تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 16 از 16

نام تاپيک: برای اتصال به اینترنت در زمان قطع ارتباط چه می‌توان کرد؟

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

روسیه اینترنتش ملی شده

دیگه به اینترنت جهانی دسترسی ندارن

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

روسیه اینترنتش ملی شده

دیگه به اینترنت جهانی دسترسی ندارن
    شما الان روسیه هستید
    چرا اخبار کذب میزاری

3. 2 کاربر از ALIRK بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

[/QUOTE]شما قرار هست یک بار تجهیزاتش رو خریداری کنید. به نظرتون الان هزینه ای که برای این مثلا اینترنت می پردازید کم هست؟ در ضمن این مدل اینترنت در طی 4-5 سال آینده به لحاظ تجهیزات و قیمت پهنای باند بسیار ارزون تر و همه گیر خواهد شد. در مورد بگیر و ببند هم به فرض امکان پذیر بودن میخوان بگیرن چی بگن؟ چرا از اینترنت استفاده میکنی؟ چند نفر رو میخوان بگیرن؟ کسی که شغلش به اینترنت وابسته هست یا باید مهاجرت کنه یا از همین الان یه راه چاره ای برای زندگی کردن تو این کشور بی قانون پیدا کنه.[/QUOTE]

من خیلی سال پیش زمان دایال آپ اینترنت ماهواراه ای یه طرفه داشتم دریافت با ماهواره و ارسال با اینترنت داخلی فکر کنم 15 20 سال پیش تا الان ندیدم کسی حرف داشتن فروختن سراغ داشتن تجهیزات اینترنت ماهواراه ای هم ارسال و هم دریافت و یزنه ( بدون مجوز ) دور و ور هم آدم تو کار IT و خوره این چیزا کم نبوده شما برو دنیال تجهیزات و مراحل دریافتش ببین عملی هست یا نه ببین میگیرن یا نه از قدیم که شنیده بود ISP های کوچیک که دایال آپ بودن دیش داشته باشن 3 سوت میگیرن. خبر بده قیمت تجهیزات و اکانت و ... و بگیرن فکر کنم میشه جاسوسی و اقدام علیه امنیت ملی تو این مایه ها با شرایط الان بدتر
    Last edited by blackbird; 28-12-2019 at 23:57.

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

ای اس پی فرق میکنه، باید طبق دستورات سازمان تنظیم مقررات عمل کنه، اگه اینترنت زیرساخت نگیره و مراحل قانونیش رو طی نکنه و اینترنت به مردم بفروشه، معلومه که لو میره!

یا اون دوست دیگه در محل دیگه ای میگفت، اینترنت ماهواره ای باعث اختلال روی دستگاه های عابربانک جدا از بانک ها میشه؛ برای همین لو میره!
    درصورتی که یه لحظه با خودش هم اگه میتونست بجای تکرار کردن شایعه، فکر کنه، متوجه میشد که این همه عابربانک توی شهر، برای ارتباط با اینترنت هیچ تجهیزات ماهواره ای ندارن و فقط از خطوط ADSL یا نهایتا ارتباطات رادیویی زمینی پوینت تو پوینت برای دریافت اینترنت استفاده میکنن که دارای امواج با فرکانس متفاوت و زمین به زمین هستن.
    و اینکه امواج ماهواره ای تمام زمین رو بشدت اشباع کردن و اصلا قراره چی قابل ردیابی باشه...

بهرحال مشکل اینه که این سرویس تا امروز مورد استفاده در ایران بصورت عمومی قرار نگرفته، مشکلات نصب، راه اندازی و هزینه بالا ، دردسر های خاص خودش رو داره
    من امسال تصمیم جدی برای راه اندازی گرفتم، بودجه بسیار خوب و بالایی رو هم براش آماده کردم، بدون اغراق به حدود صد نفر مراجعه کردم تا فقط تجهیزاتش رو بخرم و مابقی کارهای راه اندازیش از دست خودم بر میاد، اما موفق نشدم، کسی اونها رو به فروش نمیرسوند و حتی با اینکه شماره تلفنم رو به همه این افراد هم دادم که موقعیت تهیه اون رو در آینده پیدا کنن و خبر بدن، هیچکدومشون تماس هم نگرفتن !
    بعد دیدم با این وضعیت باید خودم لب مرز برم و خرید کنم، جنسی که نیست رو باید بدون هیچ دلیل خاصی چندین برابر قیمت خرید کنم، پس تصمیم گرفتم فعلا دست نگه دارم تا سال آینده.
    پروژه استارلینک ابتدای تابستان سال آینده (99) پوشش کامل داره روی آمریکا و کانادا، و به سرعت طی یکی دو سال آینده پوشش جهانی خودش رو راه اندازی میکنه، (هرچند پهنای باند زیادی که قراره این پروژه ارائه بده شاید تا پنج شش سال آینده نیز طول بکشه) به هر حال بعد از راه اندازی اون سرویس دیگه تجهیزاتش هرچند محدود داخل ایران میاد و اون موقع باید خرید کرد.

چون توی این جور مسائل همیشه دو روی یک سکه وجود داره .
    یک بخش آدم های کاملا فنی و با سواد و با دانش وجود دارن که فقط به دانش مسائل و علم مرتبط با تکنولوژی های مختلف توجه میکنن ، در نتیجه عملی بودن یا نبودن یک مسئله رو از روی اون روش علمی متوجه میشن و کار خودشون رو میکنن.
    اینجور آدم ها قطعا توی انجام، راه اندازی یا استفاده از هر تکنولوِژی ای پیشرو هستن و کاری به دیگر افراد ندارن
    که قطعا تعدادشون محدوده

اما روی دیگه افرادی هستن که بجای اینکه به علم و دانش بپردازند، درگیر رسانه ها هستند و یا به صحبت های دیگر افراد که بنظرشون کارشناس میان گوش میدن
    درواقع ملاک تصمیم گیری اونها، صحبت های عمومی افراد دیگه هست
    که خب چنین عملکردی بخش بیشتر جامعه را در بر میگیره .

پس برای شروع به استفاده کردن این سرویس، مثل خیلی چیزهای دیگه باید ابتدا اشخاص گروه اول شروع به استفاده کنند و اطرافیان همون گروه هم که قطعا همیشه نظاره گر این افراد هستن و خب در اکثر موارد ، هر زمان به این افراد سر میزنن با مشاهده تغییرات تکنولوژی و استفاده گروه اول از این چیزها، تعجب زده میشن، افراد بعدی در صف هستند که از افراد گروه اول تقلید میکنن و شروع به استفاده از چیزهای نو، یا تکنولوژی های ناشناخته براشون میکنن
    در نهایت نیز به مرور استفاده از اون چیزهای نو به چیزهای عادی در جامعه تبدیل میشه و استفاده همگانی و معمولی از اون شروع میشه.

این مسیر در هر صورت باید طی بشه، پس اون دوستانی که اطلاعات دقیقی دارند و به خوبی این تکنولوژی رو طبق تخصص خودشون میتونن تحلیل کنن، فقط باید برن اون رو راه اندازی و مورد استفاده قرار بدن، بحث کردن در موردش بی علت هست در زمانی که عموم جامعه یک چیز رو ناشناخته و یا قابل استفاده نمیدونن.
    بعد از اون به مرور زمان، نهایت کاری که میشه برای دیگر دوستان انجام داد، نشون دادن نتایج کار به مرور زمان و طی سال های بعد هست.

اگر قطع اینترنت بطور کامل اجرایی بشه، خب این فراید تسریع میشه و افراد بیشتری ، سریعتر برای راه اندازی این سرویس، پیش متخصصین مراجعه خواهند کرد.

من فقط امیدوارم تجهیزاتش هرچند بطور بسیار محدود، توسط واردکننده های بزرگ وارد بشه و برای فروش در مراکز شهرهای بزرگ کشور در دسترس قرار بگیره.
    (حتی با قیمت چند برابری) چون معمولا افرادی که دانش استفاده از تکنولوژی های مختلف رو دارن، حتی در زمانی که تمامی مردم دسترسیشون قطع هست، ارتباطات خودشون رو حفظ میکنن و اگه اینطوری هم نباشه، بازم معمولا ریسک وارد کردن و انتقال تجهیزات غیرقانونی را نمی پذیرن حتی اگه یک سکه کوچک باشه که هرجایی بشه اون رو مخفی کرد
    یک بخش از همین افراد محدود هم ادم های جا افتاده از نظر اجتماعی و یا از نظر مالی ثروتمند هستن و قطعا هوشی که باعث شده در چنین جایگاهی قرار بگیرن بهشون اجازه نمیده ریسک های بی دلیل قاچاق تجهیزات رو بپذیرن.
    Last edited by shaahani; 29-12-2019 at 14:10.

6. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

این مطلب رو بخونید جالبه:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

رئیس سازمان فضایی کشور نگران عقب افتادن از بقیه دنیا تو زمینه اینترنت ماهواره ای هست

یکی نیست به اینا بگه شما نمیخواد به فکر این چیزا باشین، پاتونو رو از روی سیم بردارین کفایت میکنه!

دقیقا برعکس ، نگرانی ایشون از اینه که پاش از روی سیم برداشته بشه

نگرانی سرمایه هم نباید داشته باشه، چون معموله ثروت های ملی همیشه خرج گذاشتن پا روی سیم شده
    ایران طی ده سال اخیر بیشتر از کره جنوبی برای اینترنت هزینه کرده، منتها در یک راه متفاوت، کره ای ها ای پول را خرج زیرساخت و اینترنت آزاد کردن و در دورترین روستاهای این کشور نیز اینترنت فیبر نوری وجود داره و اینترنت در این کشور جزو زیرساخت های شهری به حساب میاد که بجز برق و آب و غیره، کابل های فیبر نوری اینترنت را نیز درب منزل به تمام شهروندان تحویل می دهند، آنها فهمیدن که برای پیشرفت ارتباطات باید کاملا آزاد باشد،و اصلا محدود کردن آن با ذات شکل گیری آن در تضاد است بنابراین چیزی به نام شبکه ملی ندارند.
    اما برعکس روحانیون در ایران از روز اول در پی جنگ و جدل با تکنولوژی بودند و از ویدیو گرفته تا هر چیز جدیدی که مشاهده کردند، برای پیکار با آن شمشیر را از رو بستند.
    هزینه های هنگفت از سرمایه ملی و نفت؛ خرج فیلترینگ و محدود سازی یا قطع اینترنت شد و می شود
    درنهایت نیز چیزی که گیر کره جنوبی آمده است با هزینه کمتر از ایران در این حوزه، پرسرعت ترین اینترنت جهان است اما ایران جزو بدترین ها در موضوع ارتباطات و فیلتر محتوا در جهان قرار گرفته.
    ماهواره ها نیز به مانند دیگر کارها، مانند شیوه همیشگی وقتی پرتاب شوند، در جهت قطع ارتباطات و کنترل هرچه بیشتر اطلاعات مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
    و صد البته سرمایه گذاران این پروژه ها بخش خصوصی که دنبال زنگی بهتره و پیشرفت اقتصادی و شکوفا کردن خود و جامعه خود است انجام نمی شود. (این بخش بصورت دائمی سرمایه های خود را برای سرمایه گذاری از ایران خارج میکنند تا بتوانند سرمایه گذاری کنند!)
    هزینه این پروژه ها مستقیما از نفت و سرمایه های ملی که در اختیار حاکمان است، تامین می شود.
    تنها موضوع مطرح از نظر این مسئولین شاید کمی کمتر کردن، بودجه انواع سازمان های تبلیغات اسلامی و حوزه در کشور است که به تنهایی هر ساله بیش از هفتاد درصد بودجه را به خود اختصاص می دهند، تا بودجه پروژه های ماهواره ای در جهت منفعت این گروه به انجام برسد.

8. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن آنتی ویروس Dr Nima's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

13

معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور از ارائه طرح «شناسایی استفاده‌کنندگان از فیلترشکن» خبر داد.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •