تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 20

نام تاپيک: دنبال یه پاور مناسب برای این سیستمم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض دنبال یه پاور مناسب برای این سیستمم

سلام کانفیگ سیستم من اینه
    cpu: corei7 5960x
    motherboard: asusx99 e-ws
    ram:64gb (8*8)
    gpu:gtx 980 ti
    sdd:128 pro
    sdd: 256 pro
    sdd:512 pro
    hdd: ws 2trabyte
    dvdwriter

باهاش رندرهای سنگین فیلم و تدوین انجام میدیم و کلا زیاد تحت فشاره پاور قبلیش ۱۳۵۰ وات بود خراب شد.

این پاور خوبه برا این کانفیگ؟

Silverstone Strider Titanium SST-ST1500-TI Computer Power

اگر نه چی پیشنهاد میدین؟ ممنونم

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

حداقل 750 وات باید درنظر بگیری واسش

پیشنهاد من
    Corsair AX 850 W 80+ Titanium Certified Fully Modular ATX Power Supply

3. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

ممنونم از جوابتون. حالا اگه ولتاژ بالاتر بگیرم مشکل ایجاد می شه؟ مثلا 1350 وات؟ یا 1200 وات؟

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

ممنونم از جوابتون. حالا اگه ولتاژ بالاتر بگیرم مشکل ایجاد می شه؟ مثلا 1350 وات؟ یا 1200 وات؟
    گرفتن وات بالاتر، نهایتا باعث مصرف بیشتر برق و همینطور سر و صدا و حرارت بیشتر میشه و فایده دیگه ای برای شما نداره.
    اما اینکه مضر باشه، نیست و مشکلی ایجاد نمیکنه .

شما باید درنظر داشته باشید که در یک پاور تنها تولید میزان کافی وات و توان برای ارائه به دستگاه خودتون کفایت نمیکنه و نکات دیگه ای رو نیز در خرید باید مورد نظر قرار بدین.
    یک پاور ممکنه حتی هزاروات توان اضافه داشته باشه که مورد مصرف سیستم شما قرار نگیره، اما همون ششصد وات که در حالت اورکلاک داره به سیستم شما میده، بعد از اندکی کار کردن و داغ شدن، آتش بگیرد. (ویدیوهای متعددی در این زمینه میتونید در اینترنت پیدا کنید)
    یعنی یک پاور خوب، وات مصرفی قطعات را با کمترین نوسان به اونها میده و این باعث سلامت نگه داشتن قطعات سیستم میشه
    یک پاور خوب، حداقل مصرف انرژی را نسبت به مصرف سیستم یه شما میده و دارای راندمان بسیار بالاست تا از هدر رفتن انرژی تا حد ممکن جلوگیری کنه.
    یک پاور خوب، مقاومت بیشتری نسبت به تغییرات در جریان ورودی از خود نشان می دهد که نوسانات برق شهری را مستقیم به قطعات سیستم منتقل نکند و وجود کنترلر های بیشتر روی آن باعث می شود در صورت بروز مشکل در سیستم برق رسانی سریعتر متوجه شده و دستگاه را خاموش نماید.
    یک پاور خوب، دارای قطعات بسیار باکیفیت است که باعث طول عمر بسیار بالاتر آن نسبت به سایر پاورهای هم توان می شود.
    یک پاور خوب، خنک کار میکند و صدای کار آن بسیار پایین است و می توان آن را بیصدا دانست.
    یک پاور خوب، تقسیم انرژی و وات خروجی را در درگاه های خود بسیار مناسب انجام داده است و در نتیجه عدم توازن مورد نیاز بین وات خروجی هر بخش از درگاه ها (مثلا پردازنده، گرافیک و مولکس و ...) باعث کم آمدن برق در قسمتی از قطعات و اضافه بودن آن در بخشی دیگر نمی شود.
    یک پاور خوب خیلی خیلی ویژگی های قابل بحث دیگه داره که ارتباطی به توان خروجی اون نداره.

پس نتیجه میگیریم که گرفتن یک پاور بد با توان بالاتر می تواند به سادگی سرمایه ما را به هدر دهد، با انتخاب توان مناسب و همزمان انتخاب یک پاور خوب می توان مطمئن شد که سالهای سال به کار خود ادامه خواهد داد و هیچگونه مشکلی برای سایر قطعات سیستم بوجود نخواهد آورد.

پاوری که معرفی کردم رو نمی تونم بگم بهترینه چون بین علما اختلاف میافته
    اما یکی از خوب ها در این زمینه هست و با ده سال گارانتی تعویض در بازارهای جهانی ارائه میشه که نشان از کیفت بالا اون هست و مصرف کننده هاش هم از اون راضی هستند.
    البته شاید بخاطر قیمت 230 دلاری که شاید بشه گفت حتی دو برابر قیمت پاور های هم توان و معمول توی بازاره، ممکنه پیدا کردن و خرید اون در ایران کمی سخت باشه.

این نکته را نیز باید حتما اضافه کنم که خرید یک پاور خوب به تنهایی نمیتونه عدم آسیب به خود پاور و حتی قطعات را تضمین کنه، برای اینکه درصد احتمال آسیب خوردن قطعات کامپیوتر خودتان در اثر جریان الکتریکی رو بسیار بسیار کم کنید، نیاز هست پس از خرید پاور، یک دستگاه UPS نیز تهیه کنید و برق کامپیوتر خودتان را از آن تامین کنید.
    دستگاه UPS را نیز مستقیم به برق شهر متصل نکنید و حتما بر سر راهش یک محافظ برق کامپیوتر و لوازم صوتی تصویری قرار دهید.
    Last edited by shaahani; 07-12-2019 at 20:57.

6. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

مرسی خیلی اطلاعات خوبی بود. قربونت با توجه به کانفیگ سیستمم که تو پست اول نوشتم ممکنه نظرتون رو درباره این پاور بگین؟

Strider Platinum SST-ST1200-PT

برند: سیلوراستون

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

مرسی خیلی اطلاعات خوبی بود. قربونت با توجه به کانفیگ سیستمم که تو پست اول نوشتم ممکنه نظرتون رو درباره این پاور بگین؟

برند: سیلوراستون
    متاسفانه من فرصت و وقت پاسخگویی به این سوال رو ندارم، چرا که باید به دقت تمام اطلاعات منتشر شده از طرف سازنده بررسی بشه، بعد باید به سراغ آنالیزر های مستقل و کاملا حرفه ای توی این زمینه رفت و نتایج آزمایشات عملی روی اون دستگاه رو از اونجا بدست آورد که تا چه حد اون پاور در عمل، با گفته های تولید کننده مطابقت داره.
    در نهایت نیز باید به سراغ تجربه کاربران بیشمار در مورد استفاده از اون دستگاه رفت تا بشه یک جمع بندی کلی در موردش کرد.
    برند سیلوراستون رو به شخصه نه استفاده کردم و نه آنچنان فراگیر بوده که بتونم نظر شخصی در موردش بدم.

شاید دوستان دیگه بتونن کمکتون کنند، اما در همین حد میتونم بگم که من فعلا فقط میتونم دو برند Corsair و EVGA را تائید کنم. (اونهم به شرطی که قطعه اصلی بدستتون رسیده باشه و یک نمونه فیک و جعلی نباشه)

9. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه Cyber-PC's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    middle of hourglass

پيش فرض

بهترین راه استفاده از وبسایت‌های PSU Calculator هست. در این سایت‌ها شما می‌توانید تمام قطعات سیستم را وارد کرده تا توان مورد نیاز را برایتان محاسبه کنند، من ۳ نمونه از این سایت‌ها را برایتان قرار می‌دهم
    در ضمن در نظر داشته باشید که هر منبع تغذیه‌ای یک نقطه ایده‌آل دارد که بهترین بهره‌وری را برای شما خواهد داشت.
    من خودم همیشه کمی بیشتر از میزان مورد نیاز تهیه می‌کنم و همیشه هم از این کارم راضی بودم

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در مورد انتخاب استاندارد 80 PLUS هم اگر مصرف بالایی دارید و مشکل بودجه هم مطرح نیست سعی کنید بجای استاندارد طلایی از پلاتنیوم یا حتی تیتانیوم استفاده کنید.
    Last edited by Cyber-PC; 09-12-2019 at 00:00.

11. این کاربر از Cyber-PC بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

ببخشید فکر کنم سوالمو درست مطرح نکردم. منظورم این بود این پاوری که گفتم به لحاظ استانداردهای رابط ها به اون کانفیگ می خوره یا خیر؟ نگیرم یه وقت کابلش یا پین هاش فرق داشته باشه ساپورت نکنه تجهیزاتمو.

sys config:
    cpu: corei7 5960x
    motherboard: asusx99 e-ws
    ram:64gb (8*8)
    gpu:gtx 980 ti
    sdd:128 pro
    sdd: 256 pro
    sdd:512 pro
    hdd: ws 2trabyte
    dvdwriter

پاور مد نظرم :

یه مشکل دیگم اینه نمی دونم پاور فعلیم اصلا خرابه یا نه. سیستم هنگام بازی های سنگین و تدوین و رندر ریست می شه. وقتی خاموش می کنی تا نیم ساعت پاور سیستم روشن نمی شه بعد نیم ساعت چهل دقیقه که حتما باید دکمه فیزیکی برق پشت کاور رو قطع کنی دوباره روشن می شه.

این درصورتیه که دمای سی پی یو و کارت گرافیک نرماله و در دمای نرمال هنگام فشار روی سیستم مثل همون بازی ریستارت می شه.

این مشکل از پاوره؟؟

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

منظورم این بود این پاوری که گفتم به لحاظ استانداردهای رابط ها به اون کانفیگ می خوره یا خیر؟ نگیرم یه وقت کابلش یا پین هاش فرق داشته باشه ساپورت نکنه تجهیزاتمو.
    پاور موردنظر شما از نظر تعداد کانکتورها مشکلی نداره و سوکت کم نداره.

روی مادربورد :

بخش A,B و C حتما باید متصل بشه.
    بخش D اما بیشتر برای همخانی با مدل های ضعیف تر پاور که دارای دوتا کانکتور ATX نیستند، در نظر گرفته شده که بجای سوکت شماره دوم، از یک کانکتور آزاد PCIe استفاده شود.
    بنابراین نیازی نیست که به کانکتور شماره D سوکتی متصل کنید، اما اگر خواستید برق بیشتری بدهید میتوانید یک کانکتور PCIe نیز به این قسمت متصل نمایید.

با توجه به تعداد 8 عدد کانکتور هشت پین کارت گرافیکی (PCIE) حتی اگر یکی از کانکتور ها را به مادربورد وصل کنید، 7 عدد دیگر باقی خواهند ماند و می توانید دوتا از آنها را به کارت گرافیکی متصل نمایید.
    بنابراین مشکلی وجود نخواهد داشت.

یه مشکل دیگم اینه نمی دونم پاور فعلیم اصلا خرابه یا نه. سیستم هنگام بازی های سنگین و تدوین و رندر ریست می شه. وقتی خاموش می کنی تا نیم ساعت پاور سیستم روشن نمی شه بعد نیم ساعت چهل دقیقه که حتما باید دکمه فیزیکی برق پشت کاور رو قطع کنی دوباره روشن می شه.

این درصورتیه که دمای سی پی یو و کارت گرافیک نرماله و در دمای نرمال هنگام فشار روی سیستم مثل همون بازی ریستارت می شه.

این مشکل از پاوره؟؟
    ممکنه ایراد شما از قطعات دیگه هم باشه، یا حتی یک اتصالی کوچک برای شما دردسر ساز شده باشد.
    با اینحال میتوانید ولتاژ های خروجی پاور را در زمانی که کار زیادی از آن کشیده می شود بصورت نرم افزاری و یا با یک مولتی متر و یا یک تستر پاور، مورد بررسی قرار دهید که مشخص شود آیا کم آوردن وات مصرفی باعث خاموش شدن سیستم شما می شود و یا ایراد از پاور نیست.

به هرحال دقت کنید که پاورهای معمولی تر معمولا وات خیلی زیادی به کارت گرافیک اختصاص نمی دهند، بنابراین حتما کانکتور 6 پین بخش D مادربورد خود را متصل نکنید و تنها دو سوکت 8 پین بالای مادربورد را به پاور متصل نمایید.

اگر پاور فعلی دو سوکت 8 پین ATX ندارد (هریک دوتا 4 پین کنار هم) برای بخش های A و B می توانید از تبدیل های موجود در بازار استفاده کنید و مثلا دو کانکتور مولکس چهارپین برق دی وی دی رایتر را به یک 6 پین PCIe تبدیل نمایید و در بخش D متصل نمایید :

و یا هر یک از پین های چهارتایی ATX مربوط به اتصال به مادربورد را با یک تبدیل به یک 8 پین جداگانه متصل نمایید تا بتوانید هر دو بخش A و B را بطور کامل پر نمایید:

ممکن است اتصال فعلی پاور بد انجام شده باشد و با وجود اینکه پاور فعلی توان کافی برای تولید جریان مورد نیاز سیستم شما را داشته باشد، به دلیل در نظر گرفتن تقسیم بندی های وات روی پاور، از بخش Pcie بسیار توان زیادی طلب شده باشد اما توان بخش های دیگر که در تقسیم بندی پاور شما در نظر گرفته شده است، بلااستفاده باشد.
    این کانکتور های تبدیلی ممکن است کمک کند که مشکل بوجود آمده را رفع کنید.

14. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

مرسی از پیشنهادات امتحان می کنم نتیجه شو می ذارم براتون . فقط اینکه وقتی سیستم رو خاموش می کنی تا پاور فیزیکی پشت کیس رو قطع نکنی و مجددا راه اندازی نکنی سیستم روشن نمیشه این هم ممکنه از همون تقسیم اشتباه برق باشه؟

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •