تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 17

نام تاپيک: تازه کاری میپرسد : اجرای لینوکس از روی usb بدون نصب

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض تازه کاری میپرسد : اجرای لینوکس از روی usb بدون نصب

درود بر دوستان فروم.

من یک لپتاپ قدیمی دارم که ویندوزش XP است. شنیدم که ورژن هائی از لینوکس هست که نیاز به نصب نداره و از روی USB هم اجرا میشه.
    میخواستم راهنمائی کنید که چه ورژنی و از کجا داون کنم و خلاصه هر اطلاعات دیگری که بدین ممنون میشم.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

شما چون اول راه هستیید برید سراغ linux mint.از صفحه‌ی زیر یکی از گزینه‌های xfce,cinnamon یا mate رو انتخاب کنید (توصیه‌ی من xfce 32bit)
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    با فرض اینکه چیزی در مورد لینوکس و boot نمیدونید این توضیحات رو اضافه میکنم:
    1. cinnamon و xfce و mate چه تفاوتی دارن؟
    اینا دسکتاپ‌های مختلف هستن.به زبان خیلی ساده سر و شکلشون با هم فرق میکنه.عکسهاشون رو اینجا میتونید ببینید
    کد:
    2. چطوری لینوکس رو اجرا کنم؟
    بعد از اینکه فایل رو دانلود کردید(یه فایل با پسوند iso هستش) نرم‌افزار rufus رو دانلود و اجرا کنید.فایل iso و آدرس usb رو بهش بدید تا فایل رو بریزه روی usb
    کد:
    وقتی کار تموم شد سیستم رو restart کنید و برید قسمت تنظیمات bios (واسه وارد شدن به این قسمت معمولا F2 یا Delete رو باید فشار بدید که البته سیستم به سیستم فرق میکنه)
    تو تنظیمات bios گزینه‌ی boot رو از hard disk به usb تغییر بدید (معمولا بالای صفحه یه سربرگ/Tab هستش به نام boot)
    از تنظیمات bios خارج بشید و صبر کنید تا لینوکس لود بشه (طبیعتا usb باید به سیستم باشه).یه منو میاد که اونجا گزینه start linux mint رو انتخاب کنید و تمام.
    اگر در تنظیمات bios مشکل داشتید توی آپارات سرچ کنید ویدیوهای آموزشی وجود داره.

3. 3 کاربر از CafeNet999 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

دوست گرامی
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    بسیار از اینکه زحمت کشیدی و توضیح کامل دادی سپاسگزارم.(چیزی که این روز ها کم گیرمیاد).
    چند سال پیش یک آدرسی گیرم آمد و تقاضای ubuntu فرستادم و برام یک سی دی با پست مجانی فرستادن.ورژنش 7.1 است.
    حالا پرسشم اینستکه آیا آن ورژن برای کارهای اینترنتی هنوز باندازه کافی خوبه یا نه و دیگر اینکه نظرتان درباره اوبونتو چیه چون خیلیها ازش راضی هستن.
    میبخشی دیر پاسخ دادم چون معمولا کسی نیست که پاسخ دهنده باشه امیدی نداشتم امروز هم اتفاقی سرزدم.
    پایدارباشی.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

این نسخه‌ای که دارید خیلی قدیمیه و استفاده ازش برای کارهای روزمره توصیه نمیشه ولی برای آشنایی با محیط لینوکس میتونید ازش استفاده کنید.
    و اما دو نکته در مورد اینکه چرا نگفتم ubuntu رو دانلود کنید
    1. ubuntu بصورت پیش فرض فایل‌های صوتی/تصویری رایج رو پشتیبانی نمیکنه و در نتیجه برای پخش فیلم و .. باید نرم‌افزار اضافی نصب کنید.ولی mint ایتطوری نیست.
    2. ubuntu از دسکتاپ GNOME استفاده میکنه که برای سیستم‌های قدیمی مناسب نیست واسه همین گفتم دسکتاپ xfce رو دانلود کنید چون Ram کمتری مصرف میکنه.

6. این کاربر از CafeNet999 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

با سپاس دوباره. من بالاخره توانستم آن ورژنی که پیشنهاد کرده بودی را داون کنم بیش از 1.8 گیگ بود ونمیدانم چرا با داونلود منیجر نمیشد پس با خود مرورگر گرفتمش. البته در خود سایت گفته بود که پس از داون verify هم بکنید که من نمیدانستم چطور باید این کار رابکنم.
    حالا پرسشم اینه که این فایل ایزو باید روی چه فلشی انتقال داده بشه؟ یعنی خودش که 1.8 گیگ است مثلا یک فلش 2 گیگ کافیه یا باید بزرگتر باشه و چقدر؟ سپاس.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

عجیبه که نتونستید با دانلود منیجر بگیرید.اگر روی xfce 32bit کلیک کنید میرید به یه صفحه که پر از پرچم کشورهای مختلف هستش.روی هرکدوم کلیک کنید میتونید فایل رو دانلود کنید.
    این صفحه رو میگم
    کد:
    واسه verify کردن هم میتونید از برنامه‌ی زیر استفاده کنید.بعد از نصب روی هر فایلی راست کلیک کنید و به properties برید میبینید اونجا یه Tab جدید به نام Hash اضافه شده
    کد:
    باید SHA فایل دانودی رو با مقدار نوشته شده در فایل زیر مقایسه کنید.در مورد اینکه Hash چیه و چه کاربردی داره مطلب زیاد توی نت هست.
    کد:
    در مورد حجم usb مطمئن نیستم.چون خیلی وقته usb با حجم 2گیگ نداشتم.تنها راهش اینه تست کنید ببینید Rufus میتونه iso رو بریزه روی usb یا نه.

9. این کاربر از CafeNet999 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز FOURTH RETURN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    جای زندگی

پيش فرض

درود بر دوستان فروم.

من یک لپتاپ قدیمی دارم که ویندوزش XP است. شنیدم که ورژن هائی از لینوکس هست که نیاز به نصب نداره و از روی USB هم اجرا میشه.
    میخواستم راهنمائی کنید که چه ورژنی و از کجا داون کنم و خلاصه هر اطلاعات دیگری که بدین ممنون میشم.
    لینوکس tails بهترین گزینه هست من روی فلش نصبش کردم کاملا هم ضد سانسور و امن هست و هیچ ردپایی به جا نمیذاره علاوه بر اون مرورگر ضد سانسور tor رو هم درون خودش داره اما پیشنهاد من اینه که حتما از سایت خودش و طبق روالی که خودش میگه اون رو نصب کنید و اصلا از سایتهای دیگه و سایتهای ایرانی با استفاده از برنامه rufus دانلود و نصب نکنید چون من این کار را کردم و یا نصب نشد یا اگه نصب شد اجرا نشد و بالا نیومد تو خود وبسایتش یه برنامه میده با اون روی فلش نصب کنید نه با rufus
    مراحل نصبش هم تو خود سایت قدم به قدم توضیح میده اگه مشکلی بود بگو تا راهنمایی کنم

Last edited by FOURTH RETURN; 09-08-2020 at 09:03.

11. 3 کاربر از FOURTH RETURN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

دوست گرامی بسیار پیشنهاد خوبی دادید. ولی شوربختانه لپتاب من 32 بیتی است و در آن آدرسی که مرحمت فرمودید, نتوانستم ورژن 32 آنرا پیدا کنم. بویژه که متذکر شده بودید که تور را هم داره و نیازی نیست جداگانه بگیرم.
    اگر ورژنی سبک (چون سخت افزار ضعیف است) از این Tails سراغ دارید سپاسگزار میشم معرفی بفرمائید.

آخر فروم باز FOURTH RETURN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    جای زندگی

پيش فرض

دوست گرامی بسیار پیشنهاد خوبی دادید. ولی شوربختانه لپتاب من 32 بیتی است و در آن آدرسی که مرحمت فرمودید, نتوانستم ورژن 32 آنرا پیدا کنم. بویژه که متذکر شده بودید که تور را هم داره و نیازی نیست جداگانه بگیرم.
    اگر ورژنی سبک (چون سخت افزار ضعیف است) از این Tails سراغ دارید سپاسگزار میشم معرفی بفرمائید.
    درود بر شما اونجور که متوجه شدم از ورژن 3 به بالا دیگه 32 بیت رو ساپورت نمیکنه آخرین ورژنی که 32 بیت رو ساپورت میکرد ورژن 2.12 بوده یه لینک فایل ایزو از ورژن 2.4 پیدا کردم ببینید نصب میشه:

این لینک مستقیم فایل :

14. این کاربر از FOURTH RETURN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

درود بر شما اونجور که متوجه شدم از ورژن 3 به بالا دیگه 32 بیت رو ساپورت نمیکنه آخرین ورژنی که 32 بیت رو ساپورت میکرد ورژن 2.12 بوده یه لینک فایل ایزو از ورژن 2.4 پیدا کردم ببینید نصب میشه:

این لینک مستقیم فایل :
    سپاس دوباره . میرم که داون کنم ببینیم با سیستم 32 کارمیکنه یا نه.
    آیا اطلاعاتی درمورد نصب لینوکس روی فلش درایو دارید؟ چون میخوام همین XP را داشته باشم چون کارهام را انجام میده و لینوکس را تنها برای وبگردی میخوام.
    در نت دیدم آموزش هائی در این زمینه هست (بیشترش مال هندیهاست که کیج کننده است) ولی خلاصه متوجه نشدم که یک پارتیشن بزرگ روی فلش درست کنم کار میکنه یا باید سه پارتیشن home - swap - boot بسازم که حالا هرکدام چقدر باید حجم داشته باشه هم خود مسئله ی بعدیه.
    Last edited by Sara Kia; 17-12-2020 at 22:59.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •