رسمی؛ داوید ویا در پایان فصل از دنیای فوتبال خداحافظی می کند

یکی دیگر از ستاره های نسل طلایی اسپانیا در پایان فصل از دنیای فوتبال خداحافظی خواهد کرد.

پس از کارلس پویول، ژابی آلونسو، آلوارو آربلوآ، ویکتور والدز، فرناندو تورس و ژاوی، این بار نوبت به داوید ویا رسیده که از دنیای فوتبال خداحافظی کند. ویا که فوتبالش را در سال 2000 از اسپورتینگ خیخون شروع کرد، تجربه حضور در رئال زاراگوزا، والنسیا، بارسلونا، اتلتیکو مادرید، نیویورک سیتی، ملبورن سیتی و ویسل کوبه را در کارنامه دارد.

سه قهرمانی در لالیگا به همراه بارسلونا و اتلتیکو مادرید، سه قهرمانی در کوپا دل ری به همراه زاراگوزا، والنسیا و بارسلونا، سه قهرمانی در سوپرجام اسپانیا به همراه بارسلونا و زاراگوزا، قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، سوپرجام اروپا و جام باشگاه های جهان به همراه بارسلونا و نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا به همراه اتلتیکو مادرید در کارنامه باشگاهی وی دیده می شود. قهرمانی در یورو 2008 و جام جهانی 2010 به همراه تیم ملی اسپانیا از جمله افتخارات ملی وی بود، هر چند حضور در یورو 2012 را به دلیل مصدومیت از دست داد.

داوید ویا با انتشار بیانیه ای در صفحه توییترش نوشت:

پس از 19 سال حضور در سطح اول حرفه ای، تصمیم گرفتم که در پایان فصل از دنیای فوتبال خداحافظی کنم. از همه تیم هایم، مربی هایم و هم تیمی هایم که به من اجازه دادند از این حرفه رویایی لذت ببرم، تشکر می کنم. همچنین از خانواده ام که همواره حامی ام بودند، تشکر می کنم. هدفم این است که به همراه ویسل کوبه در جام امپراطوری ژاپن در تاریخ 1 ژانویه قهرمان شوم. پس از آن به لذت بردن از فوتبال، با تمام پروژه های در حال توسعه ای که همراه با گروه DV7 داریم، ادامه خواهم داد. بابت همه عشقی که به کار بردید، تشکر می کنم.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]