تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: بیمار هشتاد و دو ساله مبتلا به دیابت روزی چند تا قرص Gliclazide 80 باید مصرف کنه؟

داره خودمونی میشه Superist's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2017

14 بیمار هشتاد و دو ساله مبتلا به دیابت روزی چند تا قرص Gliclazide 80 باید مصرف کنه؟

سلام

بیماری مبتلا به دیابت که سنشون هشتاد و دو سال هست و الان باید قرص Gliclazide 80رو مصرف کنند. چون مدتی بود مشکل نداشتند و الان بخاطر بالا بودن قند در گزارش آزمایش باید قرصهایی که قبلا دکتر بهشون داده رو مصرف کنند و چون مدتی گذشته یادشون نیست که دکتر روزی چند تا گفتند مصرف کنه. آیا کسی می دونه روی چند تا باید مصرف کنند؟

ممنون

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2018

پيش فرض

سلام

بیماری مبتلا به دیابت که سنشون هشتاد و دو سال هست و الان باید قرص Gliclazide 80رو مصرف کنند. چون مدتی بود مشکل نداشتند و الان بخاطر بالا بودن قند در گزارش آزمایش باید قرصهایی که قبلا دکتر بهشون داده رو مصرف کنند و چون مدتی گذشته یادشون نیست که دکتر روزی چند تا گفتند مصرف کنه. آیا کسی می دونه روی چند تا باید مصرف کنند؟

ممنون
    سلام
    منم دیابت دارم. سعی کنید بجای این قرص از رژیم مناسب استفاده کنید. الان به دکتر خودم در مورد بیمار شما پیام می دم امیدوارم تا شب یا فردا جواب بدن. فقط دوز رو درست گفتید دیگه؟

3. این کاربر از Angel4 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2017

پيش فرض

سلام
    منم دیابت دارم. سعی کنید بجای این قرص از رژیم مناسب استفاده کنید. الان به دکتر خودم در مورد بیمار شما پیام می دم امیدوارم تا شب یا فردا جواب بدن. فقط دوز رو درست گفتید دیگه؟
    سلام. بله دوز درست بود. ولی فکر کنم نیاز نباشه زحمت بکشید دوست گرامی. جواب آزمایش بیمار رو دکتری دیدند و دارو و قرص جدید دادند. دو تا قرص جدید به نامهای Gloripa 10 از شرکت عبیدی و قرص Metfortex 1000 از شرکت تهران شیمی هستند. البته بیمار من نیستم و بله حق با شماست و بهترین روش همون کنترل رژیم غذایی هست. لطف می کنید بسته به تجربه شخصی بفرمائید بهترین مواد غذایی مناسب برای یک فرد مبتلا به دیابت در سن بالا چه موادی هستند و از چه چیزهایی باید کلا پرهیز کرد و چه چیزهایی رو کم مصرف کرد؟ البته عوامل دیگر مثل سن و تحرک و فعالیت هم هست.

ممنون

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2018

پيش فرض

سلام. بله دوز درست بود. ولی فکر کنم نیاز نباشه زحمت بکشید دوست گرامی. جواب آزمایش بیمار رو دکتری دیدند و دارو و قرص جدید دادند. دو تا قرص جدید به نامهای Gloripa 10 از شرکت عبیدی و قرص Metfortex 1000 از شرکت تهران شیمی هستند. البته بیمار من نیستم و بله حق با شماست و بهترین روش همون کنترل رژیم غذایی هست. لطف می کنید بسته به تجربه شخصی بفرمائید بهترین مواد غذایی مناسب برای یک فرد مبتلا به دیابت در سن بالا چه موادی هستند و از چه چیزهایی باید کلا پرهیز کرد و چه چیزهایی رو کم مصرف کرد؟ البته عوامل دیگر مثل سن و تحرک و فعالیت هم هست.

ممنون
    خواهش می کنم. Metfortex 1000 خیلی دوزش زیاده. دوز 500 همراه با غذا مصرف کنند.

تجربه شخصی من، همه غذاها رو می تونند مصرف کنند فقط شکر و عسل و آب نبات، شکلات، خرما (البته قندش دیر آزاد می شه) مصرف نکنند. مثلا زرشک پلو بخورند ولی کم یا شکر مصنوعی به زرشک بزنند یا فسنجون بخورند ولی بدون شکر یا با شکر مصنوعی.

ببینید بدن شون ضعیفه و من اصلا نمی تونم درک کنم دکتر چرا دوز 1000 داده؟؟؟ دوز 500 عالی هست و کافی.

از همه این ها هم بهتر اگر با سواد و باهوش هستند یا فردی مثل شما کنارشون هست که انقدر دقیق هست انسولین ریگولار و ان پی اچ بهترین انتخاب و بی عارضه ترین هست. ضمنا هر دو قرص بالا به کلیه در طول زمان آسیب می زنه و باید با آب فراوان خورده بشه.

حالا باز هم سوالی داشتید بفرمایید من از پزشکم بپرسم براتون.

6. این کاربر از Angel4 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2018

پيش فرض

ممنون
    سلام مجدد و تبریک سال نو

اگر تهران هستید و متفورتکس که همون متفورمین هست دوز 500 پیدا نکردید. بهم اطلاع بدید.

8. این کاربر از Angel4 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2017

پيش فرض

سلام مجدد و تبریک سال نو

اگر تهران هستید و متفورتکس که همون متفورمین هست دوز 500 پیدا نکردید. بهم اطلاع بدید.
    سلام و سال و عید نوروز شما هم مبارک باشه دوست گرامی.

بله تهران هستم. البته دکتر دوز 1000 داده و من اطلاعی ندارم از این قرصها و الان که مصرف می کنند مشکلی ندارند ولی اون فرمایش شما که باید آب زیاد با قرص مصرف کنند رو حتما می گم که رعایت کنند. بدنشون بخاطر سن بالا ضعیف هست ولی خوشبختانه رو پا و سر حال هستند و در منزل استراحت می کنند. اگر دوز 500 پیدا نکردم بهتون اطلاع می دم بزرگوار. بابت وقت و اطلاعات خوبی که دادید بسیار از شما عزیز سپاسگزارم و امیدوارم سال خوب و شاید برای شما و خانواده گرامی باشه و همیشه سلامت و پاینده باشید

10. این کاربر از Superist بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2018

پيش فرض

سلام و سال و عید نوروز شما هم مبارک باشه دوست گرامی.

بله تهران هستم. البته دکتر دوز 1000 داده و من اطلاعی ندارم از این قرصها و الان که مصرف می کنند مشکلی ندارند ولی اون فرمایش شما که باید آب زیاد با قرص مصرف کنند رو حتما می گم که رعایت کنند. بدنشون بخاطر سن بالا ضعیف هست ولی خوشبختانه رو پا و سر حال هستند و در منزل استراحت می کنند. اگر دوز 500 پیدا نکردم بهتون اطلاع می دم بزرگوار. بابت وقت و اطلاعات خوبی که دادید بسیار از شما عزیز سپاسگزارم و امیدوارم سال خوب و شاید برای شما و خانواده گرامی باشه و همیشه سلامت و پاینده باشید
    بسیار ممنونم.

پس لطفا 2 ساعت بعد ناهار یا شام یا صبحانه حتما تا 1 هفته قند هاشون رو با دستگاه بگیرید که افت قند نداشته باشند.

12. این کاربر از Angel4 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2017

پيش فرض

بسیار ممنونم.

پس لطفا 2 ساعت بعد ناهار یا شام یا صبحانه حتما تا 1 هفته قند هاشون رو با دستگاه بگیرید که افت قند نداشته باشند.
    سلام

دو قرص که بالا اسمشون رو گفتم ظاهرا همراه با عوارض در بیمار هست و یکی از اونها و احتمالا
    Metfortex 1000
    همراه با عوارض باد گلو، احساس گرسنگی در حالیکه بیمار غذای بسیار کمی مصرف کرده، کمی درد در معده احساس میشه. من گفتم فعلا این دو قرص رو مصرف نکنند و قرص
    Gliclazide Arya 80 که سابقا برای قند دکتر بهشون داده رو مصرف کنند تا یه وقت دکتر متخصص که قبلا پیششون می رفته براشون بگیرم و ببینیم دکترشون چی می گه.
    ممنون

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •