تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 10 اولاول 12345678 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 96

نام تاپيک: تاپیک جامع آموزش چیدمان تجهیزات شبکه،نحوه سیم کشی مناسب و...به همراه عکس

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

مشکل منم دقیقا همینه ولی نباید اینطور باشه .تا زمانی که پهنای باند کمتر از 100 مگ باشه باید سرعت ها برابر باشند ولی مثلا زمانی که 50 مگ پهنای بانده چرا توی روتر مگابیتی باید بشه مثلا 30 مگ ؟ اونم وقتی هیچ باری روش نیست ؟ اینجا من مشکلمو کامل توضیح دادم نگاه کن ببین برا من چه جوریه :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    اما خب متاسفانه این مورد به سخت افزار ربط زیادی داره، یعنی شاید فقط بحث سرعت پورت نباشه
    بحث سرعت پردازنده هم هست، روتر های میکروتیک هر داده ای که توشون وارد میشه، داخل کلی چرخه های مختلف میشه تا خارج بشه، دستگاه ساده ای نیست که ترافیک راحت از یکطرف وارد بشه و اون طرف دیگه خارج بشه که فقط سرعت خود پورت مطرح باشه.

برای تست پیشنهاد میکنم آی پی کامپیوتر خودتون رو فست ترک، فوروارد کنید در بخش فایروال میکروتیک، هیچ تنظیم اضافه ای روش نزنید.
    اینجوری داده هایی که به مقصد سیستم شما میان، از داخل یکسری از بخش ها رد نمیشن، بعد سرعتتون رو با زمانی که بطور معمولی میکروتیک در میان راه هست،و این قانون رو اضافه نکرده بودید، مقایسه کنید، ببینید تفاوتی دیده میشه یا نه...

من مودم B525 دارم که بعضی وقت ها خودش تنها سرعتش به 180 مگابیت برثانیه هم رسیده .
    حالا اومدم اون رو به همراه بعضی تجهیزات دیگه به یک روتر 36 هسته ای (دوازده پورت گیگابیتی) میکروتیک وصل کردم ،
    بعد روترم باز رفته به یک سویچ تک هسته ای میکروتیک که تک هسته اش مقدار 800 مگاهرتز بیشتر نیست، اما یک سویچ 24 پورت هست به اضافه چهارتا پورت فیبرنوری، که همه پورت هاش گیگابیتی هستن.

حالا سیستم هایی که به این سویچ وصل هستن، حداکثر سرعت اون مودم B525 رو میتونن دریافت کنن و سرعتشون به بالای 180 مگابیت هم بعضی وقت ها بصورت نادر رسیده (معمولا بطور متوسط همون 100 الی 120 مگابیت "12.5 مگا بایت") رو دریافت میکنن، با اینکه داده هاشون دو باز از توی میکروتیک رد میشه، ولی خوب همه پورت ها گیگابیتی هست.

2. 3 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Nima-ZF's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2018

پيش فرض

اما خب متاسفانه این مورد به سخت افزار ربط زیادی داره، یعنی شاید فقط بحث سرعت پورت نباشه
    بحث سرعت پردازنده هم هست، روتر های میکروتیک هر داده ای که توشون وارد میشه، داخل کلی چرخه های مختلف میشه تا خارج بشه، دستگاه ساده ای نیست که ترافیک راحت از یکطرف وارد بشه و اون طرف دیگه خارج بشه که فقط سرعت خود پورت مطرح باشه.

برای تست پیشنهاد میکنم آی پی کامپیوتر خودتون رو فست ترک، فوروارد کنید در بخش فایروال میکروتیک، هیچ تنظیم اضافه ای روش نزنید.
    اینجوری داده هایی که به مقصد سیستم شما میان، از داخل یکسری از بخش ها رد نمیشن، بعد سرعتتون رو با زمانی که بطور معمولی میکروتیک در میان راه هست،و این قانون رو اضافه نکرده بودید، مقایسه کنید، ببینید تفاوتی دیده میشه یا نه...

من مودم B525 دارم که بعضی وقت ها خودش تنها سرعتش به 180 مگابیت برثانیه هم رسیده .
    حالا اومدم اون رو به همراه بعضی تجهیزات دیگه به یک روتر 36 هسته ای (دوازده پورت گیگابیتی) میکروتیک وصل کردم ،
    بعد روترم باز رفته به یک سویچ تک هسته ای میکروتیک که تک هسته اش مقدار 800 مگاهرتز بیشتر نیست، اما یک سویچ 24 پورت هست به اضافه چهارتا پورت فیبرنوری، که همه پورت هاش گیگابیتی هستن.

حالا سیستم هایی که به این سویچ وصل هستن، حداکثر سرعت اون مودم B525 رو میتونن دریافت کنن و سرعتشون به بالای 180 مگابیت هم بعضی وقت ها بصورت نادر رسیده (معمولا بطور متوسط همون 100 الی 120 مگابیت "12.5 مگا بایت") رو دریافت میکنن، با اینکه داده هاشون دو باز از توی میکروتیک رد میشه، ولی خوب همه پورت ها گیگابیتی هست.
    درود حرفتون کاملا صحیح هست استاد
    نمونش روتر بنده هست
    مدل hap lite
    که مدل ساده و ارزانترین میکروتیک هست
    پردازندش به دلیل حجم ترافیک ورودی که از سمت مودم b612 میاد زیر بار لود کامل میره و خوب نمیتونه تحلیل کنه !
    به دلیل افزایش قیمت هم فعلا توان خرید روتر قوی تر ندارم

4. این کاربر از Nima-ZF بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2018

پيش فرض

بله حتما تست میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم

6. 3 کاربر از morteza_mombeini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Nima-ZF's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2018

پيش فرض

درود بر دوست گرامی
    نیاز به راهنمایی داشتم این پرینت کانفیگ بنده هست

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    سعی داشتم طبق آموزش زیر ترافیک یو تیوب رو از کلاینت l 2 t p خودم رد کنم
    هم برای توییتر و ....

اما در بخشی که ایشون بعد از تنظیم dns و هدایت اون به کلاینت v p n از سایت های فیس بوق و توییتی و... nslookup میگیرین بنده به جای آدرس اصلی همچنان به ip پیوندها میخورم !
    این در صورتی که قبلا ترافیک تلگرام رو از طریق آموزش دیگرشون به خوبی رد کردم !
    لطفا اگر متود بهتری دارید راهنمایی بفرمایید با تشکر

8. این کاربر از Nima-ZF بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2018

پيش فرض

سلام تست کردم متاسفانه نه تنها تاثیری دیده نشد بلکه سرعت به طرز چشمگیری کاهش پیدا کرد و در نهایت استاپ شد .من مودم مبین نت و ایرانسلم هر دو سرعتشون وقتی که مستقیم به کامپیوتر وصل میشن 40 مگ هست ولی وقتی به روتر وصل میشن ایرانسل چون پورت مودمش مگابیتی هست همون 40 رو به روتر میده ولی مبین نت نصف میشه و حدود 22 مگ میچرخه .این مورد فکر نکنم اصلا ارتباطی به روتر و پردازندش داشته باشه چون وقتی هم که مستقیم به کامپیوتر وصل میکنم مودمو اگر کارت شبکه رو روی 100 مگ تنظیم کنم باز هم همین اتفاق میفته .در نتیجه اگر مودم گیگابیتی هست اصلا نباید به روتر یا کارت شبکه ای که مگابیتی هست وصل بشه

10. 3 کاربر از morteza_mombeini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

درود بر دوست گرامی
    نیاز به راهنمایی داشتم این پرینت کانفیگ بنده هست
    ...
    این در صورتی که قبلا ترافیک تلگرام رو از طریق آموزش دیگرشون به خوبی رد کردم !
    لطفا اگر متود بهتری دارید راهنمایی بفرمایید با تشکر
    متود درسته، شما تنظیماتی که گفته شده رو انجام ندادین.
    DoH رو ست کنید، میتونید از لینک زیر برای تنظیم استفاده کنید.

ضمن اینکه سرور های DoH توی ایران به کلی فیلتر شدن، پس شما بهتره همین دیتای DoH رو هم توی تانل بفرستید.
    من هیچ تنظیم پالیسی بیس روتینگی توی کانفیگ های شما ندیدم

درضمن، شما فقط اگه DoH رو تنظیم کنید، حتی اگه ترافیک یوتیوب رو هم کاملا تونل نکنید، بازهم تا حدودی میتونید با چندبار رفرش کردن، ویدیوهای یوتیوب رو مشاهده کنید اما خب اگه کارتون رو کامل انجام داده باشید مشکلی نخواهید داشته به هیچ عنوان.

باید در ابتدا ترافیک DNS خودتون رو به سلامت به سرور برسونید، حالا چه از طریق تانل باشه، چه اینکه از DoH خالی استفاده کرده باشید.
    ترمینال رو در وین باکس باز کنید و وب سایت یوتیوب رو پینگ کنید، هرزمان آی پی واقعی دریافت کردید، در اون لحظه مسئله اولتون یعنی عبور سلامت داده های DNS حل شده.

راه حل و متود ساده ای وجود نداره، باید آموزش کلی در مورد روتر میکروتیک ببینید و درک کاملی از بیسک شبکه داشته باشد، همینطور دقیقا بدونید یک داده وقتی وارد روتر میشه چه مسیری رو طی میکنه تا بتونید روتر رو به صورت دلخواه خودتون برنامه ریزی کنید.
    درحال حاضر شما یک تنظیم شخصی، مطابق با نیاز های شخصی خودتون انجام دادین از طرف دیگه میخواین دقیقا یک تنظیم دیگه رو از روی آموزش کپی کنید و به تنظیم اولیه خودتون اضافه کنید، که این باعث تداخل میشه، باید اطلاعاتون کامل باشه تا بتونید کانفیگ دلخواه بزنید، در غیر اینصورت کپی کردن تمام آموزش ها توی تنظیماتتون و اضافه کردن بعضی تنظیمات دلبخواه، تا زمانی که تسلط کافی نداشته باشید ممکن نیست و درنتیجه به این صورت اگه جلو برید هیچوقت نمی تونید دستگاه رو تنظیم کنید.

ترافیک تلگرام رو تنها به این دلیل میتونید به سادگی از تونل رد کنید که سرورهای تلگرام رنج آی پی های ثابت دارن و به سادگی میتونید اونها رو وارد یک آدرس لیست کنید و خلاص.
    اما وقتی صحبت از بازکردن سایت های یوتیوب و فیسبوک میشه، دیگه اصلا به این سادگی ها نیست و تنظیم روتر بصورتی که دقیقا اون هدفش شما رو تامین کنه، دانش زیادی طلب میکنه.

شما میتونید کل ترافیک پورت های 80 و 443 و 53 رو به داخل تونل بفرستید برای شروع، بعد فقط یک آدرس لیست ثابت از آی پی های سرورهای ایرانی درست کنید و اون آدرس ها رو مجزا کنید و بگید اگه مقصد داده ای یکی از این آدرس ها بود، داده رو داخل تونل نفرست.

تا بعدا به مرور که سطح دانشتون بالاتر رفت، تنظیم بهتری انجام بدین.

محتوای مخفی: آدرس های ایران 

این رنج تقریبا آی پی های ایران رو در بر میگیره و میتونید یک لیست دایرکت درست کنید و اونها رو توش وارد کنید.

در ترمینال وارد کنید:
    /ip firewall address-list

سپس
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

12. 4 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

سلام
    مدل RB2011UiAS-2HnD-IN برای ترکیب دوتا i60 خوب هست؟ سی پی یوش کم نمیاره؟

14. این کاربر از Javad-E بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

سلام
    مدل RB2011UiAS-2HnD-IN برای ترکیب دوتا i60 خوب هست؟ سی پی یوش کم نمیاره؟
    سلام خوبه زیاد هم هست منتها ترکیب چی میخواهی بزنی کدام اپراتورها هدف از ترکیب کردن چیه؟

16. 2 کاربر از ALIRK بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

سلام خوبه زیاد هم هست منتها ترکیب چی میخواهی بزنی کدام اپراتورها هدف از ترکیب کردن چیه؟
    2 تا 480 گیگ ایرانسل دارم، میخوام همون دوتا رو بزنم، یه دونه هم از این مودمهای 4.5G قطری دارم، گه گاهی اونم بیارم تو مدار ببینم سرعتم چطور میشه.

18. این کاربر از Javad-E بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

2 تا 480 گیگ ایرانسل دارم، میخوام همون دوتا رو بزنم، یه دونه هم از این مودمهای 4.5G قطری دارم، گه گاهی اونم بیارم تو مدار ببینم سرعتم چطور میشه.
    خوب در مجموع دوتای ایرانسل پهنای باند یکی رو بهت میده و سرعت هر دوتا تجمیع نمیشه در صورتی که شما رایتل +ایرانسل یا مبین نت ترکیب کنی سرعتتون بالا میره اونهم برای کانکشن بالا نه تک کانکشن
    در حالت استریم انلاین نظیر سایتهای یوتوب هم از ی مودم استفاده میکنه
    فقط از سایتهای که کانکشن 16به بالا دارن میتونی دانلود همزمان 5تا 10فایل بزنی دانلود که تجمیع کنه و تا جای میتونه بکشه

هزینه بیخودی برای روتر نکن
    ضمنا اگر بلد نباشی کانفینگ روتر هم جدا به هزینه هات اضافه کن

20. 2 کاربر از ALIRK بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •