تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: مشکل با روتر

داره خودمونی میشه nima210's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    Earth

پيش فرض مشکل با روتر

با سلام

من با مشکلی رو به رو شدم که تا الان نه خودم تونستم دلیلشو پیدا و رفع کنم و هیچ کس تونسته بفهمه داستان چی!!!!

من روتر/اکسس پونت دارم : TP-Link TL-WR2543ND که اینترنت رو از یک مودم TP-Link TD-8811 میگیره
    یک روتر دیگم دارم که فاصله دار و به صورت ریپیتر.
    تنظیمات بر روی مودم Brig و اکانت اینترنت بر روی اکسس پوینت ست شد.
    DHCP هم بر روی اکسس پویت هستش.

تا اینجا همچی اوکی هست..

حالا مشکل دیوانه کننده کجاست:
    بعد یه مدت وصل بودن گوشیم iPhone 6S به شبکه یهو بی دلیل اینترنت رو گوشی قطعه میشه (وای فا رو متصل نشون مده) به همراه اون اتصلال تمام شبکه با اکسس پویت قطع میشه حتی با کابل هم نمیشه وصل شد به اکسس پوینت (انگار اکسس پوینت قفل شد و هنگ کرده) و جالب تر این ک وقتی وای فای گوی قطع کنم همچی درست میشه

واقعااااا راهنماییی کنید دارم دیوانههه میشم
    همه نو تنظیماتی انجام دادم از اپدیت اکسس پوینت و مودم
    ریست کردن تنظیمات اینترنت گوشی هیچ جوابی ندادددددد

2. 2 کاربر از nima210 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Hamed-M1's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    ABADAN-TEHRAN

پيش فرض

سلام
    من حرفه ای نیستم در این زمینه
    یک روتر شیائومی داشتم که مشکلی که باهاش داشتم این بود که سرعت گاهی کند میشد اما با وصل کردن مستقیم ستگاه ( موبایل و ... ) به مودم ADSL سرعت اوکی بود ( نوع کانکشن PPOE)
    اون زمان تنظیمات روترم اینطور بود که CLIENT ها یعین IP ادرس های هر دستگاه مثل موبایل و ... روی روتر نمایش داده میشد . اما توی مودم فقط اسم روتر نوشته میشد که وصله ...

حالت کانکشن روتر روی گذاشتم روی WIRED REPATER یعنی ریپیتر سیمی
    با این کار دیگه IP ها افتاد روی مودم
    سرعتم هم اوکی شد

4. 2 کاربر از Hamed-M1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    Earth

پيش فرض

سلام
    من حرفه ای نیستم در این زمینه
    یک روتر شیائومی داشتم که مشکلی که باهاش داشتم این بود که سرعت گاهی کند میشد اما با وصل کردن مستقیم ستگاه ( موبایل و ... ) به مودم ADSL سرعت اوکی بود ( نوع کانکشن PPOE)
    اون زمان تنظیمات روترم اینطور بود که CLIENT ها یعین IP ادرس های هر دستگاه مثل موبایل و ... روی روتر نمایش داده میشد . اما توی مودم فقط اسم روتر نوشته میشد که وصله ...

حالت کانکشن روتر روی گذاشتم روی WIRED REPATER یعنی ریپیتر سیمی
    با این کار دیگه IP ها افتاد روی مودم
    سرعتم هم اوکی شد
    ممنون
    شما اکانت PPOE و DHCP سرور را روی مودم گذاشتی و اکسس پونت رو رو حالت تنها ریپیت گذاشتی که اوکی شد.

داستان من سرعت نیست، کلا بک به فنا میره و با قطع کردن اتصال گوشی شبکه به حالت قبل برمیگرده

6. 2 کاربر از nima210 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

اون ریپیتری که گفتین با فاصله از اکسس پوینت شما قرار داره، چطور به اکسس پوینت متصل هست ؟ من دقیق متوجه نشدم اگه با شکل توضیح میدادین بهتر بود، سه تا دستگاه دارین دیگه درسته ؟
    ریپیتر را خاموش کنید، فقط اکسس پوینت با اتصال PPPoE از مودم تی پی لینک اینترنتی شما، اینترنت بگیره... حتما حتما حتما فقط یک DHCP Server فعال روی شبکه خودتون داشته باشید که روی اکسس پوینت تنظیم شده باشه و داخل مودم اینترنت و ریپیتر بخش DHCP Server غیرفعال باشه.

میتونید روی یک سیستم که به پنل هر سه تا دستگاهتون دسترسی مدیریتی مستقیم داره، نرم افزار انی دسک رو نصب کنید تا من بصورت مستقیم به اون متصل بشم و نگاهی به تنظیمات شما بندازم.
    اما قبلش حتما باید یک تصویر از شبکه خودتون که چطور دستگاه ها با سیم یا بدون سیم به همدیگه متصل هستند، (توپولوژی شبکه خودتون) رو نشون بدین تا وضعیت فعلی اون رو متوجه بشم.

8. 3 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    Earth

پيش فرض

‎ممنون از جواب
    ‎ي توضيح كامل بدم

‎اولين توپولوژي شبكم اينطوري بود
    ‎يه مودم TP-Link TD-8811 رو حالت bridge قرار دادم و با سيم به پورت WAN روتر اكسس پوينتم TP-Link TL-WR2543ND وصل كردم.

‎همچي اوكي كار ميكنه هم شبكه داخلي و هم اينترنت.
    ‎مشكل از كجا شروع ميشه؛ دارم با گوشيم كار ميكنم iPhone 6s iOS 13.3، شبكه رو گوشيم قطع ميشه اما داخل تنظيمات واي فأي رو متصل نشون ميده و بقيه دستگاهام ك ب شبكه وصل هست هم قطع ميشن يا اگرم بخوام دستگاهي رو وصلl كنم وصل نميشه، وقتي واي فأي گوشيم و قطع ميكنم تمام شبكه به حالت أوليه برميگرده.

‎بعد گفتم شايد مشكل از روتر اكسس پوينتم هست و ي توپولوژي ديگه ست كردم
    ‎دومين توپولوژي شبكه اينطوري هست
    ‎يه مودم TP-Link TD-8811 رو حالت ppoe قرار دادم و با سيم به پورت LAN پورت TP-Link TL-WA901ND وصل كردم.

‎باز همچي اوكي كار ميكنه هم شبكه داخلي و هم اينترنت. كه دوباره همون اتفاق افتاد.

10. این کاربر از nima210 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •