تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: درخواست کمک برای شروع کار با EntityFrameWork

کـاربـر بـاسـابـقـه am_merman01's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    یه جایی گوشه دهکده جهانی تو یه کانکشن دایال آپ

14 درخواست کمک برای شروع کار با EntityFrameWork

باسلام خدمت دوستان و استاتید گرامی

نمی دونم هنوز کسی توی این انجمن فعالیت داره یا نه ولی به عنوان آخرین امیدم سئوالم رو اینجا مطرح میکنم.

من قصد دارم کار با Entity Frame Work رو یاد بگیرم. برای شروع هم از یه سایت به آدرس زیر رفتم و مرحله به مرحله هر کاری رو که تو این صفحه توضیح داده انجام دادم
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ولی متاسفانه با خطا مواجه میشم که عکسش رو اینجا آپلود کردم.

حالا لطفا کسی میتونه بهم بگه مشکل کجاست؟ کجای کار رو اشتباه رفتم؟ اصلا چیکار باید بکنم

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

سلام
    امروز کاملاً اتفاقی سری به اینجا زدم ...
    اول عرض کنم که به ظاهر از EF6 استفاده میکنید.
    نمیخواهم در همین شروع کار را سخت کنم ولی شاید بد نباشد روی dotNetCore و به طبع آن EFCore3 هم فکر کنید.

اما در مورد خطا، از تصویر نمیتوان چیزی متوجه شد، شاید SchoolContext تان ایراد داشته باشد و یا شاید app.config تان مشکل داشته باشد.
    باید دو فایل فوق را قرار دهید تا بتوان دید مشکل کجاست.

اگر کمک تان میکند، میتوانید این نمونه کد قدیمی وساده را بررسی کنید، با همان EF6 نوشته شده.

موفق باشید.

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت

پيش فرض

سلام خدمت استاد حاجی شریفی عزیز که همیشه به عنوان آخرین امید به داد من میرسه

ممنون بابت توجه تون.
    راستش رو بخواید قصد من هم یادگیری EFCore هستش ولی هرچی منابع پیدا کردم به شکلی توضیح داده بودن که شما باید از قبل EF6 رو بلد باشی این شد که منم گفتم که اول مبانی EF6 رو یاد بگیرم بعد برم جلوتر.

برم سر مشکلم:

در حالت ابتدایی و ساده هیچ مشکلی وجود نداره یعنی وقتی که کلاس Context رو بدون پارامتر صدا میکنم چون خود net. برام کانکشن استریگ میسازه مشکلی پیش نمیاد ولی وقتی میخوام از app.config استفاده کنم به مشکل بر میخورم و ارور میده

فرض کنید که من یک کلاس context ساده دارم مثل این:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    حالا میام و توی App.Config کانکشن استرینگ رو تعریف میکنم ولی با خطا مواجه میشم. یک کپی کامل از کانفیگ میزارم اینجا:
    کد:
    متن خطا هم که بهم نشون میده این هستش:
    کد:
    میشه لطفا بررسی کنید و ببینید مشکل کار در کجاست؟

ممنون از کمکتون
    Last edited by am_merman01; 10-01-2020 at 22:24.

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام برادر عزیز
    این خطای فعلی از connectionString است ، یعنی ارتباط برقرار نمیشود.
    یعنی همین connectionstring خارج app.config کار میکند؟
    نام دیتابیس تان SchoolDB-ByConnectionString است؟ با خط تیره؟ (یا مثال است؟!)
    و نسخه کامل sql-server را هم که نصب کرده اید؟ (Data Source=.)

یا نسخه دیگری از sqlserver را نصب دارید و یا نام دیتابیس متفاوت است
    (پروژه تان هم که dotNetCore نیست و همان dotNetFramework472 است؟)

آن پروژه zip که فرستادم چطور؟ توانستید اجرایش کنید؟ آن هم خطا دارد؟

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت

پيش فرض

سلام مجدد
    فکر نمی کنم مشکل از VS یا sql باشه. چون دارم از نسخه 2019 استفاده میکنم که از سایت رسمی ماکروسافت دانلود کردم.
    بزارید کمی واضح تر توضیح بدم:
    من دارم بر اساس چیزی که در این آدرس توضیح داده شده سعی میکنم که EF رو یاد بگیرم
    کد:
    همانطور که مشخصه در این صفحه توضیح داده که کلاس base constractor در کلاس context میتونه سه حالت داشته باشه:
    1. حالت بدون پارامتر یا حالت defult
    فرض کنید که من یک کلاس به نام student و یک کلاس به نام grade تعریف کردم که هرکدوم از این کلاس ها پارامتر های خودشون رو دارند و با استفاده از کلید خارجی student_ID با هم در ارتباط هستند.
    حالا وقتی من کلاس context رو به شکل زیر تعریف کنم و برنامه رو کامپایل کنم VS به طور اتوماتیک یک دیتابیس sql با نام ترکیبی فضای نام(Name space) و نام کلاس Context برام ایجاد میکنه.
    کد:
    در اینجا یک دیتابیس با نام First_EF_TEST.SchoolContext تولید میشود

2. حالتی که میشه نام دیتابیس رو در کلاس context انتخاب کرد
    اگه من در داخل کلاس Context بخوام میتونم نام بانک داده رو خودم انتخاب کنم فقط کافیه که کد زیر رو در کلاس context تغییر بدم
    کد:
    که با تعریف کد بالا برای من یک دیتابیس با نامی که به صورت قرمز هایلایت شده ایجاد شده ساخته میشه.
    خوب تا اینجای کار من هیچ مشکلی ندارم
    در اینجا یک دیتابیس با نام SchoolDB تولید میشود

3. حالتی که من فقط نام connection string رو به کلاس context ارجاع میدم
    در این حالت من باید connection string رو در app.config بسازم و اونو به کلاس context آدرس دهی کنم . که متاسفانه این قسمت شدنی نیست.
    من تمامی مراحل رو پله پله طبق چیزی که توی همون وبسایت توضیح داده شده طی میکنم ولی نمی دونم کجای کار اشتباهه که برنامه نمی تونه connection string من رو بشناسه.
    البته توی app.config من یک قسمتی به طور اتوماتیک توسط VS ساخته میشه که در واقع provider رو تعریف میکنه. من حدس میزنم که شاید مشکل از اون باشه!!!
    خلاصه نمی دونم مشکل کجاست فقط چند روزه که حسابی رفته روی اعصابم و نمی تونم ادامه کار رو یاد بگیرم.
    Last edited by am_merman01; 12-01-2020 at 20:48.

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام مجدد
    واقعا عذر خواهی میکنم در ماه گذشته چندین کار پشت سر هم و فشرده برایم رخ داد که ... میبخشید!
    احتمال زیادی میدهم که تا حالا باید مشکل تان حل شده باشد که انشاا... چنین است و البته شرمندگی رها کردن تاپیک می ماند برای من

اگر حل نشده ...
    اینطور که شما میفرمائید حدس میزنم باید مشکلی در همان app.config داشته باشید.
    دقت کنید که app.config فقط برای پروژه های exe تحت NetFramework است.
    مثلا مطالب مرتبط با آن بدین شکل در NetCore کاربرد ندارد.
    در تحت وب هم بجای آن و شبیه آن web.config را داریم.

دقت کنید که اگر پروژه تان dll یا همان ClassLibrary است، تغییرات فوق را باید در app.config فایل exe ای که startup است انجام دهید یا در web.config سایتی که startup است.

دقت کنید که در پروژه های exe و پس از کامپایل ، فایل app.config در خروجی به نام فایل exe تان rename میشود.
    یعنی در خروجی برنامه و بعد کامپایل یا در زمان تحویل پروژه فایل app.config میشود filename.exe.config
    کد:
    اگر فایل app.config شما درست شناسایی شده باشد باید در مسیر bin\Debug پروژه فایل filename.exe.config را با همان مقادیر داشته باشد، آیا اینطور است؟
    در نهایت اگر مشکل تان حل نشد، لطفا فایلی آپلود کنید تا مشکل را یافته و اطلاع دهم.
    مجدد پوزش میخواهم و شب خوش.

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت

پيش فرض

سلام مجدد
    واقعا عذر خواهی میکنم در ماه گذشته چندین کار پشت سر هم و فشرده برایم رخ داد که ... میبخشید!
    احتمال زیادی میدهم که تا حالا باید مشکل تان حل شده باشد که انشاا... چنین است و البته شرمندگی رها کردن تاپیک می ماند برای من
    سلام خدمت استاد عزیز
    این چه حرفیه شما همیشه به من و بقیه دوستان لطف داشتید.
    خداروشکر مشکل من حل شده و علاوه بر EF 6 الان دیگه یادگیری EF Core رو هم تقریبا تموم کردم و دارم سعی میکنم چندتا کار تمرینی انجام بدم تا بهش تسلط پیدا کنم.
    اتفاقا مشکلم با کمک نمونه ای که شما برام گذاشته بودید حل شد. انقدر مشکل ساده بود که باورم نمی شد.
    ولی خب بد نیست توضیح بدم شاید این مشکل برای بقیه هم پیش بیاد.

و اما مشکل مربوط میشد به کانکشن استرینگ:
    توی حالت عادی معمولا وقتی توی سرور local (کامپیوتر خودمون) کار میکنیم میشه بجای نوشتن کامل آدرس سرور فقط یک نقطه گذاشت و اینجوری ماکروسافت خودش آدرس کامل سرور رو به برنامه ارجاع میده.
    اما به طور عجیبی با اینکه توی خود سایت ماکروسافت از همون نقطه توی EF استفاده کرده بود اما برنامه اون رو نمیشناخت و حتما باید آدرس کامل سرور رو بهش میدادیم.
    بنابراین اگر از دوستان شخصی قصد داشت از نمونه ای که من توی چند پست قبل گذاشتم استفاده کنه باید بجای نقطه کل آدرس رو بنویسه.
    و من ا... توفیق

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •