تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 2 از 2

نام تاپيک: چند سوال راجع به مودم های TD-LTE

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض چند سوال راجع به مودم های TD-LTE

1. باندای td-lte اوپراتورای مختلف چیه؟ یه مودم چه باندایی رو باید ساپورت کنه که همه ی اوپراتورا رو ساپورت کنه؟
    2. مودمی که مبین نت میده، مدل و ورژن فرمورش چیه؟
    3. الان اگه از سایت ایرانسل یه i60 بخریم ورژنش چیه؟ آنلاک میشه کردش؟
    4. داشتن و نداشتن قابلیت CA مهمه واسه مودمی که میخواد فقط رو TDD استفاده بشه؟
    5. پیشنهاد شما چیه؟ ارزونترین حالتی که بشه 1 یا چند مودم خرید و همه ی اوپراتور ها رو یه مدت تست کرد (بهترین حالتشون) چیه بنظرتون؟

تاکیدم رو TDD بخاطر اینه که بسته های اینترنت ثابت معمولا به صرفه تره واسه مصرف حجم بالا. اگه بسته یا اوپراتور FDD میشناسین که بشه با ماهی زیر 150 تومن بالای 100 گیگ مصرف کرد خوشحال میشم به FDD هم فکر کنم.
    مشکل اصلی من اینه که مخابرات با مافیا بازیش منطقه مخابراتی ما رو انحصار خودش کرده، انقدم نویز شدیده که بالای 4 مگابیت نمیره. فیبرم 50 بار درخواست دادم خبری نشد. پیرارسال همه ی اوپراتور بیسیمارو تست کردم هیچ کودوم آنتن نداشتن بجز همراه اول که اونم بسته هاش نمی صرفه واسه مصرف بالا. حالا چند روزه بالاخره آنتن ایرانسل اومده میخوام یه دور دوباره همه ی اوپراتورارو تست کنم.
    ایرانسل پریروز اعلام کرده بدون مودم سیم کارت میده گفتم شاید بشه اول از مبین نت بخرم اگه شد ولی کیفتش قابل قبول نبود آنلاک کنم ایرانسل و تست کنم یا هر سیم دیگه ای که به باندش بخوره. یا شاید بهتر باشه یه مودم جنرال بخرم سیم کارتارو یجوری جور کنم. نمی دونم.

2. 3 کاربر از azilvl بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال اینترنت همراه اول
    تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

1. باندای td-lte اوپراتورای مختلف چیه؟ یه مودم چه باندایی رو باید ساپورت کنه که همه ی اوپراتورا رو ساپورت کنه؟
    2. مودمی که مبین نت میده، مدل و ورژن فرمورش چیه؟
    3. الان اگه از سایت ایرانسل یه i60 بخریم ورژنش چیه؟ آنلاک میشه کردش؟
    4. داشتن و نداشتن قابلیت CA مهمه واسه مودمی که میخواد فقط رو TDD استفاده بشه؟
    5. پیشنهاد شما چیه؟ ارزونترین حالتی که بشه 1 یا چند مودم خرید و همه ی اوپراتور ها رو یه مدت تست کرد (بهترین حالتشون) چیه بنظرتون؟

تاکیدم رو TDD بخاطر اینه که بسته های اینترنت ثابت معمولا به صرفه تره واسه مصرف حجم بالا. اگه بسته یا اوپراتور FDD میشناسین که بشه با ماهی زیر 150 تومن بالای 100 گیگ مصرف کرد خوشحال میشم به FDD هم فکر کنم.
    مشکل اصلی من اینه که مخابرات با مافیا بازیش منطقه مخابراتی ما رو انحصار خودش کرده، انقدم نویز شدیده که بالای 4 مگابیت نمیره. فیبرم 50 بار درخواست دادم خبری نشد. پیرارسال همه ی اوپراتور بیسیمارو تست کردم هیچ کودوم آنتن نداشتن بجز همراه اول که اونم بسته هاش نمی صرفه واسه مصرف بالا. حالا چند روزه بالاخره آنتن ایرانسل اومده میخوام یه دور دوباره همه ی اوپراتورارو تست کنم.
    ایرانسل پریروز اعلام کرده بدون مودم سیم کارت میده گفتم شاید بشه اول از مبین نت بخرم اگه شد ولی کیفتش قابل قبول نبود آنلاک کنم ایرانسل و تست کنم یا هر سیم دیگه ای که به باندش بخوره. یا شاید بهتر باشه یه مودم جنرال بخرم سیم کارتارو یجوری جور کنم. نمی دونم.

در ایران اپراتورها برای fdd همون اینترنت سیم کارتی موبایل از باندهای : 3 . 7 . 20 استفاده میکنند .
    و برای tdd سیم کارت بدون قابلیت تماس و پیامک دو اپراتور مبین نت و ایرانسل از دو باند 42 و 43 استفاده میکنند .
    --------------------------------------------
    قابلیت ca تجمیع برای شبکه fdd دو نوع هست تجمیع دو باند مختلف مثل 3+7 و یا دو باند همسان و هم نام مثل 7+7 یا 3+3 که هیچ کدوم اینها رو مودم i60 یا b612 مبین نت یا ایرانسل ساپورت نمیکنه ( این تجمیع همون تجمیعی هست که بیشتر گوشی های cat6 به بالا ساپورت میکنن )

در عوض این مودم هم برای مبین نت و هم برای ایرانسل قابلیت ca یا تجمیع در شبکه tdd رو داره یعنی همون 42 + 43 یا 42+42 یا 43+43 و البته این قابلیت خیلی جاهای ایران راه نیفتاده با این قابلیت سرعت دریافت مودم تا 140 مگابیت بر ثانیه در شبکه tdd هم میرسه ولی نکته داره : مبین نت شبکه خودش رو 2 تا 40 محدود کرده و پس نتیجه میگیریم در مبین نت به درد نمیخوره ولی در شبکه tdd ایرانسل تست زدیم محدودیتی در کار نیست و 140 تا هم گرفتیم با این قابلیت .

قابلیت دیگر این مودم mimo4*4 هست که باز بیشتر نقاط کشور راه اندازی نشده و این تکنولوژی برای fdd هست حالا هر اپراتوری شد فرق نداره فقط کافیه فعال کنه با این حالت هم در این شبکه سرعت افزایش پیدا میکنه و سرعت خوبی برا دانلود میده هر چند تست زدیم در حد ca یا تجمیع 3+7 نبود و راضی کننده هم نبود شایدم در منطقه ما اینطوری بوده !

به طور کل این مودم برای ایرانسل و مبین نت در حال سفارش و آماده فروش به مشتری هست ولی ماله مبین نت قفل دائمی برا سیم کارتهای خودش و شبکه خودش هست و به هیچ عنوان انلاک نمیشه کرد و ارزش خرید زیادی نداره . ولی i60 ایرانسل انلاک میشه و میتوان از همه سیم کارتها و همه اپراتورها روش استفاده کرد و لذت برد .

این مودم یعنی i60 یا b612 از نظر ساپورت فرکانس ها و باندها یک نمونه تک در کشور هست یعنی همه چی تمام

در مورد سرعت هم بارها تست زدیم کلا سرعت fdd بهتر از tdd و نامحدود و آزاد هست و بسته به منطقه شما و تست و انتخاب باند خلوت میتونید به سرعت خوبی دست یابید .

اگر هم مثل این گوشی های cat6 دنبال سرعت بالا در fdd و تجمیع 3+7 این مودم به درد شما نخواهد خورد و آن اندازه هم سرعت نخواهید دید و شایدم نا امید بشید . مودم هایی که چنین قابلیتی دارن به عنوان نمونه عبارتند از : e5186-22a یا b525 ولی این مودم ها و کلا 99 درصد مودم های بازار یا اپراتورها نمیتوانند همزمان از tdd مبین نت و ایرانسل یعنی دو باند 42 و 43 پشتیبانی کنند . تنها مودم موجود در بازار در این زمینه فعلا i60 هست .

4. 5 کاربر از saber73 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •