تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 47

نام تاپيک: مشاوره برای خرید کامپیوتر جدید

پروفشنال Amir rza's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    اگه گفتی!!!؟ D:

پيش فرض

یه توضیحی بفرمایید که این مادربورد ها چه فرقی با هم دارند و اینکه برای کاربری معمولی (فقط یه جا برای گرافیک و 4 اسلات برای رم باشه) کدوم چیپ مناسب تره. فرض کنید قرار به اورکلاک هم نیست.
    سری H: پایین رده و ارزون برای حداقل قیمت و امکانات
    سری B: میان رده با امکانات بیشتر
    سری Z: بالا رده و گرون قیمت و قطعات بهتر, مخصوص اوورکلاک
    برای کاربری معمولی همون H310 کاملا جوابگو هست ولی اگه 4 اسلات رم لازم دارید فکر کنم باید B360 بگیرید رو سری H فعلا ندیدم...
    بازم دارم تاکید میکنم پردازنده سری 8000 و 9000 اینتل فقط با مادربرد های سری 300 سازگارند!

2. 2 کاربر از Amir rza بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

سری H: پایین رده و ارزون برای حداقل قیمت و امکانات
    سری B: میان رده با امکانات بیشتر
    سری Z: بالا رده و گرون قیمت و قطعات بهتر, مخصوص اوورکلاک
    برای کاربری معمولی همون H310 کاملا جوابگو هست ولی اگه 4 اسلات رم لازم دارید فکر کنم باید B360 بگیرید رو سری H فعلا ندیدم...

بازم دارم تاکید میکنم پردازنده سری 8000 و 9000 اینتل فقط با مادربرد های سری 300 سازگارند!
    یه سوال خیلی بی ربط به موضوع تاپیک و البته تشکر بابت پاسخ تون.

مثلا مادربورد گرون قیمت جز اینکه امکان اورکلاک و چند اسلات گرافیک برای کراس فایر و .... می ده چه ویژگی خاصی داره که یهو می شه 4 یا 5 تومن؟؟؟ بعد میان رده ها حدود 1.5 تا 2.5 هستن؟

واقعا متوجه نمی شم. حالا سری H واقعا امکانات ابتدایی هست ولی سری Z مثلا با 4 جای گرافیک به چه درد می خوره؟

4. این کاربر از mohsenP3000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

سلام
    با توجه به حرف های شما و چند تا کامپیوتری که 2 نفرشون فامیل بودن حرف شما در مورد پاور و هارد کاملا درست بود
    توی سیستمی که قراره بخرم یه تغیر کوچولو ایجاد کردم :
    رم کامپيوتر کينگستون مدل HyperX Fury DDR4 2400MHz CL15 ظرفيت 8 گيگابايت
    کارت گرافیک ام اس آی مدل RADEON RX 580 ARMOR 8G OC
    پردازنده مرکزی اینتل سری Coffee Lake مدل Core i5-8400
    اس اس دی ای دیتا مدل SU650 ظرفیت 120 گیگابایت
    منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP580A-EUD
    مادربرد ایسوس مدل H110M-C
    درایو DVD اینترنال ایسوس مدل DRW-24D5MT بدون جعبه
    مانیتور ایسوس مدل VP228HE سایز 21.5 اینچ
    کیس کامپیوتر دیپ کول مدل TESSERACT BF
    هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Black WD1003FZEX ظرفیت 1 ترابایت
    core i7 چجوریه؟ شنیدم که قدرتش خیلی زیاده و جزو پردازنده های خوب اینتل هستش؟
    ببین پاور رو برو 750 وات گرین. ضرر نمی کنی بعدا لازمت می شه. من چون زیاد سیستم عوض می کنم بهت می گم. تو خود سایت گرین هم بری و مشخصات سیستم رو بدی بهت می گه چه پاوری مناسبه. ولی اگرم باز برات گرون بود 650 وات بگیر.
    مادربوردت خوب نیست و ظاهرا طبق اظهار دوست عزیزمون سازگاری هم نداره.
    i7 محشره. فیلم و ... در حد 5 تا 10 دقیقه فرمت شو برات تغییر می ده و برای بازی که دیگه نگم.
    یه پیشنهادم بهت می دم i5 8400 دیگه قدیمی شده. نخر. رو دست فروشنده ها باد کرده می خوان بهت قالب کنن. برو سراغ رایزن برو i5 نسل 9 بگیر.
    رمت رو هم عوض کن. اس اس دی هم حداقل 240 بگیر.

6. این کاربر از mohsenP3000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

راستی یادم رفت بگم اگر بازی جدی نمی کنی همون گرافیک پردازنده برات کافیه به جای گرافیک یه cpu بهتر و رم بیشتر بخر. بعدا یه گرافیک مشتی بنداز روش.

گرافیک دست دو خوب گیرت میاد. زیاده تو بازار. منم 2080 رو همینطوری خریدم.

8. این کاربر از mohsenP3000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Amir rza's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    اگه گفتی!!!؟ D:

پيش فرض

مثلا مادربورد گرون قیمت جز اینکه امکان اورکلاک و چند اسلات گرافیک برای کراس فایر و .... می ده چه ویژگی خاصی داره که یهو می شه 4 یا 5 تومن؟؟؟ بعد میان رده ها حدود 1.5 تا 2.5 هستن؟

واقعا متوجه نمی شم. حالا سری H واقعا امکانات ابتدایی هست ولی سری Z مثلا با 4 جای گرافیک به چه درد می خوره؟
    چیپست بهتر, قطعاتی که روی برد کار گذاشته میشه با کیفیت تر, و یه حدی هم به خاطر اینکه فقط تعداد محدودی این مادربرد هارو میخرند گرونتر میشه و در آینده هم کمیاب تر!
    مثلا برای نمونه Titan RTX دو برابر 2080Ti قیمت داره ولی اگه برای بازی با هم مقایسه کنید هیچ تفاوتی ندارند و فقط کسایی میخرند که یا کار حرفه ای دارند یا پول و علاقه زیاد به جمع آوری قطعات خاص دارند (سری Titan در کل همین هدف رو داره..)

10. 3 کاربر از Amir rza بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال ksra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2017
    محل سكونت
    Mar 2004

پيش فرض

راستی یادم رفت بگم اگر بازی جدی نمی کنی همون گرافیک پردازنده برات کافیه به جای گرافیک یه cpu بهتر و رم بیشتر بخر. بعدا یه گرافیک مشتی بنداز روش.

گرافیک دست دو خوب گیرت میاد. زیاده تو بازار. منم 2080 رو همینطوری خریدم.
    سلام
    این سیستم رو کاملا بیخیال شدم
    یه سیستم خوب که پردازندش core i7 باشه پیشنهاد میکنید ؟
    بودجه هم تا 15 ملیون جا داره
    + مانیتور موس کیبرد اسپیکر هم میخوام

حـــــرفـه ای zed2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

سلام
    الان سیستمی که دارم خیلی ضعیفه و به زور کارای روزانه رو جواب میده که خب طبیعی هستش چون مال 10 سال پیشه و باید عوض بشه
    میخوام سیستم جدید بگیرم و تا 3 یا 4 سال دیگه راحت باشم
    دیروز توی دیجی کالا قطعات زیر رو انتخاب کردم و میخوام ببینم گلوگاهی یا چیزی ایجاد نمیکنه ؟
    رم کامپيوتر کينگستون مدل HyperX Fury DDR4 2400MHz CL15 ظرفيت 8 گيگابايت
    کارت گرافیک ام اس آی مدل RADEON RX 580 ARMOR 8G OC
    پردازنده مرکزی اینتل سری Coffee Lake مدل Core i5-8400
    اس اس دی ای دیتا مدل SU650 ظرفیت 120 گیگابایت
    هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Blue WD10EZEX ظرفیت 1 ترابایت
    منبع تغذیه کامپیوتر تسکو مدل TP 700W
    مادربرد ایسوس مدل H110M-C
    درایو DVD اینترنال ایسوس مدل DRW-24D5MT بدون جعبه
    مانیتور ایسوس مدل VP228HE سایز 21.5 اینچ

کیس کامپیوتر دیپ کول مدل TESSERACT BF
    حالا میخوام ببینم نظر شما راجبش چیه ؟ از نظر قیمت می ارزه؟ یا میتونه سیستمی که الان دارم از نظر قیمت کمک کنه ؟

اسم مادربرد :asus p541t-mlx
    cpu : intel pentium (R) Dual-core cpu E5700 3.00GHz 3.00GHz
    رم :2 گیگ
    هارد 500 گیگ سیگیت
    کارت گرافیک : intel (R) G41 Express chipset WDDM
    پاور :
    1200W M.P.S MASERATI
    با تشکر

سلام
    ببخشید این پیامتونو ندیدم
    قراره وب گردی دانلود شبانه و تماشای فیلم و گاهی اوقات گیم هایی مثل جی تی ای سن اندریس و وایس سی تی و زولا باشه
    غیراز این 3 تا بازی بازی های معمولی و ضعیف
    یادت باشه گرفتی شیرینی اش رو بعدا بفرستی

دو سه تا سوال قبل از پیشنهاد:

- خودت دست به جیب هستی یا خرید خانواده است؟
    - تا حالا سابقه اپدیت سیستم ( بجز مورد کارت گرافیک ) رو داشتی؟
    - کس دیگری هم بجز خودت از این سیستم استفاده می کنه؟
    - ارشیو شخصی یا هارد اکسترنال داری الان؟
    - می خوای بیشتر به کدام سمت سیستم رو استفاده کنی؟
    - مانیتوری که داری چه مارک و مدلی هست و چند اینچ است؟

ببین پاور رو برو 750 وات گرین. ضرر نمی کنی بعدا لازمت می شه. من چون زیاد سیستم عوض می کنم بهت می گم. تو خود سایت گرین هم بری و مشخصات سیستم رو بدی بهت می گه چه پاوری مناسبه. ولی اگرم باز برات گرون بود 650 وات بگیر.
    مادربوردت خوب نیست و ظاهرا طبق اظهار دوست عزیزمون سازگاری هم نداره.
    i7 محشره. فیلم و ... در حد 5 تا 10 دقیقه فرمت شو برات تغییر می ده و برای بازی که دیگه نگم.
    یه پیشنهادم بهت می دم i5 8400 دیگه قدیمی شده. نخر. رو دست فروشنده ها باد کرده می خوان بهت قالب کنن. برو سراغ رایزن برو i5 نسل 9 بگیر.
    رمت رو هم عوض کن. اس اس دی هم حداقل 240 بگیر.

+

مادربرد ها بجز چیپست و یا شکاف هایی PCi-e موارد دیگری رو دارند که 90 درصد کاربرای خونگی حتی خبر ندارد
    - ساپورت سیستم raid و و انواع ان
    - تعریف انواع قابلیت های امنیتی و سخت افزاری بسته به نیاز ( مثلا همین استفاده از چند کارت گرافیک بایوس ها باید قابلیت ساپورت داشته باشند تا بتواند بوت کند.)
    - نوع VRM های مورد استفاده + کولینگ های روشون
    - نوع چیپ صدای خروجی
    - پهنای باند قابل استفاده در هر چیپ
    و ....
    انقدر هست که برای هر کاربری غیر خانگی میشه یک مادربرد مناسب رو پیدا کرد.

+

مادربرد های میان رده و پایه با قابلیت های خاص و قیمت ها بالاتر هم هستند ولی تو بازار ایران نمی یاد. ( مورد مشابه دیگر هم داشتیم که قبلا لپ تاپ های بدون گرافیک مجزا تو بازار سخت پیدا می شد ولی بعد از سقوط ارزش پول بخاطر حفظ طبقه خرید الان فراوان شده.- تصمیم وارد کننده و ریسک فروش هست که ورود یا نیامدن ان مدل هارو مشخص می کنه.)

+
    پیغام بچه هارو باسه مقایرت ها بخون که دماغ سوخته نشی بهم نخوره. اگر هم سوال های من رو جواب دادی من هم بخوای بهت پیشنهاد می دم.

13. این کاربر از zed2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال ksra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2017
    محل سكونت
    Mar 2004

پيش فرض

یادت باشه گرفتی شیرینی اش رو بعدا بفرستی

دو سه تا سوال قبل از پیشنهاد:

- خودت دست به جیب هستی یا خرید خانواده است؟
    - تا حالا سابقه اپدیت سیستم ( بجز مورد کارت گرافیک ) رو داشتی؟
    - کس دیگری هم بجز خودت از این سیستم استفاده می کنه؟
    - ارشیو شخصی یا هارد اکسترنال داری الان؟
    - می خوای بیشتر به کدام سمت سیستم رو استفاده کنی؟
    - مانیتوری که داری چه مارک و مدلی هست و چند اینچ است؟

+

مادربرد ها بجز چیپست و یا شکاف هایی PCi-e موارد دیگری رو دارند که 90 درصد کاربرای خونگی حتی خبر ندارد
    - ساپورت سیستم raid و و انواع ان
    - تعریف انواع قابلیت های امنیتی و سخت افزاری بسته به نیاز ( مثلا همین استفاده از چند کارت گرافیک بایوس ها باید قابلیت ساپورت داشته باشند تا بتواند بوت کند.)
    - نوع VRM های مورد استفاده + کولینگ های روشون
    - نوع چیپ صدای خروجی
    - پهنای باند قابل استفاده در هر چیپ
    و ....
    انقدر هست که برای هر کاربری غیر خانگی میشه یک مادربرد مناسب رو پیدا کرد.

+

مادربرد های میان رده و پایه با قابلیت های خاص و قیمت ها بالاتر هم هستند ولی تو بازار ایران نمی یاد. ( مورد مشابه دیگر هم داشتیم که قبلا لپ تاپ های بدون گرافیک مجزا تو بازار سخت پیدا می شد ولی بعد از سقوط ارزش پول بخاطر حفظ طبقه خرید الان فراوان شده.- تصمیم وارد کننده و ریسک فروش هست که ورود یا نیامدن ان مدل هارو مشخص می کنه.)

+
    پیغام بچه هارو باسه مقایرت ها بخون که دماغ سوخته نشی بهم نخوره. اگر هم سوال های من رو جواب دادی من هم بخوای بهت پیشنهاد می دم.

سلام
    نه خانواده قراره بخرن که تاییدشو گرفتم
    نه اما با اسمبل آشنایی کامل دارم و حتی انجامش هم دادم از هارد گرفته تا عوض کردن سی پی یو
    اره برادرم
    نه ندارم
    استفاده معمولی وب گردی و فیلم و دانلود شبانه و گاهی گیم مثل زولا و جی تی ای سن آندریس و وایس سیتی
    18 اینچ سامسونگ مدلش رو نمیدونم کنده شده
    یه چیزی میخوام که پایدار و قوی باشه و حتما سی پی یوش core i7 باشه
    با تشکر

کاربر فعال انجمن اینترنت misam5526's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام
    نه خانواده قراره بخرن که تاییدشو گرفتم
    نه اما با اسمبل آشنایی کامل دارم و حتی انجامش هم دادم از هارد گرفته تا عوض کردن سی پی یو
    اره برادرم
    نه ندارم
    استفاده معمولی وب گردی و فیلم و دانلود شبانه و گاهی گیم مثل زولا و جی تی ای سن آندریس و وایس سیتی
    18 اینچ سامسونگ مدلش رو نمیدونم کنده شده
    یه چیزی میخوام که پایدار و قوی باشه و حتما سی پی یوش core i7 باشه
    با تشکر

بسته به نسل سی پی یو های اینتل i7 میتونه ضعیف تر از i5 یا حتی در مورادی i3 باشه بنابر این ذکر نسل سی پی یو و مشخصات کامل الزامیه. در کل جمله "حتما سی پی یوش core i7 باشه " برای خرید سیستم خانگی جمله مناسبی نیست. سی پی یوهای i5 نسل نهم برای یک کاربر خانگی قدرت پردازش کاملا مناسبی رو ایجاد میکنن و بالاتر رفتن از اون خرج تراشی بی مورده.

پیشنهاد میکنم سی پی یوی i5-9600K رو تهیه کنید. با شش هسته 3.7 گیگاهرتزی قدرت پردازش بیش از نیاز شما رو فراهم میکنه. قیمتشم زیر 3.5 میلیونه.

برای مقایسه این سی پی یو از i7-7700k که دارای 4 هسته 4.2 گیگاهرتزی هست و یک پردازنده قدرتمند به شمار رفته در این سالها و دربازار موجوده از جهاتی برتری داره، در حالیکه در بازار قیمت i7-7700K بیشتره!!

حالا مسیر اینده پردازنده ها هم به همین شکل جلو میره حتی با جهشی بیشتر. به طوری که سی پی یوهای نسل دهم فاصله بیشتری میگیرن از نسل فعلی و نسلهای قبل تر و البته در سی پی یوهای AMD هم همینطور. پس این پیشبینی برای 4 سال بعد خیلی کار منطقی نیست و بهتره در همین یکی دوسال فعلی سر کنیم تا چه پیش اید!
    Last edited by misam5526; 30-10-2019 at 22:47.

پروفشنال ksra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2017
    محل سكونت
    Mar 2004

پيش فرض

بسته به نسل سی پی یو های اینتل i7 میتونه ضعیف تر از i5 یا حتی در مورادی i3 باشه بنابر این ذکر نسل سی پی یو و مشخصات کامل الزامیه. در کل جمله "حتما سی پی یوش core i7 باشه " برای خرید سیستم خانگی جمله مناسبی نیست. سی پی یوهای i5 نسل نهم برای یک کاربر خانگی قدرت پردازش کاملا مناسبی رو ایجاد میکنن و بالاتر رفتن از اون خرج تراشی بی مورده.

پیشنهاد میکنم سی پی یوی i5-9600K رو تهیه کنید. با شش هسته 3.7 گیگاهرتزی قدرت پردازش بیش از نیاز شما رو فراهم میکنه. قیمتشم زیر 3.5 میلیونه.

برای مقایسه این سی پی یو از i7-7700k که دارای 4 هسته 4.2 گیگاهرتزی هست و یک پردازنده قدرتمند به شمار رفته در این سالها و دربازار موجوده از جهاتی برتری داره، در حالیکه در بازار قیمت i7-7700K بیشتره!!

حالا مسیر اینده پردازنده ها هم به همین شکل جلو میره حتی با جهشی بیشتر. به طوری که سی پی یوهای نسل دهم فاصله بیشتری میگیرن از نسل فعلی و نسلهای قبل تر و البته در سی پی یوهای AMD هم همینطور. پس این پیشبینی برای 4 سال بعد خیلی کار منطقی نیست و بهتره در همین یکی دوسال فعلی سر کنیم تا چه پیش اید!
    سلام
    میخوام با قیمت 15 ملیون بهترین سیستم رو از نظر این بودجه جمع کنم
    در مورد i7 زیاد اطلایی ندارم و از شما میخوام که ه سیستم بگین که تو رنج قیمت 15 تومن به پایین باشه و هیچ گلوگاهی هم نداشته باشه
    core i7 7700K بهترین نسل core i7 هستش؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •