تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 18

نام تاپيک: درخواست کمک برای پیدا کردن علت صدای عجیب هارد پس از نصب ویندوز ۱۰ نسخه ۱۹۰۹ (فایل صوتی ضمیه شده)

اگه نباشه جاش خالی می مونه Cyber-PC's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    middle of hourglass

14 درخواست کمک برای پیدا کردن علت صدای عجیب هارد پس از نصب ویندوز ۱۰ نسخه ۱۹۰۹

درود
    بنده معمولا خودم به سوالات دیگران پاسخ می‌دم ولی اینبار گوزه‌گر در کوزه افتاده!
    عزیزان من چند سالی با همین سیستم فعلیم با ویندوز ۱۰ نسخه ۱۶۰۷ بدون مشکل خاصی کار می‌کردم ولی اخیرا مجبور شدم به نسخه ۱۹۰۹ کوچ کنم و مشکلات زیادی پیدا کردم که از همه مهم‌تر همین مورد هست که عرض میکنم

وقتی سیستم در حالت Idle قرار دارد و بر طبق نمودارهای task manager استفاده از هارد دیسک‌ها روی صفر درصد هستند مدام صدای های عجیبی از هاردها در میاد (روی یک ریتم خاصی هم هست اگر دقت بفرمایید)

اگر بتوانید در مورد علت این صداها یا راهی برای برطرف کردنشان راهنمایی بفرمایید واقعا کمک بزرگی در حق من کردید
    پیشاپیش سپاسگرارم

توضیحات جانبی:
    درایو C روی m.2 هست و دو هارد هم برای درایو های D و E برای آرشیو مولتی مدیا
    در تمام مدتی که با همین سیستم از نسخه قبلی ویندوز استفاده می‌کردم چنین چیزی شاهد نبودم
    از سلامت هاردها اطمینان دارم
    ظرفیت هاردها کمتر از نصف هست
    هیچ برنامه‌ای بجز درایورها - برنامه های ادوبی و browser و چند player روی سیستم نصب نشده
    windows defender و anti virus خود ویندوز رو disable کردم
    Last edited by Cyber-PC; 19-03-2020 at 01:51.

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2019
    محل سكونت
    کرانه باختری

پيش فرض

ویندوز را روی ssd نصب کردید ولی آیا هیچ کدوم از برنامه های دیگر که فعال باشن را به اشتباه رو هارد ها تون نصب نکردید ؟

شاید هارد هاتون قدیمیه صدای ریتمیک مال هارد های قدیمی هست . هارد های جدید خاموش میشن تا وقتی ازشون استفاده کنی .

شاید هم رم کم داشته باشید .

3. این کاربر از ابر_حیزون بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2019
    محل سكونت
    کرانه باختری

پيش فرض

بیت کوین .. بلاک چین ... ویروس بدافزاری چیزی ندارید رو هارد ؟ بازی های هکی ؟

همه را فرمت کنید (اگر امکانش را دارید) و ویندوز و همه برنامه ها را روی ssd نصب کنید اگر باز هم آهنگ میزد سیستمتون قدیمیه

5. این کاربر از ابر_حیزون بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2019
    محل سكونت
    کرانه باختری

پيش فرض

هارد ها رو رو RAID ببندین .

raid خیلی چیز خوبیه . سرعت ssd ها رو کم میکنه ولی باسه هارد عالیه .

این ها همه علت ها و راه حل های احتمالی هست.

7. این کاربر از ابر_حیزون بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    middle of hourglass

پيش فرض

سپاس از پاسخ شما
    توضیحات بیشتری میدم
    ویندوز تازه نصب شده و فقط چند برنامه ادوبی و پلایر روش هست (همگی روی همان درایو C)
    هیچ برنامه دیگری در کار نیست، از سلامت هاردها اطمینان دارم (قبل از نصب ویندوز هیچ مشکلی نداشتند)
    امکان فرمتشان نیست (هاردهای ۴ ترابایت هستند تا نیمه پر، فقط حاوی مالتی‌مدیا)
    رم هم ۱۶ گیگ دارم، در حالت idle نزدیک ۱۲ گیگ خالی هست ولی این صدا میاد
    هارد ها ماله ۴ سال پیش هستند (WD Green) ولی تاقبل از نصب این ویندوز اخیر، چنین چیزی رو ازشون ندیده بودم در این چهار سال

اصلا هاردها خاموش هم نمی‌شوند (در تنظیمات پاورِ ویندوز زمان خاموش شدن هارد دیسک هارو روی یک دقیقه هم میگذرم هارد ها خاموش نمی‌شوند) با توجه به اینکه سیستم من ۲۴/۷ روشن هست این عمر هاردهارو به شدت کاهش میده

آیا فعال بودن Bitlocker روی درایو C می‌تواند عامل این صدا روی درایو‌های دیگر باشد؟ (بنظر عجیب هست ولی واقعا چیزی به فکرم نمیرسه)
    Last edited by Cyber-PC; 13-03-2020 at 07:49.

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

سلام.سلامت هارد رو چطوری ازش مطمئنید؟نرم افزار سلامت هارد نصب کردید؟نرم افزار نصب کنید مثل hd tune یا Hard Disk Sentinel

ببنید اینها چی میگن؟

10. این کاربر از محمد7966 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    middle of hourglass

پيش فرض

سلام.سلامت هارد رو چطوری ازش مطمئنید؟نرم افزار سلامت هارد نصب کردید؟نرم افزار نصب کنید مثل hd tune یا Hard Disk Sentinel

ببنید اینها چی میگن؟
    سلام دوست گرامی
    والا چی بگم، چند ساعت پیش کیس رو باز کردم و هارد هارو در آوردم و یکی یکی وصل کردم و دیدم فقط یکیشون هست که این صدا رو میده نه دیگری که این احتمال نقص فنی رو مطرح می‌کنه (کاملا تصادفی با نصب ویندوز که کار اینقدر پیچیده بشه!)
    با نرم‌افزار WD Data Lifeguard Diagnostic تست گرفتم ازش بعد از نزدیک یکساعت گفت همه چیز سالمه و هیچ مشکلی نیست ولی خب صدا به قوت خودش هست
    حالا از روی صداش نظر شما چی هست؟ هارد داره غزل خداحافظی رو میخونه؟ یا چیز زیاد مهمی نیست؟

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

سلام دوست گرامی
    والا چی بگم، چند ساعت پیش کیس رو باز کردم و هارد هارو در آوردم و یکی یکی وصل کردم و دیدم فقط یکیشون هست که این صدا رو میده نه دیگری که این احتمال نقص فنی رو مطرح می‌کنه (کاملا تصادفی با نصب ویندوز که کار اینقدر پیچیده بشه!)
    با نرم‌افزار WD Data Lifeguard Diagnostic تست گرفتم ازش بعد از نزدیک یکساعت گفت همه چیز سالمه و هیچ مشکلی نیست ولی خب صدا به قوت خودش هست
    حالا از روی صداش نظر شما چی هست؟ هارد داره غزل خداحافظی رو میخونه؟ یا چیز زیاد مهمی نیست؟
    یه صدایی داره هارد مکانیکی.ولی نرم افزارهایی که گفتم بهتر تشخیص میده که مشکلش حاد هست یا نه.من خودم توی هارد تخصص زیاد ندارم.توی تاپیک هارد از تب smart عکس بگیرید بذارید دوستان وارد راهنمایی کنند
    میتونید به مدیر اون بخش آقای عطا هم پیام بدید راهنمایی کنند شما را

این ای دی عطا خان
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته نرم افزار hard disk sentinel درصد سلامتی رو به شما نشون میده و زیر 50 درصد باشه ارزش نداره و بهتره از اطلاعات بکاپ بگیرید

13. این کاربر از محمد7966 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    middle of hourglass

پيش فرض

برنامه رو گرفتم و نصب کردم ولی تستی توش ندیدم از صفحه اسمارت هارد مورد نظر اسکرین شات گرفتم (میزان سلامت رو ۱۰۰ درصد و دما رو ۵۰ درجه توشته بود)

تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    middle of hourglass

پيش فرض

یه صدایی داره هارد مکانیکی.ولی نرم افزارهایی که گفتم بهتر تشخیص میده که مشکلش حاد هست یا نه.من خودم توی هارد تخصص زیاد ندارم.توی تاپیک هارد از تب smart عکس بگیرید بذارید دوستان وارد راهنمایی کنند
    میتونید به مدیر اون بخش آقای عطا هم پیام بدید راهنمایی کنند شما را

این ای دی عطا خان

البته نرم افزار hard disk sentinel درصد سلامتی رو به شما نشون میده و زیر 50 درصد باشه ارزش نداره و بهتره از اطلاعات بکاپ بگیرید
    همین اطلاعاتی که در پست قبلم گذاشتم مد نظرتون بود؟

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •