار تومن حالا اگر 4 مگ باشه میشه 520 هزار تومن ماهانه که البته دانلود و اپلود نامحدود بدون هر گونه مصرف منصفانه هست
    و سرویس که شما نام بردی 5 تا 50 مگ سرویس اشتراکی ( 1 به 8 ) با دانلود حجمی هست که در مواقع شلوغی و کارکرد هم زمان 7 یوزر دیگر نت شما تا 5 مگ افت میکنه و از طرفی پینگ تایم پکت لاست میگرین و در مواقع خلوتی سرعت شما تا حداکثر سرعت محدود شده 50 مگ بالا میرود
    پهنای باند اختصاص در تمام 24 ساعت دقیقا با همان سرعتی که قرارداد بستین ثابت هست و بسیار مناسب برای گیم و بازی های انلاین می باشد!
    Last edited by omidtb; 26-03-2020 at 21:08.

کاربر فعال سرویس های 3G/4G اپراتورها m_amin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2004

پيش فرض

خوب من این تیکه هر مگ پهنای باند اختصاصی با سرعت ۱۲۴ مگابایت بر ثانیه رو متوحه نمیشم!
    اگه هر مگ رو دارید پول میدید اون ۱۲۴ مگابایت چیه دیگه؟
    مگر اینکه منظورتون هر گیگ پهنای باند باشه که اون درست هست یعنی ۱۲۴ مگابایت یا اینکه من متوجه نمیشم
    و اینکه اون سرویس که من گفتم سرویس حجمی نیست و نامحدود هست اما اشتراکیش درسته اما فکر نکنم ۵ مگ بشه
    البته یه سرویس دیگه دارند ۳۰ مگ اختصاصی یعنی دیگه ۵ تا ۳۰ نیست اون رو ماهی ۲۵۰ هزار تومان میگند.
    قیمت سرویس شاتل رو دارید؟

سلام بله هر مگ پهنای باند اختصاصی با سرعت دانلود 124 مگابایت بر ثانیه و سرعت اپلود باز میشه ماهی 130 هزار تومن حالا اگر 4 مگ باشه میشه 520 هزار تومن ماهانه که البته دانلود و اپلود نامحدود بدون هر گونه مصرف منصفانه هست
    و سرویس که شما نام بردی 5 تا 50 مگ سرویس اشتراکی ( 1 به 8 ) با دانلود حجمی هست که در مواقع شلوغی و کارکرد هم زمان 7 یوزر دیگر نت شما تا 5 مگ افت میکنه و از طرفی پینگ تایم پکت لاست میگرین و در مواقع خلوتی سرعت شما تا حداکثر سرعت محدود شده 50 مگ بالا میرود
    پهنای باند اختصاص در تمام 24 ساعت دقیقا با همان سرعتی که قرارداد بستین ثابت هست و بسیار مناسب برای گیم و بازی های انلاین می باشد!
    Last edited by m_amin; 27-03-2020 at 00:51.

17. 3 کاربر از m_amin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •