تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 10 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 96

نام تاپيک: تاپیک جامع آموزش چیدمان تجهیزات شبکه،نحوه سیم کشی مناسب و...به همراه عکس

اگه نباشه جاش خالی می مونه Nima-ZF's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2018

10 تاپیک جامع آموزش چیدمان تجهیزات شبکه،نحوه سیم کشی مناسب و...به همراه عکس

درود دوستان واساتید گرامی
    سال نو بر شما عزیزان مبارک امیدوارم در کنار خانواده و دوستانتون شاد و سلامت باشید

از اونجایی که این کرونای لعنتی همه رو خونه نشین کرده و کل دنیا سرگرمیشون نت گردی هست
    ماهم که از فیلم دیدن و پابجی بازی کردن خسته شدیم گفتیم یه تاپیک جامعه راه بندازیم هم سرگرم باشیم و هم دانشمون با هم به اشتراک بزاریم

خب هدف چیه از این تاپیک ؟

در این تاپیک سعی میشه که تا حدودی به روش چیدمان شبکه به سبک خودمون (DIY home or office network)در منزل یا محل کارمون بپردازیم ،ایده هامون رو راجب محل قرار گیری بهتر تجهیزات مانند مودم و روتر و سوییچ،یا محل عبور سیم ها و نحوه چیدمانشون به همراه عکس و توضیحات با شما عزیزان به اشتراک بزاریم،پس هرکس که این تاپیک رو میخونه باید حتما شرکت کنه در بحث حتی اگر مثل من کمی شلخته باشه در چیدمان شبکه شخصیش

دوستان قصد ندارم زیاد مسائل رو تخصصی و حرفه ای جلوه بدم یا این تاپیک رو برای شوعاف الکی ایجاد نکردم باید واقعه گرایانه بود باتوجه به تحریم و کمبود و گرانی تجهیزات شبکه من خودم سعی کردم با همین امکاناتی که دارم شبکه ای منظم و کارا از نظر خودم ارائه بدم و فقط هم دنبال اینم که از شما دوستان گرامی چیزی یاد گرفته باشم.

خب اول از خودم شروع کنم

تجهیزات اینجانب :

مودم Adsl از برند Dlink مدل 2750u که سرویس 16 مگابیت مخابرات ماهی 100 گیگ رو فعال دارم ماهی 65 تومن فکر کنم!
    میکروتیک Hap lite جهت مدیریت و ارائه اینترنت بدون محدودیت به کاربران (یعنی یه لاین از adsl گرفتم و به میکروتیک دادم که قند شکن خصوصی داخلش فعال کردم و نت بدون محدودیت رو بر روی وایفای ارائه میده و یه اکسس پوینت وایفای دیگر هم برای مهمانان با محدودیت سرعت و حجم فعال کردم تا اعضای خودم و خانواده وقتی کار واجبی داریم و کسی مهمان ماست دچار افت سرعت نشیم )
    مودم i60 یا همون هوایی b612 که دیگه همتون میشناسینش و از همین انجمن آنلاکش رو یاد گرفتم و روی اون بسته نامحدود شبانه همراه اول ماهیانه 1 شب تا 11 صبح رو هرماه فعال میکنم ماهی 22 تومن با ارزش افزوده (متوسط مصرف ماهیانم 500 گیگ هست ،دانلود فیلم و سریال و بازی و نرم افزار و...)

مجموعه هزینه اینترنت ماهیانه 87 هزارتومان

خب تصاویر

توضیحات پورت ها
    1-کابل چاپگر که هرکس تو خونه با لپ تاپش بتونه راحت بی سیم پرینت بگیره (چاپگرم قدیمیه وایفای نداره
    )
    2-کابل اتصال به کامپیوتر بنده
    3-کابل اتصال به dvr
    4-خروجی برای میکروتیک hap lite
    5-کابل مشکی رنگ سیم تلفن هست که مستقیم از جعبه تقسیم توی کوچه آوردم پشت مودم و سیم سفید برای گوشی تلفن هست با این حرکت نویزم کم شده و تاجایی که خط کشش داره سرویس میگیرم
    با چند متر سیم پریز برق رو هم بردم همونجا و سه راهی رو میخ کردم به دیوار

راجب محل نصب توضیحاتی بدم
    دوستان از اونجایی که ممکنه گاهی بچه کوچیک دوستان و اقوام سر بزنه بهتره این تجهیزات رو دور از چشمشون ودر ارتفاع نصب کنید

مثل من که به وسیله گیره های چسبی آشپزخونه ای پشت شیشه ی بالای درب اتاقم وصل کردم ،از اونور هم شیشه رو با برچسب طرح چوب پوشاندم که معلوم نباشن از اون سمت.
    یه مزیت دیگه نصب در ارتفاع پوشش بهتر وایفای هست به طوری که باتوجه به بزرگی منزل ما تا درب حیاط سیگنال دارم

اگر در آینده هارد تحت شبکه یا Nas اضافه کردم و قطعاً یه رک شبکه تهیه میکنم

تمامی کابل ها ازبالا تا پایین از توی داکت رد شدن و به صورت منظم پشت میز پهان شدن

اینم که i60 روی طاقچه میزم هست چون هم سیگنال بسیار قوی از اپراتور هارو اینجا میگیرم و گاهی سیم کارت رو عوض میکنم باید دم دستم باشه و نمیشه در ارتفاع نصبش کنم!یه کابل از این مودم هم به سیستم و یه کابل دیگه هم به لپ تاپم وصل هست.

مرسی که همراهی میکنین منتظر تصاویر و توضیحاتتون هستم در ضمن هر نظری راجب چیدمان شلخته من دارید بفرمایید

دوستان عکس شبکه های درهم ریخته و شلختتون رو هم بزارید بلکه درس عبرتی برای سایرین باشد شاید که رستگار شوند

Last edited by Nima-ZF; 21-03-2020 at 12:29.

2. 12 کاربر از Nima-ZF بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Xx Hossein xX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام.
    با اجازتون منم عکس بذارم.
    خیلی تجهیزات عجیبی ندارم برای اینترنت:
    - مودم Archer D2 که تا یک ماه پیش به عنوان مودم برای ADSL مخابرات استفاده میشد اما Down Stream مخابرات از 9 مگابیت بدون دلیل خاصی روی 765 کیلوبایت محدود شد و پشتیبانی هم عموما کار خاصی از دستش بر نمیاد بخاطر همین کلا مخابرات رو گذاشتم کنار.
    - مودم I40 ایرانسل که برای TD-LTE استفاده میکنم که معمولا بسته 8 مگابیت نامحدود رو میگیرم.
    - مودم همراه M7350 که چندماه یکبار روشنش میکنم و برای بسته های شبانه همراه اول استفاده میکنم. زمانی که خیلی برای دانلود چیزی عجله دارم ازش استفاده میکنم.
    - مودم ADSL معمولی مدل 2730U که برای ADSL آسیاتک استفاده میکنم، برای من پینگ خوبی داره و برای گیم استفاده میکنم. سرویس کم حجم با سرعت پایین میگیرم.
    - روتر WR740 که عموما خاموشه ولی روش DD-WRT فلش کردم و برای محدودیت گذاری روی وایفای و یا تنظیم وی پی ان استفاده میکنم. در حال حاضر Archer این کارو داره برام میکنه و اون روتر رو خاموش کردم.

مودم i40 من انگار مشکل داره و وقتی خیلی از وایفایش استفاده میکنم دیگه درست کار نمیکنه بخاطر همین Archer رو وصل کردم به اون مودم TD و از وایفای اون استفاده میکنم و وایفای I40 رو کامل خاموش کردم.
    اون مودم همراه هم که میبینید با اون وضعیت اون بالاست بخاطر اینه که اونجا بهترین آنتن دهی رو داره. همیشه توی برق هست و باتریش خیلی وقته که مرخص شده. یک باتری اضافی و سالم برای بیرون بردن مودم دارم.
    اکثر اوقات در حال یوتوب دیدن هستم و حتما حتما باید 1080 باشه سرویس 8 مگابیت TD تا قبل از این محدودیت های اینترنت خیلی مناسب بود ولی الان زیاد پیش میاد که وسط پخش بافر کنه.
    برای فیلم دیدن هم معمولا فیلمی رو دانلود نمیکنم. روی سرور خودم از توررنت دانلود میکنم و با Potplayer و امکان URL Open فیلم رو استریم میکنم. اگر خوب بود روی هارد هم همون استریم رو سیو میکنم. اگر نه پاکش میکنم
    البته چنتا فیلم هم همیشه آماده دارم که اگر اینترنت قطع بود آفلاین ببینم. روی پی سی هم مدیا سرور Jellyfin نصب دارم که فیلم ها رو مرتب با پوستر نشون میده و معمولا اینطوری ترغیب میشم ببینمشون! تصویر رو مستقیم با HDMI میندازم روی تلویزیون. گاهی اوقات هم دوست دارم داخل گوشی فیلم ببینم برنامه Jellyfin رو روی گوشی نصب دارم و فیلم ها رو از هارد و روی شبکه داخلی استریم میکنم روش گوشی. سایر اعضا خانواده هم از این Jellyfin زیاد استفاده میکنن و باهاش فیلم میبینن.

اون آنتن های I40 هم خودم لحیم کاری کردم و حتی مطمئن نیستم که روی کیفیت آنتن دهی تاثیری گذاشت یا نه

مودم 2730 هم زیر میزم روی کیس قرار داده و چون برای بازی استفاده میکنم معمولا با کابل وصلش میکنم که روی پینگ تاثیری نداشته باشه. معمولا هم وایفایش خاموشه چون فقط برای بازی استفاده میکنم.

4. 10 کاربر از Xx Hossein xX بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه poriya_hashie's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    khuzestan

پيش فرض

سلام و درود منم دوتا مودم B612 دارم
    که به خیال آنلاک مبین نت موندم و خبری نشد
    یه B612 ایرانسل گرفتم و آنلاکش کردم

الان نمیدونم میشه دوتا رو ه وصل کرد به یک روتر و سرعت دوبرابر استفاده کرد؟
    یا بفروشم مبین نت رو

6. 3 کاربر از poriya_hashie بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2018

پيش فرض

یا بفروشم مبین نت رو
    اره میشه تجمیع کرد ولی معمولا کسی با روتر این کارو انجام نمیده .باید لودبالانسر بگیری

8. 5 کاربر از morteza_mombeini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2018

پيش فرض

یا بفروشم مبین نت رو
    درود یکم بیشتر توضیح میدادی مصرفت از کدوم یکی بیشتره و چه بسته هایی میگیری و چقدر هزینه میکنی ؟
    اره اگر میخوای تجمیع کنی یه روتر میکروتیک بگیر خودم آموزش ادغام دوتا اینترنت رو توی میکروتیک یا لود بالانس کردن رو میزارم واست
    یا مودم مبین نت رو بفروش سیم کارتش رو بردار بزار رو i60 ایرانسل
    B612 مبین نت رو توی دیوار یاجایی بدون سیم بفروش به جاش m60 بخر که 4g+ واقعی هست آنلاک هم میشه
    Last edited by Nima-ZF; 07-04-2020 at 14:52.

10. 2 کاربر از Nima-ZF بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه poriya_hashie's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    khuzestan

پيش فرض

درود یکم بیشتر توضیح میدادی مصرفت از کدوم یکی بیشتره و چه بسته هایی میگیری و چقدر هزینه میکنی ؟
    اره اگر میخوای تجمیع کنی یه روتر میکروتیک بگیر خودم آموزش ادغام دوتا اینترنت رو توی میکروتیک یا لود بالانس کردن رو میزارم واست
    B612 مبین نت رو توی دیوار یاجایی بدون سیم بفروش به جاش m60 بخر که 4g+ واقعی هست آنلاک هم میشه
    مبین نت بسته 6 ماهه 480 تومانی خریداری میکنم

الانم که ایرانسل 480 گیگ گرفتم با خود مودم فعالش کردم
    مصرفم ماهی 100 گیگ روزانه و بسته شبانه هم TD ایرانسل رو شارژ میکنم ولی اصلا کیفیت خوبی نداره با اینکه فورجی پلاسه

مبین نت رو بیشتر نگه داشتم گفتم شاید آنلاک شه که هنوز راهی پیدا نشده

12. 3 کاربر از poriya_hashie بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2018

پيش فرض

سلام و عرض ادب
    سپاس از مطالب بسیار عالی
    اگر مقدوره تجمیع چند اینترنت یعنی ادغام چند اینترنت برو قرار بدین
    حتما باید میکروتیک باشه ؟

14. 3 کاربر از vahid681` بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2018

پيش فرض

سلام و عرض ادب
    سپاس از مطالب بسیار عالی
    سلام بله میفرستم براتون امشب چون مثل اینکه توی انجمن همسایه هست
    بله در میکروتیک میشه چون میکروتیک یه سیستم عامل متن باز هست هرکاری توش ممکنه
    اما اگر شما بخواید همین کار رو با تجهیزات مخصوص به اسم لود بالانسر انجام بدید باید میلیونی خرج کنید !
    Last edited by Nima-ZF; 09-04-2020 at 14:29.

16. 2 کاربر از Nima-ZF بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2018

پيش فرض

سلام بله میفرستم براتون امشب چون مثل اینکه توی انجمن همسایه هست
    بله در میکروتیک میشه چون میکروتیک یه سیستم عامل متن باز هست هرکاری توش ممکنه
    اما اگر شما بخواید همین کار رو با تجهیزات مخصوص به اسم لود بالانسر انجام بدید باید چند میلیون خرج کنید !
    ینی مثلا اگه ۲ تا اینترنت ۴۰ مگی رو با میکروتیک تجمیع کنیم میشه توی خروجی با ۸۰ مگ دانلود کرد؟ اگر اینطوریه منم اموزشش رو میخام

18. 2 کاربر از morteza_mombeini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2018

پيش فرض

سلام و عرض ادب
    سپاس از مطالب بسیار عالی
    ینی مثلا اگه ۲ تا اینترنت ۴۰ مگی رو با میکروتیک تجمیع کنیم میشه توی خروجی با ۸۰ مگ دانلود کرد؟ اگر اینطوریه منم اموزشش رو میخام
    سلام اره هرچی داشته باشی میشه
    مثلا adsl و 4g
    دوتا خط adsl یا دوتا مودم td یا وایرلس و...
    این آموزشی که براتون میفرستم از انجمن همسایست و یه مشکلی که داره اینکه فقط روی وایفای نمیفرسته !
    یعنی از طریق لن میتونید خروجی دو اینترنت رو بگیرید حتی من و بقیه هم توی تاپیک بهش گفتیم ولی کدی نذاشت که وایفای هم از دو اینترنت استفاده کنه !
    ولی چندتا لینک توی انجمن میکروتیک هست انگار آموزش های کاملتری هستن هرکدوم رو تست کردم بهتر بود و جواب داد بعدن اینجا قرار میدم !
    در ضمن میتونید تجهیزات یا روترهایی با قابلیت لود بالانسر بخرید توی سایت های فروشگاهی قیمت هاشون هست یعنی فقط میکروتیک نیست که اینکارو انجام میده!
    چند مدل tp link هستن که کارشون فقط همینه !

20. 2 کاربر از Nima-ZF بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 10 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •