تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 23

نام تاپيک: رمز دوم یکبار مصرف چیست؟

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

واسه بانک ملت که وحشتناک مسخره است !
    من خواستم رمز دوم پویا بانک ملت رو فعال کنم، دیدم با اینترنت بانک نمیشه! باید حتما بری کنار عابربانک بزنی فعال سازی رمز دوم پویا! بعدش اس ام اس میفرسته بهت که باید بزنی توی برنامه
    حالا خنده دار اینه که شماره تلفنی که روی بانک ملت دادم، توی مودم هست و اس ام اسش رو باید از پنل مودم که توی خونه هست بخونم.
    البته میشه به خونه وی پی ان بزنم و اس ام اس بخونم یا بگم یکی اس ام اس برام بخونه از توی خونه. اما به دنگ و فنگ رفتن کنار عابربانک نمیارزه .

خوشبختانه از بانک ملت استفاده نمی کنم، رمز دوم پویا بانک ایران زمین رو فعال کردم، از روی اینترنت بانک فعال شد و جالبش این بود که توی برنامش امکان رمزدوم پویا واسه موبایل و اینترنت بانک و همینطور حتی رمز اول اصلی کارت هم بود ! برگام ریخت...

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

دوستان برای بانک رفاه کسی تونسته ثبتنام کنه تو برنامش؟راستش گوشی پدرم کمی آب رفته زیر صفحه اش و کمی اعداد رو اشتباهی میزنه مثلا 5 رو بزنم 2 زده میشه ولی با این حال تونستم تا زدن 4 رقم دوم برم ولی همینکه ثبت رو بخوام بزنم،زده نمیشه.

حالا نمیدونم گوشی پدرم خرابه یا مشکل از برنامشه

بعدش رفاه رمزساز پیامکی نداره؟و حتما باید اپلیکیشن رو نصب کنیم؟

من خودم حساب ملت دارم،هم اپلیکیشن داره هم پیامک.شاید کسی گوشی ساده داشته باشه.نمیشه بخاطر نصب برنامه اندرویدشون بره گوشی اندروید بخره

کاربر فعال سرویس های 3G/4G اپراتورها MMDFullHD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    United State of Shahriar

پيش فرض

واسه بانک ملت که وحشتناک مسخره است !
    من خواستم رمز دوم پویا بانک ملت رو فعال کنم، دیدم با اینترنت بانک نمیشه! باید حتما بری کنار عابربانک بزنی فعال سازی رمز دوم پویا! بعدش اس ام اس میفرسته بهت که باید بزنی توی برنامه
    حالا خنده دار اینه که شماره تلفنی که روی بانک ملت دادم، توی مودم هست و اس ام اسش رو باید از پنل مودم که توی خونه هست بخونم.
    البته میشه به خونه وی پی ان بزنم و اس ام اس بخونم یا بگم یکی اس ام اس برام بخونه از توی خونه. اما به دنگ و فنگ رفتن کنار عابربانک نمیارزه .

خوشبختانه از بانک ملت استفاده نمی کنم، رمز دوم پویا بانک ایران زمین رو فعال کردم، از روی اینترنت بانک فعال شد و جالبش این بود که توی برنامش امکان رمزدوم پویا واسه موبایل و اینترنت بانک و همینطور حتی رمز اول اصلی کارت هم بود ! برگام ریخت...
    اگ تو درگاه پرداخت شاپرک این قابلیت رو بذارن که طرف شماره تلفنشو رو موقع پرداخت وارد کنه و هم از خود بانک صادر کننده کارت که همیشه اس ام اس تراکنش ها براش میره اس ام اس رمز برای تایید تراکنش بره و همینطور جزیات تراکنش خیلی خوب میشه!
    اومدن گفتن هر بانک بیاد ی اپ درست کنه یبار مصرف تولید کنه هربانکم اومده هزارتا دنگو فنگ راه انداخته ! ادم باید دور قمری بزنه

برای بانک سامان چون رمز اینترنت بانک رو داشتم از قبل خیلی راحته لاگین تو سایت میکنی بعد رمزینه qr کد رو اسکن میکنه هر سری دیگ هی رمز یبار مصرف تولید میکنه!

بانک پاسارگادم ی کد دستوری داره ک نیازی نداره برم بانک *720#

بانک اینده اونم بدبختی داره باز باید برم شعبه که نیازی ندارم اصلا به رمز دومش با همون سامان پرداخت میکنم

4. این کاربر از MMDFullHD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

اگ تو درگاه پرداخت شاپرک این قابلیت رو بذارن که طرف شماره تلفنشو رو موقع پرداخت وارد کنه و هم از خود بانک صادر کننده کارت که همیشه اس ام اس تراکنش ها براش میره اس ام اس رمز برای تایید تراکنش بره و همینطور جزیات تراکنش خیلی خوب میشه!
    اومدن گفتن هر بانک بیاد ی اپ درست کنه یبار مصرف تولید کنه هربانکم اومده هزارتا دنگو فنگ راه انداخته ! ادم باید دور قمری بزنه

برای بانک سامان چون رمز اینترنت بانک رو داشتم از قبل خیلی راحته لاگین تو سایت میکنی بعد رمزینه qr کد رو اسکن میکنه هر سری دیگ هی رمز یبار مصرف تولید میکنه!
    بانک پاسارگادم ی کد دستوری داره ک نیازی نداره برم بانک *720#

بانک اینده اونم بدبختی داره باز باید برم شعبه که نیازی ندارم اصلا به رمز دومش با همون سامان پرداخت میکنم
    راه های مختلفی داره دیگه
    یکیش اینه که برنامه روی گوشیت فعال کنی، هر دو دقیقه، رمز اول کارت، رمز دوم کارت، رمز موبایل بانک و اینترنت بانک عوض بشه.
    هر بخشی رو که فعال باشه، قبل وارد کردن رمز باید از توی برنامه گوشی (که البته احتیاج به اینترنت نداره) میشه رمز فعلی رو مشاهده کرد. (عملیات تولید رمز بر اساس ساعت گوشی انجام میشه، اگه ساعت گوشی اشتباه باشه، این برنامه ها رمز اشتباه میدن، که واقعی نیست)

راه بعدی درخواست رمز فعلی از بانک هست .
    میشه با گرفتن کد USSD و همون ستاره مربع های همیشگی، از روی شماره تلفنی که برای حساب ضبط شده، رمز فعلی رو مشاهده کرد و در تراکنش بانکی وارد کرد.
    این راه یک زیرمجموعه دیگه هم داره که درخواست رمز رو بصورت SMS به بانک ارسال میکنید و در جواب رمز فعلی رو براتون SMS میکنه

راه حل بعد استفاده از دکمه درخواست رمز در داخل صفحه تراکنش بانکی هست، کنار کادر ورود رمز دوم، یک دکمه گذاشته میشه که روش نوشته ارسال رمز شما، بعد از زدن این دکمه، برای شماره تلفنی که به اون شماره کارت وارد شده، متصله یک رمز دوم ارسال میشه، که خونده میشه و در بخش رمز دوم صفحه تراکنش وارد میشه.

البته همه بانک ها هنوز همه روش ها رو کامل نکردن و این کار زمان می بره اما تکمیل میشه .
    این لینک توضیحات نحوه فعال سازی رمز دوم بانکی در حال حاضر را به تفکیک بانک به بانک توضیح داده.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعضی بانک ها که نیاز به مراجعه به شعبه و عابربانک برای فعال سازی دارن، بنظرم کمی اعصاب خردکن هستند، بانک هایی که از اینترنت بانک امکان فعال سازی رمز دوم پویا رو فراهم کردن، حرکت درست و بجایی کردن.
    Last edited by shaahani; 20-12-2019 at 14:54.

آخر فروم باز italodance's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Copyright

پيش فرض

به نظرم برنامه از کد دستوری خیلی بهتره

دقیقا تایم مونده رو میبینی
    براحتی گزینه کپی داره و نیاز نداری دونه ای عدد بزنی

راحتتره کلا.

7. این کاربر از italodance بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

لطفا حذف شود.با تشکر
    Last edited by محمد7966; 22-12-2019 at 00:09.

تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی شرکت شاپرک در مستند پروتکل وب سرویس‌های درخواست رمز یکبار مصرف برای انجام تراکنش های غیر حضوری از معاونت فناوری‌های نوین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، از تارخ اول دی ماه تمامی کانال‌های انجام تراکنش بانکی نیازمند رمز دوم مانند عملیات کارت به کارت، خرید شارژ، پرداخت قبوض و غیره از جمله درگاه‌های پرداخت اینترنتی، نرم افزارهای خدمات پرداخت شرکت‌های پرداخت ساز و ... با تغییراتی همراه خواهد بود که از جمله آنها باید به افزوده شدن دکمه سامانه هریم برای ارسال رمز دوم یکبار مصرف به مشتری از طریق پیامک و بخشی به عنوان راهنما اشاره داشت.
    با توجه به اجرای طرح رمز دوم پویا و عملیاتی شدن سامانه هدایت رمز یکبار مصرف تحت عنوان هریم از فردا، اول دی ماه، انجام تمامی تراکنش‌های بدون حضور کارت با کارت‌های اعتباری و برداشت نیازمند رمز دوم یکبار مصرف بوده اما به منظور عدم اختلال در انجام تراکنش‌ها، رمزهای ایستا به تدریج در بانک‌ها غیر فعال خواهند شد و این رمزها به صورت موقت در یک بازده برای انجام تراکنش در برخی بانک‌ها قابل استفاده خواهد بود؛ همچنین امکان دریافت رمز پویای پیامکی با ایجاد سامانه هریم توسط بانک مرکزی و هماهنگی شبکه بانکی فراهم شده که آن دسته از مشتریان دارای تلفن همراه هوشمند که قصد ندارند تا نرم افزار رمز ساز را دریافت و فعال کنند یا صاحبان تلفن همراه غیر هوشمند می‌توانند نسبت با تایید شماره تلفن همراه از طریق مراجعه به اینترنت بانک، خودپرداز یا شعب یکی از بانک عامل می‌توانند رمز یکبار مصرف را به سادگی از طریق پیامک دریافت کنند.
    بر اساس الزامات و پیاده سازی‌های انجام شده، پس از تکمیل فیلد شماره کارت توسط کاربر، پیغام " مشتری گرامی، چنانچه از طریقی مانند برنامه کاربردی موبایلی ، رمز پویای خود را دریافت نموده‌اید، نیازی به فشردن دکمه درخواست رمز پویا نمی باشد. در ادامه، رمز پویای خود را درقسمت رمز دوم کارت وارد نمایید". در واقع اگر رمز دوم پویا را از طریق کد دستوری یا نرم فزار رمز ساز فعال کرده‌اید، می‌توانید از طریق کد USSD یا نرم افزار رمزساز رمز یکبار مصرف را دریافت و برای انجام تراکنش در قسمت رمز دوم وارد کنید اما در غیر اینصورت باید بر روی دکمه درخواست رمز پویا از طریق هریم کلیک کنید

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

10. این کاربر از محمد7966 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه vars1's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2018

پيش فرض

سلام دوستان

من کارت ملی دارم.رمز دوم قبلی رو هم نداره.میخاستم بدونم برای هر بار گرفتن رمز پویا باید به عابر برم.خودتون میدونید با این وضعیت نمیشه.برای کارت به کارت هم از طریق گوشی رمز دوم پویا میخاد؟سقف کارت به کارت چقدره در روز؟با چه اپلیکیشنی راحت کارت به کارت بکنم بدون اینکه به عابر برم؟لطفا یه روشی بگید که هربار نیاز نباشه به عابر برم.آیا الان میتونم رمز دوم غیر پویا بگیرم(همون قبلی)؟ممنون میشم سریع کمکم کنید.آموزش بدید چطوری رمز دوم پویا بگیرم بدون اینکه نیاز باشه بار ها به عابر برم/

داره خودمونی میشه Mr 01's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2020

پيش فرض

سلام دوستان

من کارت ملی دارم.رمز دوم قبلی رو هم نداره.میخاستم بدونم برای هر بار گرفتن رمز پویا باید به عابر برم.خودتون میدونید با این وضعیت نمیشه.برای کارت به کارت هم از طریق گوشی رمز دوم پویا میخاد؟سقف کارت به کارت چقدره در روز؟با چه اپلیکیشنی راحت کارت به کارت بکنم بدون اینکه به عابر برم؟لطفا یه روشی بگید که هربار نیاز نباشه به عابر برم.آیا الان میتونم رمز دوم غیر پویا بگیرم(همون قبلی)؟ممنون میشم سریع کمکم کنید.آموزش بدید چطوری رمز دوم پویا بگیرم بدون اینکه نیاز باشه بار ها به عابر برم/
    فقط یکبار باید برید فعال کنید. دفعات بعد با برنامه‌ای که از سمت بانک معرفی شده یا پیامک هنگام تراکنش رمز براتون ارسال میشه. کارت به کارت در روز 3 تومن بوده که توی این دوران کرونایی به 5 تومن افزایش دادن. اگر رمز پویا فعال نکنید با رمزدوم ثابت در روز فقط 100 هزارتومن میتونید تراکنش غیرحضوری داشته باشید.

فرستاده شده از FRD-L09ِ من با Tapatalk

13. این کاربر از Mr 01 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه vars1's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2018

پيش فرض

فقط یکبار باید برید فعال کنید. دفعات بعد با برنامه‌ای که از سمت بانک معرفی شده یا پیامک هنگام تراکنش رمز براتون ارسال میشه. کارت به کارت در روز 3 تومن بوده که توی این دوران کرونایی به 5 تومن افزایش دادن. اگر رمز پویا فعال نکنید با رمزدوم ثابت در روز فقط 100 هزارتومن میتونید تراکنش غیرحضوری داشته باشید.

فرستاده شده از FRD-L09ِ من با Tapatalk
    ممنون از جواب سریعتون.مراحلش رو یکی یکی برای بانک ملی میگید.میتونم رمز دوم سابق رو بگیرم الان یا هر دوش میشه؟ممنون میشم پاسخ بدید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •