تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 9 از 10 اولاول ... 5678910 آخرآخر
نمايش نتايج 81 به 90 از 96

نام تاپيک: تاپیک جامع آموزش چیدمان تجهیزات شبکه،نحوه سیم کشی مناسب و...به همراه عکس

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

جناب شاهانی خیلی ممنون از راهنمایی و آموزش کاملتون.
    در مورد اینترفیس مجازی وای فای امکانش هست که اینترفیس اصلی در حالت ap bridge باشه و اینترفیس مجازی زیر مجموعه در حالت station ؟ من اینترفیس اصلی را اکسس پوینت قرار دادم و برای زیرمجموعه مجازی گزینه station را انتخاب کردم ولی گزینه اسکن برای پیدا کردن وای فای مورد نظر و وصل شدن به اون به صورت کلاینت وجود نداره. در حالت معکوسش هم مشکلم اینه که تا وقتی ارتباط وای فای مودم با میکروتیک برقرار باشه وای فای زیر مجموعه را دارم و می تونم به اون کانکت بشم ولی در صورت قطع شدن ارتباط وای فای مودم با میکروتیک وای فای میکروتیک هم قطع میشه.
    اصلا مهم نیست که دکمه اسکن وجود نداره.
    شما باید اسم وای فای که میخواید بهش وصل بشید رو در اینترفیس مجازی وارد کنید، یک سکیوریتی پروفایل هم برای رمز اون وای فای ایجاد کنید و بهش اختصاص بدین (من از سکیوریتی پروفایل دیفالت استفاده کردم در مثال)
    همینطور دقت کنید که اینترفیس اصلی که این زیرمجموعه ها رو دارید واسش میسازید فعال باشه و همینطور مک آدرس هیچکدام از اینترفیس های حقیقی و مجازی مثل هم دیگه نباشه و اگه بود تغییر بدید تا تداخل و مشکلی پیش نیاد.

محتوای مخفی: تصاویر 

2. 3 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2015

پيش فرض

سلام دوستان
    قصد دارم یک روتر بخرم و میخوام ویژگی هایی داشته باشه برای همین میخواستم قبل خرید ازتون یه مشورت بگیرم.
    من میخوام که روترم دو تا ssid ایجاد کنه که روی یکیش بشه openvpn ست کرد و روی یکی دیگه همون عادی باشه. opnevpn از این جهت که میخوام از nordvpn استفاده کنم. جز این مواردی همکه گفتم دیگه استفاده خاصی ندارم و فقط میخوام یکی از ssid ها بهم اینترنت با وی پی ان و دیگری بدون اون بده و قصد ندارم خیلی براش هزینه کنم؛ با این حال به نظر شما چه روتری رو بخرم؟ (اگه میشه مدلش رو هم بفرمایید)
    "با تشکر از آقا نیما جهت معرفی این تاپیک"

4. این کاربر از alirezafaghih بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه Nima-ZF's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2018

پيش فرض

سلام دوستان
    قصد دارم یک روتر بخرم و میخوام ویژگی هایی داشته باشه برای همین میخواستم قبل خرید ازتون یه مشورت بگیرم.
    من میخوام که روترم دو تا ssid ایجاد کنه که روی یکیش بشه openvpn ست کرد و روی یکی دیگه همون عادی باشه. opnevpn از این جهت که میخوام از nordvpn استفاده کنم. جز این مواردی همکه گفتم دیگه استفاده خاصی ندارم و فقط میخوام یکی از ssid ها بهم اینترنت با وی پی ان و دیگری بدون اون بده و قصد ندارم خیلی براش هزینه کنم؛ با این حال به نظر شما چه روتری رو بخرم؟ (اگه میشه مدلش رو هم بفرمایید)
    "با تشکر از آقا نیما جهت معرفی این تاپیک"
    دوست گرامی
    همونطور که گفتم تمام خواسته های شما جز مسائل پایه ای که میشه توی میکروتیک انجام داد همین صفحات اخر رو مطالعه کنید
    اما قبل از اینکار شما باید چندتا چیز رو ذکر کنید تا ماها تجربمون رو باهاتون در میون بزاریم
    اولا اینکه مجموعه سرعت اینترنت مورد نظر یا همون پهنای باند چقدره؟
    چندتا پورت نیاز دارید ؟
    وایفای 5ghz مورد نظره دیگه؟

اینهارو برای این میپرسم که برفرض من مودم i60 دارم پهنای باندش تا 150 مگابیت میره و به صورت مستقیم راحت این سرعت رو با کابل میگیرم
    ولی من ارزونترین مدل میکروتیک رو دارم هپ لایت
    پردازنده این دستگاه توان پردازش همچین سرعتی رو نداره و پورت هاش 100 مگابیت هست
    شما نیازت رو مطرح کن
    اون کانفیگ مد نظرت رو هم استاد شاهانی الان مثل سوپر من وارد میشه بهت توضیح میده

البته خیلی سادست
    شما v p n روروی میروتیک میزنی
    بعد انتخاب میکنی که تمام ترافیک یکی از این اینترفیس ها از کجا رد بشه
    به عنوان مثال از پورت 1 یا 2
    یا مثلا وایفای 2.4ghz
    یا 5ghz در کانالی مجزا
    اینجوری ما به روتر میگیم تمام ترافیک اینترنت این اینترفیس رو از v p n ردکن
    زیاد مقوله پیچیده ای نیست

6. این کاربر از Nima-ZF بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2015

پيش فرض

اولا اینکه مجموعه سرعت اینترنت مورد نظر یا همون پهنای باند چقدره؟
    چندتا پورت نیاز دارید ؟
    وایفای 5ghz مورد نظره دیگه؟
    بنده قصد دارم سرویس 8 تا 30 مگ خلیج فارس آنلاین رو بگیرم؛ و عمده تمرکزم برای وایرلس سرعت آپلودشه اما موضوع اصلی ای که بخاطر اون به این تاپیک اومدم همون بحث دو تا ssid و وی پی ان هست.
    درمورد پورت هم فعلا من یک پورت لن برای تلویزیون دارم گه قصد دارم در صورت خرید روتر یک پورت هم جهت استفاده از پرینتر استفاده کنم (دقیقا پرینتر بنده هم مثل پرینتر شما وای فای نداره و قدیمیه)
    درمورد بسامد امواج وای فای هم واقعیتش اطلاعات دقیقی ندارم اما در کل محدود پوششی من کل شعاعش کمتر از 15 متر با احتساب دو دیوار در هر طرف هست.
    بعد یه سوال دیگه هم برام پیش اومده، آیا میشه با استفاده از وی پی ان ایران، محدود تمام سایت ها رو نیم بها کرد؟
    بازم ممنون

8. این کاربر از alirezafaghih بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2018

پيش فرض

بنده قصد دارم سرویس 8 تا 30 مگ خلیج فارس آنلاین رو بگیرم؛ و عمده تمرکزم برای وایرلس سرعت آپلودشه اما موضوع اصلی ای که بخاطر اون به این تاپیک اومدم همون بحث دو تا ssid و وی پی ان هست.
    درمورد پورت هم فعلا من یک پورت لن برای تلویزیون دارم گه قصد دارم در صورت خرید روتر یک پورت هم جهت استفاده از پرینتر استفاده کنم (دقیقا پرینتر بنده هم مثل پرینتر شما وای فای نداره و قدیمیه)
    درمورد بسامد امواج وای فای هم واقعیتش اطلاعات دقیقی ندارم اما در کل محدود پوششی من کل شعاعش کمتر از 15 متر با احتساب دو دیوار در هر طرف هست.
    بعد یه سوال دیگه هم برام پیش اومده، آیا میشه با استفاده از وی پی ان ایران، محدود تمام سایت ها رو نیم بها کرد؟
    بازم ممنون
    در رابطه با اون موضوع چند اکسس پوینت وایفای یا به قول خودت ssid های متفاوت خیالت راحت اجرایی هست تقریبا تو پست های اخیر هم همینجا صحبت هایی راجبش شده مطالعه کن

خب پس چیزی که نیاز داری یه میکروتیک ترجیحاً دارای وایفای 5ghz
    پورت گیگابیتی
    و ترجیحاً داشتن پورت usb برای شیر پرینتر درسته ؟

بودجت چقرده ؟

چون فکرکنم با این مشخصاتی که درخواست داری باید hap ac رو تهیه کنی

10. این کاربر از Nima-ZF بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2018

پيش فرض

بازم ممنون
    در رابطه بااین سوال بنظرم استاد خوب جناب شاهانی باید توضیح بدن ایشون اطلاعات بیشتری دارن
    حالا من یخورده سوال رو مشخص تر میکنم

بنده کانفیگ شخصی خودم رو انجام دادم
    پورت 1-2 دستگاه ورودی مودم 4gو adsl می باشد که در ساعات مشخص به ترتیب غیرفعال و فعال می شوند توسط scheduler که البته این اهمیت چندانی ندارد فقط جهت شرح سناریو شبکه خودم بود

حالا سوال اصلی بنده میخوام یه V P بزنم و سرویس اینترانت رو به اینترنت تبدیل کنم
    یا میخوام یه v p بزنم اینترنت بدون محدودیت بفرستم برای خروجی

سوال اینکه بهترین راه اینکه کل ترافیک
    WAN-OUTبه VP که شامل 3 خروجی 2 لن و 1 وایفای هست چیه؟

12. 2 کاربر از Nima-ZF بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2015

پيش فرض

و ترجیحاً داشتن پورت usb برای شیر پرینتر درسته ؟

بودجت چقرده ؟

چون فکرکنم با این مشخصاتی که درخواست داری باید hap ac رو تهیه کنی
    بله. تا سقف 2 تومن میتونم هزینه کنم اما خوب طبیعتا هر چقدر کمتر باشه، برام به صرفه تره؛ چون مدت زیادی هم نمیخوام ازش استفاده کنم و موقته تقریبا.

14. این کاربر از alirezafaghih بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

در رابطه بااین سوال بنظرم استاد خوب جناب شاهانی باید توضیح بدن ایشون اطلاعات بیشتری دارن
    حالا من یخورده سوال رو مشخص تر میکنم

حالا سوال اصلی بنده میخوام یه V P بزنم و سرویس اینترانت رو به اینترنت تبدیل کنم
    یا میخوام یه v p بزنم اینترنت بدون محدودیت بفرستم برای خروجی

سوال اینکه بهترین راه اینکه کل ترافیک
    WAN-OUTبه VP که شامل 3 خروجی 2 لن و 1 وایفای هست چیه؟

ابنو من توی پست شماره [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] توضیح دادم. ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
    یعنی درواقع شرایط همونه، شما میخواین کل ترافیک رو داخل تونل بفرستید، اما بجای یک خط دوتا دارید.
    روی هر خط باید یک دونه تونل بزنید ، اگه هم یک دونه خط همیشه فعال باشه، بجای دوتا، یک دونه تونل کافیه.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    به اینصورت شما یک مسیر پیشفرض برای روتر مشخص میکنید که تمام ترافیک عبوری داخل وی پی ان ارسال بشه.
    حالا اگه اینترانت داشته باشید، باید وی پی ان رو به یک سرور داخلی نیم بها، برقرار کنید که خودش دسترسی کامل به اینترنت رو داره.
    اینجوری تمام ترافیک شما به اون سرور میره و از اونجا به اینترنت متصل میشه، در نتیجه تمام ترافیک نیم بها حساب میشه براتون حالا هرچیزی که باشه و حتی اگه وی پی ان روی گوشی خودتون فعال کرده باشید، ابتدا داده توسط روتر به سرور داخلی ارسال میشه(به وسیله تونل داخل روتر)، بعد از اون سرور داخلی، به سرور وی پی ان گوشی شما، که در یک نقطه از جهان هست ارسال میشه و ارتباط جهانی شما برقرار میشه.

اگه اینترنت نیز داشته باشید و بحث فقط این باشه که کل ترافیک از داخل تونل وی پی ان عبور کنه و اینترنت آزاد رو در شبکه داخلی داشته باشید بدون اینکه نیاز باشه تک به تک روی دستگاه های خودتون برنامه وی پی ان فعال کنید، بازهم روش به همین صورت هست و فقط مقصد تونل شما، اینبار بجای اینکه یک سرور داخلی نیم بها باشه، یک سرور جهانی هست که دارای اینترنت آزاده.

البته هر دوتای این روش ها رو هم میشه باهم دیگه ترکیب کرد که انجامش پیچیده میشه و بعد از اینکه تعدادی دوره های مختلف در ارتباط با میکروتیک بگذرونید، حالا چه کلاس برید و چه بصورت ویدیو اونها رو مشاهده کنید، نهایتا میتونید اینجور تنظیمات پیچیده تر رو هم انجام بدین

16. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2018

پيش فرض

متاسفانه در مباحث میکروتیک همچنان مبتدیم و به دلیل مشغله شخصی اصلا نتونستم فراگیریش رو ادامه بدم و بسیار اعصابم خورد میشه وقتی راه حل مشکلم رو پیدا نمیکنم

الان بر فرض بنده یه وایفای مهمان ساختم رنج ip در تصویر مشخصه ولی بازم با دستوراتی که نوشتید ترافیک عبوری همچنان در حالت عادی هست و از چیلترینگ عبور داده میشه نه از کلاینت من که کانکت هست !

تاريخ عضويت
    Feb 2018

پيش فرض

راستی یه سوال
    کانفیگ های آماده o pe n v p n که به صورت فایل هستن رو چگونه باید توی میکروتیک تنظیم و مورد استفاده قرار داد ؟
    منظورم کانفیگ های رایگان کلاینت هست!
    سرعت خیلی بالاتری نسبت به پروتکل l 2 t p دارن!

19. این کاربر از Nima-ZF بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •