تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 10 از 10 اولاول ... 678910
نمايش نتايج 91 به 96 از 96

نام تاپيک: تاپیک جامع آموزش چیدمان تجهیزات شبکه،نحوه سیم کشی مناسب و...به همراه عکس

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

متاسفانه در مباحث میکروتیک همچنان مبتدیم و به دلیل مشغله شخصی اصلا نتونستم فراگیریش رو ادامه بدم و بسیار اعصابم خورد میشه وقتی راه حل مشکلم رو پیدا نمیکنم

الان بر فرض بنده یه وایفای مهمان ساختم رنج ip در تصویر مشخصه ولی بازم با دستوراتی که نوشتید ترافیک عبوری همچنان در حالت عادی هست و از چیلترینگ عبور داده میشه نه از کلاینت من که کانکت هست !

محتوای مخفی: تصویر 

خب اولین مسئله ای که توی تصویر شما مشخصه این هست که روتی که نوشتین صحیح نیست، به چندین علت
    1. اگه میخواین به یک رنج از آی پی ها اشاره کنید، باید حتما سابنت اون رو هم اضافه کنید، نوشتن 10.10.10.0 در بخش Dst-address این معنی رو میده که فقط داده ای که به سمت این آی پی بخصوص میره رو به این صورت مسیرش رو هدایت کن، که طبیعی هست اصلا چنین آی پی مورد نظر شما نیست و شما هدفتون این بوده که به رنج آی پی 10.10.10.0/24 اشاره کنید که آی پی های داخل این رنج از 10.10.10.1 تا 10.10.10.254 میشه.
    پس لازمه دقیقا با سابنت به اون اشاره بشه اگه هدف این باشه که به این سری آی پی اشاره کنید: Dst-address=10.10.10.0/24

2.این بخش روت زمانی اتفاق میفته که داده ای به روتر رسیده و قراره اون رو هدایت کنه به جای دیگه، اینجا شما فقط میتونید بگید اگه مقصد داده فلان جا بود، اون رو تحویل تونل یا فلان مودم بده، کاربر شما ممکنه با هر جایی روی اینترنت کار داشته باشه، و زمانی شما باید داده رو توی تونل بفرستید که کاربر اون رو تحویل روتر داده باشه، اینجوری رنج آی پی های کاربران شما میشه مبدا ارسال داده ها یا همون Src-address که چنین پارامتری در بخش Route وجود نداره که شما بتونید مشخص کنید فقط داده هایی که فلان کاربران ارسال کردن رو بفرست توی تونل، اینجا فقط میتونید مقصد داده ها رو مشخص کنید، از اونجایی که مقصد استفاده کاربران شما ممکنه هر جایی باشه از سایت آپارت گرفته تا یوتیوب، تلگرام و غیره، شما با نوشتن آدرس dst-address=0.0.0.0/0 مشخص خواهید کرد، که هر داده ای قرار بود از روتر شما خارج بشه و مقصد اون هرجایی بود رو به گیت وی مورد نظر شما که مثلا تونل هست ارسال کنه.

حالا سوال اینجاست که چطور میشه پس داده هایی که از یک اینترفیس خاص رسیدن رو تفکیک کرد ؟
    شما در زمان ورود داده به روتر، باید داده ها رو مارک گذاری کنید که این کار در بخش ip firewall mangle انجام میشه
    بعد از مارک گذاری کلی داده های یک اینترفیس، یا هر نوع روش دیگه ای باید اون داده ها رو مسیر یابی کرد.
    چندنوع مارک میشه روی داده ها زد،میشه کلا یک کانکشن رو مارک کرد، میشه هر پکت رو مارک زد و یا میشه روی داده روتینگ مارک زد که نیاز ما الان این حالت سوم هست.

یک نمونه از این سناریو در ویکی میکروتیک موجوده :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شما میتونید با نمونه رول منگل زیر از ابتدا تمام داده های اینترفیس وای فای مهمان رو روتینگ مارک کنید:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    به این صورت تمام داده ها ورودی از این اینترفیس رو میشه روتینگ مارک کرد و بعد در بخش Route گفت تمام داده هایی که این مارک روشون خورده رو به سمت تونل هدایت کنه.

البته شما میتونید پکت اول هر کانکشن جدید رو فقط بررسی کنید، برای تنظیم پیشرفته تر و بعد اگه شرایط مد نظر شما رو داشت واسه اینکه به تونل بره، کل اون کانکشن رو مارک کنید و بعد در رول بعدی و زیرین، بگید تمام داده های کانکشن مارک شده، روتینگ مارک بشن تا بار پردازشی زیادی به روتر تحمیل نشه و سبک تر کار کنه.

البته در نظر داشته باشید که برای عبور از محدودیت، باید داده های DNS خود روتر رو هم داخل تونل بفرسید و یا اینکه حتما در کلاینت نهایی، یک DNS سرور جهانی ست کنید که بطور خودکار داده اون با تنظیم قبلی به تونل ارسال بشه.

اگه DHCP Server شما بصورت خودکار به کلاینت های آی پی میده و در این آی پی دهی به همشون آدرس آی پی خودش رو به عنوان DNS Server معرفی میکنه، نیازه که داده های DNS خروجی خود روتر هم مارک گذاری بشه و به تونل وی پی ان ارسال بشه :

کد:
    که البته آدرس هایی که در آدرس لیست اضافه میکنید، همون هایی باید باشن که شما به عنوان DNS Server در بخش /ip DNS مشخص نمودین تا روتر شما سوال های DNS خود را از آن بپرسد.

کد:

2. 3 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

راستی یه سوال
    کانفیگ های آماده o pe n v p n که به صورت فایل هستن رو چگونه باید توی میکروتیک تنظیم و مورد استفاده قرار داد ؟
    منظورم کانفیگ های رایگان کلاینت هست!
    سرعت خیلی بالاتری نسبت به پروتکل l 2 t p دارن!

در مورد این سوالتون باید بگم که متاسفانه روتر او اس میکروتیک از این مدل نسبتا جدید اوپن وی پی ان فعلا هنوز پشتیبانی نمیکنه،(قولش رو دادن در آینده به روتر او اس اضافه کنن اما واقعا معلوم نیست انجام بشه یا نه) برای اینکه ارتباط اوپن وی پی ان برقرار کنید، باید سرور شما بجای یک فایل سه تا فایل درست کنه، معمولا سرور هم باید روتر او اس باشه که به سادگی ارتباط برقرار بشه اما اگه نباشه هم باید حتما از همین مدل و ورژن قدیمی تر، سرور رو فعال کرده باشند تا بشه ارتباط گرفت.
    یعنی باید خودتون یک VPS میکروتیک داشته باشید و یا از جایی که اکانت میگیرید، سرورش میکروتیکی باشه.

شرکت هایی مثل نورد و اکسپرس یا استرانگ اوپن وی پی انشون تک فایلی هست و روی روتر او اس نمیشه استفاده کرد.
    اما مثلا شرکتی مثل torguard به خوبی از این کانکشن پشتیبانی میکنه و اگه اکانت تونل خودتون رو از اونها دریافت کنید میتونید از اوپن وی پی ان میکروتیک استفاده کنید.

البته روتر او اس تونل های خوب دیگه ای مثل SSTP رو داره که میتونه با سرور ویندوزی با امنیت خیلی خوبی ارتباط برقرار کنه.
    یا همین L2TP بصورت ترکیبی با IpSec انجام میشه و امنیت شما میتونه در اون خیلی خوب باشه.
    همینطور تونل های اختصاصی عالی با سرعت بالا مثل IPIP داره که واقعا حرف نداره و بنظر من اگه VPS داشتید حتما از تونل های اختصاصی خود میکروتیک استفاده کنید.

4. 4 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام .

یه روتر Asus دارم که قبلاً openwrt نصب کرده بودم . برگردوندم به حالت اصلی . میخواستم بدونم امکانش هست روی این روتر میکروتیک نصب کنم ؟

6. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سلام .

یه روتر Asus دارم که قبلاً openwrt نصب کرده بودم . برگردوندم به حالت اصلی . میخواستم بدونم امکانش هست روی این روتر میکروتیک نصب کنم ؟
    نه متاسفانه نمیشه
    یا باید یک کامپیوتر داشته باشید که بطور کلی روی اون mikrotik routerOS نصب کنید، یا اینکه یک مجازی ساز روی ویندوز خودتون نصب کنید (یا بصورت سرور) بعد داخل اون میکروتیک RouterOS را نصب کنید.
    در غیر اینصورت راه حل دیگه فقط استفاده از سخت افزار خود میکروتیک و خرید روترهاشون هست.

8. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت amirali1372's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2020
    محل سكونت
    تهران

1 میخوام تلفن ویپ بخرم

تفاوت بین سیستم تلفن voip و تلفن سیسکو با تلفن تصویری چیه ؟
    برای شرکتم که چندتا مغازه و یه انبار داره از کدوم استفاده کنم بهتره ؟
    میخوام کیفیت خوب و ارزون باشه
    قیمت voip مناسبه که از novinvoipshop بگیرم ؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2017

پيش فرض

سلام.وقت بخیر.سرعت adsl من روی 2 هست.زمانیکه شرکت سرعتو برام میزاره روی 4 با وجود اینکه خط نویز نداره و SNR=12 هست ولی چراغ DSL یا همون LINK بعد از حالت چشمک زن 2ثانیه ثابت میمونه و مجدد چشمک زن میشه.شرکت میگه که از سیم کشی هست ولی من حتی از سر خط هم امتحان کردم،بدون اسپلیتر،بدون تلفن ثابت ولی بازم تغییری نکرد.با وجود این بیماری، آمدن کارشناس شرکت به منزل واقعا برای خانواده خطرناکه،دوستان عزیز اگر راهنمایی کنند ممنون میشم.در ضمن با یه مودم دیگه هم امتحان کردم ولی نشد
    سپاس

صفحه 10 از 10 اولاول ... 678910

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •