تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: سوال در مورد باز بودن درب یخچال

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Sep 2019

پيش فرض سوال در مورد باز بودن درب یخچال

سلام دوستان

در یخچال ما 12 ساعت باز مونده بود یعنی تفریبا چسبیده به دیواره ولی باز بود. میشه بپرسم چه مشکلاتی ممکنه پیش بیاد؟

فنی کار اینجا هست؟

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

به مقدار درجه باز بودن درب یخچال بستگی داره
    وقتی درب یخچال باز مینونه، بشدت تبادل حرارتی با محیط در اون زیاد میشه، هرچه اندازه باز بودن در بیشتر باشه و یا زمان باز بودن بیشتر باشه
    باعث میشه موتور یخچال بطور دائمی و بدون توقف شروع به کار کنه که در اولین درجه مصرف بسیار زیاد برق را بوجود میاره
    در درجه بعد، در اثر فشار به موتور ممکنه آسیب ببینه و یا بسوزه که در این حالت بعد از این اتفاق، یخچال دیگر نمیتواند به میزان کافی سرد کنندگی داشته باشد و یا اینکه بطور کلی از کار خواهد افتاد.
    این اتفاق ها بسیار مشهود هستند و اگر یخچال آسیب دیده باشه، بلافاصله متوجه عدم کارکرد صحیح آن خواهید شد.

3. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

سلام

دوست عزیز و بزرگوار [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    به درستی تمام نکات رو اشاره فرمودند.

تجربه شخصی من سوختن بورد یخچال هست که معمولا بین 1 تا 4 هفته بعد از باز موندن درب رخ می ده به دلیل تجمع بخار بسیار زیاد در بخش های خاصی از یخچال که بعد این مدت که گفتم به آب یا مایع تبدیل و خازن و .... می سورزونه.

5. 2 کاربر از mohsenP3000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2019

پيش فرض

سلام

دوست عزیز و بزرگوار [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    به درستی تمام نکات رو اشاره فرمودند.

تجربه شخصی من سوختن بورد یخچال هست که معمولا بین 1 تا 4 هفته بعد از باز موندن درب رخ می ده به دلیل تجمع بخار بسیار زیاد در بخش های خاصی از یخچال که بعد این مدت که گفتم به آب یا مایع تبدیل و خازن و .... می سورزونه.
    سلام دوست عزیز

درب ما باز بود ولی به صورت نیمه یعنی طوری که به طور کامل باز نبود که داخلش دیده بشه به خاطر همین دیر متوجه شدیم. هوای اتاق سرد بود وقتی برگشتم یعنی پنجره باز بود و شوفاژ خاموش. 12 ساعت شد حدودا. الان بزنم تخته نرمال کار میکنه. به نظرتون مشکل پیش خواهد امد و اگر بلی حدودا چقدر میشه هزینش و همچنین الان که من نمیتونم کاری بکنم درسته باید منتظر باشم؟
    بعد این قریزر بالاش هم مشکل پیدا میکنه؟

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

من گمان میکنم بستگی داره به نوع یخچال و سازنده ی آن که چه کیفیتی را درساخت آن بکار برده باشن.
    یخچال ما LG و بزرگه بالاش فریزر و پائینش یخچال. پارسال رفته بودیم مسافرت یک هفته ای و در فریز باز مانده بود.خیلی از مواد درونش آب شده بودن وبعضی ها هم هنوز کمی یخ داشتن.و البته یخچال هم از کار افتاده بود یعنی کار نمیکرد.
    ما گمان کردیم سوخته و باید در فکر یک نو باشیم. ولی وقتی با یخچال ساز که با پدرم دوستی داشت مشورت کردیم او گفت 24 ساعت از برق بکشیمش و درون آنرا خوب تمیز کنیم و در این مدت هم درش باز باشه تا بو نگیره. بعد از 24 ساعت که به برق زدیم دیدیم کاملا سالمه و هیچ مشکلی نداره.
    این تجربه شخصی بود که گفتم شاید بدرد بخوره.

8. این کاربر از Sara Kia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

سلام دوست عزیز

درب ما باز بود ولی به صورت نیمه یعنی طوری که به طور کامل باز نبود که داخلش دیده بشه به خاطر همین دیر متوجه شدیم. هوای اتاق سرد بود وقتی برگشتم یعنی پنجره باز بود و شوفاژ خاموش. 12 ساعت شد حدودا. الان بزنم تخته نرمال کار میکنه. به نظرتون مشکل پیش خواهد امد و اگر بلی حدودا چقدر میشه هزینش و همچنین الان که من نمیتونم کاری بکنم درسته باید منتظر باشم؟
    بعد این قریزر بالاش هم مشکل پیدا میکنه؟
    سلام و احترام

می دونید که برد یخچال شما کجا هست؟ مثلا مال ما داخل و در انتهای فریزر بود. تعمیرکار بهمون گفت باید همون موقع که متوجه شدید یخچال رو از برق می کشیدید و برد رو باز و با سشوار خشک می کردید و بعد از چندین ساعت دوباره به برق می زدید. بعد هم که برد رو درست کرد برای دور محفظه یه سری پلاستیک عایق به کار برد و بعد هم که کار گذاشت دورش رو چسب آکواریوم مخصوص زد که دیگه اینطور نشه.

ما یخچال مون خیلی قدیمی هست مارک هیتاچی و حدود 2 سال پیش که اینطور شده بود 600 تومن خرج برداشت که اگر می دونستیم اینقدر هزینه داره حتما یه دونه آکبند تهیه می کردیم. به هر حال تعمیرکارن دیگه اگر تعمیر نکنن نونی ندارن بخورن حالا به هر قیمتی.

شاید یخچال های مدرن امروزی یا مارک های معتبر سامسونگ و ال جی و .... خودشون این چیز ها رو رعایت کرده باشن.

10. این کاربر از mohsenP3000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2019

پيش فرض

سلام و احترام

می دونید که برد یخچال شما کجا هست؟ مثلا مال ما داخل و در انتهای فریزر بود. تعمیرکار بهمون گفت باید همون موقع که متوجه شدید یخچال رو از برق می کشیدید و برد رو باز و با سشوار خشک می کردید و بعد از چندین ساعت دوباره به برق می زدید. بعد هم که برد رو درست کرد برای دور محفظه یه سری پلاستیک عایق به کار برد و بعد هم که کار گذاشت دورش رو چسب آکواریوم مخصوص زد که دیگه اینطور نشه.

ما یخچال مون خیلی قدیمی هست مارک هیتاچی و حدود 2 سال پیش که اینطور شده بود 600 تومن خرج برداشت که اگر می دونستیم اینقدر هزینه داره حتما یه دونه آکبند تهیه می کردیم. به هر حال تعمیرکارن دیگه اگر تعمیر نکنن نونی ندارن بخورن حالا به هر قیمتی.

شاید یخچال های مدرن امروزی یا مارک های معتبر سامسونگ و ال جی و .... خودشون این چیز ها رو رعایت کرده باشن.
    قربونت
    راستش ایران نیستم ولی مارک یخچالمون هم معروف نیست واقعیت. نمیدونم واللا امیدوارم کار بکنه تازش رو نمیتونم بخرم در اصل. دسته دو هم ریسکیه واقعیت

تاريخ عضويت
    Sep 2019

پيش فرض

من گمان میکنم بستگی داره به نوع یخچال و سازنده ی آن که چه کیفیتی را درساخت آن بکار برده باشن.
    یخچال ما LG و بزرگه بالاش فریزر و پائینش یخچال. پارسال رفته بودیم مسافرت یک هفته ای و در فریز باز مانده بود.خیلی از مواد درونش آب شده بودن وبعضی ها هم هنوز کمی یخ داشتن.و البته یخچال هم از کار افتاده بود یعنی کار نمیکرد.
    ما گمان کردیم سوخته و باید در فکر یک نو باشیم. ولی وقتی با یخچال ساز که با پدرم دوستی داشت مشورت کردیم او گفت 24 ساعت از برق بکشیمش و درون آنرا خوب تمیز کنیم و در این مدت هم درش باز باشه تا بو نگیره. بعد از 24 ساعت که به برق زدیم دیدیم کاملا سالمه و هیچ مشکلی نداره.
    این تجربه شخصی بود که گفتم شاید بدرد بخوره.
    سلام دوست خوب
    واللا مال ما 10 ساعت شد ولی در به طور کامل باز نبود یعنی یه جورایی بسته هم نبود ولی دیگه اون اتصال بین در و دیواره برقرار نبود. فریزر که آب نشده هیچی. خدا کنه چیزی نشه
    Last edited by mirzabozorg; 26-01-2020 at 14:11.

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

هیچ مشکلی واسش پیش نیومده، نگران نباشید
    موتور و لوازم یخچال به سادگی خراب نمیشن، اما اگه به قول دوستان کیفیتش بد باشه و یا آب باز شده از مواد داخل یخچال روی تجهیزات حساس بریزه، خوب طبیعی هست که بسوزه.
    توی این دوازده ساعت، تنها اتفاقی که افتاده اینه که موتورش بطور دائم کار کرده، اما خب فشار وارده رو تحمل کرده و مشکلی واسش پیش نیومده

مثل روز اول ازش استفاده کنید، دقت کنید که دیگه در یخچال به هیچ عنوان باز نمونه، اگه لاستیک های دور در نامناسب هستند، تعمیرکار بیارید اون لاستیک ها رو عوض کنه تا در یخچال، کامل، محکم و بدون مشکل بسته بشه .

14. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2019

پيش فرض

هیچ مشکلی واسش پیش نیومده، نگران نباشید
    موتور و لوازم یخچال به سادگی خراب نمیشن، اما اگه به قول دوستان کیفیتش بد باشه و یا آب باز شده از مواد داخل یخچال روی تجهیزات حساس بریزه، خوب طبیعی هست که بسوزه.
    توی این دوازده ساعت، تنها اتفاقی که افتاده اینه که موتورش بطور دائم کار کرده، اما خب فشار وارده رو تحمل کرده و مشکلی واسش پیش نیومده

مثل روز اول ازش استفاده کنید، دقت کنید که دیگه در یخچال به هیچ عنوان باز نمونه، اگه لاستیک های دور در نامناسب هستند، تعمیرکار بیارید اون لاستیک ها رو عوض کنه تا در یخچال، کامل، محکم و بدون مشکل بسته بشه .
    خیلی ممنون دوست خوبم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •