تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 13

نام تاپيک: نویز خط کمک

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2019

14 نویز خط کمک

سلام کسی میدونه چطور نویز خطو بگیرم چیکار کنم که دوتا خط که هر دو از ADSL جداگانه استفاده میکنن رو هم نویز میندازن
    در حالت عادی وضعیتم اینه
    به محض روشن شدن خط دوم هم خط اول هم دومی نویز میگیره

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2019

پيش فرض

این عکس فقط وضعیت مودم خودم بود خط من بهش اسپلیتر
    وصل نیست تلفن هم وصل نیست یک خطه که فقط برای اینترنته ولی خط دومی بهش اسپلیتر وصله هم تلفن اطلاعات بیشتری خواستید بگیر
    Last edited by LMA; 27-11-2019 at 12:07.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2019

پيش فرض

سلام کسی میدونه چطور نویز خطو بگیرم چیکار کنم که دوتا خط که هر دو از ADSL جداگانه استفاده میکنن رو هم نویز میندازن
    در حالت عادی وضعیتم اینه
    به محض روشن شدن خط دوم هم خط اول هم دومی نویز میگیره

اول از همه زنگ بزنید به ISP تون بگید تست سلت SELT بگیرن تا طول خططون در بیاد
    با این کار به صورت تئوری میتونید ماکسیموم سرعت دریافتی رو محاسبه کنید

مورد بعدی این که برید سر خط تست بگیرید با مودم دقت کنید که بهتره سیم تلفن خونه رو از سر خط جدا کنید و فقط مودم وصل باشه
    اینجا ببینید SNR و Attenuation با بالا چقدر فرق داره
    اگر خیلی تفاوت بود بین این مقادیر از سر خط و پریز اول و ورودی منزل بدونید که سیمی که از باکس مخابرات تا منزلتون رفته مشکل داره

اگر بین پیریز اول (دقت کنید پریز اول رو پیدا کنید و ادامه سیم رو جدا کنید منظور همون سیمی که پریز های تلفن بعدی خانه میرود ، انگار خونه فقط ۱ پریز تلفن داره)
    اگر بین پریز هاتون اختلاف زیاده یعنی سیم کشی داخلی بین پریز های منزل خودتون مشکل داره!
    شما بایید ۳ جا شرایط رو بسنجی و تست بگیری
    ۱-باکس مخابرات (سر خط)
    ۲-پریز اول و ورودی منزل
    ۳-پریزی که قصد استفاده داری ازش و میخوایی مودم رو وصل کنی بهش

این تا اینجا که متوجه مشکل سیم کشی بشی
    به احتمال خیلی زیاد مشکل سیم کشی داری شما با تجربه من که دارم شرایط خططیتون رو میبینم

کاری که من توی منزل خودم کردم این بود
    کابل خوب تهیه کردم یه عدد تللفن بیسیم هم تهیه کردم

از سر خط تا اولین پریز رو یه تیکه کابل کشیدم خودم و پریز های دیگه هم اصلا خط رو قطع نکردم اضافه به اندازه گذاشتم برای زمانی که بخوام بر فرض استفاده کنم ولی تا به امروز استفاده نشده

جدای همه این ها
    کیفیتت خططون به DSLAM های مورد استفاده مرکز مخابراتیتون و ISP تون هم ربط داره

4. این کاربر از FarzamRamazi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

LMA

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2019

پيش فرض

اول از همه زنگ بزنید به ISP تون بگید تست سلت SELT بگیرن تا طول خططون در بیاد
    با این کار به صورت تئوری میتونید ماکسیموم سرعت دریافتی رو محاسبه کنید

مورد بعدی این که برید سر خط تست بگیرید با مودم دقت کنید که بهتره سیم تلفن خونه رو از سر خط جدا کنید و فقط مودم وصل باشه
    اینجا ببینید SNR و Attenuation با بالا چقدر فرق داره
    اگر خیلی تفاوت بود بین این مقادیر از سر خط و پریز اول و ورودی منزل بدونید که سیمی که از باکس مخابرات تا منزلتون رفته مشکل داره

اگر بین پیریز اول (دقت کنید پریز اول رو پیدا کنید و ادامه سیم رو جدا کنید منظور همون سیمی که پریز های تلفن بعدی خانه میرود ، انگار خونه فقط ۱ پریز تلفن داره)
    اگر بین پریز هاتون اختلاف زیاده یعنی سیم کشی داخلی بین پریز های منزل خودتون مشکل داره!
    شما بایید ۳ جا شرایط رو بسنجی و تست بگیری
    ۱-باکس مخابرات (سر خط)
    ۲-پریز اول و ورودی منزل
    ۳-پریزی که قصد استفاده داری ازش و میخوایی مودم رو وصل کنی بهش

این تا اینجا که متوجه مشکل سیم کشی بشی
    به احتمال خیلی زیاد مشکل سیم کشی داری شما با تجربه من که دارم شرایط خططیتون رو میبینم

کاری که من توی منزل خودم کردم این بود
    کابل خوب تهیه کردم یه عدد تللفن بیسیم هم تهیه کردم

از سر خط تا اولین پریز رو یه تیکه کابل کشیدم خودم و پریز های دیگه هم اصلا خط رو قطع نکردم اضافه به اندازه گذاشتم برای زمانی که بخوام بر فرض استفاده کنم ولی تا به امروز استفاده نشده

جدای همه این ها
    کیفیتت خططون به DSLAM های مورد استفاده مرکز مخابراتیتون و ISP تون هم ربط داره
    با گوگل مپ فاصله گرفتم حدود 3 کیلومتر بود
    این تاپیک مال قبلا راستش من خودمم احساس میکنم مشکل از قسمتیه که سیم تلفن شده دو تیکه یکی شده اون یکی خط یکی خط من
    وضعیت سیم کشیش پوسیده نیست ولی استانداردم نیست در کل زنگ زدم به شرکت isp و گفتم سرعت رو 3 مگ تنظیم کنن نویز خط خوب شد snr شد 15 منم دیگه پیگیرش نیستم همینطوری اوکیه ولی دوست داشتم بدونم اگه کسی مشکل منو داشته برای چی بوده

6. این کاربر از LMA بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2019

پيش فرض

تست سر خطم گرفتم هیچ تفاوتی نداشته مشکل از سیم کشی نیست مگه اینکه برم سره دکل تست بگیرم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2019

پيش فرض

این تاپیک مال قبلا راستش من خودمم احساس میکنم مشکل از قسمتیه که سیم تلفن شده دو تیکه یکی شده اون یکی خط یکی خط من
    وضعیت سیم کشیش پوسیده نیست ولی استانداردم نیست در کل زنگ زدم به شرکت isp و گفتم سرعت رو 3 مگ تنظیم کنن نویز خط خوب شد snr شد 15 منم دیگه پیگیرش نیستم همینطوری اوکیه ولی دوست داشتم بدونم اگه کسی مشکل منو داشته برای چی بوده

با ۳ کیلومتر حدود ۸ مگابیت بایید خططون باشه به چشم دیدم این مورد رو
    یه نکته ای که یادم رفت اینه که خط شما روی gdmt هست یعنی ADSL1 نه 2+
    البته این مورد رو برای زمانی میزارن که خط کیفیت خوبی نداره و میخوان که خط استیبل تر باشه

ترمینال ورودیتون رو بررسی کردین؟
    ممکنه داخل زمین برق فشار قوی از کنار کابلتون رد شده باشه ی سیمتون زخمی شده باشه که بین ۲ تا خططون اینقدر اختلاف هست.

میتونید از همسایه هم بخوایید تست کنن براتون ولی در کل زیر ساخت کشور ما برای ADSL اصلا خوب نیست

بهتون پیشنهاد میدم با مودم های سیمی قدیمی سالم تست کنین اونا سازگاریشون بیشتره با DSLAM ها
    ولی اگر میفرمایید سر خط همینه یه جای راه یه بلایی سر سیم ها اومده نه فقط شما ممکنه بقیه هم باشن ولی خیلی پیگیرش نباشن و اذیت نباشن سرش

من به شخصه بی خیال ADSL شدم و الان لاینم روی ۶ مگابیت هست
    ولی در کل سیستم های بیسیم خلی بهتر هستن!

اگر جایی کمکی از دستم بر میومد در خدمتم

9. این کاربر از FarzamRamazi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

LMA

اگه نباشه جاش خالی می مونه Khazuk's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    شیراز - زرهی

پيش فرض

یک مشکلت مربوط مودم دی لینکه مودمای دیلینک یخورده به نویز حساسن یه مودم دیلینک قدیمی دارم snr بیاد دوروبر 8 یا 7 لینک پریده یه دیلینک 2740u داشتم pc روشن میکردم لینک میپرید ردخور نداشت دو هفته کار کرده بود با کلی ضرر فروختمش ... با مودم تی پیلینک snr روی 5 هم اومده ولی لینک نپریده... یه مودم تی پیلینک از کسی بگیر تست کن نویزت کمتر میشه

11. این کاربر از Khazuk بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

LMA

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2019

پيش فرض

با ۳ کیلومتر حدود ۸ مگابیت بایید خططون باشه به چشم دیدم این مورد رو
    یه نکته ای که یادم رفت اینه که خط شما روی gdmt هست یعنی ADSL1 نه 2+
    البته این مورد رو برای زمانی میزارن که خط کیفیت خوبی نداره و میخوان که خط استیبل تر باشه

ترمینال ورودیتون رو بررسی کردین؟
    ممکنه داخل زمین برق فشار قوی از کنار کابلتون رد شده باشه ی سیمتون زخمی شده باشه که بین ۲ تا خططون اینقدر اختلاف هست.

میتونید از همسایه هم بخوایید تست کنن براتون ولی در کل زیر ساخت کشور ما برای ADSL اصلا خوب نیست

بهتون پیشنهاد میدم با مودم های سیمی قدیمی سالم تست کنین اونا سازگاریشون بیشتره با DSLAM ها
    ولی اگر میفرمایید سر خط همینه یه جای راه یه بلایی سر سیم ها اومده نه فقط شما ممکنه بقیه هم باشن ولی خیلی پیگیرش نباشن و اذیت نباشن سرش

من به شخصه بی خیال ADSL شدم و الان لاینم روی ۶ مگابیت هست
    ولی در کل سیستم های بیسیم خلی بهتر هستن!

اگر جایی کمکی از دستم بر میومد در خدمتم
    آره نباید حساس باشی رو این چیزا
    سر صبی که اینترنت روشن کردم وضعیت خط این بود با این تفاوت که snr روی 26 بود
    این عکس الان انداختم الان اون یکی خطمون به اینترنت وصله snr شد 14 دقیقا نصف شد اگه سرعتم رو 4 مگ تنظیم میکردم snr رو 9 بود

یه چیزیم امتحان کردم Gdmt که خاموش کردم اصلا خط دیگه وصل نمیشه چراغ ای دی اس ال ثابت نمیشه
    شاید اشکال از مودمم باشه شاید بعدا یه مودم خریدم فعلا واجب نیست با همین میسازم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2019

پيش فرض

یک مشکلت مربوط مودم دی لینکه مودمای دیلینک یخورده به نویز حساسن یه مودم دیلینک قدیمی دارم snr بیاد دوروبر 8 یا 7 لینک پریده یه دیلینک 2740u داشتم pc روشن میکردم لینک میپرید ردخور نداشت دو هفته کار کرده بود با کلی ضرر فروختمش ... با مودم تی پیلینک snr روی 5 هم اومده ولی لینک نپریده... یه مودم تی پیلینک از کسی بگیر تست کن نویزت کمتر میشه
    مرسی از نظرت من مشکل پرش لینک ندارم ولی همینکه اون یکی خط روشن میشه لینک من میپره و حتما باید مودم خاموش روشن کنم تا دوباره وصل بشه
    گاهی اوقاتم مثلا شب تا صب روشن باشه مودم صبحش قطع میشه باید خاموش روشن کنم تا دوباره وصل بشه کلا ثبات نداره
    در مورد upnp میشه توضیح بدی به چه دردی میخوره جز گزینه ها هست که فعال بکنی یا غیر فعال ولی نمیدونم برای چیه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2019

پيش فرض

آره نباید حساس باشی رو این چیزا
    سر صبی که اینترنت روشن کردم وضعیت خط این بود با این تفاوت که snr روی 26 بود
    این عکس الان انداختم الان اون یکی خطمون به اینترنت وصله snr شد 14 دقیقا نصف شد اگه سرعتم رو 4 مگ تنظیم میکردم snr رو 9 بود

یه چیزیم امتحان کردم Gdmt که خاموش کردم اصلا خط دیگه وصل نمیشه چراغ ای دی اس ال ثابت نمیشه
    شاید اشکال از مودمم باشه شاید بعدا یه مودم خریدم فعلا واجب نیست با همین میسازم
    مشکل مودمتون نیست از ISP هست

15. این کاربر از FarzamRamazi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

LMA

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •