تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: آیا استفاده از GPS موبایل هنگام رانندگی تخلف محسوب میشه؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض آیا استفاده از GPS موبایل هنگام رانندگی تخلف محسوب میشه؟

سلام دوستان
    امروز پشت ماشین بودم شک کردم که راه رو درست رفتم یا نه ، از قبل مسیر رو روی گوشی زده بودم ، ی لحظه چک کردم ببینم تو مسیرم یا نه ، اما مثل اینکه پلیس پشت سرم بود و گفت بزن بغل ، بهش نشون دادم که فقط ادرس رو چک کردم و نه پیامکی بوده نه تماسی و... ، گفت ببین پشت قبض نوشته "استفاده از تلفن همراه" جریمه داره ، میگفت حالا هرکار کردی جریمه داره ، من بهش میگم چه فرقی داره ماشین شما هم gps داره حالا از ما نداره من روی گوشی رو نگاه کردم ، هرچی میگم میگه استفاده از گوشی برای هرکاری تخلفه
    متاسفانه اصلا اخلاق و رفتار درستی نداشت احترام به بزرگتر هم در زندگیش احتمالا ندیده بوده و نمیشد باهاش درست صحبت کرد
    خلاصه دوستان سوالی که داشتم میخواستم ببینم قانونی برای استفاده از gps گوشی هست یا خیر و درست بوده جریمه یا نه که ببینم اگه میتونم برم اعتراض کنم ، البته بیشتر به دلیل بی احترامی های این فرد هست که پیگیر این موضوع هستم
    ممنون

2. این کاربر از abc.abc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال سرویس های 3G/4G اپراتورها srx190d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

فکر کنم کلا گوشی دستت باشه تخلف باشه
    ولی اگر روی استند یا پایه باشه مشکل نداشته باشه

Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

4. این کاربر از srx190d بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

گوشی رو نباید بردارید و دستتون بگیرید، این باعث حواس پرتی راننده میشه و جریمه داره .
    حتی توی برنامه های جی پی اس مثل ویز، اگه در حال رانندگی اجراشون کنید یا دستوری رو بخواهید بهش بدید، بهتون گیر میده که توقف کنید و بعد تنظیمش کنید، مگه اینکه در گوشی تنظیم کنید که رانندگی نمیکنید و کمک راننده هستید.

برنامه هایی مثل ویز، راهنمای صوتی دارند و بدون اینکه نیاز باشه به صفحه گوشی نگاه کنید،یا حتی صفحه گوشی روشن باشه، شما رو راهنمایی صوتی میکنند که مثلا صد متر دیگه به چپ بپیچید یا دور بزنید و غیره ...
    اگه میخواهید از GPS گوشی استفاده کنید، پیشنهاد میکنم، یک پایه در وسط داشبورد برای گوشی نصب کنید(همان جایی که معمولا دستگاه های جی پی اس ماشین قرار دارد) بطوری که در حالت رانندگی معمولی، بدون اینکه نیاز باشه سرتون رو از جاده و کیلومتر و غیره ماشین بچرخانید به سادگی صفحه گوشی را مشاهده کنید.
    تنظیمات جی پی اس و مسیر را قبل از حرکت انجام دهید و بعد از آن، در صورت استفاده جریمه نخواهید شد.
    به این علت که دیگه پلیس نمیتونه به شما بگه مشغول استفاده از گوشی در هنگام رانندگی هستید، گوشی شما در روی پایه و در میان داشبورد قرار داره و همه سرنشینان در هنگام نگاه کرده به شیشه جلوی ماشین، همزمان میتوانند صفحه گوشی را نیز مشاهده کنند.
    برای مشکلات شارژ نیز میتونید یک شارژر فندکی و یا پاوربانک تهیه کنید و گوشی را به آن متصل کنید تا مشکل باطری در هنگام رانندگی پیدا نکنید که باعث پرت شدن حواس شما از رانندگی بشه.

6. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

پلیس مسئول برقراری قانون هست، اما همزمان نباید به شما بی احترامی و بی حرمتی بکنه و رفتار زشت و ناشایست که شایسته یک مامور قانون هست را بکنه.
    شما به عنوان یک شهروند حق دارید، در زمانی که یک پلیس کارهایی خلاف قانون میکنه و یا اینکه رفتار های زشت ناشایست و بدون دلیل داره انجام میده، از اون به عنوان مدرک، با گوشی فیلم برداری کنید و شکایت خودتون رو با تماس با شماره 113 به وزارت اطلاعات و آگاهی ارائه بدین.

اما در این مورد کاملا حق با مامور قانون بوده و شما بدلیل نپذیرفتن جرمتون ممکنه با بدرفتاری روبرو شده باشید که این برای متوجه کردن شما ممکنه عکس العمل طبیعی یک شخص پلیس باشه تا از تکرار اون جلوگیری کنه .

8. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

سلام
    ممنون دوستان
    من نمیدونستم قانون به این صورته که خوده گوشی دست گرفتن باعث حواس پرتی میشه و جریمه داره ، وقتی شما توضیح دادید متوجه شدم البته pdf هم برای قوانین پیدا نکردم که بتونم دقیقترش رو مطالعه کنم ، اما ایشون جای اینکه برای من توضیح بده شروع به تند رفتن و... کرد که خیلی باعث ناراحتی من شد
    خیلی وقت گذشت تا جریمه رو ثبت کردن من دیروز تازه دیدم جریمه ثبت شده فک میکردم دیگه ثبت نمیشه وقتی مدت زیادی گذشته
    بهرحال ممنون از توضیحاتتون

10. این کاربر از abc.abc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

نه تخلف نیست چون الان همه با ویز و مپ مسیرها رو طی میکنن

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •