تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: پرداخت دیه

ناظر انجمن توسعه و ساخت بازی Reza Azimy_RW's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض پرداخت دیه

سلام و خسته نباشید
    میبخشید یه سوال حقوقی داشتم دیه که به حساب دادگاه واریز میشه چه درصدیشو دادگاه برمیداره و چه مدت پیش خودش نگه میداره ؟ دیه ای که واسه درگیری فیزیکی مینویسن .
    بسیار ممنون
    Last edited by Reza Azimy_RW; 26-02-2020 at 04:33.

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

یعنی هیچکی نمیدونه

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2019
    محل سكونت
    کرانه باختری

پيش فرض

قاعدتا نباید خود دادگاه پورسانت بگیره

چون قصاص هست و طبق قوانین اسلامی .. قصاص فقط عاید شاکی میشه

البته ممکنه جور دیگر هم باشه فقط کافی هست تو اینترنت تو سایت وکیل وکلا سرچ کنید .. مثلا من جدیدا کشف کردم اگه طرف به موقع برا تعیین ورثه اقدام نکنه ! و ارث یکی بلاتکلیف بمونه مستقیم میره جزو اموال بیت **** مرکزی یعنی صاف میره تو جیب اونی که اون بالا نشسته

مبحث تلخی هست . من یادم میاد دبیرستان که بودم یکی از بچه ها تو خیابون به خواهرش متلک پرونده بودن زده بود تو صورت طرف دماغش کج شده بود . چند میلیون از این دوست ما دیه گرفته بودن یعنی چند میلیون دیه بیست سال پیش یعنی تو مملکت اسلامی طرف اومده از خواهرش دفاع کنه آخرش یه چیزی هم بدهکار شده .. تازه بجه سرهنگ هم بود ولی خب حقش بود آدم عوضی و بی چاک و دهنی بود
    خلاصه از ما گفتن بود ناموس و غیرت حرف مردم کوچه بازار هست و پیش قاضی خریدار نداره .

اینا به اسم دفاع از مستضعفین و پا برهنگان و فرو دستان و فرومایگان و به اصطلاح برای گداپروری هر کاری میکنن . پسر عموی من دزد اومده بود باغشون برای چندمین بار ! زده بود ناکارش کرده بود آخرش خودش یه چیزی بدهکار شده بود . یعنی طرف پارتی مارتی هم نداشت فقط تو کلانتری کولی بازی درآورده بود و خودش رو به موش مردگی زده بود

تو ایران برای مقاصد سیاسی جای مظلوم و ظالم را عوض میکنند آدم باید خیلی مراقب باشه گداها و پابرهنه ها خوب میدن چرب ترین لقمه مردم طبقه متوسط هستن و اونایی که مستقل از حکومت کار میکنن و درآمد خودشون رو دارن زحمت میکشن یا شغل آزاد دارن یا مهارت و تخصص

-------------------------

یه مثال دیگه خدمتتون عرض کنم : یکی از آشناهای دور ما دو تا مستخدم میومده خونشو تمیز کنه طلاهاش رو دزدیده ! بعد تو دادگاه اولین اتهامی که رو کردن این بود که این آقا میخواسته به ما تجاوز جنسی کنه !

اینو هم اضافه کردم که دستتون بیاد ما کحا زندگی میکنیم
    Last edited by ابر_حیزون; 08-03-2020 at 04:06.

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

بعله اوضا که خرابه ولی جستجو هم کردم نیتجه ای نداشت یعنی مثلا جستجو کردم " زمان واریز دیه از طرف دادگاه " کلا چیزی از منبع معتبری پیدا نکردم اگه ممکنه در این مورد کمک کنید

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2019
    محل سكونت
    کرانه باختری

پيش فرض

یه چیز دقیق تر سرچ کن تو گوگل یا وارد یک سایت معتبر وکیل دادگستری شو تو خود سایت سرچ کن مثلا بزن قوانین دیه یا قوانین دیه در جمهوری اسلامی یا در اسلام مسلما تو اینترنت نوشتن وقتی قوانین ارث را به تفصیل نوشتن قوانین دیه هم هست

البته تو اینترنت فقط خود قانون رو مینویسن و عدد رقم بهت میدن و فلسفه قانون رو باسه کسی نمینویسن که مثلا کدوم سوره یا آیه میشه تفسیر کرد که قوه قضاییه چند درصد از دیه رو برا خودش برمیداره

بهترین کار اینه که بیمه دیه باشی تا اگه تو خیابون دعوای غیرتی کردی با کسی یه بخشی شو بیمه بده

6. این کاربر از ابر_حیزون بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

از برادرم که حقوق خونده پرسیدم گفت میزان دیه و حق دادرسی دو تا چیز جدا هستن.دادگاه از دیه چیزی بر نمیداره و حق دادرسی همون پولی هستش که دادگاه برمیداره.
    زمان دریافت پول دیه هم یه پروسه‌ی جداگانه هستش که من دیگه جزییاتش رو نپرسیدم.
    Last edited by CafeNet999; 09-03-2020 at 21:36.

8. این کاربر از CafeNet999 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •