تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 10 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 96

نام تاپيک: تاپیک جامع آموزش چیدمان تجهیزات شبکه،نحوه سیم کشی مناسب و...به همراه عکس

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2018

پيش فرض

سلام اره هرچی داشته باشی میشه
    مثلا adsl و 4g
    دوتا خط adsl یا دوتا مودم td یا وایرلس و...
    این آموزشی که براتون میفرستم از انجمن همسایست و یه مشکلی که داره اینکه فقط روی وایفای نمیفرسته !
    یعنی از طریق لن میتونید خروجی دو اینترنت رو بگیرید حتی من و بقیه هم توی تاپیک بهش گفتیم ولی کدی نذاشت که وایفای هم از دو اینترنت استفاده کنه !
    ولی چندتا لینک توی انجمن میکروتیک هست انگار آموزش های کاملتری هستن هرکدوم رو تست کردم بهتر بود و جواب داد بعدن اینجا قرار میدم !
    در ضمن میتونید تجهیزات یا روترهایی با قابلیت لود بالانسر بخرید توی سایت های فروشگاهی قیمت هاشون هست یعنی فقط میکروتیک نیست که اینکارو انجام میده!
    چند مدل tp link هستن که کارشون فقط همینه !

ممنون بابت ارسال لینک اموزش

چطور از طریق وای فای نمیشه؟ وقتی کابل کامپیوتر رو بزنیم به اکسس پوینت همون میشه به جای اینکه کامپیوتر ازش پهنای باند بگیره اکسس پوینت اینکارو میکنه ، احتمالا روی وای فای خود میکروتیک نشه ولی روی خروجی ها باید کار بده البته من هنوز امتحان نکردم

2. 3 کاربر از morteza_mombeini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Nima-ZF's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2018

پيش فرض

ممنون بابت ارسال لینک اموزش

چطور از طریق وای فای نمیشه؟ وقتی کابل کامپیوتر رو بزنیم به اکسس پوینت همون میشه به جای اینکه کامپیوتر ازش پهنای باند بگیره اکسس پوینت اینکارو میکنه ، احتمالا روی وای فای خود میکروتیک نشه ولی روی خروجی ها باید کار بده البته من هنوز امتحان نکردم
    نه منظور این نیست که کلا نشه !
    اون دوستمون توی آموزش فقط خروجی رو داد به پورت 3 برای همین روی وایفای ادغام نمیشه !
    اره حرفت درسته که اگر خروجی lan3 رو بدیم به یه اکسس پوینت دیگه حله!

من وقت کردم یه آموزش خوب میزارم
    ترکیبی از ادغام و این
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یعنی adsl و 4g شبانه رو ادغام میکنم روی وایفای میفرستم !بعد با استفاده از آموزش بالا به جای خاموش کردن وایفای دستور غیرفعال سازی پورت لن 1 یا 2 رو میدیم
    به این صورت که ساعت 1 شب ورودی مودم i60 به میکروتیک برای نت شبانه فعال بشه لن شماره 1 > و لن 2 که adsl هست غیرفعال بشه !
    تا ساعت 11 صبح دوباره لن 1 غیرفعال بشه از مودم i60 > لن 2 که adsl هست فعال بشه !
    این ترکیب برای اعضای خانواده خیلی عالی هست و مجبور نیستن هی دستی وایفای عوض کنن!

4. 2 کاربر از Nima-ZF بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2018

پيش فرض

سلام اره هرچی داشته باشی میشه
    مثلا adsl و 4g
    دوتا خط adsl یا دوتا مودم td یا وایرلس و...
    این آموزشی که براتون میفرستم از انجمن همسایست و یه مشکلی که داره اینکه فقط روی وایفای نمیفرسته !
    یعنی از طریق لن میتونید خروجی دو اینترنت رو بگیرید حتی من و بقیه هم توی تاپیک بهش گفتیم ولی کدی نذاشت که وایفای هم از دو اینترنت استفاده کنه !
    ولی چندتا لینک توی انجمن میکروتیک هست انگار آموزش های کاملتری هستن هرکدوم رو تست کردم بهتر بود و جواب داد بعدن اینجا قرار میدم !
    در ضمن میتونید تجهیزات یا روترهایی با قابلیت لود بالانسر بخرید توی سایت های فروشگاهی قیمت هاشون هست یعنی فقط میکروتیک نیست که اینکارو انجام میده!
    چند مدل tp link هستن که کارشون فقط همینه !

ممنونم بابت ارسال آموزش
    آیا میشه برای خروجی وایفای از روتر وایرلس دیگه استفاده کنیم و از lan3 خروجی نت رو بدیم به به ورودی wanروتر وایرلس و استفاده کنیم
    فرمودین تی پی لینک روترهایی با قابلیت لود بالانسر داره میتونید چند نمونه ذکر بفرمائین و ایا میکروتیک خوبه یا اینها
    و برای ادغام دو خط با کمترین هزینه و بهترین کیفیت کدوم مدل میکروتیک خوبه اگر مقدور باشه لینک ارسال بفرمائین
    سپساس از راهنمائی

6. 3 کاربر از vahid681` بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2018

پيش فرض

ممنونم بابت ارسال آموزش
    آیا میشه برای خروجی وایفای از روتر وایرلس دیگه استفاده کنیم و از lan3 خروجی نت رو بدیم به به ورودی wanروتر وایرلس و استفاده کنیم
    فرمودین تی پی لینک روترهایی با قابلیت لود بالانسر داره میتونید چند نمونه ذکر بفرمائین و ایا میکروتیک خوبه یا اینها
    و برای ادغام دو خط با کمترین هزینه و بهترین کیفیت کدوم مدل میکروتیک خوبه اگر مقدور باشه لینک ارسال بفرمائین
    سپساس از راهنمائی
    درود جواب سوال اول در پست قبلی داده شد که بله قطعاً میشه
    این مدل ها

ببینید چندتا نکته ذکر کنم
    اولا من خودم فقط میکروتیک داشتم راجب دستگاهی که نداشتم نمیتونم نظر بدم !
    شما سعی کن هرچی انتخاب کردی توی یوتیوب حتما بررسیش رو ببینی !که به نقاط ضعفش پی ببری !
    من خودم hap lite دارم از میکروتیک که خریدم 150 تومان الان که نزدیک 400-500!

نکته اصلی اینکه شما میخوای چی و با چی ادغام کنی؟
    مثلا اگر دوتا adsl هست خوب همین مدل هپ لایت خوبه !
    یا مثلا بعضی سوییچ های میکروتیک دو سیستم عامل دارن یا dualboot هستن
    هم سیستم عامل روتر رو دارن و هم سوییچ که برای ادغام ما نیاز به router os داریم
    ولی اگر شما دوتا لاین داری که قوی هستن مثل دوتا فیبر یا مودم های i60 با اینترنت وایرلس اختصاصی که سرعت بالایی دارن دوتا نکته رو باید در نظر بگیری !
    اول اینکه دستگاهی که میخوای بگیری حتما گیگابیتی خروجی بده که اغلب هستن !
    دوما اینکه cpu قوی داشته باشه که بتونه این حجم از اینترنت رو ادغام کنه بدون افت سرعت !

8. 2 کاربر از Nima-ZF بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2018

پيش فرض

فقط یه چیز ایا حجم مصرفی از هر دو اینترنت به یه اندازه کم میشه یا بستگی به سرعتشون داره؟ چه جوریاس؟ مثلا اگر یکی ۱۰ مگ باشه و یکی ۲۰ مگ و ما یک گیگ مصرف کنیم از هر کدوم نیم گیگ کم میشه یا از هر کدوم یک گیگ ؟

10. 3 کاربر از morteza_mombeini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2018

پيش فرض

فقط یه چیز ایا حجم مصرفی از هر دو اینترنت به یه اندازه کم میشه یا بستگی به سرعتشون داره؟ چه جوریاس؟ مثلا اگر یکی ۱۰ مگ باشه و یکی ۲۰ مگ و ما یک گیگ مصرف کنیم از هر کدوم نیم گیگ کم میشه یا از هر کدوم یک گیگ ؟
    والا اونجا خودش گفت مساوی ولی شما در نظر بگیرید که اینترنتشون دوتاش یک سرعت میداد
    من آخرین باری که ای متود تست کردم i60 با adsl بود
    از هردو هرچی میتونست پهنای باند میکشید!
    خب شما فرض کن مثلا با همراه اول بالای 10 مگابایت بر ثانیه و با adsl مثلا 600-700 کیلوبایت برثانیه دانلود میکنی خب معلومه ترافیک به صورت مساوی کم نمیشه !

البته میشه یه لیمیتی برای هر دو مشخص کرد که فرضاً از هرکدوم مقدار مشخصی اینترنت بگیره و یک لاین رو اورلود نکنه !

اگر مد نظرته که مشخص کنی ترافیک به صورت مساوی کم بشه باید یخورده تخصصی تر توی میکروتیک کد نویسی کنی براش!

و اینکه فکر کنم مدل های tp link که فقط کارشون همین لود بالانس هست همچین آپشنایی رو داشته باشه !

12. 3 کاربر از Nima-ZF بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2018

پيش فرض

درود جواب سوال اول در پست قبلی داده شد که بله قطعاً میشه
    این مدل ها

ببینید چندتا نکته ذکر کنم
    اولا من خودم فقط میکروتیک داشتم راجب دستگاهی که نداشتم نمیتونم نظر بدم !
    شما سعی کن هرچی انتخاب کردی توی یوتیوب حتما بررسیش رو ببینی !که به نقاط ضعفش پی ببری !
    من خودم hap lite دارم از میکروتیک که خریدم 150 تومان الان که نزدیک 400-500!

نکته اصلی اینکه شما میخوای چی و با چی ادغام کنی؟
    مثلا اگر دوتا adsl هست خوب همین مدل هپ لایت خوبه !
    یا مثلا بعضی سوییچ های میکروتیک دو سیستم عامل دارن یا dualboot هستن
    هم سیستم عامل روتر رو دارن و هم سوییچ که برای ادغام ما نیاز به router os داریم
    ولی اگر شما دوتا لاین داری که قوی هستن مثل دوتا فیبر یا مودم های i60 با اینترنت وایرلس اختصاصی که سرعت بالایی دارن دوتا نکته رو باید در نظر بگیری !
    اول اینکه دستگاهی که میخوای بگیری حتما گیگابیتی خروجی بده که اغلب هستن !
    دوما اینکه cpu قوی داشته باشه که بتونه این حجم از اینترنت رو ادغام کنه بدون افت سرعت !

من میخوام دو تا i60 رو باهم ادغام کنم

14. 3 کاربر از vahid681` بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2018

پيش فرض

والا اونجا خودش گفت مساوی ولی شما در نظر بگیرید که اینترنتشون دوتاش یک سرعت میداد
    من آخرین باری که ای متود تست کردم i60 با adsl بود
    از هردو هرچی میتونست پهنای باند میکشید!
    خب شما فرض کن مثلا با همراه اول بالای 10 مگابایت بر ثانیه و با adsl مثلا 600-700 کیلوبایت برثانیه دانلود میکنی خب معلومه ترافیک به صورت مساوی کم نمیشه !

البته میشه یه لیمیتی برای هر دو مشخص کرد که فرضاً از هرکدوم مقدار مشخصی اینترنت بگیره و یک لاین رو اورلود نکنه !

اگر مد نظرته که مشخص کنی ترافیک به صورت مساوی کم بشه باید یخورده تخصصی تر توی میکروتیک کد نویسی کنی براش!

و اینکه فکر کنم مدل های tp link که فقط کارشون همین لود بالانس هست همچین آپشنایی رو داشته باشه !
    بعد یه چیز : اگر سرعت رو مساوی در نظر بگیریم وقتی یک گیگ مصرفمون باشه ایا یک گیگ مصرفی بین هر دو تقسیم میشه یا از هر کدوم یک گیگ مصرف میکنه؟ اگر اینطور باشه که کاربری با مصرف ۱۰۰ گیگ در ماه باید دوبرابر پول اینترنت بده یعنی ماهی ۲۰۰ گیگ باید بخره که به صرفه نیست

16. 3 کاربر از morteza_mombeini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال سرویس های 3G/4G اپراتورها srx190d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

دوستان در حال حاضر در ساختمان های تازه ساز برای کابل کشی چه کاری انجام میدن برای اینترنت و شبکه هوشمند داخل خانه

Sent from my iPhone using Tapatalk

18. 3 کاربر از srx190d بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2018

پيش فرض

من میخوام دو تا i60 رو باهم ادغام کنم
    خب هپ لایت برای شما مناسب نیست پورتاش 100 مگ هستن باید میکروتیکی بگیری که پورت های گیگابیتی داشته باشه مدل های بالاتر
    یا لود بالانسر تخصصی بگیری بررسی اون مدلی که بهتون معرفی کردم رو چک کنید که چطوره!
    بعد یه چیز : اگر سرعت رو مساوی در نظر بگیریم وقتی یک گیگ مصرفمون باشه ایا یک گیگ مصرفی بین هر دو تقسیم میشه یا از هر کدوم یک گیگ مصرف میکنه؟ اگر اینطور باشه که کاربری با مصرف ۱۰۰ گیگ در ماه باید دوبرابر پول اینترنت بده یعنی ماهی ۲۰۰ گیگ باید بخره که به صرفه نیست
    نه دیگه مساوی تقسیم میشه نیم گیگ از هرکدوم اگر سرعت برابر باشه!
    خب شما 1 گیگ داری دانلود میکنی تقریبا همونقدر از بستت کم میشه !
    نمیاد که دوبار دانلودش کنه !

دوستان در حال حاضر در ساختمان های تازه ساز برای کابل کشی چه کاری انجام میدن برای اینترنت و شبکه هوشمند داخل خانه

Sent from my iPhone using Tapatalk
    من دیدم تو شهرهای بزرگ پریز دوتایی تلفن و لن دارن تو منازل تازه ساخت استفاده میکنن و خروجیش میبرن توی جعبه تقسیم داخل واحد !
    اگر کسی استفاده کرده از دوستان عکس بزاره!
    Last edited by Nima-ZF; 10-04-2020 at 18:02.

20. این کاربر از Nima-ZF بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •