تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 3 اولاول 123
نمايش نتايج 21 به 24 از 24

نام تاپيک: سوال برای قیمت تجهیزات سرویس اینترنت ستلایت

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

در مورد پینگ خودمم تحقیقات کردم عالیه، فقط هزینه ماهیانه استفاده از این سرویس باقی میمونه که من یک جا خوندم حدود 80 دلار هست، البته منطقی این هست که پلن های متفاوتی قرار بدن. شرایط آب و هوایی چه تاثیراتی روی این سرویس داره؟

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

در مورد پینگ خودمم تحقیقات کردم عالیه، فقط هزینه ماهیانه استفاده از این سرویس باقی میمونه که من یک جا خوندم حدود 80 دلار هست، البته منطقی این هست که پلن های متفاوتی قرار بدن. شرایط آب و هوایی چه تاثیراتی روی این سرویس داره؟
    ابری بودن هوا قطعا اثر منفی روش میگذاره اما اثر مخرب بسیار بسیار کمتری داره در مقایسه با حالت فعلی که ماهواره ها با فاصله بسیار زیاد نسبت به کره زمین قرار دارن، این ماهواره های اینترنت استارلینک بسیار به زمین نزدیک هستن و در نتیجه شرایط آب و هوایی اثر منفی کمتری روشن میگذاره.

در مورد قیمت نیز چندین موضوع مطرح هست، اول اینکه هدف این پروژه دسترسی همگانی مردم جهان به اینترنت، خارج از جغرافیای مرزی کشور هاست، برای نمونه اونها تائید کردن که در بعضی نقاط محروم مثل آفریقا این سرویس کاملا رایگان هست، با توجه به محدودیت های شدید اینترنت در ایران، بعید نیست که در ایران نیز بعد از مدتی رایگان بشه و یا با قیمت پایین تری ارائه بشه.

موضوع دیگه این هست که شرکت استارلینک هدف اصلیش رو از راه اندازی این پروژه، تامین منابع مالی مورد نیاز برای سفر انسان و زندگی انسان ها در مریخ عنوان کرده و احتمالا بعد از رسیدن به این هدف ممکنه در سیاست های مالی مربوط به استارلینک تغییراتی ایجاد بشه.

یک موضوع دیگه این هست که در چنین پروژه هایی که تعداد بسیار زیادی ماهواره برای استفاده کل ساکنین زمین از یک سرویس، راه اندازی شده، معمولا بعد از مدتی استفاده همگانی و رایگان فعال شده، نمونه اون جی پی اس هست که اول فقط کاربرد نظامی داشت و بعد خدمات خصوصی، در نهایت کاملا رایگان شد، اینترنت ماهواره هم مدتهاست بصورت نظامی مورد استفاده آمریکا هست، الان داره وارد فاز خدمات خصوصی میشه.

پلن های مختلفی وجود داره، ماهانه هشتاد دلار، برای دریافت پهنای باند اختصاصی یک گیگابیت برثانیه سرعت، بدون محدودیت حجمی در طول ماه هست، اونجوری که قبلا من خونده بودم، درواقع برای شرکت ها و کسب و کارها چنین پلنی ارائه میشه.
    ممکنه پلن های پنجاه مگابیت بر ثانیه و یا کمتر نیز ارائه بشه برای کاربران خانگی، حتی شاید؛ اعمال محدودیت ترافیک مصرفی برای کاربران انجام بدن و قیمت از این طریق بسیار کاهش پیدا کنه، ولی خب تا به حال من جایی ندیدم که در مورد اعمال محدودیت ترافیک مصرفی صحبت شده باشه و احتمال زیاد در سرویس و پلن های استارلینک، فقط سرعت یا همون پهنای باند بفروش میرسه و دیگه اهمیتی نداره که کاربر بطور ماهانه چه مقدار ترافیک از سرویس دریافتی؛ مصرف کنه.

فعلا تصمیم دقیقی گرفته نشده و تا سرویس کاملا راه اندازی نشه و به تعداد 12 هزار ماهواره نرسه، قیمت و پلن ها بنظرم از سمت استارلینک به درستی اعلام نمیشه و بالاتر خواهد بود.
    بعد از اون وقتی تعداد ماهواره ها به چهل و دو هزار عدد برسه، من فکر میکنم مرحله ای خواهد بود که از نظر قیمت یا رایگان شدن سرویس، همه چیز مشخص میشه.

تا اون موقع شاید اظهار نظر در مورد قیمت و نحوه دریافت خدمات، شاید درست نباشه و قطعا دقیق نیست.
    Last edited by shaahani; 30-07-2020 at 23:13.

3. 3 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Nima-ZF's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2018

پيش فرض

درود
    به به تاپیک بسیار جالب
    فضا بسیار سنگین و بحث پر بار
    دوستان
    لطفا اگر به نتیجه مطلوبی رسیدین بعد از اتمام کار و تجهیزاتی رو داخل ایران خریداری کردید قیمت هارو درج کنید ببینیم براوردش چقدر میشه!
    (منظور متود استارلینک نیست که هنوز کار داره تا راه بیوفته)

و اینکه راجب این مطلب هم بحث کنیم برای کسی که اونقدر بودجه نداره دو طرفه راه اندازی کنه اوتر نت هم بد نیست
    منتظر نظرات و راهنمایی هاتون هستیم
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by Nima-ZF; 31-07-2020 at 05:21.

اگه نباشه جاش خالی می مونه kenshikan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    اينترنت

پيش فرض

گزارش چند روز پيش درباره هزينه ها و پوشش استارلينک

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

صفحه 3 از 3 اولاول 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •