تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 26

نام تاپيک: عدم شارژ باطری لپتاپ لنوو و تعویض رم

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Sep 2019

پيش فرض عدم شارژ باطری لپتاپ لنوو و تعویض رم

سلام دوستان عزیز

دو تا سوال دارم در مورد لپتاپ lenovo ideapad z 510. رم این لپتاپ 6 گیگ هست. سوال من اینه که ب اتوجه به اینکه باطریش داخلیه ایا اصولا باطریش میتونه عوض بشه؟ الان میزنم به برق کار میکنه ولی شارژ نمیشه متاسفانه.
    سوال دوم اینه که نرم افزار سنگین داره توش. ایا مشکل از هارده یا رمه که درست حسابی نمیکشه و هنگ میکنه؟ اگر بخوام رم بخرم چه رمی سازگار خواهد بود براش؟ 16 گیگ خوبه؟

داره خودمونی میشه SINASONY's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2017

پيش فرض

سلام دوستان عزیز

دو تا سوال دارم در مورد لپتاپ lenovo ideapad z 510. رم این لپتاپ 6 گیگ هست. سوال من اینه که ب اتوجه به اینکه باطریش داخلیه ایا اصولا باطریش میتونه عوض بشه؟ الان میزنم به برق کار میکنه ولی شارژ نمیشه متاسفانه.
    سوال دوم اینه که نرم افزار سنگین داره توش. ایا مشکل از هارده یا رمه که درست حسابی نمیکشه و هنگ میکنه؟ اگر بخوام رم بخرم چه رمی سازگار خواهد بود براش؟ 16 گیگ خوبه؟
    درود دوست عزیز باتریشم داخلی باشه بازم میشه راحت عوضش کزد.به نظره من اول یه هارد اس اس دی براش بگیر راضی نبودی رمشم افزایش بده

3. این کاربر از SINASONY بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2019

پيش فرض

درود دوست عزیز باتریشم داخلی باشه بازم میشه راحت عوضش کزد.به نظره من اول یه هارد اس اس دی براش بگیر راضی نبودی رمشم افزایش بده
    ارادت ممنون
    مشکل از باطیه درسته شارژ نمیکنه یا از جای دیگه؟
    مشکل هارد اینه که اگر عوض کنم کلا باید ویندوز از اول نصب بشه و .... که خب برام دردسره با توجه به اینکه ایران نیستم!از کجا بدونم کدومش compatible هست یعنی رم و هارد مربوط؟

آخر فروم باز hamid3369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

ارادت ممنون
    مشکل هارد اینه که اگر عوض کنم کلا باید ویندوز از اول نصب بشه و .... که خب برام دردسره با توجه به اینکه ایران نیستم!از کجا بدونم کدومش compatible هست یعنی رم و هارد مربوط؟
    کشور های خارجی کارشناسای ماهری دارند خیلی سریع و منصفانه براتون باتری رو تعویض میکنن نگران نباشین

6. این کاربر از hamid3369 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2017

پيش فرض

ارادت ممنون
    اگر لب تاب روشن میشه و شارز نمیکنه. مشخصه اداپتورت سالمه و سوکت شارزتم مشکل نداره بنابراین تنها مشکل باید خوده باتری باشه که خراب شده.البته بنظرم بهتره اول یه تست از اداپتور بگیری.بعد باتریشو عوض کنی.اگر نمیخوای ویندوزت بپره بهتره اول رمو اضافه کنی اگر به نتیجه مطلوبت نرسیدی دیگه چاره ای نیست غیر از عوض کردنه هارد.راستی لنوو یه نرم افزار داره که اگه تنطیمش کنی شارز از حدودا شصت درصد بالاتر نمیره یعنی باتریو شارز نمیکنه.اگر اون نرم افزار رو لب تابت نصبه اونم چک کن قبل از تعویض باتری ممکنه اصلا باتریت مشکل نداشته باشه.

این سری از لب تابای لنوو گویا باتریشون زود خراب میشه.اما شما قبل از خرید باتری یه تست بزن چون یکی که این مدل لب تابو داره گفته بعد از یکسال باتری دیگه شارز نمیگرفته یه فریمواره باتری براش دانلود کرده و نصب بعد با کمال تعجب دیده باتری صحیحو سالم شده.
    Last edited by SINASONY; 09-09-2019 at 17:46.

8. این کاربر از SINASONY بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2019

پيش فرض

اگر لب تاب روشن میشه و شارز نمیکنه. مشخصه اداپتورت سالمه و سوکت شارزتم مشکل نداره بنابراین تنها مشکل باید خوده باتری باشه که خراب شده.البته بنظرم بهتره اول یه تست از اداپتور بگیری.بعد باتریشو عوض کنی.اگر نمیخوای ویندوزت بپره بهتره اول رمو اضافه کنی اگر به نتیجه مطلوبت نرسیدی دیگه چاره ای نیست غیر از عوض کردنه هارد.راستی لنوو یه نرم افزار داره که اگه تنطیمش کنی شارز از حدودا شصت درصد بالاتر نمیره یعنی باتریو شارز نمیکنه.اگر اون نرم افزار رو لب تابت نصبه اونم چک کن قبل از تعویض باتری ممکنه اصلا باتریت مشکل نداشته باشه.

این سری از لب تابای لنوو گویا باتریشون زود خراب میشه.اما شما قبل از خرید باتری یه تست بزن چون یکی که این مدل لب تابو داره گفته بعد از یکسال باتری دیگه شارز نمیگرفته یه فریمواره باتری براش دانلود کرده و نصب بعد با کمال تعجب دیده باتری صحیحو سالم شده.
    خیلی ممنون

رم رو از کجا بدونم کدومش compatible هست؟ بعد تا حالا باز نکردم پشتش رو. آیا باید رم کلا عوض بشه یا میشه اضافه کرد؟ رم 6 گیگه به نظرتون 16 بکنم؟ اگه اضافه نشه اون رم رو برمیدارن با مقداری هزینه 16 بدن؟
    باطری زود خالی میکنه در واقع کم شارژ میشه
    منظور از فریمواره باطری چیه؟

پ.ن: اهان firmware نصب کنم بعد چیکار کنم؟
    Last edited by mirzabozorg; 09-09-2019 at 21:34.

تاريخ عضويت
    May 2017

پيش فرض

Up to 8GB Dual Channel DDR3L-1333 / 1600 MHz (2 SO-DIMM slots)
    یه اسلات خالی داره که میتونی یه رم دو گیگ با مشخصات بالا بخری و نصب کنی.در اکثره موارد مشکلی برای رم بعدی نیست. من رم خودش سامسونگ بود رم بعدی رو کینگستون انداختم بدون مشکل کار میکنه.نهایتا این لب تاب تا هشت گیگ بیشتر ساپورت نمیکنه.شیش که داری یه دو گیگم میتونی اضافه کنی.باتری لب تابتم الان داخله ایران هست بقیمته 573 تومن.ولی احتمال داره باتریت سالم باشه قبل از خرید باتری از طریق این لینک فریمواره باتریو اپدیت کن.البته با توجه به توضیحت حتما ظرفیت باتریت کم شده و باید تعویض بشه اما قبلش این راه رو هم تست کنی ضرر نداره.

بهتره خودت پشتشو باز نکنی.برای اولین بار یکم سخته.
    اینم لینک اموزش اپدیت فریمواره باتری.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by SINASONY; 10-09-2019 at 08:18.

11. این کاربر از SINASONY بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2019

پيش فرض

Up to 8GB Dual Channel DDR3L-1333 / 1600 MHz (2 SO-DIMM slots)
    یه اسلات خالی داره که میتونی یه رم دو گیگ با مشخصات بالا بخری و نصب کنی.در اکثره موارد مشکلی برای رم بعدی نیست. من رم خودش سامسونگ بود رم بعدی رو کینگستون انداختم بدون مشکل کار میکنه.نهایتا این لب تاب تا هشت گیگ بیشتر ساپورت نمیکنه.شیش که داری یه دو گیگم میتونی اضافه کنی.باتری لب تابتم الان داخله ایران هست بقیمته 573 تومن.ولی احتمال داره باتریت سالم باشه قبل از خرید باتری از طریق این لینک فریمواره باتریو اپدیت کن.البته با توجه به توضیحت حتما ظرفیت باتریت کم شده و باید تعویض بشه اما قبلش این راه رو هم تست کنی ضرر نداره.

بهتره خودت پشتشو باز نکنی.برای اولین بار یکم سخته.
    اینم لینک اموزش اپدیت فریمواره باتری.
    قربون رفیق بی کلک
    الان این رم که شما گفتید دو گیگ هست بالا؟
    واللا مینویسه battery should be replaced و اختمالا همینطوری که شما گفتید هست. ولی قبلش اون کار رو انجام میدم.
    وااا 16 گیگ نمیشه پس؟! پس اختمالا اول رم 2 گیگ اضافه کنم بعد هارد بندازم. اره این به این راحتی نیس باز کردنش

تاريخ عضويت
    May 2017

پيش فرض

قربون رفیق بی کلک
    الان این رم که شما گفتید دو گیگ هست بالا؟
    واللا مینویسه battery should be replaced و اختمالا همینطوری که شما گفتید هست. ولی قبلش اون کار رو انجام میدم.
    وااا 16 گیگ نمیشه پس؟! پس اختمالا اول رم 2 گیگ اضافه کنم بعد هارد بندازم. اره این به این راحتی نیس باز کردنش
    درود مجدد.نه اون رم نیست مشخصات رمی هست که باید بگیری و نصب بفرمایی. هر مارکی دوس داشتی بگیر اگر بود سامسونگ نبود کینگستون خلاصه مارک چندان توفیری نمیکنه.فقط بگو نوعشddr3Lو باسش 1333 یا1600مگاهرتز باشه. موفق باشی.
    Last edited by SINASONY; 10-09-2019 at 12:11.

14. این کاربر از SINASONY بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

ارادت ممنون
    هر چیزی راهی داره
    شما میتونی ویندوز و بلکه کل پارتیشن های هاردت رو عینا روی هارد یا ssd جدید بریزی و بسادگی بذاریش جای هارد قبلی و ویندوز رو بوت کنی
    راههای کاملا متفاوتی داره
    مثلا میتونی با norton ghost نسخه ی bootable که توی ویندوزهای لایو هم معمولا وجود داره از هارد یا ویندوزت ایمیج بگیری و بعدا اون ایمیج رو بازیابی کنی روی ssd
    راه ساده تر اینه که ssd رو مثلا از راه usb یا هر راه دیگه وصل کنی بعدش سیستمت رو با acronis true image plus pack بوت کنی و بسادگی آب خوردن کل پارتیشنها رو clone کنی روی ssd
    کلون کردن رو برنامه های دیگری هم هستن تحت ویندوز انجام میدن
    من بارها با لپتاپها و سیستمهای مختلف اینکارها رو کردم
    Last edited by C4lm; 10-09-2019 at 18:42.

16. این کاربر از C4lm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •