تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: سوال در مورد قیمت گذاری نگین های قطعات طلا

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jan 2005

پيش فرض سوال در مورد قیمت گذاری نگین های قطعات طلا

سلام

من هیچ اطلاعاتی در مورد خرید طلا و جواهر ندارم. از دوستانی که تجربه دارن و اطلاعات خوبی دارن لطفا راهنمایی کنن.

در مورد خرید طلا از طلا فروش ها یه مقدار اطلاعات از نت بدست آوردم مثلا اینکه باید وزن طلا و عیارش و مقدار قیمت ,اجرت ساخت , سود طلافروش , و مالیات و قیمت روز عیار طلا دقیقا توی فاکتور قید بشه...

اما سوال من در مورد قطعاتی از طلا هست که روش نگین هست.یه جا خوندم خریداران عادی اصلا نمی تونن تشخیص بدن قیمتی که برای نگین ها محاسبه شده واقعی هست یا سرت دارن کلاه میزارن و نوشته فقط باید به جاهایی برین که بهش اعتماد داشته باشین... نظر شما چیه ؟ خوب اکثر قطعات طلا روش نگین هست و من نمیدونم چطوری قیمت واقعی شو داره محاسبه میکنه ؟ آیا برای جلوگیری از این مسیله اصلا قطعه طلای نگین دار نباید خرید؟

کاربر فعال ریاضیات javad2015's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تو شهرمون

پيش فرض

طلای نگین دار یعنی ضرر......معمولا وزن نگین رو کم نمیکنن........باید دقت کنین که ببینین وزن نگین رو کم میکنن یا نه.بعدشم خواستی بفروشی نگینو میکنن ازت میخرن!

3. این کاربر از javad2015 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jan 2005

پيش فرض

ممنون

مشکل اینه که هر چی می خوام بخرم به عنوان هدیه نگین دار هست... و اینطوری حس میکنم بدجور داره سرم کلاه میره...پس باید دنبال انگشتر یا حلقه بدون نگین باشم...

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

ممنون

مشکل اینه که هر چی می خوام بخرم به عنوان هدیه نگین دار هست... و اینطوری حس میکنم بدجور داره سرم کلاه میره...پس باید دنبال انگشتر یا حلقه بدون نگین باشم...
    شما تقریبا هر کالای دیگه ای به غیر از طلا و جواهرات بخری بعد از مدتی استهلاک پیدا میکنه و یا از قیمتش خیلی میفته مثل کالاهای برقی و یا به کل باید دور بندازی مثل لباس.نکته دیگه اینکه هر طلایی که نگین دار هست پس از خرید و هنگام فروش نگینش بی ارزش نمیشه مثل نگین الماس که معروفترین تراشش برلیان هست.نگین های اتمی یا همون غیر اصل هم ارزشمند هست و حتی بعضا هم قیمت طلا برای خرید و جاگذاری روی طلا براشون هزینه میشه.منتهی نگین الماس به دلیل دارا بودن سختی زیاد امکانش هست که از کار دست دوم جدا بشه و تقریبا ارزشش حفظ میشه اما نگین غیر اصل این امکان براش وجود نداره و اکثرا هنگام جدا کردن خورد میشه.همونطور که حتما پشت ویترین جواهر فروشی ها دیدین طلا به همراه نگین زیبایی و جذابیت خاصی داره و به نظر من اگر از نگین به اندازه و در جای مناسب استفاده بشه میتونه یک قطعه طلا رو به یک اثر هنری تبدیل کنه.

تنها نکته ای که باید مد نظر داشته باشید این هست که به طلا فروش بگید وزن نگین غیر اصل رو به صورت جداگانه از خود طلا محاسبه کنه و نگران چیز دیگه ای نباشید.نگین اصل هم به دلیل ارزش بالاتری که داره قطعا جدا محاسبه میشه.

6. این کاربر از J@viD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jan 2005

پيش فرض

شما تقریبا هر کالای دیگه ای به غیر از طلا و جواهرات بخری بعد از مدتی استهلاک پیدا میکنه و یا از قیمتش خیلی میفته مثل کالاهای برقی و یا به کل باید دور بندازی مثل لباس.نکته دیگه اینکه هر طلایی که نگین دار هست پس از خرید و هنگام فروش نگینش بی ارزش نمیشه مثل نگین الماس که معروفترین تراشش برلیان هست.نگین های اتمی یا همون غیر اصل هم ارزشمند هست و حتی بعضا هم قیمت طلا برای خرید و جاگذاری روی طلا براشون هزینه میشه.منتهی نگین الماس به دلیل دارا بودن سختی زیاد امکانش هست که از کار دست دوم جدا بشه و تقریبا ارزشش حفظ میشه اما نگین غیر اصل این امکان براش وجود نداره و اکثرا هنگام جدا کردن خورد میشه.همونطور که حتما پشت ویترین جواهر فروشی ها دیدین طلا به همراه نگین زیبایی و جذابیت خاصی داره و به نظر من اگر از نگین به اندازه و در جای مناسب استفاده بشه میتونه یک قطعه طلا رو به یک اثر هنری تبدیل کنه.

تنها نکته ای که باید مد نظر داشته باشید این هست که به طلا فروش بگید وزن نگین غیر اصل رو به صورت جداگانه از خود طلا محاسبه کنه و نگران چیز دیگه ای نباشید.نگین اصل هم به دلیل ارزش بالاتری که داره قطعا جدا محاسبه میشه.

ممنون برای جواب

من نگین اتمی که اصلا دوست ندارم ... نگرانی من در باره نگین هایی هست که اتمی نیست . اینکه ممکنه سرم کلاه بره . از این نظر که توی یه مقاله خوندم نوشته بود افراد عادی نمی تونن تشخیص بدن نگینی که داره فروخته میشه واقعی هست تقلبی هست و واقعا ارزشی که داره فروخته میشه رو داره یا نه...منظورم اینه که موقع خرید از کجا میشه فهمید طرف داره سرمون کلاه میزاره یا نه ؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

ممنون برای جواب

من نگین اتمی که اصلا دوست ندارم ... نگرانی من در باره نگین هایی هست که اتمی نیست . اینکه ممکنه سرم کلاه بره . از این نظر که توی یه مقاله خوندم نوشته بود افراد عادی نمی تونن تشخیص بدن نگینی که داره فروخته میشه واقعی هست تقلبی هست و واقعا ارزشی که داره فروخته میشه رو داره یا نه...منظورم اینه که موقع خرید از کجا میشه فهمید طرف داره سرمون کلاه میزاره یا نه ؟
    افراد عادی که هیچی افراد متخصص هم برای تشخیص نگین اصل به ابزار احتیاج دارن.پیشنهاد من به شما این هست که از محل معتبر خرید کنی و فاکتور هم بگیری.در ضمن ابعاد این قضیه به این گستردگی که شما تصور میکنی نیست و این مدل کلاه برداری ها که نگین تقلبی به جای اصل بفروشن خیلی کم اتفاق میفته.

9. این کاربر از J@viD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jan 2005

پيش فرض

محل های معتبر رو از کجا میشه تشخیص داد.؟ توی تهران که بعضی پاساژ های مخصوص طلافروشی داریم و یه سری هم توی بازار طلافروش های سبزه میدون هستن و یه سری کریم خان هستند... و یه سری پراکنده در سطح شهر...

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

محل های معتبر رو از کجا میشه تشخیص داد.؟ توی تهران که بعضی پاساژ های مخصوص طلافروشی داریم و یه سری هم توی بازار طلافروش های سبزه میدون هستن و یه سری کریم خان هستند... و یه سری پراکنده در سطح شهر...
    میرداماد و کریمخان برای خرید جواهرات خوب هست.بازار هم برای کارهای طلا و بدون نگین.بعضی جواهر فروشی ها هم برند و قدیمی هستند که میتونی ازشون با اطمینان خرید کنی.

12. این کاربر از J@viD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •