تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 24

نام تاپيک: سوال برای قیمت تجهیزات سرویس اینترنت ستلایت

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

14 سوال برای قیمت تجهیزات سرویس اینترنت ستلایت

با سلام خدمت دوستان
    با توجه به قطعی اخیر اینترنت در ایران و همانطور با توجه به اینکه شبکه ملی ایران بیش از نود درصد تکمیل شده است و قطعی اینترنت دیگر موجب از کار افتادن سازمان های دولتی نمی شود، احتمال بوجود آمدن قطعی های متوالی در آینده و یا قطع کامل و همیشگی اینترنت در ایران، چندان دور از ذهن به نظر نمی رسد.

نظر به اینکه عدم دسترسی خودم به اینترنت را به هیچ عنوان مورد قبول نمیدانم و همینطور دوست و داماد عزیزم در این یک هفته قطعی اینترنت در کسب و کار کوچک آژانس هواپیمایی خودش، تنها به این دلیل که نتوانسته است بلیط پرواز های خارجی را تهیه کند، بالغ بر هشتصد میلیون تومان ضرر کرده است.
    همینطور نظر به اینکه مشکلات زیاد دیگری نیز فیلترینگ و مانیتورنیگ گسترده ارتباطات در ایران بوجود آورده است که با راه حل دریافت سرویس اینترنت از یک شرکت خارجی به یکباره محو خواهند شد.
    بنابراین تصمیم قطعی برای خرید لوزام اینترنت ماهواره ای و دریافت سرویس اینترنت از یک شرکت خارجی را داریم.

به شخصه نیز بودجه بسیار مناسبی را نیز برای راه اندازی این سرویس برای خودم، در نظر گرفته ام و آماده نموده ام همچنین پس از راه اندازی، سرویس دیگری را نیز برای دفتر هواپیمایی راه اندازی خواهم نمود.

در ابتدا از شما خواهش میکنم که وارد صحبت کردن در مورد، غیر قانونی بودن این سرویس و یا صحبت هایی از این دست نشوید، تلویزیون های ماهواره ای نیز غیرقانونی است اما بصورت گسترده مورد بهره برداری قرار می گیرد.

شایعاتی نیز در مورد زمان پس از راه اندازی سرویس اینترنت دوطرفه وجود دارد، (شایعه ای که می گوید: پس از راه اندازی بسرعت قابل شناسایی است)، این موضوع کاملا بی اساس است و جهت جلوگیری از گسترش استفاده این سرویس بیش از ده سال پیش ساخته شده است.
    از منظر علمی محیط اطراف ما مخصوصا امروزه به شدت از امواج رادیویی مشابه اشباع شده است (امواجی با فرکانس های مشابه برای کانال های تلویزیونی و ماهواره های جی پی اس، شبکه موبایل، وای فای و غیره) و شناسایی امواج که برای چه کاری مورد استفاده قرار میگیرد، ممکن نیست.
    همینطور با وجود دیش های آف ست که در مقابل پارازیت کاملا ایمن هستند و امواج را مستقیم به سمت آسمان می فرستند، اگر با دستگاه اندازه گیری امواج الکتریکی-RFمتر اقدام به اندازه گیری امواج تابشی حتی در نزدیکی دیش درحال کار، کنیم، امکان مشاهده امواج نبوده زیرا آنها مستقیم به آسمان و ماهواره ارسال می شود و از روی زمین قابل ردگیری نیست. (مگر آنکه کاملا روبروی دیش بایستیم)
    همینطور با توجه به اینکه یک از دوستان خودم قبلا در ایران بوده و به مدت ده سال در مرکز شهر از این سرویس بدون هیچ مشکلی بهره برد، و یا دوستان دیگری که این سرویس را راه اندازی کرده اند و داکیومت های کاملی از نحوه راه اندازی و کارکرد آن با تصاویر تهیه کرده اند و نوشته اند که مشکلی از لحاظ شناسایی در زمان فعال شدن آن نیست، مشکلی در راه اندازی و استفاده از این سرویس نمی بینم.
    و باز همینطور به این دلیل که شرکت هایی مثل اسپیس ایکس اعلام کرده اند که با دوازده هزار ماهواره سرویس کامل اینترنت را برای کره زمین فراهم خواهند نمود و تعداد ماهواره سرویس دهنده را به بیش از سی هزار عدد خواهند رساند و فعالیت کلی آن از اواسط سال 2020 اغاز می شود (چند ماه دیگر) و با توجه به اینکه هم اکنون سرویس های آنها بر روی آفریقا بصورت کاملا رایگان ارائه می شود، و صحبت هایی از رایگان کردن آن در مناطق محروم دیگری چون خاورمیانه در میان بوده است، حتی ممکن است این سرویس بصورت رایگان در ایران ارائه شود و اگر نشود نیز، شرکت های دیگری نیز اقدام به ارائه سرویس اینترنت بصورت ماهواره ای کرده اند و تعداد بالای ماهواره سرویس دهنده و رقابت احتمالا قیمت فعلی این سرویس را که هم قیمت اینترنت جهانی است و برای ایرانیان در حال حاضر گران به حساب می آید، بشکند.
    حتی دور از ذهن نیست که در آینده این خدمات مثل خدمات چی پی اس برای تمام جهان بصورت رایگان ارائه گردد.

باتوجه به این گفته پیش بینی میکنم که استفاده از این سرویس در آینده در کشورمان گسترش یابد. (همانطور که در حال حاضر هرچقدر دیش های مردم را به پایین بیاندازند نمیتوانند کاری در قبال استفاده تمام مردم کشور از این تکنولوژی بکنند، در آینده داستان مشابه ای را برای سرویس اینترنت متصور هستم)
    بنابراین پرداخت به شایعه هایی نظیر شناسایی یا مسائلی مثل قوانین فعلی استفاده از این سرویس بنظرم کمی منجر به انحراف مسئله اصلی مورد نیاز من و انحراف موضوع تاپیک می شود.
    چون تصمیم من برای راه اندازی این سرویس قطعی است و بودجه بالا راه اندازی آن را نیز فراهم نموده ام، بنابراین هزینه اشتراک و اکانت های ماهانه آن نیز در حال حاضر برای من مطرح نیست و مشکلی با آن ندارم.

مسئله اصلی در حال حاضر برای من دانستن قیمت فعلی تجهیزات و تهیه آنها است، هر گونه کمک هرچند کوچک در این زمینه از سوی شما بزرگوارن با تجربه، برای من بسیار ارزشمند و مفید خواهد بود که قطعا کمک های بزرگ و راه گشا برای من است پس لطفا من را از راهنمایی خودتون بی نصیب نکنید.
    پیشاپیش نهایت تشکر را از ارسال پست در این تاپیک و راهنمایی هایی که به من میکنید، دارم.

قیمت اکانت ها و سرویس اینترنت در حال حاضر تا حدودی مثل تصویر زیر است، البته سرویس دهنده های مختلف اختلاف قیمتی نسبتا زیادی باهمدیگه دارند، اما قیمت های تصویر پایین را تا حدودی میشه ملاک خرید در حال حاضر به حساب آورد.

جهت خرید اکانت من پول را به حساب خانواده دوستم در ایران به ریال واریز میکنم و دوستم در خارج کشور با ارز خارجی خرید میکنه و از نظر خرید اکانت مشکلی نیست.

مشکل اما در خرید تجهیزات هست .
    دیش مورد استفاده تقریبا با دیش های فعلی برای کانال های تصویری تفاوت نداره و میشه از یک دیش آف ست 90 تا 120 استفاده کرده که در بازار وجود داره و تهیه اون، مشکل نیست.

اما مسئله بر سر ال ان بی مورد نیاز هست :

این ال ان بی ها KU دوتا جای سوزن دارند و دوتا کابل آنتن به اونها میخوره که یکی برای ارسال استفاده میشه و دیگری برای دریافت.
    متاسفانه من موفق به پیدا کردن این مدل در بازار نشدم، هرچند که ای اس پی های دارای مجوز Vsat مثل پارس آنلاین این تجهیزات را برای فروش دارند و آنها را با سرویس خودشان به فروش می رسانند، اما متاسفانه به این دلیل که ساختمان اصلی ارائه دهنده سرویس اینترنت این شرکت ها (متصل به ماهواره) داخل ایران بوده و با دریافت سرویس از آنها، به شبکه داخلی آی اس پی های مورد بحث وصل شده و همچنان مشکلات فیلترینگ و قطعی اینترنت پا برجا خواهد بود، خرید از آنها برای من قابل قبول نیست.

ممنون میشم اگه کسی از دوستان اطلاعاتی در مورد قیمت این قطعه و یا کمکی در مورد خرید آن میتواند بکند، من را راهنمایی کنه.

همینطور من نیاز به خرید یک مودم ستلایت دارم

مودمی مشابه مودم بالا ، که البته قیمت این مودم را نتوانستم پیدا کنم اما مودم های مشابه قیمت هایی در حدود 14 تا 20 یورو داشتند.
    اگه اطلاعاتی در مورد قیمت این مودم ها در دسترس دارید و یا اینکه چطور میتوانم یکی از آنها را تهیه کنم، ممنون میشم من را راهنمایی کنید.

در وضعیت فعلی قیمت آنها برای من مطرح نیست و بیشتر در این فکر هستم که هرچه سریعتر بتوانم قطعات خوب تهیه و سرویس را برای خودم راه اندازی نمایم.

خیلی خیلی ممنون از وقتتون و پاسخ های با ارزشی که می دهید و من را راهنمایی می کنید.

2. 3 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

نیاز به خریداری offset dish , iLNB , satellite modem ، نصب و راه اندازی تجهیزات در مشهد دارم.

اگر مودم برای رک ساخته شده باشه و رکموند باشه، بهتره که قابلیت اتصال به دیش گردان رو داشته باشه و بشه به یک دیش گردان که نصب میکنم برای اینکار متصلش کرد.
    اینطوری اگه آی اس پی تعویض کنم، به سادگی با تنظیمات مودم جهت دیش را رو به ماهواره جدید خواهم نمود و نیاز به تنظیم از بالا نخواهد بود.
    همینطور چون رک دارم، دستگاه های من مرتبط تر در داخل آن قرار خواهد گرفت.

البته چنین امکانات اضافه ای بودنش بهتره اما درصورت عدم وجود نیز برای من دارای اهمیت بالا نیست
    مهم فقط راه اندازی این سرویس است، متاسفانه بعد از جستجو زیاد در بین فروشگاه های بزرگ مرکز شهر و اشخاص باسابقه و قدیمی این کار، همچنان موفق به خریداری لوازم نشدم بنابراین من تا انتهای سال جاری و همچنان تا پایان سال 99 نیز پیگیر خریداری این تجهیزات خواهم بود.
    امیدوارم بعد از این مدت مجبور به هماهنگی و خرید مرزی نشوم

4. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

سلام یه مطلبی رو می خواستم خدمتتون عرض کنم منتها الان فرصت ندارم، مطمئنم کمک تون می کنه. برای اینکه تاپیک رو گم نکنم پست گذاشتم. تا بعد..

6. 2 کاربر از mohsenP3000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال سرویس های 3G/4G اپراتورها MMDFullHD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    United State of Shahriar

پيش فرض

نیاز به خریداری offset dish , iLNB , satellite modem ، نصب و راه اندازی تجهیزات در مشهد دارم.

اگر مودم برای رک ساخته شده باشه و رکموند باشه، بهتره که قابلیت اتصال به دیش گردان رو داشته باشه و بشه به یک دیش گردان که نصب میکنم برای اینکار متصلش کرد.
    اینطوری اگه آی اس پی تعویض کنم، به سادگی با تنظیمات مودم جهت دیش را رو به ماهواره جدید خواهم نمود و نیاز به تنظیم از بالا نخواهد بود.
    همینطور چون رک دارم، دستگاه های من مرتبط تر در داخل آن قرار خواهد گرفت.

البته چنین امکانات اضافه ای بودنش بهتره اما درصورت عدم وجود نیز برای من دارای اهمیت بالا نیست
    مهم فقط راه اندازی این سرویس است، متاسفانه بعد از جستجو زیاد در بین فروشگاه های بزرگ مرکز شهر و اشخاص باسابقه و قدیمی این کار، همچنان موفق به خریداری لوازم نشدم بنابراین من تا انتهای سال جاری و همچنان تا پایان سال 99 نیز پیگیر خریداری این تجهیزات خواهم بود.
    امیدوارم بعد از این مدت مجبور به هماهنگی و خرید مرزی نشوم
    من حقیقتاش خبر ندارم که بتونه کمکتون کنه یا ن ولی از مسیح بندری کمک بگیرید
    اون از ماهواره های کشتی اینا یه زمانی با برگ سبز از این داستانا تو تلگرامش گذاشته بود و داشت و حتی ر سور های لینوکسی حرفه ای وارد میکرد
    شخص معتبری هست
    اگ خواستید شماره یا ایدی تلگرامتونو برام پخ کنید

بعد این تعرفه هایی که گذاشتید احتمالا برای ارایه دهنده ای از ترکیه هست که خیلی گران تره شرکت های اروپایی سرویس های بهتری ارایه میدن

درضمن هیچ دیشی حتی سایز بالاها 120 اینتورتو 130 یورواستار ضد پارازیت نیست حتی اون ال ان بی های حرفه ای اینورتو (اروپایی نه اماراتی) لیزر و ... که کمترین نویز فیگور و های گین هستن توانایی این رو ندارن که از پارازیت بدور باشن .... تجربه عملی رو دارم ....
    درضمن شما در مورد اینکه قابلیت پیگیری رو نداره سخت در اشتباهید ... حق با شماست که محیط پر از انواع فرکانس ها و تداخل ها ... دیگ هست رو ندارن چون از فرکانس ها اشباه شده ولی اما چ فرکانس هاییی؟ فرکانس ها هرکدوم مشخص هست برای چ کاری ان
    شما طرف داون لینک به فرض بگیم خب روی باند KA و KU به سمت خیلی از کشور ها میفرسته ن تنها ایران این درسته غیر قابل رهگیریه
    اما اپ لینک از طرف شما صد در صد قابل پیگیریه!

8. 2 کاربر از MMDFullHD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

گفتم که تجربه عملی دوستان استفاده کردن و ردیابی نشده، من بر اساس این موضوع خدمت شما عرض کردم، در حالی که شما طبق شنیده های خودتون پاسخ من رو دادین.

شما اگه دلیل علمی دارین که امواجی که فرکانس های کاملا مشابه با دیگر امواج دریافتی از ماهواره ها دارند و یا همانند بسیاری از دستگاه ها و سرویس های دیگه حال حاضر امواج منتشر میکنن،چطور قابل شناسایی هستند؟!، لطفا با اصول علمی بیان کنید. تازه جالب تر اینجاست که این امواج مستقیم به سمت آسمان و خارج جو فرستاده می شود و مانند خیلی دیگر از آنها زمین به زمین نیست که از روی زمین قابل مشاهده باشند.
    توجه به این نکته بسیار ضروری است که دیتا بر روی امواج سوار می شود، بنابراین موجی که به یک دستگاه شنود و یا امواج سنج می رسد، تنها یک موج است که محتویات آن مشخص نیست و از همه مهمتر آپ لینک یا دان لینک آن قابل تشخیص نیست، مانند زمانی که چند سنگ در آب می اندزید و موج ها در برخورد با یکدیگر الگو های خاصی ایجاد میکنند که متقاطع هستند در هوا نیز چنین الگوهایی بوجود میاید که حتی تشخیص جهت یک موج را نیز دشوار میکند چه برسد به آنکه بخواهند دنبال موجی بگردند که بر روی زمین وجود ندارد و مستقیم به آسمان رفته است و بعد تازه تشخیص بدهد که این موج مربوط به ماهواره و آپ لینک است ! درحالی که قابلیت خواندن اطلاعات از روی یک موج تا دقیقا ماهیت آن مشخص نباشد بسیار دشوار است و بفرض که این اتفاق نیز بیفتد، قابل تشخیص نخواهد بود که دیتا مورد نظر دان لینک بوده است و یا آپ لینک.
    تنها مسئله ای که می توان آن را درست دانست، موضوع تداخل امواج است، در زمان قدیم که تازه سرویس های ماهواره ای راه اندازی شده بود، فرکانس مورد استفاده ماهواره با فرکانس های بی سیم پلیس اروپا یکسان و یک نواخت بود، بنابراین با توجه به اندک بودن ماهواره و سرویس، تداخلی در ارتباطات بوجود می آمد و ممکن بود بعضی از ارتباطات پلیس بر روی زمین توسط ماهواره مختل شود و یا بلعکس آن در زمانی که یک هواپیما و یا هلکوپتر پلیس در آسمان بود ارتباط آن توسط منتشرکننده زمین دچار اختلال شود و هر دو سرویس اینترنت و پلیس کمی دچار ایراد لحظه ای شوند.
    اما با گسترش روز افزون ماهواره امروزه دیگه خبری از این تداخل وجود ندارد و فرکانس ها متناسب و متفاوت طبق استاندارد برای همه وجود دارد.

این مسئله یک شایعه است که بیش از ده سال پیش به دلایل مشخصی ساخته شد که عدم استفاده از شبکه های خارجی و ترساندن مردم از استفاده از اون بود.
    یکسری افراد دیگه مثل خود من هم که اون زمان در انجمن های ماهواره ای یه جورایی مرجع حساب می شدند، برای اینکه حوصله پاسخگویی به تمام ریز جزئیات این سرویس رو نداشتیم باعث ترویج این شایعه شدیم و بجای اینکه کلی توضیحات بدیم و از آخرش دوستی بگه قیمتش زیاده و یا مسائل دیگه این نوع سرویس رو پیش بکشه و بگه نسبت به راه اندازی اون تمایلی نداره، از همون اول با مطرح کردم امکان شناسایی؛ بحث ها رو خاتمه می دادیم و این تصمیمی بود که بین خودمون گرفته بودیم.
    (یکی از علت های شیوع این شایعه همان جمله نوشته شده در مورد این سرویس در بیش از ده سال پیش و ابتدای راه اندازی آن بود که نوشته بودند با فرکانس پلیس تداخل دارد)

اون زمان هیچ توجیه ای نداشت استفاده از سرویس های اینترنت دوطفره ماهواره،زیرا نه مثل الان ماهواره زیاد بود و یا قرار بر این شده بود شرکتی مثل اسپیس ایکس این همه ماهواره برای استفاده از این سرویس به آسمان بفرسته ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )، نه اینکه اطرفمون پر از ماهواره بود و یا خبری از ماهواره های جی پی اس بود، حتی اینترنت بطور بسیار گسترده مورد استفاده قرار نگرفته بود و خیلی از خانه ها یک مودم ساده ADSL یا Dial-UP هم نداشتند،و نه اینکه فیلترینگ در این حد شدت داشت، دور زدن آن چندان مشکل نبود، صحبت و امکانی هم از قطع کامل اینترنت در ایران نبود.
    برای همین شایعه هایی از این دست کمک میکرد، بحث های غیر کاربردی از موضوع صحبت افراد خارج بشه و صحبت های عملی و مفید انجام بشه که اون زمان بسیار مورد نیاز بود.

حالا باز اگه شما همچنان معتقد هستید که این سرویس بعد از راه اندازی قایل شناسایی هست، یک تصویر کامل بکشید از نحوه برقراری ارتباط دیش و آپ لینک با ماهواره و نحوه شناسایی امواج، توجه داشته باشید که تصویر شما باید حتما کاملا بر پایه اصول اولیه و بیادین علم فیزیک باشه و اگه اینطور نباشه من ایراد تصور و فکر شما رو در مورد قابل شناسایی بودن امواج خواهم گفت.

اما منظور من از ضدپارازیت بودن چیست ؟
    مطابق تصویر پایین، هر موجی که از زمین به سمت ماهواره می آید، حتی اگر به قصد پارازیت اندازی نباشد و تنها فرکانس مشابه با فرکانسی داشته باشد که ما مشغول تماشای شبکه تلویزیونی از آن و یا دریافت دیتا از آن باشیم، در صورتی که دارای دیش گرد با ال ان بی در کانون آن باشیم، این موج به روی ال ان بی بازتاب خواهد نمود.

اما اگر از دیش آف ست استفاده نماییم، امواجی که از زمین منتشر شده باشد به سمت ال ان بی بازتاب نخواهند شد.

درست است که همچنان ممکن است موجی از روی زمین به صورت مستقیم به ال ان بی برخورد نماید و یا به روش های دیگر موج های مختل کننده به آن برسد، اما مقدار آن به قدری اندک است که قابل چشم پوشی است و ایجاد اختلال نمی کند.
    این مسئله در زمان ارسال امواج و آپ لینک نیز صادق است و استفاده از دیش آف ست باعث میشود امواج با تمرکز و دقت بالا به سمت آسمان هدایت شود.

البته روش های مبارزه با پارازیت نیز میتواند به همراه حل مسئله اصلی که در بالا توضیح داده شد، کمک کننده باشد، مثل ایجاد موانع فلزی (مثال کوچک استفاده از کولر یا فنس های لانه مرغی بسیار ریز) بر روی زمین و در اطراف دیش که ارسال و یا دریافت امواج به سمت زمین را محدود کرده و از آن جلوگیری میکند.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by shaahani; 04-12-2019 at 09:35.

10. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن اینترنت misam5526's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

یک تصویر کامل بکشید از نحوه برقراری ارتباط دیش و آپ لینک با ماهواره و نحوه شناسایی امواج

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    مورد اول: رفتار تشعشعات در باندهای Ka و Ku .

در این مورد تصویری از نحوه انتشار امواج در باند ka رو میبینیم:

همینطور که دیده میشه، علی رغم اینکه موج اصلی و پرقدرت منتشره در زوایای نزدیک به عمودبه سطح انتن انتشار دهنده حرکت و گسترش پیدا میکنه اما همچنان سیگنالهایی هرچند ضعیفتر در زاویه هایی باز منتشر خواهند شد که توسط رفلکتر (دیش) همسو در مسیر مورد نظر نخواهند بود. و به نوعی نشت سیگنال رو خواهیم داشت.

مورد دوم: آشنایی با روشهای جاسوسی سیگنال و همینطور emitter locating systems.

این سیستمها پیشینه طولانی و ریشه در ردیابی فرکانسها در علوم نظامی و جاسوسی ارتباطات سیستمهای امنتی داشته و دارند که این روزها در هر دو منظور گشترش قابل توجهی پیدا کرده و شاخه های متفاوتی با ابزار های متفاوت در اختیار دارند. حتی موارد تجاری (با محدودیت زیاد البته) فروخته میشه.

در تصویر زیر مثالی نظامی رو میبینیم:

توصویر بالا راداری از دوران شوروی رو نشون میده که کارش محل یابی سیگنالهاست. از این رده انواع مختلف رادار نظامی و تجهیزات پیدا کردن مبداً فرکانسها ساخته شده. طیف کاری رادارهای نظامی هم اکثراً از vhf تا باند ka در موارد جدیدتر و ku در تجهیزات قدیمی تر هست. حساسیت این رادارها خصوصا با پیشرفت تکنولوژی بسیار افزایش پیدا کرده و سیگانالهایی با قدرت بسیار پایین رو هم شناسایی میکنند. قدرت تفکیک فرکانس اونها افزایش پیدا کرده و همینطور با پیشرفت سخت افزارها سرعت سرچ هم افزایش داشته.

در تصویر زیر هم نمونه ای تجاری از سیستمهای رهگیری سیگنال رو میبینید که دارای محدودیت سقف 8000 مگاهرتزی در جستجو و رهگیری سیگنالهاست.

در کل بحث Intelligence signal امروزه خیلی پیشرفته تر از این عکسهاییه که من قراردادم و تجهیزات امنیتی به مراتب خیلی پیشرفته تر در اختیار کشورها قرار داره و برای مقاصد خاص خودشون مورد استفاده قرار میگیرند.

12. این کاربر از misam5526 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

تصاویر مربوط به انتشار سیگنال رو از کجا برداشتید ؟ منابعتون کجاست؟ لطفا جزئیات کاملی از آن ارائه دهید و همینطور بفرمایید در این تصاویر دیش مورد نظر از چه نوعی بوده و زاویه دید آن چه قدر است .

لطفا منابع کاملی نسبت به عملکرد سیستم جاسوسی سیگنال ارائه بفرمایید و همینطور بطور فنی و فیزیکی با جزئیات کامل بفرمایید که این سیستم به چه صورت کار میکند تا در مورد آن بحث و گفتگو شود، بیان این نکته که یک سیستمی هست که میتونه منبع انتشار سیگنال رو پیدا کنه، که نشد جواب! دردی از ما برای روشن کردن موضوع دوا نمیکنه .
    یعنی شما الان باید علاوه بر توضیح مرحله به مرحله نحوه عملکرد این سیستم به صورت تئوری، حتی مدار الکترونیکی پردازش این سیستم ها رو ارائه کنید تا در نهایت با آنالیز آنها مشخص شود، آیا میتوان با آنها از میلیون ها موج مشابه و هم فرکانس، یک موج خاص (فرض بر اینکه موج ارسالی به ماهواره ما به روی زمین بسیار حرکت کرده! و به آنها برسد) فقط شناسایی شود، که این موج ارسالی مربوط به ارسال دیتا به ماهواره است، پیدا کردن مکان انتشار امواج حال دیگر بماند برای بعد !

14. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

تصاویر مربوط به انتشار سیگنال رو از کجا برداشتید ؟ منابعتون کجاست؟ لطفا جزئیات کاملی از آن ارائه دهید و همینطور بفرمایید در این تصاویر دیش مورد نظر از چه نوعی بوده و زاویه دید آن چه قدر است .

لطفا منابع کاملی نسبت به عملکرد سیستم جاسوسی سیگنال ارائه بفرمایید و همینطور بطور فنی و فیزیکی با جزئیات کامل بفرمایید که این سیستم به چه صورت کار میکند تا در مورد آن بحث و گفتگو شود، بیان این نکته که یک سیستمی هست که میتونه منبع انتشار سیگنال رو پیدا کنه، که نشد جواب! دردی از ما برای روشن کردن موضوع دوا نمیکنه .
    یعنی شما الان باید علاوه بر توضیح مرحله به مرحله نحوه عملکرد این سیستم به صورت تئوری، حتی مدار الکترونیکی پردازش این سیستم ها رو ارائه کنید تا در نهایت با آنالیز آنها مشخص شود، آیا میتوان با آنها از میلیون ها موج مشابه و هم فرکانس، یک موج خاص (فرض بر اینکه موج ارسالی به ماهواره ما به روی زمین بسیار حرکت کرده! و به آنها برسد) فقط شناسایی شود، که این موج ارسالی مربوط به ارسال دیتا به ماهواره است، پیدا کردن مکان انتشار امواج حال دیگر بماند برای بعد !
    علاقه ای به ادامه بحث ندارم. و صد البته اقناع شما هم هدف من نبود که اگه بود از پست اول جواب میدادم. مباحث مربوطه رو از مقالات و کتب مختلف میتونید پیدا کنید. مباحثی که در سطوح دانشگاهی تدریس میشه رو من قرار نیست به شما مرحله به مرحله توضیح بدم که متوجه بشید و اصولا رسالت این فروم هم نیست.

براتون ارزوی موفقیت میکنم در هر صورت.

16. این کاربر از misam5526 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

علاقه ای به ادامه بحث ندارم. و صد البته اقناع شما هم هدف من نبود که اگه بود از پست اول جواب میدادم. مباحث مربوطه رو از مقالات و کتب مختلف میتونید پیدا کنید. مباحثی که در سطوح دانشگاهی تدریس میشه رو من قرار نیست به شما مرحله به مرحله توضیح بدم که متوجه بشید و اصولا رسالت این فروم هم نیست.

براتون ارزوی موفقیت میکنم در هر صورت.
    اوکی دوست خوبم، بحثی با شما نیست
    متاسفانه موضوع بحث تاپیک به سمتی رفت که من از ابتدا اعلام کردم مایل به اون نیستم اما باز دوستان آمدند و همان موضوعات را بیان کردند.
    چون مباحثه در این موضوع به درد من نمی خورد، من دنبال راه اندازی سرویس هستم و هیچگونه سوال و پرسشی در مورد قابل ردیابی بودن یا نبودن آن ندارم.

لطفا به شما برنخوره، این یک موضوع جمعی هست و روی سخن من شما نیستید و یک یاداوری همگانی است، در ابتدا هر انسانی از جمله خود من، حداقل میتونه چند کتاب در مورد روش صحیح فکر کردن و استدلال کردن بخونه تا دچار خطاهای بزرگ در نحوه تفکر کردن نشه.
    این جمله مهم است: ادعا های بزرگ نیازمند اثبات و مدارک بزرگتر است.

باید همیشه متوجه بزرگی ادعایی که می کنیم باشیم، باید بدانیم که هر ادعایی که مطرج میکنیم، مسئولیت اثبات و ارائه مدارک در مورد اون نیز کاملا بر عهده خودمان است.
    این اصول اولیه و یکی از پایه ای ترین موضوعات منطق است.
    اگر قرار باشد هر شخصی ادعا های بزرگی بکند و سپس مدارکی برای آن نیاورد و بگوید خودتان بروید در مورد ادعای من تحقیق کنید و یا خلافش را ثابت کنید، سپس انتظار داشته باشد که دیگران حرف او را متقاعد کننده بدانند، آنگاه با افراد و جامعه ای روبرو خواهیم شد که به هرگونه خزئبلی باور و اعتقاد دارند.

من میتوانم بگویم بر روی یک میزکامپیوتر پرنده در کهکشان اندرومدا درحال پرواز هستم و از آنجا این پست را برای شما ارسال میکنم و در پاسخ به شخصی که میگوید ادعای خودت را ثابت کن، بگویم: "مباحثی که در سطوح دانشگاهی تدریس میشه رو من قرار نیست به شما مرحله به مرحله توضیح بدم" میتونی خودت سفینه بسازی و به اینجا بیایی تا من را ببینی، تازه ممکن است دانش شما در حدی نباشد که بتوانید من را در دنیای بی انتها پیدا کنی و موقعی که به آنجا رسیدی، ممکن است من هر جایی در عالم و گیتی پهناور باشم.
    این مشکل من نیست که تو نمیتوانی صحت ادعای من را بررسی کنی، بنابراین باید به آن باور داشته باشی و ممکن است حقیقت داشته باشد!

میایید و چند تصویر از فرکانس سنج های ساده نظامی و خانگی میگذارید و سپس ادعای بزرگی میکنید که: اینها میتوانند نوع موج را شناسایی کنند (دیتای سوار بر موج را بخوانند) و تشخیص دهند که این موج برای ارسال دیتا و ارتباط اینترنت با ماهواره از روی زمین ارسال شده است ! و بعد مکان آن را نیز میتواند دقیقا شناسایی کند و به فرض پس از آنکه شناسایی شد، متوجه گردیم که این موج مربوط به یک دیش غیر مجوز دار است، سپس بتوانید آنرا از روی فعالیتی که درحال انجام است بیابیم.
    در انتها نیز وقتی شخصی به شما میگوید، ثابت کنید، به سادگی بگوییم علاقه ای به بحث نداریم و یا مهم نیست دوست داشتی باور کن و دوست نداشتی نکن.
    بله من نیز سوار یک خر پرنده هستم، علاقه ای به بحث با شما ندارم، دوست داشتی باور کن، دوست نداشتی نکن، من به دنبال قانع کردن شما نیستم...

برای خودتان هم که شده، درست فکر کردن و سخن گفتن را بیاموزید، زیرا چنین رویه فکری ای، بدون تردید ادمی را به چاه عمیق و سیاه نادانی و جهالت پرتاب خواهد نمود.
    Last edited by shaahani; 06-12-2019 at 14:07.

18. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

اوکی دوست خوبم، بحثی با شما نیست
    متاسفانه موضوع بحث تاپیک به سمتی رفت که من از ابتدا اعلام کردم مایل به اون نیستم اما باز دوستان آمدند و همان موضوعات را بیان کردند.
    چون مباحثه در این موضوع به درد من نمی خورد، من دنبال راه اندازی سرویس هستم و هیچگونه سوال و پرسشی در مورد قابل ردیابی بودن یا نبودن آن ندارم.

لطفا به شما برنخوره، این یک موضوع جمعی هست و روی سخن من شما نیستید و یک یاداوری همگانی است، در ابتدا هر انسانی از جمله خود من، حداقل میتونه چند کتاب در مورد روش صحیح فکر کردن و استدلال کردن بخونه تا دچار خطاهای بزرگ در نحوه تفکر کردن نشه.
    این جمله مهم است: ادعا های بزرگ نیازمند اثبات و مدارک بزرگتر است.

باید همیشه متوجه بزرگی ادعایی که می کنیم باشیم، باید بدانیم که هر ادعایی که مطرج میکنیم، مسئولیت اثبات و ارائه مدارک در مورد اون نیز کاملا بر عهده خودمان است.
    این اصول اولیه و یکی از پایه ای ترین موضوعات منطق است.
    اگر قرار باشد هر شخصی ادعا های بزرگی بکند و سپس مدارکی برای آن نیاورد و بگوید خودتان بروید در مورد ادعای من تحقیق کنید و یا خلافش را ثابت کنید، سپس انتظار داشته باشد که دیگران حرف او را متقاعد کننده بدانند، آنگاه با افراد و جامعه ای روبرو خواهیم شد که به هرگونه خزئبلی باور و اعتقاد دارند.

من میتوانم بگویم بر روی یک میزکامپیوتر پرنده در کهکشان اندرومدا درحال پرواز هستم و از آنجا این پست را برای شما ارسال میکنم و در پاسخ به شخصی که میگوید ادعای خودت را ثابت کن، بگویم: "مباحثی که در سطوح دانشگاهی تدریس میشه رو من قرار نیست به شما مرحله به مرحله توضیح بدم" میتونی خودت سفینه بسازی و به اینجا بیایی تا من را ببینی، تازه ممکن است دانش شما در حدی نباشد که بتوانید من را در دنیای بی انتها پیدا کنی و موقعی که به آنجا رسیدی، ممکن است من هر جایی در عالم و گیتی پهناور باشم.
    این مشکل من نیست که تو نمیتوانی صحت ادعای من را بررسی کنی، بنابراین باید به آن باور داشته باشی و ممکن است حقیقت داشته باشد!

میایید و چند تصویر از فرکانس سنج های ساده نظامی و خانگی میگذارید و سپس ادعای بزرگی میکنید که: اینها میتوانند نوع موج را شناسایی کنند (دیتای سوار بر موج را بخوانند) و تشخیص دهند که این موج برای ارسال دیتا و ارتباط اینترنت با ماهواره از روی زمین ارسال شده است ! و بعد مکان آن را نیز میتواند دقیقا شناسایی کند و به فرض پس از آنکه شناسایی شد، متوجه گردیم که این موج مربوط به یک دیش غیر مجوز دار است، سپس بتوانید آنرا از روی فعالیتی که درحال انجام است بیابیم.
    در انتها نیز وقتی شخصی به شما میگوید، ثابت کنید، به سادگی بگوییم علاقه ای به بحث نداریم و یا مهم نیست دوست داشتی باور کن و دوست نداشتی نکن.
    بله من نیز سوار یک خر پرنده هستم، علاقه ای به بحث با شما ندارم، دوست داشتی باور کن، دوست نداشتی نکن، من به دنبال قانع کردن شما نیستم...

برای خودتان هم که شده، درست فکر کردن و سخن گفتن را بیاموزید، زیرا چنین رویه فکری ای، بدون تردید ادمی را به چاه عمیق و سیاه نادانی و جهالت پرتاب خواهد نمود.

روی حرف من هم با شما نیست و بطور کلی عرض میکنم. به همه دوستان در فروم.

بحث کردن نیاز به شرایطی داره که یکیش اینه مطمئن باشی طرف بحثت میفهمه چی میگه و اصولا دانشی در زمینه مورد نظر داره. ایا شخصیت طرف رو فارغ از میزان دانشش برای مباحثه میپسندی و اما اگرهای مختلف. اگه هرکسی احساس کرد داره وقتش رو هدر میده در پاسخ گویی به یک فرد این حقشه که به این نتیجه برسه که دلیلی نداره وقت بزاره .

دعوا و دلخوری هم نیاز نداره. هر کسی هم مطالب رو بخونه و علاقه داشته باشه بیشتر یاد بگیره یا سوال میپرسه در تاپیکی دیگه و یا در پیام خصوصی خواستار راهنمایی میشه و نیازی به کش دادن موضوع نیست، خصوصا که هدف تاپیک این نیست.

احترام میزارم به خواستتون و از همه دوستان عضو فروم میخوام فقط به سوالی که در مورد نحوه تهیه تجهیزات مورد نظر هست پاسخ بدن اگه اطلاع دارند و به هیچ وجه بحثی با شما نداشته باشند.

مجددا ارزوی موفقیت برای شما دارم

20. 2 کاربر از misam5526 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •