تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: فشرده سازی عجیب فایلهای ویدیویی بدون افت کیفیت

پروفشنال B.i.r.i.y.a's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    در حال حاضر اصفهان...

پيش فرض فشرده سازی عجیب فایلهای ویدیویی بدون افت کیفیت

سلام. سایت های آموزشی که فیلم آموزشی میسازن (با رکورد از دسکتاپ) ، از چه نرم افزاری استفاده میکنن که اینقدر کیفیت فیلم ها بالاست درحالی که حجمشون فوق العاده کمه؟!
    مثلا من یه سری آموزش خریدم که بعنوان مثال یکی از کلیپ هاش حدودا 20 دقیقه و فقط 40 مگابایته!!! در حالیکه کیفیتشون فوق العاده بالاست.
    آیا نرم افزار یا Codec خاصی برای این نوع فشرده سازی وجود داره؟ یا اینکه خود اون نرم افزار رکوردر دسکتاپ بصورت مستقیم همچین فایل هایی تولید میکنه؟
    در هر صورت چطوری این کارو میکنن و با چه برنامه ای؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

دلیل اینکه فایل‌های شما حجمش کمه بخاطر اینه که فیلم آموزشی شما اکثر مواقع تصویر ثابتی داره و مثل فیلم اکشن نیست که تصویر دایم تغییر کنه
    اگر به زبان خیلی خیلی ساده بخوایم بگیم مثلا شما عکس آواتار خودت رو در نظر بگیر.اگر دو تا پرنده مدت طولانی در این حالت بمونن و فقط سرشون رو تکون بدن چشم شما خودکار فقط سر پرنده‌ها رو زیر نظر میگیره و از بقیه‌ی تصویر چشم پوشی میکنه چرا؟ چون میدونه اونا ثابت هستن.حالا کدک‌های جدید هم چیزی شبیه به این هستن و فقط بخش‌های متحرک رو در نظر میگیرن در نتیجه وقتی شما از دسکتاپ فیلم میگیری حجم کمی داره از اونطرف مثلا در فیلم‌های اکشن دایم تصویر تغییر میکنه در نتیجه کدک مجبوره حجم بیشتری مصرف کنه.به احتمال خیلی زیاد کدک مورد استفاده در فایل آموشی x264 هستش.از نرم‌ افزار mediainfo برای مشاهده‌ی مشخصات فایل‌ صوتی/تصویری استفاده کنید و بخش bitrate رو چک کنید.به زبان ساده هر چقدر bitrate بالاتر باشه شما کیفیت تصویر بهتری خواهید داشت.البته برای فایل‌های آموزشی مثل فایل شما نیاز نیست که bitrate خیلی زیادی مصرف بشه.امیدوارم این اطلاعات بدردتون بخوره.
    موفق باشید

3. 3 کاربر از CafeNet999 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    در حال حاضر اصفهان...

پيش فرض

مرسی دوست عزیز. اطلاعات شما خیلی خوب بود، ولی من خودم رشتم مهندسی نرم افزار هستش و در زمینه ی ویدیو هم اطلاعات زیادی دارم! مسأله ی تعجب برانگیز دقیقا همینه که تصاویر تکراری و ثابت نیستن، مثلا من خودم همون آموزش رو رکورد میکنم برای خودم و با همون ویژگی های فایل مد نظر فشرده سازی رو انجام میدم، ولی حجم فایل نهایی خیلی بیشتر از اون فایل آموزشیه که از یکی از سایتهای آموزشی خریداری کردم. یعنی مثلا اگر در فیلم آموزشی بکگراند مشکی هستش، و طرف داره با برنامه ی ماشین حساب کار میکنه منم تمام اونارو تکرار میکنم. و یا مثلا بیت ریت اون فایله اگر مقدار xهستش، منم در فشرده سازی همون مقدار x رو تنظیم میکنم. ولی در عین ناباوری، حجم اون فایله حداقل یک دهم فایلیه که من میتونم تولید کنم!
    خلاصه اینکه هرچقدر اینترنت رو زیر و رو کردم که بفهمم چه کدکی استفاده میکنن نتونستم پیداش کنم. البته به کمک کدک h265 میشه حجم رو به مقدار قابل توجهی کم کرد ، ولی بازهم اونی که باید بشه نمیشه. من با کدک h265 با یک کیفیت قابل قبول تونستم تا حجم ۳ برابر اون فایل مد نظر هم برسم، ولی همچنان مسأله ، حل نشده باقی مونده.

بهرحال از شما ممنونم که وقت گذاشتید. تشکر

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    در حال حاضر اصفهان...

پيش فرض

جوابی نبود!؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •