تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: آیا کاسه چراغ خودرو عمر مفید داره؟ چه مارکی تهیه کنیم؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض آیا کاسه چراغ خودرو عمر مفید داره؟ چه مارکی تهیه کنیم؟

سلام دوستان
    داشتم در مورد هدلایت میخوندم نوشته بود عمر مفید هدلایت ها از عمر مفید کاسه چراغ بیشتر تخمین زده شده ، مگر کاسه چراغ عمر مفید داره و باید تعویض شه؟
    یک پراید صبا دارم لامپهای جلوش رو میخواستم تعویض کنم دیدم چراغ سمت راست کاسه داخلش لقه و تاپیک هم برای تعمیرش زدم دوستان کسی مثل اینکه راهی برای درست کردنش نداشت ، چراغ رو دیگه باید کامل عوض کنم اگه درست نشه میخواستم بپرسم چه مارکی رو تهیه کنم؟ قبلا فک میکنم جمع ساز رو شنیده بود خوبه نظرتون چیه؟
    ممنون

آخر فروم باز DJ POLESTAR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Tabriz

پيش فرض

سلام دوستان
    داشتم در مورد هدلایت میخوندم نوشته بود عمر مفید هدلایت ها از عمر مفید کاسه چراغ بیشتر تخمین زده شده ، مگر کاسه چراغ عمر مفید داره و باید تعویض شه؟
    یک پراید صبا دارم لامپهای جلوش رو میخواستم تعویض کنم دیدم چراغ سمت راست کاسه داخلش لقه و تاپیک هم برای تعمیرش زدم دوستان کسی مثل اینکه راهی برای درست کردنش نداشت ، چراغ رو دیگه باید کامل عوض کنم اگه درست نشه میخواستم بپرسم چه مارکی رو تهیه کنم؟ قبلا فک میکنم جمع ساز رو شنیده بود خوبه نظرتون چیه؟
    ممنون
    در مورد بهترین تولید کننده کاسه چراغ واسه پراید بنده هیچ اطلاعی ندارم اما در مورد حرفتون که میفرمایید تو نت یا جایی میخوندین هدلایت ها عمر مفیدشون از کاسه چراغ بیشتر تخمین زده شده باید خدمتتون عرض کنم یه تبلیغ غیرمستفیم رسانه ای و مجازی جهت خرید هدلایت هست هرچند چیزی برای عرضه و فروش نداشته باشه و صرفا مطلب باشه.
    من همین مطلبی رو در مورد زنون هم خوندم که بجای هدلایت، زنون رو اینطوری جلوه میداد ولی همچین ادعایی به چند عامل بستگی داره که در ادامه میگم:
    اولا صحیحش اینکه اول لامپ های زنون طول عمر بیشتری دارن نسبت به هدلایت و هالوژن بعد هالوژن و هدلایت برحسب قیمت و کیفیتشون در رده دوم قرار دارن. اما همه اینا بستگی داره به کیفیت سیم کشی خودرو شما چه بسا اگه نوسان برق هر چند بسیار ناچیز داشته باشید یا باطری ماشینتون مورد دار باشه و یا آخرای عمرش باشه مطئنا رو کارایی و خرابی لامپ حالا چه زنون باشه چه هدلایت و چه هالوژن تاثیر مستقیم داره.
    عمر زنون و بعدش هدلایت تا جایی بلند خواهد بود که اولا مشکل سیم کشی و باطری و کلا سیتم برقی نداشته باشید - جنس و متریال به کار رفته در زنون و هدلایت هم یکی از مهمترین فاکتورها در جهت عمر بهینه و طولانی مدت داره. هیچ انتظاری از یه هدلایت 70 80 تومنی یا زنون 150 تومنی در طولانی مدت نباید داشته باشید مگر اطمینان از سیستم برق و سپس اطمینان از کیفیت جنس مورد خریدتون.
    در مورد لقی چراغ هم عارضم خدمتتون که بنده اون تاپیک رو دیدم ولی چون چندان کامل نبود و مهمتر اینکه تا توسط یه کاربلد دیده نشه نمیشه نظر قطعی در مورد خرابی یا عدم خرابی و راهکار داد. توصیه ام اینکه که به یه باطری ساز ماهر یا چند باطری ساز نشونش بدید و مشکلتون رو بگید تا اونا بتونن اقدام به برطرف کردن مشکل کنن یا فتوای خرید کاسه چراغ نو بدن. چون احتمال داره مثلا خاری که لامپ رو چفت میکنه درست و صحیح سر جاش چفت نشه یا با یه عمل ابتکاری و گذاشت پلاستیک یا چیزی اقدام به چفت و محکم کاری لامپ کرد و از خرید کاسه نو اجتناب کرد.
    سوای این حرف ها لامپ های هدلایت همشون دارای فن هستن و اگه مجرای این فن با گرد و خاک یا با بستن درپوش کاسه چراغ بسته بشه بی بروبرگرد حتی اگه جنس عالی هم بخرید در کوتاه مدت دار فانی رو وداع میگه. پس اگه قصد خرید هدلایت دارید سوای جنسی که میخرید رو این مسئله هم توجه لازم رو داشته باشید. و اگه تو یه جای گرمسیر و پر گرد و غباری زندگی میکنید بهتره سراغ هدلایت نرید.
    زنون هم همیشه با ترانس مخصوص خودش عرضه میشه و باز هم برحسب کیفیت و متریال به کار رفته، ترانس باید همیشه کنارش لامپ نصب باشه و تنها با لامپ نیست اما به مراتب طول عمر بالایی نسبت به هدلایت و هالوژن داره به شرطی که هیچ مشکلی از بابت باتری و سیستم برق نداشته باشید.

موفق باشید.

3. این کاربر از DJ POLESTAR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

در مورد لقی چراغ هم عارضم خدمتتون که بنده اون تاپیک رو دیدم ولی چون چندان کامل نبود و مهمتر اینکه تا توسط یه کاربلد دیده نشه نمیشه نظر قطعی در مورد خرابی یا عدم خرابی و راهکار داد. توصیه ام اینکه که به یه باطری ساز ماهر یا چند باطری ساز نشونش بدید و مشکلتون رو بگید تا اونا بتونن اقدام به برطرف کردن مشکل کنن یا فتوای خرید کاسه چراغ نو بدن. چون احتمال داره مثلا خاری که لامپ رو چفت میکنه درست و صحیح سر جاش چفت نشه یا با یه عمل ابتکاری و گذاشت پلاستیک یا چیزی اقدام به چفت و محکم کاری لامپ کرد و از خرید کاسه نو اجتناب کرد.
    سلام مجدد
    ممنون از توحهتون
    ی باطری ساز رفتم خودش نبود به شاگردش گفتم کاسه چراغ های داخل چراغ لق باشه میشه کاریش کرد گفت باید یکی دیگه بگیری ، ی جای دیگه هم رفتم ی سوال ازش پرسیدم گفت درست نمیشه البته ماشین همراهم نبود فقط همینطوری سوال پرسیدم ، تصمیم گرفتم خودم بازش کنم اگه راهی رای درست شدنش نبود یکی دیگه بخرم
    در تاپیک قبلی گفته بودید لامپ صد وات باعث شده بوده کاسه چراغتون رو کدر کنه ، منم یک لامپم 55/60 بوده از قبل و یکی از لامپ هام 90/100 بوده که دقیقا داخل همین چراغ بوده که الان باید بازش کنم ، میخواستم بپرسم چطوری میزان کدری رو تشخیص دادید؟ مثلا ی قسمتی از کاسه چراغ براق بوده و قسمتی که لامپ جای میگرفته کدر شده بود؟ برای این میپرسم که منم کاسه چراغم رو که باز کردم به این مورد هم توجه کنم که این لامپ کدرش کرده یا نه
    آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

سلام مجدد
    ممنون از توحهتون
    ی باطری ساز رفتم خودش نبود به شاگردش گفتم کاسه چراغ های داخل چراغ لق باشه میشه کاریش کرد گفت باید یکی دیگه بگیری ، ی جای دیگه هم رفتم ی سوال ازش پرسیدم گفت درست نمیشه البته ماشین همراهم نبود فقط همینطوری سوال پرسیدم ، تصمیم گرفتم خودم بازش کنم اگه راهی رای درست شدنش نبود یکی دیگه بخرم
    در تاپیک قبلی گفته بودید لامپ صد وات باعث شده بوده کاسه چراغتون رو کدر کنه ، منم یک لامپم 55/60 بوده از قبل و یکی از لامپ هام 90/100 بوده که دقیقا داخل همین چراغ بوده که الان باید بازش کنم ، میخواستم بپرسم چطوری میزان کدری رو تشخیص دادید؟ مثلا ی قسمتی از کاسه چراغ براق بوده و قسمتی که لامپ جای میگرفته کدر شده بود؟ برای این میپرسم که منم کاسه چراغم رو که باز کردم به این مورد هم توجه کنم که این لامپ کدرش کرده یا نه

کاسه چراغ رو با روغن ضد زنگ می تونید تمیز کنید، روش بزنید یا اسپری کنید بعد 2 ساعت با دستمال خشک پاک کنید. اگر از جا درآورده باشید که راحت تر هستید و بعد می تونید جا بزنید. حقیقتش اینه که می شه تمیزش کرد ولی ارزش وقت گذاشتن رو نداره چون مثلا دستمزد چنین کاری شاید 5 تومن باشه ولی اگر بخواید تعویض کنید خیلی بیشتر و قطعا پر سود برای فروشنده و تعمیرکار.

روغن ضد زنگ رو تست کنید شاید نتیجه گرفتید اگر نشد که باید تعویض کنید.
    Last edited by mohsenP3000; 20-09-2019 at 18:26.

آخر فروم باز DJ POLESTAR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Tabriz

پيش فرض

سلام مجدد
    ممنون از توحهتون

خب اگه فتوا رو خرید کاسه چراغ هست یکی بگیرید. خوشبختانه لوازم پراید به نسبت بقیه ماشین ها خیلی ارزونتر هست حتی تو این زمون گرونیا!
    اما در مورد کاسه باید بگم که من نگفتم 100 درصد صفحه جیوه ای داخل کاسه رو کدر میکنه، بیشتر منظورم این بود که "ممکنه" بکنه. یکی ممکنه کاسه چراغش کدر بشه یکی ممکنه سیم های رابطش خشک و ذوب بشه یا دسته راهنما کلا معیوب بشه و مشکلات دیگر... در زمان همچین ایرادهایی زمان دقیق و مشخصی ندارن، سر یکی ممکنه تو دو سال اتفاق بیفته سر یکی تو یک هفته. در کل منظورم این بود که به هیچ وجه دنبال لامپ های 100 وات نرید.
    کدری چراغ هم منظورم از داخل قسمت جیوه ای هست نه خود شیشه چراغ و راه تشخیصش اگه شدت زیادی داشته باشه میشه با چشم دید که رنگ جیوه ای سوخته و به زردی و قهوه ای و سفیدی میزنه در غیر اینصورت ممکنه خاصیت براقیتش رو از دست بده و دور چراغ مات تر از سایر نواحی کاسه بشه و دچار کاهش انعکاس نور بشه. اگه هیچ کدوم از اینا روئیت نشد حتما هیچ مشکلی از بابت کدری ندارید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •